Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ φίλε g1orgos :) καλοδούλευτα τα θηρία μας:D ρίχνω και 'γω μια ματιά για αξεσουάρ αφού από το μεσημέρι το έλιωσα το ultra:happy:καλά που έχει και μπάλα σε λίγο και θα το αφήσω στην ησυχία του:lol::lol:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έτσι μακάρι να κερδίσουμε κιόλας, κι εγώ έχω "χαζέψει με το tab Pro 8.4 όλο το απόγευμα παίζω παιχνίδια στην οθοναρα του (UHD) :)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

http://blogs.sonymobile.com/2014/10/16/were-bringing-android-5-0-lollipop-to-the-entire-xperia-z-series/

Σύμφωνα με αυτό και αν κατάλαβα καλά αναβαθμίζετε το ultra σε lollipop Android 5.0

Link to comment
Share on other sites

http://blogs.sonymobile.com/2014/10/16/were-bringing-android-5-0-lollipop-to-the-entire-xperia-z-series/

Σύμφωνα με αυτό και αν κατάλαβα καλά αναβαθμίζετε το ultra σε lollipop Android 5.0

 

Mόλις το πόσταρα παντού..:P

 

http://www.androidcentral.com/sony-bring-lollipop-entire-xperia-z-series

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:)Ωραία νέα παιδιά....αναβάθμιση για το θηρίο μας:D:D

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, μια φίλη μου μόλις πήρε το κινητό αυτό για το οποίο μιλάτε σε αυτό το θέμα. Το πήρε από τα public και ήταν το τελευταίο τους εκθεσιακό κομμάτι. Το πρόβλημα που έχει είναι ότι με το που το βάζει για φόρτιση χάνει όλες τις ρυθμίσεις που είχε κάνει δηλαδή της αλλάζει στο προεπιλεγμένο wallpaper και αλλάζει την σειρά των εφαρμογών. Ξέρετε που μπορεί να οφείλεται αυτό; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, μια φίλη μου μόλις πήρε το κινητό αυτό για το οποίο μιλάτε σε αυτό το θέμα. Το πήρε από τα public και ήταν το τελευταίο τους εκθεσιακό κομμάτι. Το πρόβλημα που έχει είναι ότι με το που το βάζει για φόρτιση χάνει όλες τις ρυθμίσεις που είχε κάνει δηλαδή της αλλάζει στο προεπιλεγμένο wallpaper και αλλάζει την σειρά των εφαρμογών. Ξέρετε που μπορεί να οφείλεται αυτό; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

δεν αγοραζουμε ποτε εκθεσιακα κομματια..εχουν τραβηξει τα πανδεινα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

:)Ωραία νέα παιδιά....αναβάθμιση για το θηρίο μας:D:D

τι? θα παρουμε Lolipop? :up::dance:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα την παρετε. Μαλιστα η πρωτη συσκευη που θα παρει το update ειναι το ZU Google Play Edition
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα την παρετε. Μαλιστα η πρωτη συσκευη που θα παρει το update ειναι το ZU Google Play Edition

ωραιο το site σου...ειναι ευκολο να βαλουμε google edition στο αλλο ultra?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ωραιο το site σου...ειναι ευκολο να βαλουμε google edition στο αλλο ultra?

Το busted.gr εννοεις; :p

 

Για δες προς xda μερια..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα μαστε απο τα πρωτα xperia που θα θα δοκιμάσουμε το γλειφιτζούρι :p εστω κ ανεπισημα ας ελπισουμε να βγει συντομα το port στο xda

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, μια φίλη μου μόλις πήρε το κινητό αυτό για το οποίο μιλάτε σε αυτό το θέμα. Το πήρε από τα public και ήταν το τελευταίο τους εκθεσιακό κομμάτι. Το πρόβλημα που έχει είναι ότι με το που το βάζει για φόρτιση χάνει όλες τις ρυθμίσεις που είχε κάνει δηλαδή της αλλάζει στο προεπιλεγμένο wallpaper και αλλάζει την σειρά των εφαρμογών. Ξέρετε που μπορεί να οφείλεται αυτό; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Τα πράγματα είναι απλά.Επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και αν δεν διορθωθεί το πρόβλημα πάει στην άρβατο για αντικατασταση (μάλλον) συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα. Το σκέφτομαι για το ultra μιας και είμαι σχεδόν 2μέτρα, οπότε δεν με χαλά το μέγεθος. Βασικά τώρα έχω ένα xperia z και ένα Galaxy Note 10.1 . Με κουρασε το note γιατίείναι αρκετά βαρύ. Σκέφτηκα το ultra για να αντικαταστήσω και τα δύο. Υπόψιν ότι παρακολουθώ συνεχώς ταινίες μέσω xbmc στο note. Τι λέτε, αν πάρω το ultra θα με καλύψει (και ως κινητό και ως ταμπλέτ) ;
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως ναι, άριστες επιδόσεις, αξιοπρεπεστατη-πολυ καλή οθόνη και το κυριότερο αυτή την στιγμή είναι τσάμπα στα 260 ευρώ χονδρικά, τώρα σε τσέπη λογικά δεν βολεύεται, θηκουλα και τσαντάκι και είσαι κομπλέ!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, μια φίλη μου μόλις πήρε το κινητό αυτό για το οποίο μιλάτε σε αυτό το θέμα. Το πήρε από τα public και ήταν το τελευταίο τους εκθεσιακό κομμάτι. Το πρόβλημα που έχει είναι ότι με το που το βάζει για φόρτιση χάνει όλες τις ρυθμίσεις που είχε κάνει δηλαδή της αλλάζει στο προεπιλεγμένο wallpaper και αλλάζει την σειρά των εφαρμογών. Ξέρετε που μπορεί να οφείλεται αυτό; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Φιλε το τηλεφωνο είναι σε demo mode,πληκτρολογησε *#*#73556673#*#* για να το απενεργοποιησεις;)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα κι εγώ σήμερα και ήθελα να ρωτήσω για το tempered glass. Για να το βάλω θα πρέπει να βγάλω οπωσδήποτε το πλαστικό screen saver του τηλεφώνου ή μπορώ να το βάλω από πάνω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, φίλε medvet δεν υπάρχει κανένας λόγος να πειράξεις την εργοστασιακή μεμβράνη.

