Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παλληκάρια έχετε υπόψη σας κανένα καλό και εύχρηστο email manager για το G2 ?

 

 

Thank you

:D

Touchdown , πρώτος μήνας δωρεάν να δεις αν σου αρέσει. Δύο χρόνια το έχω για επαγγελματική χρήση και δεν το αλλάζω με τίποτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τελικά αυτή η 20f έχει διαφορές απο την 20d? ούτε και σήμερα μου έβγαλε κάτι για αναβάθμιση... αξίζει να σκοτίζομαι? γιατί η 20d μου τρέχει οτι χρησιμοποιώ μια χαρά...απλά θέλω να έχω την τελευταία έκδοση...

Δεν δουλεύει το Skype ότι και να κάνεις, η LG δηλώνει ότι το γνωρίζει αλλά δεν ξέρει πότε θα δώσει αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τα παιδιά,

 

Ένα φιλαράκι είναι κάτοχος του G2 το οποίο είχα ρουτάρει τέλη μαϊου. Δυστυχώς έκανε κάποια αναβάθμιση λογισμικού μέσω ΟΤΑ με αποτέλεσμα το κινητό τώρα να μην μπουτάρει. Τον πετάει απευθείας στο ρικόβερι και ενώ δοκίμασα να φτιάξω dalvik/permissions ή να κάνω ριστόρ μέσω twrp δεν πέτυχα κάτι.

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει για να μην γυρίσω πάλι σε στοκ? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Touchdown , πρώτος μήνας δωρεάν να δεις αν σου αρέσει. Δύο χρόνια το έχω για επαγγελματική χρήση και δεν το αλλάζω με τίποτα

 

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ

:D

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τα παιδιά,

 

Ένα φιλαράκι είναι κάτοχος του G2 το οποίο είχα ρουτάρει τέλη μαϊου. Δυστυχώς έκανε κάποια αναβάθμιση λογισμικού μέσω ΟΤΑ με αποτέλεσμα το κινητό τώρα να μην μπουτάρει. Τον πετάει απευθείας στο ρικόβερι και ενώ δοκίμασα να φτιάξω dalvik/permissions ή να κάνω ριστόρ μέσω twrp δεν πέτυχα κάτι.

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει για να μην γυρίσω πάλι σε στοκ? Ευχαριστώ.

Εχει υποθει παρα πολλες φορες παλαιοτερα οτι οταν εχουμε recovery δεν κανουμε ΠΟΤΕ ενημερωση μεσω ΟΤΑ.

Τωρα ενας τροπος για να γλιτωσετε το "back to stock" ειναι να δοκιμασετε να περασετε μια custom rom μεσω του recovery..... εχει καλες stock based rom's, και του G2 αλλα και rom του G3 πρασαρμοσμενη για το δικο μας!

Link to comment
Share on other sites

Touchdown , πρώτος μήνας δωρεάν να δεις αν σου αρέσει. Δύο χρόνια το έχω για επαγγελματική χρήση και δεν το αλλάζω με τίποτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν δουλεύει το Skype ότι και να κάνεις, η LG δηλώνει ότι το γνωρίζει αλλά δεν ξέρει πότε θα δώσει αναβάθμιση

 

μια χαρα δουλευει το skype ρε παιδια με την 20f.

20d δεν μου ειρθε ποτε.

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2477595

Ελπίζω να σε βοηθήσει :cool:

 

Δεν έχω fastboot για να το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα δουλευει το skype ρε παιδια με την 20f.

20d δεν μου ειρθε ποτε.

 

σε ευχαριστώ για την επιβαιβέωση, στην notification bar φαίνεται οτι έιναι ανοιχτό ;

την 20f πωσ την πήρες, είμαι stock και δεν μου έχει έρθει τίποτα ακόμη

Link to comment
Share on other sites

στην 20d γιατι δεν δουλευει το skype? του εκανα μια εγκατασταση και δειχνει μια χαρα..εκτος αν υπαρχει καπιο θεμα που δε ξερω.... τελικα ποιες ειναι οι διαφορες μεταξυ 20d και 20f μονο το θεμα με το skype? ας απαντησει τελικα καποιος... εχω την 20d σε 405 6HA(AUSTRIA) και θα την ηθελα την 20f αν εχει αλλες διαφορες περ απο το θεμα με το skype που κ παλι δεν μου δειχνει κατι σε προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το λευκό G2 στο πίσω καπάκι τι υφή έχει; Είναι λείο σαν το μαύρο ή έχει ένα pattern σαν "σχάρα"; Το ρωτάω γιατί το μαύρο δεν γλιστρά τόσο αλλά το λευκό δεν είχα την ευκαιρία να το δω live. Πάντως του G2 mini έχει αυτό το σχαρωτό pattern και γλιστρά αρκετά...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το λευκό G2 στο πίσω καπάκι τι υφή έχει; Είναι λείο σαν το μαύρο ή έχει ένα pattern σαν "σχάρα"; Το ρωτάω γιατί το μαύρο δεν γλιστρά τόσο αλλά το λευκό δεν είχα την ευκαιρία να το δω live. Πάντως του G2 mini έχει αυτό το σχαρωτό pattern και γλιστρά αρκετά...

Είναι λείο φιλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Εχει υποθει παρα πολλες φορες παλαιοτερα οτι οταν εχουμε recovery δεν κανουμε ΠΟΤΕ ενημερωση μεσω ΟΤΑ.

Τωρα ενας τροπος για να γλιτωσετε το "back to stock" ειναι να δοκιμασετε να περασετε μια custom rom μεσω του recovery..... εχει καλες stock based rom's, και του G2 αλλα και rom του G3 πρασαρμοσμενη για το δικο μας!

