Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κορεάτικο έχει αποσπώμενη πίσω πλάτη και υποστήριξη sd. Αλλά και μικρότερη μπαταρία από το ευρωπαικό 2610mAh το κορεάτικο και 3000mAh το Ευρωπαικό. Επίσης έχει και tv tuner (μάλλον άχρηστο εδώ) και δεν είναι σίγουρο αν θα παίζει το 4G στην Ελλάδα..

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση οποτε για ευρωπαϊκό με κόβω λογο μπαταρίας ως επι το πλείστον

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και τα 2 φαίνεται να έχουν τρομερή αποδοση στο θέμα μπαταρίας. Το ευρωπαικό χτυπάει 6h30' οθόνη ενώ το κορεάτικο 5+

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 φαίνεται να έχουν τρομερή αποδοση στο θέμα μπαταρίας. Το ευρωπαικό χτυπάει 6h30' οθόνη ενώ το κορεάτικο 5+

Καπού είδα 7 ώρες αναμμένη οθόνη, για την ακρίβεια.. Ελεγε όμως οτι παιζοντας κάποιο ράλυ , need for speed? δε θυμάμαι, έβγαλε 1.5 ωρα μονο. Που σημαίνει οτι αν δουλεύει ψηλά η cpu ουτε τα 3000 ah δε σε φτάνουν. Πάντως η αυτονομία του ακούγεται εξαιρετική.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό εδώ το απίστευτα εκτενές review:
το είδα 6.30'. Και αναφέρει επίσης ότι με gaming όντως τρώει πολύ γρήγορα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Το κορεάτικο έχει αποσπώμενη πίσω πλάτη και υποστήριξη sd. Αλλά και μικρότερη μπαταρία από το ευρωπαικό 2610mAh το κορεάτικο και 3000mAh το Ευρωπαικό. Επίσης έχει και tv tuner (μάλλον άχρηστο εδώ) και δεν είναι σίγουρο αν θα παίζει το 4G στην Ελλάδα..

 

Το κορεατικο έχει Ραδιόφωνο;

Το tv tuner να υποθέσω πως λαμβάνει τα ψηφιακά κανάλια και στην χώρα μας;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ το σαιτ που πουλάει το κορεάτικο http://negrielectronics.com/lg-f-320k-g2-32gb-kt-telecom-unlocked-black.html#.UjK5cryE7Ao αναφέρει στα χαρακτηριστικά το ραδιόφωνο.. για την τβ δεν ξέρω

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Προς Nicolas_D

Καλο ηταν,αλλα ως 6 χρονια iOS user μου φανηκε καπως αυτη η αλλαγη,παρ ολο που καποια πραγματα τα εκανα ευκολοτερα με το android.

Το εκανα ανταλλαγη με iphone 5 νομίζοντας πως αφου το iOS 7 εχει βγει απο beta και ειναι official πλεον 8α ειναι και παλι smooth οπως παλια.

Δυστυχως εκανα λαθος και για official κυκλοφορησαν μια "beta" με λαγκαρισματα,τα οποια μ την δινουν.

Ετσι λεω αντε γεια στο iOS και ξαναερχομαι στο android:)

Edited by micr0g
Link to comment
Share on other sites

Προς Nicolas_D

Καλο ηταν,αλλα ως 6 χρονια iOS user μου φανηκε καπως αυτη η αλλαγη,παρ ολο που καποια πραγματα τα εκανα ευκολοτερα με το android.

Το εκανα ανταλλαγη με iphone 5 νομίζοντας πως αφου το iOS 7 εχει βγει απο beta και ειναι official πλεον 8α ειναι και παλι smooth οπως παλια.

Δυστυχως εκανα λαθος και για official κυκλοφορησαν μια "beta" με λαγκαρισματα,τα οποια μ την δινουν.

Ετσι λεω αντε γεια στο iOS και ξαναερχομαι στο android:)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, δεν έχω άποψη. Είναι Αμερικάνικο και έχει και άλλες εκδόσεις του G2. Νομίζω πως είναι σχετικά έμπιστο μιας και το έχω δει αρκετές φορές να αναφέρεται και από ξένους youtubers π.χ.

Τώρα ρους ρωτάω και κάτι σχετικά με το T-mobile G2 που είναι στα 420 ευρώ! Αν μάθω περισσότερες πληροφορίες θα επανέλθω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα σημερα στο Πλαισιο..Πραγματικα πολυ μικρο το bezel..Πολυ ομορφο κινητο και η οθονη του παρα πολυ καλη..

Σε σχεση με το S4,το G2 μου φανηκε λιγο πιο μεγαλο..Το S4 ειναι λιγο πιο μαζεμενο..

Νομιζω οτι η οθονη του Lg ειναι λιγο καλυτερη(βεβαια αλλη τεχνολογια οθονης)..

