Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα περιμενω να το φερει η wind

σε λιγε μερες θα το εχει φερει

οποτε λογικα θα πεσει και λιγο η τιμη του στο σκρουτζ

μολις πλησιασει τα 300 το πηρα

λευκο εννοειτε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα, μετά από 1,5 χρόνο με wp θέλω επιγόντως να αλλάξω τηλέφωνο και σκεφτόμουν το Huawei P6. Είναι αξιόπιστο ή θα μου χαλάσει στο εξάμηνο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μετά από 1,5 χρόνο με wp θέλω επιγόντως να αλλάξω τηλέφωνο και σκεφτόμουν το Huawei P6. Είναι αξιόπιστο ή θα μου χαλάσει στο εξάμηνο;

 

Μα τι ερωτηση ειναι αυτη?.. Η Huawei ειναι πολυ καλη εταιρεια και αποκλειεται (εκτος αν γινει χοντρη πατατα) να σου χαλασει στο εξαμηνο. Ως προς την αξιοπιστια θα επρεπε απο τα μεχρι τωρα σχολια να εχεις καταλαβει οτι δεν τιθεται θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα για μια γνωστή από Κίνα .Περιμένω μέχρι την άλλη Δευτέρα να το παραλάβω.Θα γράψω εντυπώσεις. Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως είναι ρε παιδιά ; Κρατάει μια μέρα με το ζόρι όπως όλα τα smartphones ;

Επίσης, έχετε ακούσει άν θα πάρει 4.3.3 ;

Edited by Stavros_P
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως είναι ρε παιδιά ; Κρατάει μια μέρα με το ζόρι όπως όλα τα smartphones ;

Επίσης, έχετε ακούσει άν θα πάρει 4.3.3 ;

 

Έχει βγει 4.3.3; εγώ τώρα με το νεξους 4 έχω 4.3

Link to comment
Share on other sites

παντος και εγω το χαλβαζιαζω το κινητο σε λευκο

θα κρατησω λιγο το νεξους 4 να δοκιμασω και κιτκατ και μετα θα το παρω

να πεσει κα λιγο η τιμη

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως είναι ρε παιδιά ; Κρατάει μια μέρα με το ζόρι όπως όλα τα smartphones ;

Επίσης, έχετε ακούσει άν θα πάρει 4.3.3 ;

 

Κρατάει άνετα την ημέρα...!! Με ελάχιστη χρήση (μόνο να δέχεσαι λίγες κλήσεις την ημέρα) μπορεί να σου βγάλει και 3ήμερο. Σίγουρα θα πάρει την 4.3, αφού το κινητό δεν έχει πάνω από 3 μήνες στην αγορά.

Link to comment
Share on other sites

έχει γίνει ροοτ;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι το εχετε εισαστε ευχαριστημενοι? θελω να το παραγγειλω και ειμαι ενα κλικ πριν το order :lol: Το θελω για την γυναικα μου γιατι εχει ξεμεινει με ενα διαλυμενο galaxy s:p
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εχω και εγω το κινητο περιπου μια εβδομαδα..ερχομαι απο note1 με custom rom και μπορω να πω οτι ειμαι απογοητευμενος με την μπαταρια...κραταει με το ζορι μεχρι το απογευμα οπου το note με την ιδια χρηση εβγαζε την μερα...απο πλευρας επιδοσεων στα παιχνιδια ειναι μετριο αν και τετραπυρηνο ειναι λιγο καλυτερο απο το παλιο μου κινητο που ηταν διπυρηνο στο 1.2!! Τωρα για ολα αυτα που χανει κερδιζει στην εμφανηση και στην ευκολια στο multitasking λογω των 2 gb ram....
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εχω και εγω το κινητο περιπου μια εβδομαδα..ερχομαι απο note1 με custom rom και μπορω να πω οτι ειμαι απογοητευμενος με την μπαταρια...κραταει με το ζορι μεχρι το απογευμα οπου το note με την ιδια χρηση εβγαζε την μερα...απο πλευρας επιδοσεων στα παιχνιδια ειναι μετριο αν και τετραπυρηνο ειναι λιγο καλυτερο απο το παλιο μου κινητο που ηταν διπυρηνο στο 1.2!! Τωρα για ολα αυτα που χανει κερδιζει στην εμφανηση και στην ευκολια στο multitasking λογω των 2 gb ram....

