Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελλάδα στα σκρουτζομάγαζα έχει πάνω από 400. Εγώ το πήρα στο ebay καινούργιο, κάτω από 300ε. Το περιμένω να έρθει από εβδομάδα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

η καλύτερη μέχρι στιγμής τιμή στα €300

 

Στο γερμανικό αμαζον

 

http://www.amazon.de/Huawei-Smartphone-Touchscreen-Quad-Core-Megapixel/dp/B00DGJ6BIW/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1376820809&sr=8-1&keywords=huawei+ascend+p6

 

με €70 έχεις απλά το κεφάλι σου ήσυχο αν σου βγει defective

 

Εκτιμώ πως σε 2 μήνες θα το χουμε στα €320 κ στην Ευρώπη

Link to comment
Share on other sites

η καλύτερη μέχρι στιγμής τιμή στα €300

 

Στο γερμανικό αμαζον

 

http://www.amazon.de/Huawei-Smartphone-Touchscreen-Quad-Core-Megapixel/dp/B00DGJ6BIW/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1376820809&sr=8-1&keywords=huawei+ascend+p6

 

με €70 έχεις απλά το κεφάλι σου ήσυχο αν σου βγει defective

 

Εκτιμώ πως σε 2 μήνες θα το χουμε στα €320 κ στην Ευρώπη

 

Την ίδια τιμή έχει και στο handyshop.de

Link to comment
Share on other sites

πρόσφατα πέτυχε στα χέρια μου (αγορασμένο από το Amazon) πάρα πολύ καλή και προσεγμένη συσκευή το μόνο που πρόσεξα ότι ζεσταίνεται όχι τόσο όσο το s4 βέβαια αλλά και πάλι ζεσταίνεται (s4 φούρνος ήταν πάντως)
Link to comment
Share on other sites

περιμένουμε ολοκληρωμένο review από κάποιον κάτοχο. με ενδιαφέρει η ποιότητα της κάμερας αρκετά. η συσκευή φαίνεται πολύ προσεγμένη..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

περιμένουμε ολοκληρωμένο review από κάποιον κάτοχο. με ενδιαφέρει η ποιότητα της κάμερας αρκετά. η συσκευή φαίνεται πολύ προσεγμένη..

 

http://www.phonearena.com/reviews/Huawei-Ascend-P6-Review_id3360

 

με λίγα λόγια μόνο camera δεν είναι καλή δλδ αυτό που σε ενδιαφέρει............ (κάτι κολλήματα που λένε το έλυσαν με πρόσφατο update)

 

για camera πάντως δίκαιο έχουν xperia p καλύτερα εβγαζε που το δοκίμασα λίγο και το iphone 4s καλύτερα εβγαζε

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Ας γίνει επίσημο και ας μπει και εικονίδιο avatar επιτέλους... :)

 

Για avatar μπορείτε να ζητήσετε στο παρακάτω θέμα:

Avatars: Κινητά που δεν υπάρχουν στη λίστα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Μόλις παρέλαβα την συσκευή, και την έβαλα για πρώτη φόρτιση (κανά 8ωρο, σωστά?)

 

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικότατες από την εξωτερική εμφάνιση και την ποιότητα κατασκευής. Επίσης, πολύ όμορφη προσθήκη η χρήση ενός eject pin (το οποίο ανοίγει τις θύρες για την σιμ και την sd) μέσα στην θύρα 3,5mm για τα ακουστικά. Δεν θα το έλεγα πολύ χρήσιμο πάντως, γιατί κάποιος θα πρέπει να το τοποθετήσει κάπου ώστε να μην το χάσει, κάθε φορά που έχει ακουστικά συνδεδεμένα με το κινητό μέσα της θύρας των 3,5mm

Link to comment
Share on other sites

καλοδούλευτο purpendicular! κάπου πήρε το μάτι μου ότι κυκλοφορεί η θα κυκλοφορήσει έκδοση για κινα με 16gb εσωτερική με 2 sim αλλά χωρις micro sd. αλλά αξίζει το ρίσκο;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

καλοδούλευτο purpendicular! κάπου πήρε το μάτι μου ότι κυκλοφορεί η θα κυκλοφορήσει έκδοση για κινα με 16gb εσωτερική με 2 sim αλλά χωρις micro sd. αλλά αξίζει το ρίσκο;

 

Σε ευχαριστώ πολύ!! Και εγώ την είδα κάπου αυτήν την είδηση... Τι εννοείς αν αξίζει το ρίσκο;; Από θέμα εγγύησης ή δικτύων τηλεφωνίας (όπως το xiaomi hongmi που δεν δουλεύει το 3g στην Ευρώπη);; Επίσης, 16gb πλέον δεν φτάνουν ούτε για ζήτω. Εγώ θα βάλω 32άρα κάρτα στα 8gb (4,32 διαθέσιμα με το άνοιγμα της συσκευής παρεμπιπτόντως) και πάλι νορμάλ μου φαίνονται.

