Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρά παιδιά, πήρα το G2 το Σάββατο και έχω να δηλώσω αρκετά ικανοποιημένος.

Το μεγαλύτερο πρόβλημα μου είναι ότι η εφαρμογή του facebook δεν μου φέρνει καθόλου notification, οποιαδήποτε ρύθμιση και αν βάλω. Ούτε έστω τα κόκκκινα μπαλονάκια στο εικονίδιο της εφαρμογής. Δοκίμασα τα πάντα, ρώτησα φίλους που έχουν κάποια παραπάνω εμπειρία, googlαρα, έψαξα και εδώ, αλλά δεν βρήκα κάτι. Οι υπόλοιπες εφαρμογές τέτοιου τύπου (viber, skype κλπ) λειτουργούν κανονικά. Δοκίμασα το messenger του fb αλλά δεν μου άρεσε, κατέβασα και ένα widget το οποίο λειτουργούσε αλλά ήταν σαπάκι.

Μπορεί να φαίνεται ανούσιο το πρόβλημα, αλλά είναι ένας από τους κύριους λόγους που άλλαξα κινητό (όχι το facebook συγκεκριμένα, αλλά γενικά το integration στο ιντερνετ).

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά βρήκα τελικά ένα pc με Windows κατέβασα το LG Suite συνδέω το κινητό και μου βγάζει ότι έχω τη νεότερη έκδοση.. 4.2.2 είναι δυνατόν να μην έχει βγει η κιτ κατ για το δικό μου η παίζει κάτι άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση:!::!:

Τα μηνύματα που αφορουσαν την Διαθεσιμότητα και αγορά της συσκευής μεταφέρθηκαν στο σωστο θέμα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα τελικά ένα pc με Windows κατέβασα το LG Suite συνδέω το κινητό και μου βγάζει ότι έχω τη νεότερη έκδοση.. 4.2.2 είναι δυνατόν να μην έχει βγει η κιτ κατ για το δικό μου η παίζει κάτι άλλο?

 

Δεν έχει βγει για όλες τις συσκευές ακόμα 4.4.2.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα τελικά ένα pc με Windows κατέβασα το LG Suite συνδέω το κινητό και μου βγάζει ότι έχω τη νεότερη έκδοση.. 4.2.2 είναι δυνατόν να μην έχει βγει η κιτ κατ για το δικό μου η παίζει κάτι άλλο?

 

Ούτε για το δικό μου έχει βγει που είναι από τη Ρουμανία....

Link to comment
Share on other sites

Ούτε για το δικό μου έχει βγει που είναι από τη Ρουμανία....

Περίεργο. Και το δικό μου ρουμάνικο open είναι και μου έχει έρθει ΟΤΑ από την περασμένη Τετάρτη.

 

Παρατήρηση από την 4.4.2:

Εξαφανίστηκαν επιτέλους οι Google Services από τα στατιστικά της μπαταρίας πράγμα που σημαίνει ότι έχουν αμελητέα κατανάλωση, κι όχι το χάλι των 20~30% της 4.2.2.:yahoo:

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

:)Περασα την kitkat πριν λιγο μεσω ΟΤΑ σε ελληνικο g2, περιπου 1 ωρα και 15 λεπτα.

Για περισσοτερες εντυπωσεις παρατηρησεις κτλπ θα υπαρξουν στην πορεια.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα με την ώρα την οποία χάνει το τηλέφωνο όταν είναι απενεργοποιημένο παραμένει και με την kitkat. Πήγε η μπαταρία στο 3% το απενεργοποίησα, το φόρτισα και το ενεργοποίησα μετά από 7 ώρες και σαν ώρα εμφάνιζε την ώρα που το έκλεισα. Το άφησα περίπου 2 ώρες ενεργοποιημένο και δεν άλλαξε την ώρα στην σωστή ρύθμιση. Μόνο όταν ενεργοποίησα τα δεδομένα την διόρθωσε.

 

Τα παραπάνω με τις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις, δηλαδή με τικαρισμένα την αυτόματη ημερομηνία και ώρα και την αυτόματη ζώνη ώρας.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Και το δικό μου ρουμάνικο open είναι και μου έχει έρθει ΟΤΑ από την περασμένη Τετάρτη.

 

Παρατήρηση από την 4.4.2:

Εξαφανίστηκαν επιτέλους οι Google Services από τα στατιστικά της μπαταρίας πράγμα που σημαίνει ότι έχουν αμελητέα κατανάλωση, κι όχι το χάλι των 20~30% της 4.2.2.:yahoo:

 

Έκδοση λογισμικού D80210f-EUR-XX γράφει το δικό μου με έκδοση 4.2.2 .... Τι να πω?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα με την ώρα την οποία χάνει το τηλέφωνο όταν είναι απενεργοποιημένο παραμένει και με την kitkat. Πήγε η μπαταρία στο 3% το απενεργοποίησα, το φόρτισα και το ενεργοποίησα μετά από 7 ώρες και σαν ώρα εμφάνιζε την ώρα που το έκλεισα. Το άφησα περίπου 2 ώρες ενεργοποιημένο και δεν άλλαξε την ώρα στην σωστή ρύθμιση. Μόνο όταν ενεργοποίησα τα δεδομένα την διόρθωσε.

