Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε ολους, πριν μια εβδομάδα ειχε αλλαχτεί στο g2 μου η κεντρική πλακέτα... Εχει τωρα 3 μερες περίπου... Οταν κουνάς το κινητό νιωθεις πως μεσα του κατι κινείται.. Εκτος αυτού οταν εχει απόλυτη ησυχία και ακουμπησεις το κινητο στο αυτη σου ακούγεται ενας θόρυβος...εχει συμβεί και σ κανέναν αλλον; το κινητό πάντως δουλεύει κανονικά ουτε κολληματα ουτε τίποτα

 

Αυτό είναι κουδουνίστρα ......:lol: οχι φιλαράκι, να το πας πίσω και να το ξανά κοιτάξου, κάτι δεν κούμπωσε σωστά...!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαχα Χαχα θα το.είχα στείλει ήδη αλλά.επειδή αυτή την εβδομάδα θα βρίσκομαι Κρήτη για να βρω σπίτι θα το χρειάζομαι στο μέγιστο το κινητό και δεν έχω να το αντικαταστήσω με κάτι προσωρινό...μου φάνηκε πολύ περίεργο. .τι να πω

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους, πριν μια εβδομάδα ειχε αλλαχτεί στο g2 μου η κεντρική πλακέτα... Εχει τωρα 3 μερες περίπου... Οταν κουνάς το κινητό νιωθεις πως μεσα του κατι κινείται.. Εκτος αυτού οταν εχει απόλυτη ησυχία και ακουμπησεις το κινητο στο αυτη σου ακούγεται ενας θόρυβος...εχει συμβεί και σ κανέναν αλλον; το κινητό πάντως δουλεύει κανονικά ουτε κολληματα ουτε τίποτα

 

Κάτι δεν κουμπωσε σωστά δεν είναι κάτι ανησυχητικό. Πήγαινε το και θα στο κάνουν πιστεύω σε λίγη ώρα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους, πριν μια εβδομάδα ειχε αλλαχτεί στο g2 μου η κεντρική πλακέτα... Εχει τωρα 3 μερες περίπου... Οταν κουνάς το κινητό νιωθεις πως μεσα του κατι κινείται.. Εκτος αυτού οταν εχει απόλυτη ησυχία και ακουμπησεις το κινητο στο αυτη σου ακούγεται ενας θόρυβος...εχει συμβεί και σ κανέναν αλλον; το κινητό πάντως δουλεύει κανονικά ουτε κολληματα ουτε τίποτα

 

Το κάτι που κουνάει ίσως να είναι το βαρίδιο της δόνησης. Γενικά όλα τα υπόλοιπα εξαρτήματα είναι πολύ στριμωγμένα και είναι δύσκολο κάτι να μην τοποθετηθεί σωστά. Ο θόρυβος πράγματι δεν είναι φυσιολογικός.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι αυτό που κουνάει είναι η βάση της κάμερας που κάνει την οπτική σταθεροποίηση.

το κάνει και το δικό μου, μάλιστα ήταν το πρώτο πράγμα που παρατήρησα πριν καν το ανάψω.

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι πως αυτή την εβδομάδα δεν μπορώ να το στείλω πίσω, Γτ κατεβαίνω Κρήτη να βρω σπίτι και όσο να ναι όλο και κάπου θα χρειάζεται και δεν έχω κάτι να το αντικαταστήσω...θα σας ενημερώσω μόλις.έχω νεότερα. ..Ευχαριστώ

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι πως αυτή την εβδομάδα δεν μπορώ να το στείλω πίσω, Γτ κατεβαίνω Κρήτη να βρω σπίτι και όσο να ναι όλο και κάπου θα χρειάζεται και δεν έχω κάτι να το αντικαταστήσω...θα σας ενημερώσω μόλις.έχω νεότερα. ..Ευχαριστώ

 

Με το νυχι το πίσω καπάκι αφαιρείται χωρίς να φαίνεται ότι έχεις επέμβει στην συσκευή.

Μπορείς να το ανοίξεις και θα φανεί τι κουνιεται ίσως καμία βίδα που δεν εσφυξε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Βάζω για χρονικό όριο λήξης οθόνης τα 15 δευτερόλεπτα και μετά από λίγο παρατηρώ ότι αλλάζει αυτόματα και γίνεται 2 λεπτά! Το κάνει συνέχεια αυτό. Το Έχει παρατηρήσει κανένας άλλος αυτό;; Είμαι με lollipop. Στην kitkat που είχα παλιότερα, σίγουρα δεν το έκανε αυτό.

Το είχα γυρίσει εργ. Ρυθμίσεις μετά το πέρασμα της lollipop αλλά το πρόβλημα το παρατήρησα τωρα λίγους μήνες μετα! Δεν ξέρω αν υπήρχε το πρόβλημα αυτό με το που έβαλα την lolli η αν δημιουργήθηκε τωρα.

 

Να σημειώσω επίσης ότι Ενώ μου αλλάζει αυτόματα από τα 15 δευτερόλεπτα Που το βάζω στα 2 λεπτα, η οθόνη σβήνει στα 15 δευτερόλεπτα και όχι στα 2 λεπτά που μου γραφει!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Βάζω για χρονικό όριο λήξης οθόνης τα 15 δευτερόλεπτα και μετά από λίγο παρατηρώ ότι αλλάζει αυτόματα και γίνεται 2 λεπτά! Το κάνει συνέχεια αυτό. Το Έχει παρατηρήσει κανένας άλλος αυτό;; Είμαι με lollipop. Στην kitkat που είχα παλιότερα, σίγουρα δεν το έκανε αυτό.