Βάλε το glass από πάνω, άμα βάλεις και στην πίσω πλευρά ακόμη καλύτερα και μια καλή θηκουλα και είσαι κομπλέ :):) Με γεια και καλοδούλευτο :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το τηλέφωνο είναι άδικια να είναι σε θήκη... Θα μου πεις 290 ευρώ λίγα είναι ? Όχι λίγα δεν είναι αλλά όταν έχεις το λεπτότερο και μεγαλύτερο κινητό τηλέφωνο στον κόσμο καλό είναι να το δείχνεις
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Απο φωτογραφια τι λεει παιδια το κινητο;Διοτι σε Ο-Λ-Α με καλυπτει αλλά εχω ενα ενδοιασμο στη φωτογραφικη...και τη χρησιμοποιω απο αρκετα εως πολυ καθημερινα...:O Τι λεει λοιπον το Ultra;Γυρω γυρω το'χω το κινητο αυτες τις μερες και κολλαω εδω στη φωτογραφικη...:worry:Για δωστε μια γνωμη στην πραγματικη διασταση...γιατι μπηκα στο site της SE και λεει οτι παμε καλα αλλά δεν με πειθει χωρις φλας καν οτι "παμε καλα"...Ποια η γνωμη σας;
Ποτέ μην λές ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε Arxontas71 για τις οδηγίες και για τις ευχές! Μήπως θα μπορούσες να με δώσεις λινκ από ebay.co.uk από αξιόπιστο seller (και που τα στέλνει από ΑΓΓΛΙΑ, για να έρθουν πιο γρήγορα!) για tempered glass και θήκη που στέκεται και πυραμίδα για παρακολούθηση ταινιών?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε Arxontas71 για τις οδηγίες και για τις ευχές! Μήπως θα μπορούσες να με δώσεις λινκ από ebay.co.uk από αξιόπιστο seller (και που τα στέλνει από ΑΓΓΛΙΑ, για να έρθουν πιο γρήγορα!) για tempered glass και θήκη που στέκεται και πυραμίδα για παρακολούθηση ταινιών?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!:)

 

Καλημέρα στην παρεα:) Φίλε medvet δεν το κατέχω το άθλημα με αγορές από το εξωτερικό :) και δεν μπορώ να προσφέρω κάποια βοήθεια, έχω βρει σκρουτζομαγαζο εδώ Θεσσαλονίκη και πήρα προστασία οθόνης nilkin και περιμένω μαγνητικό καλώδιο φόρτισης και θήκη.

Προστέθηκε και από χθες και το γκατζετακι sbh52 :D:D

 

Φίλε dasimo συμφωνώ με τα γραφόμενα σου ότι το θηρίο μας είναι κουκλί :rolleyes: αλλά μια προστασία επιβάλλεται κυρίως σε μετακινήσεις καθημερινά.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε το tempered glass που ειχα παραγγειλει απο Κινα. Καλη ποιοτητα για την τιμη του, σε προσεγμενη συσκευασια, και με πανευκολη εφαρμογη, αλλα τωρα που μπηκα να παραγγειλω ενα κομματι ακομη να υπαρχει για καβαντζα βλεπω πως ο πωλητης πλεον δεν στελνει Ελλαδα.

 

Κατι αλλο που πρεπει να προσεξει οποιος παραγγειλει tempered glass ειναι πως τωρα με το λιγο αυξημενο παχος η συσκευη κουμπωνει οριακα/δυσκολα στην μαγνητικη θηκη φορτισης. Η χρηση tempered glass και στην πλατη ειμαι σιγουρος πως θα κανει την χρηση της βασης φορτισης αδυνατη.

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...