Jump to content

blogging @ myphone.gr: Editor's voice, Nokia 1020


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι περίεργος να δω τι θα γράφατε αν το 1020 είχε android στα ίδια λεφτά! Επίσης θα ήθελα να δω τι θα γράψετε αν το 1020 πάει πολύ καλύτερα από τα προβλεπόμενα! Ειδικότερα τα προβλεπόμενα του myphone που είναι τα πιο αρνητικά! Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 103
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με τόσες ελλείψεις σε apps και δυνατότητες (κι ελπίζω να το ξέρεις...), κοντεύουν να φτάσουν το E71 μου

 

Άρα, αφού τα WP είναι μόνο για τηλεφωνήματα, και το E71 σου έχει τις ίδιες δυνατότητες με αυτά, τότε και το τελευταίο είναι μόνο για τηλεφωνήματα.

 

Εγώ απλά πιστεύω ότι είσαι "κολλημένος" με το Symbian, αρνείσαι να δεχτείς ότι η Nokia έκανε την επιλογή να το αφήσει στην άκρη και να πορευθεί με το λειτουργικό της Microsoft και να πάει "όπου τη βγάλει ο δρόμος", μπορεί να σ'αρέσει και το QWERTY πληκτρολόγιο της συσκευής σου κτλ. Αλλά σταμάτα να είσαι τόσο απόλυτος αν θες να ασκείς κριτική και να γράφεις τη γνώμη σου για κάποια συσκευή. Και το iPhone, και την οποιαδήποτε Android/WP συσκευή θα πρέπει να τις βλέπεις το ίδιο, με τα συν και τα πλην τους.

Επειδή η αγαπημένη σου εταιρεία σε απογοήτευσε, δε σημαίνει ότι βλέπουμε ένα μικρό app store και αμέσως βγαίνουμε και λέμε τέτοια πράγματα.

 

Τέλος, πράγματα όπως "αν γράψω ποτέ review για WP συσκευή, θα μ'έχει επηρεάσει ο καθαρός αέρας", καλό είναι να τα αφήνεις στην άκρη γιατί όχι μόνο δεν δικαιολογούν την αρνητική σου στάση απέναντι στο λειτουργικό της Microsoft, αλλά γεννούν απορίες όπως "γιατί εξαρχής άσκησες κριτική σε κάτι που δεν σου αρέσει και γίνεσαι προβλέψιμος;" Δε λέω να γράφουμε μόνο τα θετικά και τα αρνητικά να τα βάζουμε στην άκρη, αλλά να μην ισοπεδώνουμε και ό,τι δεν μας αρέσει, με αυτό τον τρόπο δε σεβόμαστε τις επιλογές κάποιων άλλων οι οποίοι μπορεί να χρησιμοποιούν καλύτερα και από υπολογιστή τη συσκευή που εσύ θεωρείς ότι μπορεί να ανταγωνιστεί μόνο το T28s της Ericsson.

Link to comment
Share on other sites

Αν ριξτε μια ματια στα χαρακτηριστικά του Symbian kai meego θα δείτε ότι επρεπε να εγκαταλειφθούν γιατί δεν είχαν δυνατότητες.

Οπως υποστήριξη πολυπηρηνων επεξεργαστών, πολυνηματικες εφαρμογές, LTE κλπ κλπ + δικαιώματα πατεντών.

Το αντρόιντ υπάρχει ακόμα και στις σμαρτ τηλεοράσεις, στα στικάκια tv box, στα κινητά και όλα αυτά δωρεάν.

Τα λογισμικά ανοιχτού κώδικα προτιμούνται γιατί όλοι μπορούν να βοηθήσουν στην εξέλιξη.

Οπως τελειώσανε τα win98,winn98SE, winME και η MS εφτιαξε τα 2000 με τον καινουργιο πυρηνα και μετά τα εξέλιξε στα ΧΡ κλπ.

Δεν είναι λάθος επιλογή η εγκαταλειψη ενός απαρχαιωμένου λογισμικού. Ειναι μοιραίο. Ειδικά όταν είναι κλειστό.

Η τεχνολογια προχωράει και αυτό είναι το καλό. αλλιώς θα είμαστε ακόμα στην amiga και στα win3,2.

Link to comment
Share on other sites

Άρα, αφού τα WP είναι μόνο για τηλεφωνήματα, και το E71 σου έχει τις ίδιες δυνατότητες με αυτά, τότε και το τελευταίο είναι μόνο για τηλεφωνήματα.

 

Εγώ απλά πιστεύω ότι είσαι "κολλημένος" με το Symbian, αρνείσαι να δεχτείς ότι η Nokia έκανε την επιλογή να το αφήσει στην άκρη και να πορευθεί με το λειτουργικό της Microsoft και να πάει "όπου τη βγάλει ο δρόμος", μπορεί να σ'αρέσει και το QWERTY πληκτρολόγιο της συσκευής σου κτλ. Αλλά σταμάτα να είσαι τόσο απόλυτος αν θες να ασκείς κριτική και να γράφεις τη γνώμη σου για κάποια συσκευή. Και το iPhone, και την οποιαδήποτε Android/WP συσκευή θα πρέπει να τις βλέπεις το ίδιο, με τα συν και τα πλην τους.