 

Τα παραπάνω με τις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις, δηλαδή με τικαρισμένα την αυτόματη ημερομηνία και ώρα και την αυτόματη ζώνη ώρας.

 

Το ίδιο πρόβλημα επιβεβαιώνω και γω με 4.4.2 T-Mobile. Εσύ?

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα επιβεβαιώνω και γω με 4.4.2 T-Mobile. Εσύ?

 

Εγώ είμαι με official 4.4.2 σε ελληνική συσκευή. Βέβαια και με την 4.2.2 τα ίδια έκανε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με official 4.4.2 σε ελληνική συσκευή. Βέβαια και με την 4.2.2 τα ίδια έκανε.

Τι να πω... αυτο το σπαστικο bug ηταν τοσο διυσκολο να το διορθωσουν? ισως ειναι ασημαντο αλλα εμενα προσωπικα με ξενερωνει αρκετα αυτο με την ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Και το δικό μου ρουμάνικο open είναι και μου έχει έρθει ΟΤΑ από την περασμένη Τετάρτη.

 

Παρατήρηση από την 4.4.2:

Εξαφανίστηκαν επιτέλους οι Google Services από τα στατιστικά της μπαταρίας πράγμα που σημαίνει ότι έχουν αμελητέα κατανάλωση, κι όχι το χάλι των 20~30% της 4.2.2.:yahoo:

 

Στον πίνακα αναβαθμίσεων γράφει για ROMANIA ότι τελευταία είναι η V10F και ROMANIA OPEN 16GB η V20B. Μήπως δεν είναι OPEN το δικό μου κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Καθε φορα που το κλεινω χαλαει η ημερομηνια και η ωρα. Τι μπορει να φταιει;

 

Edit: sorry, μολις ειδα τα παραπανω μηνυματα. Με 4.2.2 ειμαι.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Στον πίνακα αναβαθμίσεων γράφει για ROMANIA ότι τελευταία είναι η V10F και ROMANIA OPEN 16GB η V20B. Μήπως δεν είναι OPEN το δικό μου κινητό?

Οπότε μάλλον έπεσες στην περίπτωση (branded?). Λίγο υπομονή και θα σου έρθει. Φαίνεται να ξεμπουκώνει σιγά σιγά το σύστημα.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οπότε μάλλον έπεσες στην περίπτωση (branded?). Λίγο υπομονή και θα σου έρθει. Φαίνεται να ξεμπουκώνει σιγά σιγά το σύστημα.

 

Από που φαίνεται ότι είναι branded? Γιατί δεν έχει κάποιο logo στην έναρξη όπως έχει το htc one που έχω και είναι της vodafone...

Edited by damierom
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το 4g μετα απο αναβαθμιση μεσω pc suite σας δουλεψε κανονικα? Εμενα σε περιοχες που επιανε κανονικα τωρα εχει 3g...To κινητο ειναι T-mobile :(
Link to comment
Share on other sites

:)Περασα την kitkat πριν λιγο μεσω ΟΤΑ σε ελληνικο g2, περιπου 1 ωρα και 15 λεπτα.

Για περισσοτερες εντυπωσεις παρατηρησεις κτλπ θα υπαρξουν στην πορεια.

στις πληροφοριες λογισμικου D80220b-EUR-XX γραφει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το 4g μετα απο αναβαθμιση μεσω pc suite σας δουλεψε κανονικα? Εμενα σε περιοχες που επιανε κανονικα τωρα εχει 3g...To κινητο ειναι T-mobile :(

Εχει αναφερθει και σε προηγουμενα μηνυματα οτι το 4g δεν δουλευει με την kit kat t-mobile και εγω αυτη ειχα και περασα την ελληνικη για να μην εχω θεμα ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε averel11 ναι αυτο ακριβως γραφει, στις πρωτες εντυπωσεις βλεπω μια σαφης βελτιωση του σηματος στο οποιο ειχα ενα θεματακι:)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φιλε averel11 ναι αυτο ακριβως γραφει, στις πρωτες εντυπωσεις βλεπω μια σαφης βελτιωση του σηματος στο οποιο ειχα ενα θεματακι:)

 

οκ ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει και σε προηγουμενα μηνυματα οτι το 4g δεν δουλευει με την kit kat t-mobile και εγω αυτη ειχα και περασα την ελληνικη για να μην εχω θεμα ;)

Φίλε μου την ελληνική απο που την πέρασες?εχει κάποιο λινκ?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου την ελληνική απο που την πέρασες?εχει κάποιο λινκ?

 

νομίζω αυτό ψάχνεις

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Από που φαίνεται ότι είναι branded? Γιατί δεν έχει κάποιο logo στην έναρξη όπως έχει το htc one που έχω και είναι της vodafone...

 

Δεν το λεω κατηγορηματικα, υποθεση κανω μιας και υπαρχει αυτος ο διαχωρισμος σε σχεση με την open που ετυχε να παρω εγω. Αγνωσται αι βουλαι της LG...

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...