Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα εβγαλε, το πηγα, το αλλαξαν και μετα απο κανα 6μηνο ξαναεβγαλε. Ειναι μικρη ομως τωρα και αφου ειναι εκτος εγγυησης, δεν το ξανααλλαζω. Ουτως ή αλλως πλεον το εχει η αδερφη μου και δεν εχει διαμαρτυρηθει :lol:

 

Μην ξεχνάς ότι σε περίπτωση επισκευής/αντικατάστασης ανανεώνεται η εγγύηση για το εξάρτημα που επισκευάστηκε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετά την αντικατάσταση της οθόνης π έκανες φίλε μ,η εγγύηση είναι πάλι για 2 χρόνια από την ημερομηνία της επισκευής.όποτε καλύτερα να το πας να στο φτιάξουν γιατί με τον καιρό η κιτρινιλα μεγαλώνει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε αυτο το φορουμ συνηθως γραφουν αυτοι που εχουν θεματα οποτε λογικο ειναι να γινεται ντορος.Μπαινει καποιος ασχετος να διαβασει τιποτα χρησιμο και βλεπει θαψιμο "για ολα τα κινητα "οποτε το σκεφτεται 2 φορες πριν το αποκτησει.Εγω προσωπικα που ευτυχως δεν υπολογιζω τα σχολια και πηρα το κινητο βασει αναγκων μου και γουστων μου τιποτα απο αυτα δεν εχω συναντησει.

Στο 95% των περιπτωσεων δεν φταινε τα κινητα αλλα οι ιδιοκτητες τους.:)

 

Φίλε μ για το συγκεκριμένο πρόβλημα με την κιτρινιλα στην οθόνη σίγουρα δεν είναι θέμα χρήστη.απλα στην μαζική παραγωγή είναι αναμενόμενο κάποιες παρτίδες να βγάλουν κάποια μικρά προβλήματα,όπως έγινε με το συγκεκριμένο. Κατ'αλλα έχεις δίκιο για τα σχόλια π κάνει ο καθένας κ δεν πρέπει να είναι κριτήρια επιλογής ,αλλά πρέπει να τα λαμβάνουμε κ υπ'όψιν.

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση της οθόνης δεν είναι 2 χρόνια είναι 1.

 

Συμφωνώ. Εννοείται πως δεν είναι θέμα χρήστη.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση της οθόνης δεν είναι 2 χρόνια είναι 1.

 

Συμφωνώ. Εννοείται πως δεν είναι θέμα χρήστη.

 

Η εγγύηση είναι 2 χρόνια κ στην οθόνη.πριν 1 μήνα την ξανααλλαξα.κ μάλιστα είχα συμπληρώσει 18μήνες από την τελευταία αλλαγή.όποτε παιδιά μην παραπληροφορουμαι.εγγύηση της LG είναι 2 χρόνια στα ανταλλακτικά της εφόσον αλλαχτηκαν στους επισήμους αντιπροσώπους.

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση είναι 2 χρόνια κ στην οθόνη.πριν 1 μήνα την ξανααλλαξα.κ μάλιστα είχα συμπληρώσει 18μήνες από την τελευταία αλλαγή.όποτε παιδιά μην παραπληροφορουμαι.εγγύηση της LG είναι 2 χρόνια στα ανταλλακτικά της εφόσον αλλαχτηκαν στους επισήμους αντιπροσώπους.

Φίλε μου πολύ παράξενο αυτό που λες. Έχω αλλάξει 5 φορές οθόνη και η εγγύηση ανανεωνόταν για ακόμα 1 χρόνο. Μιλάμε για procordia έτσι;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πολύ παράξενο αυτό που λες. Έχω αλλάξει 5 φορές οθόνη και η εγγύηση ανανεωνόταν για ακόμα 1 χρόνο. Μιλάμε για procordia έτσι;

 

Φίλε μου εγώ πριν 1 μήνα άλλαξα και μιλησα πρώτα με procordia για να επιβεβαιώσω ότι η εγγύηση είναι 2χρόνια,και μου απάντησαν θετικά.όποτε αν έχεις αλλάξει οθόνη υπολόγισε 2 χρόνια και όχι 1.αν θέλεις μιλά και με lg μέσω live chat για να το επιβεβαιώσεις .

