Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να βάλω και εγώ δύο

-Φοράτε κάποιο προστατευτικο οθονης?

-Τη φωτεινότητα συνήθως σε τι ποσοστό την έχετε?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

στο skype την παλεύει παιδιά ή ζεσταίνεται και αρχίζει τα κολλήματα;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Βγαινω λιγο off topic αλλα που να πιασουν και οι ζεστες .Τα παιδια στην Procordia θα δουλευουν υπερωριες.Σκεψου να τραβας 4k video στην παραλια τι ζωρια θα τραβαει η οθονη!

Το κινητο δεν τραβαει απο μαμα 4κ βιντεο.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται οτι κινητό ειναι SUPER !!! Δεν στεκόμαστε μόνο στην οθόνη, άλλωστε τα "παράπονα" δημιουργούν πιο "απαιτητικά" κινητά
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται οτι κινητό ειναι SUPER !!! Δεν στεκόμαστε μόνο στην οθόνη, άλλωστε τα "παράπονα" δημιουργούν πιο "απαιτητικά" κινητά

Σου λέω το βγαίνει προς ώρα έξω και την εντυπώσεις δημιουργούνται . Αυτοί που το έχουν και αυτοί που το έχουν μέσα στο σπίτι τους (το έχει η γυναίκα μου) ξέρουν πολύ καλά ότι το τηλέφωνο τα σπάει

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Χθες για πρώτη φορά μετά από 1χρόνο λειτουργίας το κινητό μου κόλλησε! !ήμουν Facebook Και για μια στιγμή ενώ ήθελα να στείλω μνμ βγάζοντας φωτογραφία και κόλλησε! !μετά από λίγο έσβησε από μόνο του και δεν άνοιγε πατώντας το κουμπί από πίσω!!προσπάθησα πολλές φορές αλλά δεν άνοιγε, τελικά μετά από 1 μισάωρο που προσπάθησα άνοιξε κανονικά!!πρώτη φορά μου το έκανε και μου έκανε εντύπωση που δεν άνοιγε από το κουμπί πίσω σαν να ήταν νεκρό!!!ξέρετε τίποτα για το θέμα μου????
Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή 'κράσαρε' και κόλλησε το τηλ.. αν κρατούσες το πίσω πλήκτρο 10 δεύτερα κρατημένο θα σου έκανε επανεκκίνηση. ..
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλιοτερα Στα καλά καθούμενα χωρίς να το ζορισω 5-6 φορες κόλλησε και πάγωσε με την οθόνη αναμμένη. Δεν έσβησε αλλά δεν πατιοταν και τίποτα. Δεν ανταποκρινόταν σε τίποτα η οθόνη. Προσπάθησα να του κάνω Επανεκινηση κρατώντας το πίσω κουμπί 10 δευτερόλεπτα και δεν ανταποκρινόταν ούτε με το πίσω κουμπί. Περίμενα περίπου ένα τέταρτο και μετά του έκανα Επανεκινηση με το κουμπί το πίσω. Δεν ξέρω γιατί το έκανε αυτό αλλά έχει πολύ καιρό να το πάθει τωρα Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά να κάνω μια ερώτηση αν έχε κανείς υπόψη του γιατί στο κυρίως θέμα των εφαρμογών android γίνεται χαμός και δεν πήρα απάντηση. Υπάρχει καμιά εφαρμογή που να αλλάζει αυτόματα κατά χρονικά διαστήματα τον φόντο της οθόνης κλειδώματος του G2(όχι του κυρίως θέματος γι αυτό βρήκα πολλές);

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σημερα που πηγα να κανω πλοήγησημε το GPS +4G το location δεν αναβοσβηνε και υστερα δεν λοκαρε με αποτελεσμα να κανει πλοήγηση με 4G αλλα οτι να ναι...

Εκανα factory reset αλλα τιποτα. Βγαινει το σημα location αλλα μενει απενεργοποιημενο χωρις να κανει καμια προσπαθεια για να lockaρει...

 

Τι φταίει ? Εχετε καμια ιδεα ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχει η γυναικα ενα G2 Λευκο και ειδα οτι τις τρεμοπαιζει η οθονη χαμηλα το εχει κανει και σε κανενα αλλο τι παιζει?

 

κατι τετοια κανει αλλα σε λιγοτερο σταδιο

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σημερα που πηγα να κανω πλοήγησημε το GPS +4G το location δεν αναβοσβηνε και υστερα δεν λοκαρε με αποτελεσμα να κανει πλοήγηση με 4G αλλα οτι να ναι...

Εκανα factory reset αλλα τιποτα. Βγαινει το σημα location αλλα μενει απενεργοποιημενο χωρις να κανει καμια προσπαθεια για να lockaρει...

