Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια ξέρει κανείς αν το mhl σε hdmi κάνει για το εργαλείο μας;Κάπου διάβασα ότι κάνει μόνο slimport σε hdmi αλλά το γ@μ@@ έχει 30 eur!!!Μήπως κάνουμε τη δουλειά μας και με το πρώτο;

Εγω το δοκιμασα και επισης βεβαιωνω οτι δεν παιζει! Εγω παρηγγειλα απο e-bay πριν κανενα τριμηνο ενα slimport με 9 ευρω και παιζει "τζαμι".

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για όσους δεν πιστεύουν ότι το nexus 5 είναι πιο γρήγορο απ το g2....ορίστε τα αποτελέσματα του basemark: NEXUS 5 -OVERAL 1150, SYSTEM 1516, MEMORY 721, GRAPHICS 2266, WEB 707. LG G2 -OVERAL 884, SYSTEM 1577, MEMORY 359, GRAPHICS 2286, WEB 472.

μετα απο αυτο ειμαι ετοιμος να πεταξω το g2 μου, δεν αξιζει πλεον! :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Sakisdani!

Γνωριζει καποιος αν υπαρχει καποιο θεμα-φοντο οθονης απ το kit kat official για τη συσκευη μας;;;και αν ειναι διαθεσιμο στο playstore;;;

Link to comment
Share on other sites

Το custom recovery το περνάς εσύ. Οπότε δεν έχεις αφού ρωτάς. Χάνεται και δεν υπάρχει ,ακόμα, root για την 4.4 απ' όσο ξέρω. Εναλλακτικά,αν θέλεις οπωσδήποτε το root απλά δεν αναβαθμίζεις αλλά βάζεις custom rom 4.4. Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις,αν όχι ή άστο με τη 4.2 και root ή αναβάθμισε και περίμενε.

 

Καταλαβαινω τα βασικα φιλε μου. Εχω ασχοληθει λιγο αλλα οχι διεξοδικα! Ρωτησα πως μπορω να δω αν εχω custom recovery εγκατεστημενο επειδη το κιν το πηρα 2ο χερι και ηταν ηδη rooted οποτε δεν ξερω τι ειχε περασει ο προηγουμενος. Μηπως εχεις καμια ιδεα πως να το κανω? Και αν εχω εγκατεστημενο recovery τι θα αλλαξει στην αναβαθμιση μου? Πρεπει να ξαναπερασω το στοκ? (Δε με ενδιαφερει να βαλω καποια custom rom)

 

Ευχαριστω για τον χρονο σου!

Link to comment
Share on other sites

Ένα άλλο χαζό bug που παρατήρησα είναι ότι όταν απενεργοποιώ την συσκευή για να την φορτίσω, μόλις την ενεργοποιήσω πάλι, η μεγίστη φωτεινότητα από 70% που την έχω πηγαίνει στο 46% από μόνη της.
Link to comment
Share on other sites

Ένα άλλο χαζό bug που παρατήρησα είναι ότι όταν απενεργοποιώ την συσκευή για να την φορτίσω, μόλις την ενεργοποιήσω πάλι, η μεγίστη φωτεινότητα από 70% που την έχω πηγαίνει στο 46% από μόνη της.

 

Γιατί απενεργοποιείς τη συσκευή για να την φορτίσεις ???

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα ειναι γιατι απενεργοποιει την συσκευη ; η γιατι αλλαζει η φωτεινοτητα ;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Γιατί απενεργοποιείς τη συσκευή για να την φορτίσεις ???

 

Τυχαίνει πολλές φορές να μου αδειάζει βράδυ η μπαταρία, οπότε το θεωρώ ευκαιρία να "ξεκουράζεται" και η συσκευή από την αδιάκοπη λειτουργία έστω κι αν αυτή είναι standby. Βέβαια άσχετα από τον λόγο της απενεργοποίησης, αυτό που κάνει -όπως και το χάσιμο της ώρας- δεν παύουν να είναι πολύ χαζά bug.

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ενα κλικ πριν παραγγειλω το τηλέφωνο παιδιά.

Εκτός απο το θεμα της ωρας και του gps, τι αλλα θέματα υπάρχουν;

Ευχαριστώ.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ενα κλικ πριν παραγγειλω το τηλέφωνο παιδιά.