 

Από ομάδα διαχείρισης:

Παρακαλώ να γράφεις ολόκληρες τις λέξεις καθώς γραφή τύπου sms απαγορεύται από τους κανόνες

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα......εδώ και 2 μέρες δεν πιάνει το GPS. ξέρει κανείς πόσο στοιχίζει η αντικατάσταση του GPS...???:(

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα......εδώ και 2 μέρες δεν πιάνει το GPS. ξέρει κανείς πόσο στοιχίζει η αντικατάσταση του GPS...???:(

 

*** Οκ. το έφτιαξα............

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μάριε, δεν έπιανε καθόλου το GPS; ή αργούσε πολύ να κλειδώσει; Με τα χαρτάκια πχ σε πόσα δευτερόλεπτα κλειδώνει και σε ποια εφαρμογή;

Και στο βίντεο, αφού το διορθώσεις, το καπάκι κουμπώνει κανονικά, ή θέλει πχ και κόλλα;

Link to comment
Share on other sites

Μάριε, δεν έπιανε καθόλου το GPS; ή αργούσε πολύ να κλειδώσει; Με τα χαρτάκια πχ σε πόσα δευτερόλεπτα κλειδώνει και σε ποια εφαρμογή;

Και στο βίντεο, αφού το διορθώσεις, το καπάκι κουμπώνει κανονικά, ή θέλει πχ και κόλλα;

 

Το καπάκι μια χαρά κουμπώνει, με λεπτό χαρτονακι...! Δεν κλείδωνε (iGO - sport tracker) καθόλου, ξαφνικά...! :( Τώρα σε 10'' λοκαρη...!:D

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

*** Οκ. το έφτιαξα............

Έκανες αυτά που δείχνει το βίντεο;;;;;

Μπραβο....

Εγω δεν θα το τολμούσα ποτέ!!

Link to comment
Share on other sites

Έκανες αυτά που δείχνει το βίντεο;;;;;

Μπραβο....

Εγω δεν θα το τολμούσα ποτέ!!

Ναι όντως κάνει δουλειά!!

Το είχα κάνει και 'γω στο δικό μου, με μεγάλη βελτίωση.

Το είχα γράψει βέβαια και παλαιότερα αρκετές φορές, εγώ είχα θέμα με το GPS και το βελτιωσα πολύ μ' αυτον τον τρόπο.

Το δικό μου όμως ήταν D802 καταγωγής Χονγκ Κονγκ και δεν είχε εγγύηση και το "πείραξα" σχεδον καινούργιο, περίπου 4-5 μηνών.

Link to comment
Share on other sites

Έκανες αυτά που δείχνει το βίντεο;;;;;

Μπραβο....

Εγω δεν θα το τολμούσα ποτέ!!

 

Γιατί....??? εύκολο.....ευκολότατο...! :dance::yahoo:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Γνωστή μέθοδος. Το είχα κάνει κι εγώ αλλά μετά από λίγο καιρό πάλι είχα πρόβλημα. Μη φοβάστε, δεν είναι τίποτα. Και εντός εγγύησης να είσαι δεν μπορούν να το καταλάβουν ότι το κινητό ανοιχτηκε.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ G2 ειναι μοναδικο ακομα και σημερα και ας λενε καποιοι παλιο, χαρβαλο,κλπ αυριο θα σας δειξω κατι που θα καταλαβετε συνεχιζεται....................................:)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ G2 ειναι μοναδικο ακομα και σημερα και ας λενε καποιοι παλιο, χαρβαλο,κλπ αυριο θα σας δειξω κατι που θα καταλαβετε συνεχιζεται....................................:)

 

Ποιος το λεει παλιο ή χαρβαλο;

Link to comment
Share on other sites

Τελος παντων δε με αφηνει να ανεβασω στιγμιοτυπο οθονης.

Αυτο που θελω να πω οτι τα κειμενα σε διαφορες ιστοσελιδες τα διαμορφωνει ετσι που τα βλεπεις υπερανετα,ενω αντοιστιχα σημερινα τηλεφωνα 5,5 ιντσες και βγαζουν πιο πολλες γραμμες αλλα μικροτερα τα παντα και πρεπει να τα γυρισεις πλαγια να παρουν μεγεθος.

Επισης οοοοολες οι ειδοποιησεις ερχονται και με τον αντιστοιχο χρωματισμο στο λεντ αναλογα την ειδοποιηση και με σβηστη οθονη,ενω σε αλλα κυριως κινεζικα οταν την ανοιξεις τοτε σκαει το fb η μειλ.

Ασε που τα περισσοτερα δεν εχουν ειδοποιηση φωτεινη αναλογα τον τυπο.

Για αυτο τα lg τα αγαπω ποσο το 2αρι μου που διαβαζοντας κιολας δεν σβηνει η οθονη ενω στα αλλα πρεπει καθε τοσο να κανεις ταπ σκρολ.

Τι να κανω τοτε τις μπαταριες των 50000 μιλμπερ αν πολλες μικρε λεπτομερειες οπως καποιες που προανεφερα χανοντας ειδοπιησεις κλπ στην καθημερινοτητα μου με ''χαλανε''.

