Jump to content

Samsung Galaxy Express (I8730)


djpace
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Η ανάλυση 480Χ800 μήπως είναι μικρή για το κινητό και δεν είναι καλή η απεικόνιση στην οθόνη (pixel-ιάζει?)

 

 

 

Εγω παντως δεν παρατηρω pixelιασμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 268
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια πως θα βγαλω την σαβουρα της samsung?

Το κινητο μπορει να γινει ROOT?

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!Καλοριζικο το κινητο σε ολους κ καλη αρχη στο θεμα( Galaxy Express).Εχτες ειχα την ατυχια και εχασα το κινητο μου Samsung galaxy s Advance, που ημουνα παρα πολυ ευχαριστημενος οσο καιρο το ειχα κ δεν ειχα προλαβει να περασω κ την καινουργια αναβαθμιση σε jelly bean 4.1.2!!!!:( Ψαχνω καινουργιο κινητο αυτες τις μερες κ επεσε το ματι μου,στο Express!Διαβαζω πως ειναι αρκετα καλο κινητο και φυσικα πολυ καλη τιμη για αυτα που προσφερει.Εχω διαβασει κ ξενα site κ φυσικα αναλυτικα GSMArena.Θα ηθελα να ρωτησω τους κατοχους του Express,εαν ειναι ευχαριστημενοι με την συσκευη,για να εχω μια αποψη στο θεμα αυτο ,και να προχωρησω κ εγω με την σειρα μου στην αγορα του .Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!Καλοριζικο το κινητο σε ολους κ καλη αρχη στο θεμα( Galaxy Express).Εχτες ειχα την ατυχια και εχασα το κινητο μου Samsung galaxy s Advance, που ημουνα παρα πολυ ευχαριστημενος οσο καιρο το ειχα κ δεν ειχα προλαβει να περασω κ την καινουργια αναβαθμιση σε jelly bean 4.1.2!!!!:( Ψαχνω καινουργιο κινητο αυτες τις μερες κ επεσε το ματι μου,στο Express!Διαβαζω πως ειναι αρκετα καλο κινητο και φυσικα πολυ καλη τιμη για αυτα που προσφερει.Εχω διαβασει κ ξενα site κ φυσικα αναλυτικα GSMArena.Θα ηθελα να ρωτησω τους κατοχους του Express,εαν ειναι ευχαριστημενοι με την συσκευη,για να εχω μια αποψη στο θεμα αυτο ,και να προχωρησω κ εγω με την σειρα μου στην αγορα του .Ευχαριστω.

 

 

Και εγω ειμαι 100% happy!

 

Να βρω να το κανω root να βγαλω την σαβουρα θελω.. (και να πεταξω κανα app στην SD .. απο εσωτερική σε εξωτερική)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2253083

Κανει? Αν οχι η αν ναι.. μπορεί καποιος να δώσει καποιο τρόπο?

Edited by jvp4ant
Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα πριν 3 ημέρες. Πολύ ευχαριστημένος γενικά. 3-4 φορές μου κόλλησε και έπρεπε να βγάλω τη μπαταρία. Έχει τύχει σε κανένα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως θα βγαλω την σαβουρα που εχει και θα μεταφέρω εφαρμογες στην SD?
Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εχετε κανει την αναβαθμιση που βγαζει διαθεσιμη μεσω wifi? Λεει καπου αν αλλαζει κατι? Επισης αν την κανει κανεις μπορει να επανερθει στην προηγουμενη?
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου βγαζει ειδοποιηση για σναβαθμιση κσι ουτε και μεσω kies οταν το συνδεω με το pc.
Link to comment
Share on other sites

Με αυτα που διαβασα σκεφτομαι να αγορασω και εγω αυτο το κινητο . φωτογραφιες που εχετε τραβηξει το βραδυ μπορει να ανεβασει καποιος? ελευθερη ραμ ποσο εχει ? γιατι αρκετη λενε οτι εχει ενα σωρο αχρηστες εφαρμογες , οποτε να μην εχω προβλημα μετα και να μου κολλαει με εφαρμογες πχ φειςμπουκ , τουιτερ κτλ..
Link to comment
Share on other sites

Το έχει ένας φίλος και μου παραπονιέται ότι τρώει πάρα πολύ μπαταρία.Σε αναμονή, κλειστή οθόνη τρώει 10% την ώρα. Τον είπα ότι κάποιο πρόγραμμα την τρώει.Μου είπε ότι έχει βάλει το skype αλλά είναι κλειστό, το skydrive και κάνα δυο άλλα.Τι να του πω να κοιτάξει;
Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Το έχει ένας φίλος και μου παραπονιέται ότι τρώει πάρα πολύ μπαταρία.Σε αναμονή, κλειστή οθόνη τρώει 10% την ώρα. Τον είπα ότι κάποιο πρόγραμμα την τρώει.Μου είπε ότι έχει βάλει το skype αλλά είναι κλειστό, το skydrive και κάνα δυο άλλα.Τι να του πω να κοιτάξει;

Ας βάλει κάποιο πρόγραμμα απο το play ( π.χ GSam Battery Monitor) ώστε να δει τι φταίει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το έχει ένας φίλος και μου παραπονιέται ότι τρώει πάρα πολύ μπαταρία.Σε αναμονή, κλειστή οθόνη τρώει 10% την ώρα. Τον είπα ότι κάποιο πρόγραμμα την τρώει.Μου είπε ότι έχει βάλει το skype αλλά είναι κλειστό, το skydrive και κάνα δυο άλλα.Τι να του πω να κοιτάξει;

 

Κι εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα στην αρχή και απενεργοποίησα μερικές άχρειστες (για μενα) εφαρμογές, όπως το ChatON, S Voice, Talk, TalkBack και ότι άλλο το οποίο δεν χρησιμοποιώ καθόλου. Ειδικά αυτές που αναφέρω είναι στην ουσία άχρηστες και τρώνε πολυ μπαταρία, γιατί "ξυπνάνε" πάρα πολύ συχνά το κινητό. Τώρα το βράδυ πχ. που κοιμάμαι, σε 7 με 8 ώρες σε αναμονή καταναλώνει περίπου 3%.