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δυστυχώς ο συγκεκριμένος δεν με ρώτησε και απλά έκανε την αναβάθμιση επειδή του έσπασε τα νεύρα η ιδιοποίηση για ενημέρωση... ευχαριστώ και πάλι :)

Link to comment
Share on other sites

Αποθηκευση επαφης γινεται κατευθειαν στο τηλ η εχει επιλογη και στην καρτα sim γιατι ψαχνω και δεν βρισκω
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ για την επιβαιβέωση, στην notification bar φαίνεται οτι έιναι ανοιχτό ;

την 20f πωσ την πήρες, είμαι stock και δεν μου έχει έρθει τίποτα ακόμη

 

οχι στην notification bar δεν φαινεται.Ουτε αν συρω με τρια δακτυλα το skype στην ακρη.To mono που δειχνει στην not.bar einai οτι μια εφαρμογη αποθηκευτηκε χωρις το logo του skype.

η 20f μου ηρθε αυτοματα σαν νεο λογισμικο update.Ελβετικο εχω και απο 20b πηγε κατευθειαν στην 20f

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει διαφορα στην φορτιση οταν το φορτιζω στην πριζα η στον υπολογιστη? Γιατι οταν το εχω στον υπολογιστη μου λεει οτι η μπαταρια φορτιζετε αργα?
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει διαφορα στην φορτιση οταν το φορτιζω στην πριζα η στον υπολογιστη? Γιατι οταν το εχω στον υπολογιστη μου λεει οτι η μπαταρια φορτιζετε αργα?

 

Στον υπολογιστή κάνει την διπλάσια ώρα για να φορτίσει, αλλά είναι καλύτερο αν έχεις χρόνο.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει διαφορα στην φορτιση οταν το φορτιζω στην πριζα η στον υπολογιστη? Γιατι οταν το εχω στον υπολογιστη μου λεει οτι η μπαταρια φορτιζετε αργα?

 

Στον υπολογιστη, το καλυτερο που θα παρεις ειναι 1Α ανα usb θύρα (usb3). Ο φορτιστης σου ειναι 1.8Α, αρα καταλαβαινεις οτι θα κανεις σχεδον την διπλασια ωρα!

Η καλυτερη φορτιση ομως ειναι η αργη φορτιση. Και για την ζωη της μπαταριας αλλα και σαν διάρκεια!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ακόμα ερώτηση σαν καινούριος κάτοχος που είμαι! Δεν έχω πειράξει καθόλου το κινητό κι έχω δει ότι έχει την 20b έκδοση. Εκτός από το knock code προσφέρει κάτι άλλο ουσιαστικό η 20f για να αναβαθμίσω? Φαντάζομαι δεν έχει διαφορά αν κάνω την αναβάθμιση ΟΤΑ ή μέσω LG PC suite? Eπίσης το hard reset με τα πίσω κουμπιά είναι το ίδιο με το επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων από τις ρυθμίσεις του κινητού?
Link to comment
Share on other sites

τα ακουστικα δεν ειναι παντως κ οτι καλυτερο...καπως ειναι τα μπασα και τα πριμα σα να μπουκωνουν ,και οχι ιδιαιτερα καθαρα στις μεγαλες εντασεις... πειτε παιδια εντυπωσεις απο καλα ακουστικα (ειδικα οποιος εχει SENNHEISER που με ενδιαφερουν πολυ) και σε ποιο προγραμμα τα τρεχετε?αν και θεωρω το poweramp απ τα καλυτερα....
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα και σε AKG. Εχει εξαιρετικά ακουστικα και πολυ ευαίσθητα. Οποτε θα εχεις και αυξημένες στάθμες!

 

EDIT:

http://www.ebay.com/itm/AKG-K375-High-performance-Dynamic-In-Ear-Headphones-Black-White-/131239558875?pt=US_Headphones&var=&hash=item1e8e7cbedb

 

Εξαιρετικα! Τα εχω και απλα ειναι το κατι αλλο! Στα προτείνω ανεπιφηλακτα! Με 120db sensitivity!!!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μιας που λέμε για ακουστικά, εδώ και λίγες μέρες το αριστερό ακουστικό από τα μαμά ακούγεται πολύ χαμηλά (ουσιαστικά δεν ακούγεται),

ενώ δεν έγινε κάτι (να πέσει νερό, να τα πατήσω, να τραβήξω το καλώδιο) απλή καθημερινή χρήση κάνω.

Παίζει να πετύχω τίποτα πηγαίνοντας τα στο σέρβις?

Επίσης ποιο είναι και που βρίσκεται το σέρβις?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να μου δειχνει στην αρχικη οθονη την τοποθεσια/περιοχη που βρισκομαι την συγκεκριμενη στιγμη? υπαρχει τετοια επιλογη? στο παλιο μου κινητο το εβγαζε χωρις να εχω το gps η το ιντερνετ ανοιχτο.
Link to comment
Share on other sites

στην 20d γιατι δεν δουλευει το skype? του εκανα μια εγκατασταση και δειχνει μια χαρα..εκτος αν υπαρχει καπιο θεμα που δε ξερω.... τελικα ποιες ειναι οι διαφορες μεταξυ 20d και 20f μονο το θεμα με το skype? ας απαντησει τελικα καποιος... εχω την 20d σε 405 6HA(AUSTRIA) και θα την ηθελα την 20f αν εχει αλλες διαφορες περ απο το θεμα με το skype που κ παλι δεν μου δειχνει κατι σε προβλημα

Δεν ειναι παντα σιγουρο οτι θα εχεις κλησεις ειτε φωνητικες ειτε βιντεο. Ποτε δε τις βγαζει ποτε κρασαρει και ας ειμαι σε wifi.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα στα αλλάξουν. Εγώ έχω αλλάξει τουλάχιστον δέκα ζευγάρια στη Sony.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...