Συμπερασμα LG G2 - G3 - G4 - G FLEX2 - V1O ολα εχουν περασει απο τα χερια μου και ολα λειτουργουν οπως πρεπει απο την αρχη χωρις να περιμενω αναβαθμισεις για διορθωση βασικων καθημερινων πραγματων.

ΤΟ G2 Λοιπον εχοντας παρει στα 3 χρονια που το εχω σχεδον και ταυτοχρονα αλλα zte- sony- lenovo xiaomi- κλπ κανενα μα κανενα δεν ανταποκριθηκε οπως ο γερολυκος.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες για το μεγεθος του κειμενου εχει να κανει με το browser και τις ρυθμισεις του.Οσον αφορα το led και τα κινεζικα δεν ξερω γιατι το λες. Ακριβως ετσι δουλευουν οσα xiaomi εχω πιασει και φυσικα με διαφορετικο χρωματισμο. ;)

 

Γενικα οι λογοι που λες δεν ισχυουν. Ο λογος που αξιζει ακομα το g2 ειναι οτι ειναι μαζεμενο για τις ιντσες του και οτι ο soc του στεκεται αξιοπρεπεστατα διπλα σε σημερινα mid range κνητα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες για το μεγεθος του κειμενου εχει να κανει με το browser και τις ρυθμισεις του.Οσον αφορα το led και τα κινεζικα δεν ξερω γιατι το λες. Ακριβως ετσι δουλευουν οσα xiaomi εχω πιασει και φυσικα με διαφορετικο χρωματισμο. ;)

 

Γενικα οι λογοι που λες δεν ισχυουν. Ο λογος που αξιζει ακομα το g2 ειναι οτι ειναι μαζεμενο για τις ιντσες του και οτι ο soc του στεκεται αξιοπρεπεστατα διπλα σε σημερινα mid range κνητα.

Μπραουζερ τον κρομ δουλευω και στα 2 χωρις ρυθμισεις οποτε δεν. Οσο για τα ξιαομι φοβερα τηλεφωνα αλλα δες την υπογρσφη μου το λεντ εχει 3 χρωματισμους που επιλεγεις εσύ και παλι οταν ερθει βαΐμπερ πχ ακουγεται ο ηχος λαμπακι βιολετί δεν αναβει. Και το φβ οταν ανοιξει η οθονη ερχονται οι ειδοποιήσεις. Αγαπω τα ξιαομι αλλα πιο αρτιο το ελτζι.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αδερφε αυτο που λες δεν ισχυει. Αυτη τη στιγμη εχω ακριβως το ιδιο xiaomi αλλα σε global (δηλαδη με 800αρα) και εχει διαφορετικους χρωματισμους το led, οι ειδοποιησεις ερχονται με σβηστη οθονη και ο browser προσαρμοζεται αυτοματα στο μεγεθος της σελιδας (οπως δηλαδη σε ολα τα κινητα). Μηπως δεν το χεις σεταρει σωστα;

 

Περνα μια βολτα απο το αντιστοιχο thread του κινητου να σε βοηθησουν τα παιδια να μην το γεμιζω offtopic. Και μην ξεχναμε οτι συγκρινεις κινεζικο mid range με "επωνυμη" ναυαρχιδα (εστω και παλια). ;)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αδερφε αυτο που λες δεν ισχυει. Αυτη τη στιγμη εχω ακριβως το ιδιο xiaomi αλλα σε global (δηλαδη με 800αρα) και εχει διαφορετικους χρωματισμους το led, οι ειδοποιησεις ερχονται με σβηστη οθονη και ο browser προσαρμοζεται αυτοματα στο μεγεθος της σελιδας (οπως δηλαδη σε ολα τα κινητα). Μηπως δεν το χεις σεταρει σωστα;

 

Περνα μια βολτα απο το αντιστοιχο thread του κινητου να σε βοηθησουν τα παιδια να μην το γεμιζω offtopic. Και μην ξεχναμε οτι συγκρινεις κινεζικο mid range με "επωνυμη" ναυαρχιδα (εστω και παλια). ;)

Και εγω της ινφο κουεστ εχω.

Και δεν ειπα οτι δεν προσαρμοζεται αλλα οχι οπως στο g2.

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Βρε ελα μια βολτα απο το αντιστοιχο thread και θα δεις οτι ολα γινονται. Ισα ισα η παραμετροποιηση που εχει το miui ειναι μακραν απο τις καλυτερες. ;) Απλα αν δεν τα σεταρεις μπορει οντως να μην σου ρχονται πχ ειδοποιησεις ή να αναβει το led.

 

Το g2 το χω ακομα αλλα σε καμια περιπτωση δεν φτανει το νεοτερο redmi note 4x σε παραμετροποιηση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...