Εκτός απο το θεμα της ωρας και του gps, τι αλλα θέματα υπάρχουν;

Ευχαριστώ.

 

Τίποτα άλλο.Και με το gps δεν είναι σιγουρο οτι θα έχεις θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα άλλο.Και με το gps δεν είναι σιγουρο οτι θα έχεις θέμα.

 

Δηλαδή αυτό με την ώρα είναι επαναλήψιμο? (Αν θυμάμαι σωστά, χάνει την ώρα όταν το κλείσεις?)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτό με την ώρα είναι επαναλήψιμο? (Αν θυμάμαι σωστά, χάνει την ώρα όταν το κλείσεις?)

 

Εμένα δεν την έχει χάσει ποτέ... το διάβασα που το έγραψε ένα παιδί, και ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω ..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν την έχει χάσει ποτέ... το διάβασα που το έγραψε ένα παιδί, και ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω ..
Κι ομως συμβαινει... τουλαχιστον με την 4.2.2. στην κιτ κατ δεν μου το εχει κανει ακομα εμενα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το θέμα με την ώρα συμβαίνει και με την kitkat όπως έχω γράψει. Απλά σε όσους δεν το κάνει ίσως να παίζει ρόλο και το επίπεδο φόρτισης της μπαταρίας. Δηλαδή π.χ. προσωπικά συνήθως βάζω την συσκευή να φορτίσει όταν έχει φτάσει στο 3-4%, οπότε με την απενεργοποίηση ίσως σταματάει η συσκευή να τροφοδοτεί το ρολόι λόγω χαμηλής στάθμης. Αυτό θα μπορούσε να ισχύει αν δεν έχει ξεχωριστή μπαταρία για το ρολόι ή ότι άλλο τέλος πάντων έχουν τόσα χρόνια τα κινητά και δεν χάνουν την ώρα ακόμα και με άδεια μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

@Louis9

 

Κατεβασε απο το market μια εφαρμογη που επιτρεπει να bootαρεις στο recovery και καντο. Μετα πες μας τι βλεπεις και τι λεει.

Πχ. Quick Boot (Reboot)

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούσα ως τώρα το κινητό χωρίς sim (περίμενα να μου έρθει η micro sim) και τώρα που την τοποθέστησα -σε λίγο θα μου ενεργοποιηθεί- είδα ότι χάθηκαν όλες οι ρυθμίσεις και οι εφαρμογές που είχα εγκαταστήσει. Μπορώ με κάποιον τρόπο να τις επαναφέρω ή όχι;
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούσα ως τώρα το κινητό χωρίς sim (περίμενα να μου έρθει η micro sim) και τώρα που την τοποθέστησα -σε λίγο θα μου ενεργοποιηθεί- είδα ότι χάθηκαν όλες οι ρυθμίσεις και οι εφαρμογές που είχα εγκαταστήσει. Μπορώ με κάποιον τρόπο να τις επαναφέρω ή όχι;

Δεν παιζει αυτο. Μηπως σε ρωτησε αν θες να κανεις επαναφορα και καταλαθος πατησες "ναι";

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει αυτο. Μηπως σε ρωτησε αν θες να κανεις επαναφορα και καταλαθος πατησες "ναι";

 

Βλακείες λέω. Απλά εξαφανίστηκαν από τις "αρχικές οθόνες" που τα είχα τοποθετήσει.

 

Επ' ευκαιρίας, άλλη μια ερώτηση: ποιον explorer να χρησιμοποιώ για εξοικονόμηση μπαταρίας; Τον default της LG ή τον Google Chrome; Ή απλά και τα δύο καταναλώνουν το ίδιο;

Link to comment
Share on other sites

Βλακείες λέω. Απλά εξαφανίστηκαν από τις "αρχικές οθόνες" που τα είχα τοποθετήσει.

