Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι τέτοιο δεν ισχύει μετά βεβαιότητας καθώς έχω αγοράσει πολλές φορές κ απο το αγγλικό κ απο το γερμανικό

στο αγγλικο αμαζον πληρωνεις με λιρα (εαν δεν επιλεξεις το currency converter σε ευρω οπου και παλι σου εχει φαει τουλαχιστον 3-4% απο το πραγματικο rate του νομισματος). Μου αρεσει που εισαι και βεβαιως, για βαλε στο καλαθι το προιoν και μολις πληρωσεις γιατι στο χρεωνει £317.70 το προιον αντι £309.95 χωρις τα μεταφορικα;; Ψωνιζω χρονια στο αμαζον αγαπητε, μιλα με το customer να σου το εξηγησουν, γιατι αγγλια το VAT ειναιν 20% και ελλαδα 23%. Εαν δεν γνωριζεται απο αγορες με αμαζον δεν χρειαζεται να μπερδευεται τον κοσμο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι τιμές του amazon uk είναι με φπα 20% (Αγγλίας) αν παραγγείλεις από Ελλάδα ανεβάζουν 3% το ΦΠΑ για να γίνει 23%
Link to comment
Share on other sites

Όπως και να έχει στο αξιόπιστο minideal έπεσε κάτω από 300€, 389$ ή 295€ με την ισοτιμία.

Το θέμα όμως κατά τη γνώμη μου είναι : Αξίζει η φωτογραφική μηχανή?

Αλλιώς με 20€ παραπάνω γιατί να μην προτιμήσει κανείς το samsung s3 με την άριστη κάμερα?

Αλλά αν η κάμερα του p6 είναι ισάξια του s3, τότε σαφώς θα επέλεγα το huawei p6 με τα 2gb ram.

Link to comment
Share on other sites

το minideal απο ποία χώρα είναι? όλα λειτουργούν σωστά ή πρέπει να γίνουν ροοτ και να περαστούν ξανά;
Link to comment
Share on other sites

στο αγγλικο αμαζον πληρωνεις με λιρα (εαν δεν επιλεξεις το currency converter σε ευρω οπου και παλι σου εχει φαει τουλαχιστον 3-4% απο το πραγματικο rate του νομισματος). Μου αρεσει που εισαι και βεβαιως, για βαλε στο καλαθι το προιoν και μολις πληρωσεις γιατι στο χρεωνει £317.70 το προιον αντι £309.95 χωρις τα μεταφορικα;; Ψωνιζω χρονια στο αμαζον αγαπητε, μιλα με το customer να σου το εξηγησουν, γιατι αγγλια το VAT ειναιν 20% και ελλαδα 23%. Εαν δεν γνωριζεται απο αγορες με αμαζον δεν χρειαζεται να μπερδευεται τον κοσμο.

 

Ίσως έχεις δίκιο καθώς είμαι Κύπρο κ μου το βγάζει στα £304.78 +£5.96 μεταφορικά

 

Υπόψιν εδώ ο ΦΠΑ είναι ακόμη 18%..

Link to comment
Share on other sites

το minideal απο ποία χώρα είναι? όλα λειτουργούν σωστά ή πρέπει να γίνουν ροοτ και να περαστούν ξανά;

 

Από Κίνα.

Παρήγγειλα ένα thl w100 και όλα άψογα, σε δυο εβδομάδες περίπου το είχα στα χέρια μου, δες και το σχετικο thread του thl w100.

To minideal αναφέρει ότι έχει το google play:

http://www.minideal.net/huawei-ascend-p6-quadcore-1-5ghz-2gb-8gb-4-7-hd-mobile-phone-android-4-2.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

2-3 fotos με το νέο firmware B111

θα τραβήξω και μερικές ακόμα αύριο,

https://www.wuala.com/szkyriakides/Pubs/?key=40SC6nwjiDiE

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

2-3 fotos με το νέο firmware B111

θα τραβήξω και μερικές ακόμα αύριο,

https://www.wuala.com/szkyriakides/Pubs/?key=40SC6nwjiDiE

 

Τέλεια δεν είναι αλλά καλυτερεψε αρκετά

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα απογοητευτικα απο τις φωτογραφιες... :(:(:(