Και καλό είναι ανα λίγες μέρες να κάνει μια επανεκίνηση το κινητό.

Edited by troublemaker1
Link to comment
Share on other sites

Έχει λίγες βδομάδες που έχω αυτό το κινητό και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Θέλω να κάνω μια ερώτηση.

Έχει screen protector το κινητό ή όχι. Εμένα δεν μου φαίνετε να έχει.

Πριν λίγες μέρες ήρθε μια θήκη από το ebay που είχα παραγγείλει και είχε δώρο και ένα sceen protector.

Αξίζει να τα βάλω??

 

Και μια ακόμα ερώτηση. Πόση ώρα διαρκεί σε εσάς η φόρτιση?? (όταν είναι ενεργοποιημένο)

 

Παιδιά αγόρασα και έβαλα ένα screen protector αλλά μέσα σε 2 εβδομάδες έχει γεμίσει γρατζουνιές. Ξέρετε κάποιο καλό anti scratch screen protector???Βρήκα αυτό http://www.ebay.co.uk/itm/6-x-Anti-Scratch-Screen-Protectors-for-Samsung-I8730-Galaxy-Express-Savers-/310693223036?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item4856c25a7c μήπως ξέρει κανείς τίποτα?thanks εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια, αν και δεν νομίζω ότι φταίει το κινητό.

Ισως φταιει ο Παροχος.

 

Συνήθως δεν έχω ανοικτα τα Δεδομένα. Οταν ενεργοποιώ λοιπόν τα Δεδομένα (internet δηλαδη) πολύ συχνά (όχι πάντα) γίνεται το εξης:

Εμφανίζεται αμέσως στη μπάρα ειδοποιήσεων το εικονίδιο με τα δυο βελάκια, κόκκινο και πράσινο να αναβουν. Ωστόσο internet δεν έχω. Δεν ανοιγουν οισελιδες ό,τι και να κάνω.

Απενεργοποιώ τα δεδομένα και μετά τα επανα-ενεργοποιώ και συνηθως μετα τη 2η ή 3η προσπάθεια έχω internet.

Αυτό συνέβαινε και με το παλιο μου κινητό (Ace 2) συμβαίνει και στο κινητό της γυναίκας μου (LG) και έχω την αίσθηση ότι πρέπει να τα βάλω με τον Cosmote. Σήμα όμως έχει "καμπάνα", που λεει και η διαφημηση.

Το εχει κανεις απο σας παρατηρήσει; Τι φταίει; Φανταζεται κανεις;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια, αν και δεν νομίζω ότι φταίει το κινητό.

Ισως φταιει ο Παροχος.

 

Συνήθως δεν έχω ανοικτα τα Δεδομένα. Οταν ενεργοποιώ λοιπόν τα Δεδομένα (internet δηλαδη) πολύ συχνά (όχι πάντα) γίνεται το εξης:

Εμφανίζεται αμέσως στη μπάρα ειδοποιήσεων το εικονίδιο με τα δυο βελάκια, κόκκινο και πράσινο να αναβουν. Ωστόσο internet δεν έχω. Δεν ανοιγουν οισελιδες ό,τι και να κάνω.

Απενεργοποιώ τα δεδομένα και μετά τα επανα-ενεργοποιώ και συνηθως μετα τη 2η ή 3η προσπάθεια έχω internet.

Αυτό συνέβαινε και με το παλιο μου κινητό (Ace 2) συμβαίνει και στο κινητό της γυναίκας μου (LG) και έχω την αίσθηση ότι πρέπει να τα βάλω με τον Cosmote. Σήμα όμως έχει "καμπάνα", που λεει και η διαφημηση.

Το εχει κανεις απο σας παρατηρήσει; Τι φταίει; Φανταζεται κανεις;

Ευχαριστω

 

Μήπως φταίει η επιλογή δικτύου, δηλαδή 3G ή 2G?? Άμα είναι 3G οι σελίδες ανοίγουν αμέσως, άμα είναι σε 2G αργούν πάρα πολύ.

Κι εγώ στην cosmote είμαι (what's up) και όσες φορές μπήκα στο ίντερνετ μπήκε κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο 1 μηνα και μου χει τυχει καμια 2-3 φορες να σβησει μονο του.το αφηνω για παραδειγμα στο τραπεζι και μετα το βρισκω σβηστο. Σας εχει τυχει. Εψαξα σε ξενα site και βρηκα αρκετες περιπτώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Κριμα ενα καλο και τιμιο κινητο εχει εκλειψει απο τα σκρουτζομαγαζα.

 

Υπαρχει και η αλλη αναγνωση:

Προλαβαμε και το αγορασαμε!

Ενα μηνα το εχω κσι ειμαι πολυ ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Express (I8730)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...