 

Τι φταίει ? Εχετε καμια ιδεα ?

 

Sebastian το κακο με τα g2 ειναι το gps..τσεκαρε το με το gps test να δουμε τι γινεται?σου κλειδωνει κανεναν?στο in use

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Sebastian το κακο με τα g2 ειναι το gps..τσεκαρε το με το gps test να δουμε τι γινεται?σου κλειδωνει κανεναν?στο in use

 

Σ΄ευχαριστω για την απαντηση, μεχρι πριν ενα μηνα εβρισκε δορυφορο σε μερικα sec και τωρα ουτε με αιτηση :lol:

 

Θα το δοκιμασω και θα ενημερώσω...

Link to comment
Share on other sites

Sebastian το κακο με τα g2 ειναι το gps..τσεκαρε το με το gps test να δουμε τι γινεται?σου κλειδωνει κανεναν?στο in use

 

Χρειαζεται να γινει root στη συσκευη για να εγκατασταθει το gps test?

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζεται να γινει root στη συσκευη για να εγκατασταθει το gps test?

Οχι δε χρειαζεται root...... εγω προτιμω αυτη, τη θεωρω πιο αξιοπιστη:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androits.gps.test.free

Link to comment
Share on other sites

Lockare στα 10 δευτερα με το GPS TEST.

Με το google maps @@ μεντολες! Γιατι ρε παιδια ?

 

Mε το CO PILOT κλειδωσε σε 5 sec....

 

Γιατι ταφος το google maps...?

Edited by Sebastian13
Link to comment
Share on other sites

Το google maps έχω παρατηρήσει και εγώ ότι είναι λίγο δυσκοιλιο. Πάντως το GPS της συσκευής δεν είναι το δυνατό σημείο. Λοκαρει μεν μια χαρά αλλά καμία σχέση η ένταση με άλλες συσκευές που έχω.

Η μόνη παραφωνία της συσκευής για μένα

Link to comment
Share on other sites

Οχι δε χρειαζεται root...... εγω προτιμω αυτη, τη θεωρω πιο αξιοπιστη:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androits.gps.test.free

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση Χρηστο..θα το δοκιμασω να δω κι εγω τι γινεται με το δικο μου gps,γιατι εχω την εντυπωση οτι κατι δεν παει καλα.

Link to comment
Share on other sites

Lockare στα 10 δευτερα με το GPS TEST.

Με το google maps @@ μεντολες! Γιατι ρε παιδια ?

 

Mε το CO PILOT κλειδωσε σε 5 sec....

 

Γιατι ταφος το google maps...?

Για βαλε και το here maps που ειναι καλο.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Αν το πηρες απο ομονοια πισω ακριβώς από τα χοντος σεντερ Στην έξοδο του μετρο ειναι kaizershop!!!

Αν όχι, ήταν το kaizerstore

(Πάλι στην ομονοια Αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς που)

Όπως και να' χει όμως είναι όντως καλά μαγαζια

 

Αυτό που λες ομόνοια κοντά στα hondos!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες ομόνοια κοντά στα hondos!

Πισω ακριβως. Στο ιδιο τετραγωνο. Πολυ καλο μαγαζι! Ολα μου τα κινητα απο κει ειναι και δεν ειχα ποτε θεμα με τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοειτε το κίτρινο σημάδι που βγαίνει στην οθόνη πάνω δεξιά σας παραθέτω την δικιά μου εμπειρία :P

Είχα πάρει το κινητό Φλεβάρη του 14 δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά πρέπει να ήταν 401

Η έκδοση μαύρο χρώμα . Η οθόνη κιτρινησε σε 3-4μηνες. Έγινε αλλαγή οθόνης, και λόγω του gps αλλαχτηκε και πίσω καπάκι και μητρική.

(Μου έβαλαν μητρική refurnished με πρόβλημα και μου την ξανά άλλαξαν με καινουρια με 404αν δεν κάνω λάθος έκδοση

 

Μετά από κάνα τρίμηνο κιτρινησε εκ νέου αλλά πριν το πάω στο σέρβις μου έσπασε το digiter και αναγκαστικά για να μην χάσω εγγύηση πλήρωσα καινούρια οθόνη.

 

Μετά από κάνα τρίμηνο ξανακιτρινησε και πάλι δεν το έφτιαξα κατευθείαν αλλά χάλασε και ο φορτιστής οπότε το πήγα και μου την ξανά άλλαξαν (και μου έδωσαν καινούριο φορτιστή)

 

 

Τονιζω ότι

1 κιτρινησε με διαφορετικές μητρικές

2 μαζί με την οθόνη αλλάζουν το frame δηλαδή όλο το γύρω γύρω και τη '' βαση'' της μητρική και της μπαταρίας και όλων!