 

περίμενες καλύτερες με αυτόν τον φακό? ούτε για αστείο πάνω κάτω σαν το s3 βγάζει κοντά στο s4 με καινούργιο firmware αν θέλεις κάτι καλύτερο θέλεις μεγάλο σενσορα + μεγάλο φακό αυτό δεν πάει μαζί με λεπτό κινητό ;)

Link to comment
Share on other sites

Μονο εμένα μου φαίνονται εντάξει οι φώτο; μένει να δουμε και καμία βραδυνή

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μονο εμένα μου φαίνονται εντάξει οι φώτο; μένει να δουμε και καμία βραδυνή

 

για τον φακό και αισθητήρα που έχει είναι μια χαρά βραδινές μην περιμένεις κάτι κατά 99% χάλια θα είναι

Link to comment
Share on other sites

αμα πλησιαζουν s3 θα ειναι πολυ κομπλέ

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετή χρήση μπορώ να πω πως το P6 έχει αρκετά καλή κάμερα και όντως ορθά παρομοιάζεται με αυτήν του S3. Το μόνο "πρόβλημα" είναι πως δεν υπάρχει επιλογή για να κλείσει κανείς την ριπή λήψεων, με αποτέλεσμα ενώ είχα συνηθίσει να κρατάω πατημένο το κουμπί της κάμερας ώστε να κάνει καλύτερο focus, τώρα κάνει ριπή λήψεων.

 

Στα αρνητικά προστίθεται η μη σταθερότητα του δικτύου όπως είχε αναφερθεί. Δεν πρόκειται να χάσει κανείς κλήσεις, αλλά μπερδεύεται για το αν θα έχει 3g, H, G, E κτλ. Αν και διορθώθηκε λιγάκι με την Β111, το πρόβλημα συνεχίζει να υπάρχει.

Επίσης, στα μείον είναι και οι επιδόσεις της συσκευής. Είναι πολύ χαμηλές για τέτοιον επεξεργαστή, κάτι το οποίο δεν δικαιολογείται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να το γυρίσεις σε 2g και να το γυρνάς σε 3g όταν χρειάζεται; γιατι το λες αυτο με τις επιδόσεις,από πού το συμπερανες; κολλάει το κινητο;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Στα αρνητικά προστίθεται η μη σταθερότητα του δικτύου όπως είχε αναφερθεί. Δεν πρόκειται να χάσει κανείς κλήσεις, αλλά μπερδεύεται για το αν θα έχει 3g, H, G, E κτλ. Αν και διορθώθηκε λιγάκι με την Β111, το πρόβλημα συνεχίζει να υπάρχει.

Επίσης, στα μείον είναι και οι επιδόσεις της συσκευής. Είναι πολύ χαμηλές για τέτοιον επεξεργαστή, κάτι το οποίο δεν δικαιολογείται.

 

Για αυτό το λόγο θα περιμένω την "ελληνική" συσκευή. Να έχει δοκιμαστεί πρώτα για χρήση στη χώρα μας και να έχει περάσει όλες τις "παιδικές ασθένειες" του λογισμικού. Στο κάτω, κάτω ούτε ένας μήνας δεν έχει απομείνει μέχρι την κυκλοφορία του.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να το γυρίσεις σε 2g και να το γυρνάς σε 3g όταν χρειάζεται; γιατι το λες αυτο με τις επιδόσεις,από πού το συμπερανες; κολλάει το κινητο;

 

Εννοείται πως μπορεί κάποιος να το κάνει αυτό, αλλά είναι μια διαδικασία που βαριέσαι να την κάνεις κάθε φορά. Φαντάσου, εκεί που πατάς να ανοίξει τα δεδομένα δικτύου, να πρέπει να μπεις και στις ρυθμίσεις, στις ρυθμίσεις δικτύου να περιμένεις να ψάξει τα διαθέσιμα δίκτυα και μετά να επιλέξεις το 3g.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει πολύ το κινητό, (σε κανένα μήνα βέβαια σκέφτομαι να το παραγγείλω, να πέσει η τιμή) τί ακριβώς συμβαίνει με το 3g?