 

Βασικα αυτο που με ενδιαφερει ειναι να σερφαρει ανετα να μην εχει λαγκαρισματα και καλη ποιοτητα ηχου και οθονης. Απο παιχνιδια το πολυ να παιξει κανενα angry birds (μην γελας ακομα με αυτο ειναι κολλημενη) και γενικα πολυ light και απλα πραγματα :)

Edited by tiger30
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως μετα απο καποιες φορτισεις εχει στρωσει η μπαταρια και με αρκετη χρηση βγαζω 2 μερες...
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το κινητό αυτό είναι ότι πιο όμορφο έχει κυκλοφορήσει σε κινητό μέχρι στιγμής και περιμένω να πέσει κι άλλο η τιμή του ώστε να καταφέρω να το αποκτήσω.Το θέμα της θερμότητας δεν με απασχολεί όπως δεν με απασχολεί και οποιαδήποτε ασυμβατότητά του ή δυσκολία με βαριά παιχνίδια καθώς δεν παίζω τέτοια.Το μόνο που με απασχολεί είναι τα 8gb εσωτερικού χώρου μιας και δεν θέλω να χρησιμοποιώ εξωτερική κάρτα.

 

Ερωτήσεις :

-Τα 8GB είναι καθαρός χώρος ή ο χρήστης έχει λιγότερα πραγματικά διαθέσιμα;

-Το gps του κλειδώνει γρήγορα και σταθερά δορυφόρους;

Link to comment
Share on other sites

Απο τα 8 διαθεσιμα ειναι τα 4.8...

Το gps δεν το χρησιμοποιω....

 

Οσο για παιχνιδια εχω παιξει και βαρια χωρις προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Απο τα 8 διαθεσιμα ειναι τα 4.8...

Το gps δεν το χρησιμοποιω....

 

Οσο για παιχνιδια εχω παιξει και βαρια χωρις προβλημα...

 

Αν θυμάμαι καλά, ήταν πιο πολλά τα διαθέσιμα στην αρχή, κάπου 5,9. Τέσπα, μπορείς να μεταφέρεις apps στην sd οποιαδήποτε στιγμή θέλεις.

Όσον αφορά το gps, αργεί πολύ να lockάρει όταν έχει γίνει επανεκκίνηση της συσκευής (μου έχει τραβήξει και κανά 5λεπτο σε περιοχή με μονοκατοικίες στο Λονδίνο όπου μένω μόνιμα). Αν lockάρει μια φορά μετά δεν έχει πρόβλημα (παίρνει κανά 30secs top). Είναι λιγάκι "καθυστερημένο" όσον αφορά το gps.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις :

-Τα 8GB είναι καθαρός χώρος ή ο χρήστης έχει λιγότερα πραγματικά διαθέσιμα;

 

Θες δεν θες θα την χρειαστείς την sd γιατί από τα 8 τα μισά (4gb) χρησιμοποιούνται από το σύστημα.Οπως λέει και ο φίλος παραπάνω,υπάρχει η δυνατότητα μεταφοράς εφαρμογών στην sd ή να τα στέλνεις κατευθείαν εκεί.

 

settings > manage apps > on sdcard > now select app which u want to move on sd card > select option move to sdcard !

 

settings> storage> default install location sd card choice

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για τις απαντήσεις σας :) Όταν πέσει στα 250 από τα 340 ( ελπίζω σε κανένα 4μηνο ) θα το πάρω :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...