Link to comment
Share on other sites

ναι από πλευράς εγγύησης πάντα..γιατί κατά τα άλλα σίγουρα αξίζει! κάνε ενα review όταν το δουλέψεις το κινητο να μας πεις πως ειναι το δουλεμα του, η οθόνη, το emotion ui, το ηχείο του, καμερα και γενικά αν είσαι ευχαριστημένος..επίσης απο που το πήρες αν επιτρέπεται;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

purpendicular, καλοδούλευτο.Περιμένουμε mini review.

 

Σε γνωστό σκρουτζομάγαζο έχει πέσει στα 390€.To expansys το δίνει στα 395€.Γερμανία θα το βρείτε στα 370-375€.Από Κίνα με καλό ψάξιμο στα 300€ με ότι ρίσκο συνεπάγεται.

 

*Ολες οι τιμές περιλαμβάνουν και τα μεταφορικά.

 

Το τηλέφωνο βραβεύτηκε από την EISA (European Imaging and Sound Association) το EUROPEAN CONSUMER SMARTPHONE 2013-2014!!!

 

 

http://vimeo.com/72132290

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

μεγάλος του αντιπαλος το optimus g που υπερτερεί στα σημεία..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Εχω έρθει σε αντιπαράθεση με κάποιους που έχουν αναρτήσει στην επίσημη σελίδα της Huawei Hellas στο facebook για το optimus g.Επίσης μόλις το myphone.gr © έγραψε ότι βραβεύτηκε από την EISA πάλι έγινε post με το LG.Και τώρα διαβάζω πάλι για το ίδιο μοντέλο.

Οντως αυτό και το Sony Xperia SP είναι οι μεγάλοι του ανταγωνιστές.

Μαλλον κανείς δεν έχει καταλάβει ότι αυτός που θα επιλέξει το P6 δεν θα ασχοληθεί με τα τεχνικά χαρακτηριστικά όπως την μικρή μνήμη,έλλειψη LTE,μέτρια κάμερα.

Αν ρωτούσες εμένα γιατί θα το αγόραζα, θα σου έλεγα επειδή είναι λεπτό,ελαφρύ,μεταλλικό με καλή ποιότητα κατασκευής,φοβερό σχεδιασμό και με όμορφα διαμορφωμένο android UI (emotion UI).

Οποιος θέλει high end κινέζικο μπορεί να περιμένει τα oppo find 7,xiaomi mi3,meizu mx3,ZTE Nubia Z7 !

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

δε διαφωνω φίλε μου και για αυτο ακριβώς το λόγο παρακολουθώ το συγκεκριμένο τηλεφωνο απο τη στιγμή που ανακοινώθηκε. απλα αναφέρω σα γενονος οτι ειναι και τα 2 μεσαιας κλιμακας κινητα και ο υποψηφιος αγοραστης εχει ενα λογο να το σκεφτει. κατα τα άλλα βρισκω τρομερα καλή προσπαθεια το συγκεκριμένο τηλέφωνο απο την huawei και πιστευω το συγκεκριμένο θα τα παει αρκετα καλα..ας πουμε δε βλεπω λογο καποιος να προτιμησει s4 mini, One mini κλπ και όχι αυτο..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

+1 !

Καλομελέτα και έρχεται, σύντομα ,το Huawei Ascend P6 Google Play Edition (αυτά να τα ακούνε οι φανς του lg optimus G) :p

Επίσης ήδη έχει ξεκινήσει η Google Play edition, στις Ηνωμένες Πολιτείες, των Samsung Galaxy S4 και HTC One.

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Κάτοχος και εγώ του συγκεκριμένου mobile 1 βδομάδα τωρα!!

purpendicular τι built version έχεις? Εγώ έχω την B106 και διάβασα οτι η Β107 έχει σημαντικές βελτιώσεις με camera + battery life!! Την έκανα download είναι 800mb ~.

(http://www.android-hilfe.de/huawei-ascend-p6-forum/448537-firmware-b107-international.html)

Link to comment
Share on other sites

μεγάλος του αντιπαλος το optimus g που υπερτερεί στα σημεία..