 

Στο σημείο που κιτρινίζει σε μένα τουλάχιστον από πίσω υπάρχει ένα στρογγυλό μεταλλικό σαν μπαταρία ρολογιού (τώρα αν είναι μπαταρία ή πυκνωτής δεν ξερω) οπότε όταν θερμαίνεται το κινητό μαζεύει πιθανώς θερμοκρασία και αυτό και κιτρινίζει την οθόνη!

 

Να τονίσω επίσης ότι η ΧΡΉΣΗ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΌ ΕΊΝΑΙ ΥΠΕΡΕΞΑΝΤΛΗΤΙΚΗ ελάχιστα άτομα την κάνουν 8ωρες κάψιμο σε παιχνίδια (κυρίως Clash of clans) και καμιά φορά το φορτίζω κιόλας και παίζω οπότε βαράει τρελές θερμοκρασίες. Το κινητό το φορτίζω κάθε μέρα τουλ 2 φορές και παλιά ειχα κιτρινησει άλλες δύο οθόνες σε ένα Samsung nexus s με τον ίδιο τρόπο.

 

Μέχρι την τελευταία οθόνη δεν είχα ούτε θήκη ούτε Τπτ πάνω στην οθόνη

 

Μόνη λύση για μένα είναι άλλη συσκευή που να μην ανεβάζει θερμοκρασίες Δλδ όχι snapdragon 800

 

Τωρα αν το κάνει και σε άλλους χωρίς να φταίει η θερμοκρασία δεν ξέρω τι γίνεται :P

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοειτε το κίτρινο σημάδι που βγαίνει στην οθόνη πάνω δεξιά σας παραθέτω την δικιά μου εμπειρία :P

Είχα πάρει το κινητό Φλεβάρη του 14 δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά πρέπει να ήταν 401

Η έκδοση μαύρο χρώμα . Η οθόνη κιτρινησε σε 3-4μηνες. Έγινε αλλαγή οθόνης, και λόγω του gps αλλαχτηκε και πίσω καπάκι και μητρική.

(Μου έβαλαν μητρική refurnished με πρόβλημα και μου την ξανά άλλαξαν με καινουρια με 404αν δεν κάνω λάθος έκδοση

 

Μετά από κάνα τρίμηνο κιτρινησε εκ νέου αλλά πριν το πάω στο σέρβις μου έσπασε το digiter και αναγκαστικά για να μην χάσω εγγύηση πλήρωσα καινούρια οθόνη.

 

Μετά από κάνα τρίμηνο ξανακιτρινησε και πάλι δεν το έφτιαξα κατευθείαν αλλά χάλασε και ο φορτιστής οπότε το πήγα και μου την ξανά άλλαξαν (και μου έδωσαν καινούριο φορτιστή)

 

 

Τονιζω ότι

1 κιτρινησε με διαφορετικές μητρικές

2 μαζί με την οθόνη αλλάζουν το frame δηλαδή όλο το γύρω γύρω και τη '' βαση'' της μητρική και της μπαταρίας και όλων!

 

Στο σημείο που κιτρινίζει σε μένα τουλάχιστον από πίσω υπάρχει ένα στρογγυλό μεταλλικό σαν μπαταρία ρολογιού (τώρα αν είναι μπαταρία ή πυκνωτής δεν ξερω) οπότε όταν θερμαίνεται το κινητό μαζεύει πιθανώς θερμοκρασία και αυτό και κιτρινίζει την οθόνη!

 

Να τονίσω επίσης ότι η ΧΡΉΣΗ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΌ ΕΊΝΑΙ ΥΠΕΡΕΞΑΝΤΛΗΤΙΚΗ ελάχιστα άτομα την κάνουν 8ωρες κάψιμο σε παιχνίδια (κυρίως Clash of clans) και καμιά φορά το φορτίζω κιόλας και παίζω οπότε βαράει τρελές θερμοκρασίες. Το κινητό το φορτίζω κάθε μέρα τουλ 2 φορές και παλιά ειχα κιτρινησει άλλες δύο οθόνες σε ένα Samsung nexus s με τον ίδιο τρόπο.

 

Μέχρι την τελευταία οθόνη δεν είχα ούτε θήκη ούτε Τπτ πάνω στην οθόνη

 

Μόνη λύση για μένα είναι άλλη συσκευή που να μην ανεβάζει θερμοκρασίες Δλδ όχι snapdragon 800

 

Τωρα αν το κάνει και σε άλλους χωρίς να φταίει η θερμοκρασία δεν ξέρω τι γίνεται :P

(off topic) Σε ποια clan εισαι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...