 

Επ' ευκαιρίας, άλλη μια ερώτηση: ποιον explorer να χρησιμοποιώ για εξοικονόμηση μπαταρίας; Τον default της LG ή τον Google Chrome; Ή απλά και τα δύο καταναλώνουν το ίδιο;

Δεν ξερω απο καταναλωση αλλα οσο ημουν στην 4.2.2 δοκιμασα πολλους browsers και ο ποιο γρηγορος ηταν ο boat και ο maxthon. Τωρα που ειμαι με 4.4.2 ο dolphin μαζι με το jetpack του ειναι με διαφορα ο,τι πιο γρηγορο εχω δει σε android συσκευη.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω θεμα ταχυτητας, μονο το ποιος browser καταναλωνει λιγοτερη μπαταρια με ενδιαφερει, αν συμβαινει κατι τετοιο δηλαδη.
Link to comment
Share on other sites

Βλακείες λέω. Απλά εξαφανίστηκαν από τις "αρχικές οθόνες" που τα είχα τοποθετήσει.

 

Επ' ευκαιρίας, άλλη μια ερώτηση: ποιον explorer να χρησιμοποιώ για εξοικονόμηση μπαταρίας; Τον default της LG ή τον Google Chrome; Ή απλά και τα δύο καταναλώνουν το ίδιο;

 

Φιλε μην το ψειριζεις τοσο κατσε και απολαυσε το κινητο σου... !!! Ολοι οι browsers πανω κατω το ιδιο καταναλωνουν και να τρωει ο ενας σε σχεση με τον αλλον 5% μπαταρια παραπανω μην σε νοιαζει. Δουλεψε αυτον που σου αρεσει στην εμφανιση και σε βολευει καλυτερα για να αποθηκευεις προχειρα να βαζεις σελειδοδεικτες στα αγαπημενα η στην αρχικη οθονη το εκαστοτε browser κλπ !! Εγω π.χ εχω και δουλευω μονο τον boat browser το οποιο δεν τον αλλαζω με κανεναν απο τους 2 μαμα... Δοκιμασε τον και θα δεις !!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω θεμα ταχυτητας, μονο το ποιος browser καταναλωνει λιγοτερη μπαταρια με ενδιαφερει, αν συμβαινει κατι τετοιο δηλαδη.

Εννοειται οτι καθε εφαρμογη καταναλωνει διαφορετικα αλλα δεν πιστευω οτι η διαφορα μεταξυ των browsers να ειναι παρατηρησιμη και δεν αξιζει τον κοπο να ασχοληθει κανεις για τοσο μικρες λεπτομεριες.

Οσο για την ταχυτητα, δεν συμφωνω μαζι σου. Για μενα το συμαντικοτερο σε εναν internet browser ειναι η ταχυτητα. Μεγαλη υποθεση να σου φορτωνει σελιδες γρηγορα και να μη λαγγαρει στο ζουμ.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το θέμα με την ώρα συμβαίνει και με την kitkat όπως έχω γράψει. Απλά σε όσους δεν το κάνει ίσως να παίζει ρόλο και το επίπεδο φόρτισης της μπαταρίας. Δηλαδή π.χ. προσωπικά συνήθως βάζω την συσκευή να φορτίσει όταν έχει φτάσει στο 3-4%, οπότε με την απενεργοποίηση ίσως σταματάει η συσκευή να τροφοδοτεί το ρολόι λόγω χαμηλής στάθμης. Αυτό θα μπορούσε να ισχύει αν δεν έχει ξεχωριστή μπαταρία για το ρολόι ή ότι άλλο τέλος πάντων έχουν τόσα χρόνια τα κινητά και δεν χάνουν την ώρα ακόμα και με άδεια μπαταρία.

 

Έχω δοκιμάσει και με μπαταρία πάνω απο 50% και έχει χάσει πάλι την ώρα όταν έκλεισε. Απ' οτι έχω παρατηρήσει, όσο πιο πολλές ώρες το έχεις κλειστό, τόσο μεγαλύτερη απόκλιση έχει απο την σωστή ώρα (και ημέρα). Επίσης αν το έχεις κλειστό για μόνο 1-2 ώρες το πολύ, δεν χάνεται η ώρα. Τουλάχιστον στο δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ! μολις παρελαβα το κινητο και εγω ! μια ερωτηση να αναβαθμισω στην τελευταια εκδοση η οχι ? τι λετε?
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ! μολις παρελαβα το κινητο και εγω ! μια ερωτηση να αναβαθμισω στην τελευταια εκδοση η οχι ? τι λετε?

 

Εννοείται, σου έχει βγάλει kit kat?Εάν Ναι,μετά κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...