 

Και οι 2 συσκευές είναι πάρα πολύ καλές, αλλά είναι και τι προτιμάει ο καθένας. Προσωπικά, πούλησα το xperia z που είχα για να πάρω το p6. Ήταν το χειρότερο κινητό που είχα ποτέ, από όλες τις απόψεις, αλλά από την άλλη μόλις τελείωσα τον στρατό και χρειαζόμουν κάτι πιο κοντά σε κινητό, και λιγότερο σε πατάτα. Δική μου επιλογή βέβαια, αλλά πιστεύω πως κάποιος με λαπτοπ και κινητό στυλ p6 δεν χρειάζεται κινητό >5 ιντσών.

 

Το P6 το πήρα από dwi-electronics νομίζω μέσω ebay στα 295ε, το οποίο στο στέλνουν σε 1 εβδομάδα.

 

Από εκεί και πέρα δεν μπορώ να εκφέρω άποψη για σύγκριση με το OG, καθώς δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου. Αλλά από ότι έχω δει σε άλλα συγκριτικά, το LG έχει όντως λίγο καλύτερη οθόνη. Επίσης, ξέρω πως για LTE δεν είναι να μιλάμε, τόσο επειδή είμαστε στην Ελλάδα και εδώ δεν έχουμε 3g καλά καλά, όσο ότι είναι αχρείαστο προς το παρόν. Για το UI ξέρω πως του LG είναι αρκετά άθλιο, ενώ του P6 θυμίζει αρκετά miui (έλλειψη menu λέγεται αν δεν κάνω λάθος;), με την έλλειψη αρκετών tweak όμως (φακός με πατημένο το menu button στην οθόνη ξεκλειδώματος, κατέβασμα θεμάτων απευθείας από το αντίστοιχω app κτλ).

Όσοι λένε για τιμή, μπαταρία, φωτογραφική, ταχύτητα κτλ σκεφτείτε πως το κινητό δεν έχει ούτε μήνα στην αγορά, αν δεν κάνω λάθος, και είμαι σίγουρος ότι ακόμα και να μην είναι τόσο καλά, θα τα φτιάξουν με κάποιο update και η τιμή θα πέσει με τον καιρό. Όλες οι συσκευές είναι υπερκοστολογημένες μόλις βγαίνουν άλλωστε. Για αυτούς τους λόγους είναι πολύ νωρίς να κάνει κάποιος συγκρίσεις σε αυτούς τους τομείς.

 

Εμένα μου ήρθε με το update Β107, οπότε δεν μπορώ να δω τι γινόταν πριν. Πάντως, το θέμα με την θερμότητα παίζει να έχει λυθεί, καθώς με 10 λεπτά παιχνιδιού (αυτό με τα jetski που έχει μέσα) είχε απλά ζεσταθεί, αλλά όχι σε σημείο που να μην μπορείς να το πιάσεις, όπως λένε πολύ. Το xperia z ζεσταινόταν πολύ περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Το P6 το πήρα από dwi-electronics νομίζω μέσω ebay στα 295ε, το οποίο στο στέλνουν σε 1 εβδομάδα.

 

Μέσα έπεσα!Οπως είδες στο link που πόσταρα σε ρωτούσα αν το αγόρασες απο dwi-electronics μέσω ebay.

Αμα τους δεις πες τους χαιρετίσματα γιατί εδώ και λίγες μέρες μου ανεβάσαν την τιμή του τηλεφώνου στα ~330 ευρώ.

 

http://www.ebay.com/itm/SALE-BRAND-NEW-HUAWEI-ASCEND-P6-SMARTPHONE-BLACK-UNLOCKED-6-1-DISPLAY-PROTECTOR-/330983174125?

Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειναι πανεμορφο..παντως δινει 14 μερες doa το κατάστημα. @purpendicular με την εγγυηση τι γινεται;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

To πώς εμπιστεύεστε να αγοράσετε κινητό από κάποιον που ούτε τη διάσταση της οθόνης δεν είναι ικανός να γράψει σωστά, είναι άξιο απορίας!!! :blink:

 

Έχει κάνει λάθος στον τίτλο, 6,1 είναι το πάχος... Άλλωστε, έχεις ebay buyer protection. Εγγύηση για 1 χρόνο. Γιατί ανέβασαν την τιμή του; sale για 2 ημέρες ήταν;

Link to comment
Share on other sites

ναι όντως ειναι τυπογραφικό; αν χτυπα ξυλο συμβει κάτι πρέπει να το στείλεις εκεί; αχρείαστη να ναι η εγγυηση εννοειται

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

ναι όντως ειναι τυπογραφικό; αν χτυπα ξυλο συμβει κάτι πρέπει να το στείλεις εκεί; αχρείαστη να ναι η εγγυηση εννοειται

 

Δυστυχώς ναι, αν πάθει κάτι πρέπει να το στείλεις εκεί. Αλλά αυτά είναι τα ρίσκα που παίρνει κάποιος όταν αγοράζει τόσο φθηνά εκτός ΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...