Το είχα γυρίσει εργ. Ρυθμίσεις μετά το πέρασμα της lollipop αλλά το πρόβλημα το παρατήρησα τωρα λίγους μήνες μετα! Δεν ξέρω αν υπήρχε το πρόβλημα αυτό με το που έβαλα την lolli η αν δημιουργήθηκε τωρα.

 

Να σημειώσω επίσης ότι Ενώ μου αλλάζει αυτόματα από τα 15 δευτερόλεπτα Που το βάζω στα 2 λεπτα, η οθόνη σβήνει στα 15 δευτερόλεπτα και όχι στα 2 λεπτά που μου γραφει!

 

Καποιο bug ειναι. Μηπως εχεις βαλει καποια εφαρμογη που να εχει σχεση με κατι τετοιο και δημιουργει το προβλημα?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, προσπαθώ να κάνω restore Ένα μπακαπ που έχω και μου λέει ότι δεν έχει χώρο στην SD.

Το αρχείο είναι 3.5GB, το κινητό έχει 5.5 ελεύθερα και η microSD που έχει το μπακαπ έχει άλλα 8 ελεύθερα.

Μέσω usbOTG το προσπαθώ. ...γνωρίζει κανείς ;

Link to comment
Share on other sites

με τι έκανες το backup?

nandroid;

Το μαμισιο τς LG. Στοκ το κινητό, κιτκατ...

Καλή ερώτηση πάραυτα που μου ξέφυγε...:D

Link to comment
Share on other sites

Καποιο bug ειναι. Μηπως εχεις βαλει καποια εφαρμογη που να εχει σχεση με κατι τετοιο και δημιουργει το προβλημα?

Όχι δεν έχω βάλει κατι!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για όποιον ξέρει και μπορεί να βοηθήσει. Κάθε φορά που ενεργοποιώ/απενεργοποιώ τον συγχρονισμό εμφανίζεται ένα μήνυμα. Το να γίνεται αυτό την πρώτη φορά το καταλαβαίνω αλλά να γίνεται συνέχεια είναι εκνευριστικό. Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει τρόπος να σταματήσει να εμφανίζεται; Για lollipop μιλάμε γιατί στην kitkat δεν υπήρχε αυτό.

Υπαρχει καποια απαντηση για την ερωτηση του φιλου;Με ενδιαφέρει και εμένα η απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Στο G2 της κοπέλας μου ήρθε ένα update σήμερα με έκδοση v30F, την έχει λάβει άλλος;

Λέει τι διορθώνει ή τι αλλαγές έχει??

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια απαντηση για την ερωτηση του φιλου;Με ενδιαφέρει και εμένα η απάντηση

 

Κάτι δεν κάθισε καλά κατά την εγκατάσταση της Rom...!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο G2 της κοπέλας μου ήρθε ένα update σήμερα με έκδοση v30F, την έχει λάβει άλλος;

 

Είναι branded;

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 4 μηνες αν θυμαμαι καλα που το εχω επιτελους κολησε.χαχαχαχα ενθουσιαστηκα...καταφερα και το φτασα επιτελους στα ορια του... οχι για πολυ γτ επανήλθε δριμύτερο..μαθημενος απο s3 mini htc one x και το τρομερο xperia x8 νομιζα οτι κραταω ενα τερας στα χερια μου..εμαθα επιτελους οτι δεν ειναι...μακραν η καλυτερη μου αγορα σε θεμα τεχνολογιας...ειναι τουμπανο παρει δεν πσρει αλλο update...have fun
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Όπως λέει ο τίτλος, ενώ εγώ ακούω κανονικά τον άλλο, αυτός δεν με ακούει όταν μιλάω.

 

Με handsfree δεν αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα.

 

Το κινητό το χω 1 περίπου μήνα.

 

Ιδέες?

 

Να σημειωθεί ότι είμαι καινούριος στο Android οπότε ζητώ την κατανόησή σας :P

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Με το νυχι το πίσω καπάκι αφαιρείται χωρίς να φαίνεται ότι έχεις επέμβει στην συσκευή.

Μπορείς να το ανοίξεις και θα φανεί τι κουνιεται ίσως καμία βίδα που δεν εσφυξε

Προσπάθησα εγώ με το νύχι να το ανοίξω, αλλά δεν το κατάφερα. Χρειάζεται πολύ πίεση;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα εγώ με το νύχι να το ανοίξω, αλλά δεν το κατάφερα. Χρειάζεται πολύ πίεση;

 

Μην το φοβάσαι σκέτο πλαστικό είναι θέλει ζόρι έχει δυνατά κλιπ.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα εγώ με το νύχι να το ανοίξω, αλλά δεν το κατάφερα. Χρειάζεται πολύ πίεση;

Βγάλε το συρταράκι της sim και ξεκίνα από 'κει να το ανοίγεις! Αν δεν μπορέσεις με τα χέρια δοκίμασε να το ξεκινήσεις με κάποιο αιχμηρό πλαστικό (καλύτερα όχι μεταλλικό, να μην σου κάνει κανένα σημάδι). Μόλις γίνει η αρχή το προχωράς σιγά-σιγά, γύρω-γύρω......... Μη το φοβάσαι, δεν σπάει εύκολα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...