Εκεί που περιμένεις να ανοίξει το fb ή να ανεβάσεις καμιά φώτο στο instagram πάει σε δίκτυο 2g και σέρνεται?

Και η Β111 είναι custom rom και όχι η official της Huawei?

Link to comment
Share on other sites

Και η Β111 είναι custom rom και όχι η official της Huawei?

 

Official είναι : http://consumer.huawei.com/en/support/downloads/detail/index.htm?id=17022

 

Date: 22 Augst 2013

Version: V100R001C00B111

File Size: 961.78 MB

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει πολύ το κινητό, (σε κανένα μήνα βέβαια σκέφτομαι να το παραγγείλω, να πέσει η τιμή) τί ακριβώς συμβαίνει με το 3g?

Εκεί που περιμένεις να ανοίξει το fb ή να ανεβάσεις καμιά φώτο στο instagram πάει σε δίκτυο 2g και σέρνεται?

Και η Β111 είναι custom rom και όχι η official της Huawei?

 

Χθες το πήρα και με την B106 όντως υπάρχει μια αστάθεια στο σήμα....

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά αυτό που λέτε με το σήμα ισχύει και όταν το έχετε μόνιμα γυρισμένο σε 2g? όταν το κινητό ειναι γυρισμένο στο αυτόματο λογικό ειναι να έχει αστάθεια σε περιοχές που δεν έχει καλό 3g

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Gkako thanks για το tip!!

Είδα ότι κυκλοφόρησε το Huawei Honor 3 με φαινομενικά τα ίδια χαρακτηριστικά (ίδιο επεξεργαστή και RAM), αλλά είναι και:

- IP57 certified - dust and water resistant

- Water resistant up to 1 meter and 30 minutes

και έχει και 60$ λιγότερα.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5664&idPhone2=5467

Πώς και είναι φθηνότερο από το P6? Τα 60$ παραπάνω του P6 είναι μόνο επειδή είναι λεπτότερο ή έχει και κάτι άλλο καλύτερο που δεν αντιλήφθηκα?

Link to comment
Share on other sites

Gkako thanks για το tip!!

Είδα ότι κυκλοφόρησε το Huawei Honor 3 με φαινομενικά τα ίδια χαρακτηριστικά (ίδιο επεξεργαστή και RAM), αλλά είναι και:

- IP57 certified - dust and water resistant

- Water resistant up to 1 meter and 30 minutes

και έχει και 60$ λιγότερα.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5664&idPhone2=5467

Πώς και είναι φθηνότερο από το P6? Τα 60$ παραπάνω του P6 είναι μόνο επειδή είναι λεπτότερο ή έχει και κάτι άλλο καλύτερο που δεν αντιλήφθηκα?

 

Το Honor 3 σε συγκριση με το P6 εχει επιπλεον καμερα 13.1 mp, Infrared sensor με εφαρμογη που μετατρεπει το κινητο σε τηλεχειριστηριο γενικης χρησης, 2230 mAh μπαταρια, OTG, + το οτι ειναι αδιαβροχο με πιστοποιηση IP57

Link to comment
Share on other sites

Το Honor 3 σε συγκριση με το P6 εχει επιπλεον καμερα 13.1 mp, Infrared sensor με εφαρμογη που μετατρεπει το κινητο σε τηλεχειριστηριο γενικης χρησης, 2230 mAh μπαταρια, OTG, + το οτι ειναι αδιαβροχο με πιστοποιηση IP57

 

Άρα μεταφερομαι σε σχετικό με το honor 3 thread

Link to comment
Share on other sites

Άρα μεταφερομαι σε σχετικό με το honor 3 thread

 

χαχαχαχα :D :D λογικό μου φαίνεται!! Το μεγάλου ατού του P6 είναι οι διαστάσεις και το βάρος σε σύγκριση με το μέγεθος οθόνης, και γενικότερα αυτά που προσφέρει η συσκευή. Μπορείς να δεις τις διαφορές εδώ: http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5664&idPhone2=5467

 

Αν φτιάξουν αυτό με το death grip, το P6 θα είναι μια από τις πιο καλοφτιαγμένες συσκευές που έχω πιάσει στα χέρια μου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...