Το διπλο ταπ ταπ λειτουργουσε πολυ καλα.. :happy:

Επισης το on screen κουμπια ειναι πολυ καλα τοποθετημενα,εαν δεν τα εβαζαν πιστευω θα ηταν πιο δυσκολο ο χειρισμος της συσκευης..

Link to comment
Share on other sites

Αμερικάνικο = 99% περναει τελωνείο.Προσέξτε μην προσπαθήσετε να γλιτώσετε χρήματα και στο τέλος πληρώσετε πολύ περισσότερα...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Αμερικάνικο = 99% περναει τελωνείο.Προσέξτε μην προσπαθήσετε να γλιτώσετε χρήματα και στο τέλος πληρώσετε πολύ περισσότερα...

 

Με usps και με την ένδειξη δωρο στο κουτι εχει ελαχιστες πιθανότητες να περασει τελωνείο το εχω κάνει 2-3 φορες

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Έχω κολλήσει, μετά απο τόσα review που ποσταρίστηκαν εδώ και κάποια video στο youtube ότι το κινητό έχει πρόβλημα στο gaming. Εκτός απο την navigation bar που φαίνεται συνέχεια, αναφέρουν fps drop και lags και γενικά πολύ κακή απόδοση στο gaming. καθόλου smooth

 

Επίσης στο πιο πανω review αναφέρει προβλήματα με την ακρίβεια του gps.

Edited by Strategos
nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

Έχω κολλήσει, μετά απο τόσα review που ποσταρίστηκαν εδώ και κάποια video στο youtube ότι το κινητό έχει πρόβλημα στο gaming. Εκτός απο την navigation bar που φαίνεται συνέχεια, αναφέρουν fps drop και lags και γενικά πολύ κακή απόδοση στο gaming. καθόλου smooth

 

Επίσης στο πιο πανω review αναφέρει προβλήματα με την ακρίβεια του gps.

 

Στο review λέει ότι παίζοντας παιχνίδια κατεβάζει την μπαταρία πολύ γρήγορα αλλά και με s4 που ήμουν με κάποια παιχνίδια η μπαταρία δεν έβγαζε ούτε 12ώρο.

Edited by virland
Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Στο review λέει ότι παίζοντας παιχνίδια κατεβάζει την μπαταρία πολύ γρήγορα αλλά και με s4 που ήμουν με κάποια παιχνίδια η μπαταρία δεν έβγαζε ούτε 12ώρο.

 

check again :happy:

nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

check again :happy:

 

Κοίταξε δεν ξέρω τι λέει αυτή χωρίς να δείχνει στην πράξη, μπές youtube και δες βίντεο στα οποία δοκιμάζουν παιχνίδια δεν δείχνει καθόλου lags η να χάνει σε gaming.

Και σε ότι αφορά το gps πέραν του συγκεκριμένου review στο οποίο ξαναλέω,λέει χωρίς να δείχνει δεν έχω διαβάσει κάτι.

Όποιοι το έχουν πάρει ας δοκιμάσουν το gps να μας πουν :)

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ειναι το κινητο,μην ασχολείστε με ηλίθια review τα οποία σχεδόν πάντα κρύβουν σκοπιμότητα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ειναι το κινητο,μην ασχολείστε με ηλίθια review τα οποία σχεδόν πάντα κρύβουν σκοπιμότητα.

 

Μπορείς σε παρακαλώ να δοκιμάσεις το gps? Να κάνεις μία πλοήγηση κάποια στιγμή και να δεις ταχύτητα που πιάνει σήμα, και αν σε βγάζει σε σωστό δρόμο και αν κάνει επανα-υπολογισμό διαδρομής γρήγορα? Είμαι 1 βήμα πριν το αγοράσω , αλλά επειδή χάνομαι και στο σπίτι μου μέσα , για μένα το gps είναι πολύ σημαντικό.

 

ευχαριστώ

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

Postage:

Doesn't post to Greece

 

ρωτας καλυτερα. πολλοι ετσι γραφουν αλλα αν τους ρωτησεις στο στελνουν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό έφτασε και στο πρώτο μαγαζί του bestprice στα 519 ευρώ η 16 gb έκδοση!

http://www.vnp.gr/lg-g2-16gb-d802.html?ref=bestprice.gr

Όποιος το θέλει άμεσα ας το πάρει , εγώ θα περιμένω μέχρι να πέσει λίγο η τιμή του στα 450 ευρώ! :D

Ελπίζω να μην σας τύχει μη ευρωπαΐκό μοντέλο και δεν έχετε εγγύηση!Εκτός βέβαια αν είναι το Κορεάτικο με την κάρτα μνήμης κλπ! :lol:

Edit: Με πρόλαβε ο Nicolas_D , αλλά δεν πειράζει!

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

GeorgeLS

μεγαλο δηλημα τωρα

ευρωπαικο 32αρι κ εχεις το κεφαλι σου ησυχο

ή

κορεατικο με μπαταρια κ καρτα μνηνης? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...