Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σωστός... περιμένουμε δείγματα απο τη κάμερα :p

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έρχεται από Αυστραλία, και έχει όλα τα της google, μάλιστα οργανωμένα και σε φάκελο :p

 

θα ανεβάσω φωτός όταν βγάλω μερικές καλές.

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε λίγο καλύτερα φίλε μου... http://stores.ebay.com.au/dwidigitalcamerasaustralia/pages/about-us Έχει υποκαταστήματα σε Αυστραλία....
Link to comment
Share on other sites

350€-360€ το κόστος του P6 στην Γερμανία και η τιμή συνεχώς πέφτει.Μέχρι να έρθει Ελλάδα από την επίσημη αντιπροσωπεία (υπολογίζω ότι θα το κοστολογεί τουλάχιστον 399€),θα έχει φτάσει να κοστίζει στην υπόλοιπη Ευρώπη 330€,ίσως και λιγότερα.Μην ξεχνάμε ότι κοντεύει να κλείσει 3 μήνες κυκλοφορίας. Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

Οντως!305 ευρώ είναι πολύ καλή τιμή.....αλλά φαίνεται το κατάλαβαν ότι είχαν κάνει λάθος και από σήμερα η τιμή στις 309.95 £. :down: Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι εύκολο κάποιος από τους κατόχους να μας ενημερώσει αν πράγματι ζεσταίνεται πολύ, αν κολλάει συχνά όπως γράφεται σε διάφορα review και γενικά αν παρουσιάζει λειτουργικά προβλήματα; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Σήμερα έβαλα την B111 την official. Τώρα πετάει το κινητό, δεν ξέρω σε σχέση με galaxy αλλά με το update νιώθω ότι πάει 2 φορές γρηγορότερα. Έβαλα πολλά themes που βρήκα και μου λύθηκε το πρόβλημα με το wifi. Διάβασα ότι έχει και η μπαταρία διαφορά θα το κοιτάξω και θα σας πώ. Προσωπικά δεν μου ζεσταίνεται εκτός αν παίζω κανένα 10 λεπτο game και δεν ζεματάει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Σήμερα έβαλα την B111 την official. Τώρα πετάει το κινητό, δεν ξέρω σε σχέση με galaxy αλλά με το update νιώθω ότι πάει 2 φορές γρηγορότερα. Έβαλα πολλά themes που βρήκα και μου λύθηκε το πρόβλημα με το wifi. Διάβασα ότι έχει και η μπαταρία διαφορά θα το κοιτάξω και θα σας πώ. Προσωπικά δεν μου ζεσταίνεται εκτός αν παίζω κανένα 10 λεπτο game και δεν ζεματάει.

 

Η υψηλή θερμοκρασία έχει λυθεί από την Β107. Επίσης, έχω παρατηρήσει πως το σήμα είναι λιγάκι ασταθές, και παράλληλα η απόδοση στο ιντερνετ (αν δεν έχει φουλ 3g τρελαίνεται και αλλάζει συχνά μεταξύ 2g και 3g). Μήπως το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος;

 

Η Β111 σου ήρθε official ΟΤΑ ή την πέρασες μόνος σου;

Link to comment
Share on other sites

Έχει θέμα με το OTA... , την έκανα dl απο το site. Δεν πείραξε τπτ, (δεν έσβησε τιποτα) 5-6 min έκανε να την περάσει. Με το σήμα δεν είδα κάτι ακόμα ασε να το έχω υπόψην και θα σε πώ
Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευές από τα σκρουτζομαγαζα από ποιες χώρες ειναι;

 

Κίνα...παραεισαγωγή.Ο επίσημος αντιπρόσωπος στην Ελλάδα δεν το έχει προμηθευτεί ακομα.Περιμένει από Σεπτέμβρη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη αλλα ειναι Dual sim?

http://www.gsmarena.com/huawei_ascend_p6-5467.php

 

Αν διαβάσεις το gsmarena γράφει "dual stand-by"

 

Αλλο το Dual-SIM Standby (DSS) και άλλο το Dual-SIM Active (DSA).

 

Τα Dual-SIM Standby (DSS) απαιτούν από το χρήστη να διαλέξει ποια από τις 2 SIM θα χρησιμοποιεί για να λαμβάνει και να πραγματοποιεί κλήσεις. Έτσι όταν μιλάει, η άλλη γραμμή στέλνει μήνυμα στις κλήσεις ότι το τηλέφωνο είναι κατειλημμένο.

 

Από την άλλη τα Dual-SIM Active (DSA) επιτρέπουν και στις δύο κάρτες SIM να είναι παράλληλα ενεργοποιημένες και να δέχονται τηλεφωνήματα την ίδια στιγμή.

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

Κίνα...παραεισαγωγή.Ο επίσημος αντιπρόσωπος στην Ελλάδα δεν το έχει προμηθευτεί ακομα.Περιμένει από Σεπτέμβρη.

 

Φαντάζομαι όμως έχει ευρωπαική εγγύηση.

 

Παιδιά κάποιες γνώμες από τους κατόχους μήπως μπορούμε να έχουμε; Δηλαδή, σε σύγκριση με άλλες συσκευές που πέρασαν από τα χέρια σας πως λειτουργεί; Είστε ικανοποιημένοι;

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι όμως έχει ευρωπαική εγγύηση.

 

Αν έχεις την απόδειξη από ελληνικό σκρουτζομάγαζο οφείλουν να σε καλύψουν για 24 μήνες.

Το κουλό της υπόθεσης-αδικία είναι ότι αν τους το πας για επισκευή αυτοί θα σε στειλουν να απευθυνθεις στην huawei hellas για να σου το φτίαξει,άσχετα αν αυτή δεν είναι υποχρεωμένη γιατί ο έξυπνος "σκρουτζομαγαζάς" πήγε και το έφερε από Κίνα.

Αλλά αυτή είναι μια μεγάλη κουβέντα που θα κάνουμε άλλη φορά :p

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όντως κάντε ένα ριβιου της συσκευής κάποιος κάτοχος. Ανεβάστε και δείγματα της κάμερας!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Huawei Ascend P6 Sim Free Smartphone - Black σημαίνει ότι μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε κανονικά με δικές μας sim έτσι;
Link to comment
Share on other sites

το πιο πιθανο οτι δεν ειναι κλειδωμένη σε κάποιο πάροχο..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Αιφνιδιαστική μείωση τιμής από το amazon Uk στις £309.95 !!! Πραγματικό ανσανσέρ! :mad:

 

 

https://pricenoia.com/huawei-ascend-p6-sim-free-smartphone-black

Link to comment
Share on other sites

Αιφνιδιαστική μείωση τιμής από το amazon Uk στις £309.95 !!! Πραγματικό ανσανσέρ! :mad:

 

 

https://pricenoia.com/huawei-ascend-p6-sim-free-smartphone-black

 

κανεις ενα σημαντικο λαθος, οταν αγοραζεις απο το αμαζον ευρωπαικο σου προσθετει επιπλεον φπα, δηλαδη σε χρεωνει με το 23% της ελλαδας. Τελικη τιμη 326.46 λιρες = 381.21 ευρω + 2% που σε χρεωνει παντα ολες οι πιστωτικες καρτες για μετατροπη συναλλαγματος + καποιο στανταρ μικρο ποσο δεκαδικο εφαπαξ χρεωση.

Link to comment
Share on other sites

κανεις ενα σημαντικο λαθος, οταν αγοραζεις απο το αμαζον ευρωπαικο σου προσθετει επιπλεον φπα, δηλαδη σε χρεωνει με το 23% της ελλαδας. Τελικη τιμη 326.46 λιρες = 381.21 ευρω + 2% που σε χρεωνει παντα ολες οι πιστωτικες καρτες για μετατροπη συναλλαγματος + καποιο στανταρ μικρο ποσο δεκαδικο εφαπαξ χρεωση.

 

Κάτι τέτοιο δεν ισχύει μετά βεβαιότητας καθώς έχω αγοράσει πολλές φορές κ απο το αγγλικό κ απο το γερμανικό

Link to comment
Share on other sites

Οντως προσθέτει ένα ποσό στην τελική αξία.Δείτε και την φωτογραφία που έχω επισυνάξει.Οι 310 λίρες γίνονται 317,70!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...