Επειδή η αγαπημένη σου εταιρεία σε απογοήτευσε, δε σημαίνει ότι βλέπουμε ένα μικρό app store και αμέσως βγαίνουμε και λέμε τέτοια πράγματα.

 

Τέλος, πράγματα όπως "αν γράψω ποτέ review για WP συσκευή, θα μ'έχει επηρεάσει ο καθαρός αέρας", καλό είναι να τα αφήνεις στην άκρη γιατί όχι μόνο δεν δικαιολογούν την αρνητική σου στάση απέναντι στο λειτουργικό της Microsoft, αλλά γεννούν απορίες όπως "γιατί εξαρχής άσκησες κριτική σε κάτι που δεν σου αρέσει και γίνεσαι προβλέψιμος;" Δε λέω να γράφουμε μόνο τα θετικά και τα αρνητικά να τα βάζουμε στην άκρη, αλλά να μην ισοπεδώνουμε και ό,τι δεν μας αρέσει, με αυτό τον τρόπο δε σεβόμαστε τις επιλογές κάποιων άλλων οι οποίοι μπορεί να χρησιμοποιούν καλύτερα και από υπολογιστή τη συσκευή που εσύ θεωρείς ότι μπορεί να ανταγωνιστεί μόνο το T28s της Ericsson.

 

Το E71 είναι μόνο για κλήσεις, αλλά κοντεύει να κλείσει τα 5 έτη ζωής, βγήκε με άλλα στάνταρ και προσανατολισμό σε μια εποχή που τα smartphones ακόμα δεν είχαν το σημερινό κοινό. :X Άρα, βάζεις στο ίδιο καλούπι και τα WP...

 

Είναι δικαίωμα μου να έχω ο,τι άποψη θέλω, εφόσον δεν έχω οικονομικό ή όποιο άλλο όφελος από την κάθε εταιρία. Θα πω τα καλά, τα αναμενόμενα και τα στραβά, αρέσουν-δεν αρέσουν. Αυτό είναι αντικειμενικότητα. Να έλεγα πως όλα είναι απίστευτα για να χαίρεστε όλοι; Δεν γίνεται. Να κατευθύνω τις απόψεις μου, για χ και ψ λόγους; ΠΟΤΕ. Αυτός είμαι, θα πω τα καλά και τα στραβά. Θα πω πως το Lumia 920 έχει κορυφαία κατασκευή, ποιότητα και καλό hardware, δεν θα πω τα ίδια για το OS όμως. Δεν είναι όλα ρόδινα, sorry.

 

Το τι άποψη έχω για τα WP, την ξέρετε και δεν θα την ξαναπώ. Αν βελτιωθούν το συζητάμε. Δεν έχω όφελος από τη Nokia, απλά λατρεύω το πως ήταν και θα ήθελα να την ξαναδώ εκεί. Στο θρόνο της βασίλισσα. Όπως και να τη δω, δεν με νοιάζει. Όσο για το πόσο προβλέψιμος είμαι, το ξαναδηλώνω: Αν έχω 800 ευρώ να περισσεύουν, θα το πάρω γιατί έχει καμεράρα.

 

Μέχρι εκεί, ας λήξει γιατί το κουράσατε με τις απανωτές επιθέσεις. Λες και θέλετε να χαϊδεύουμε αυτιά...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Το E71 είναι μόνο για κλήσεις, αλλά κοντεύει να κλείσει τα 5 έτη ζωής, βγήκε με άλλα στάνταρ και προσανατολισμό σε μια εποχή που τα smartphones ακόμα δεν είχαν το σημερινό κοινό. :X Άρα, βάζεις στο ίδιο καλούπι και τα WP...

 

Είναι δικαίωμα μου να έχω ο,τι άποψη θέλω, εφόσον δεν έχω οικονομικό ή όποιο άλλο όφελος από την κάθε εταιρία. Θα πω τα καλά, τα αναμενόμενα και τα στραβά, αρέσουν-δεν αρέσουν. Αυτό είναι αντικειμενικότητα. Να έλεγα πως όλα είναι απίστευτα για να χαίρεστε όλοι; Δεν γίνεται. Να κατευθύνω τις απόψεις μου, για χ και ψ λόγους; ΠΟΤΕ. Αυτός είμαι, θα πω τα καλά και τα στραβά. Θα πω πως το Lumia 920 έχει κορυφαία κατασκευή, ποιότητα και καλό hardware, δεν θα πω τα ίδια για το OS όμως. Δεν είναι όλα ρόδινα, sorry.

 

Το τι άποψη έχω για τα WP, την ξέρετε και δεν θα την ξαναπώ. Αν βελτιωθούν το συζητάμε. Δεν έχω όφελος από τη Nokia, απλά λατρεύω το πως ήταν και θα ήθελα να την ξαναδώ εκεί. Στο θρόνο της βασίλισσα. Όπως και να τη δω, δεν με νοιάζει. Όσο για το πόσο προβλέψιμος είμαι, το ξαναδηλώνω: Αν έχω 800 ευρώ να περισσεύουν, θα το πάρω γιατί έχει καμεράρα.

 

Μέχρι εκεί, ας λήξει γιατί το κουράσατε με τις απανωτές επιθέσεις. Λες και θέλετε να χαϊδεύουμε αυτιά...

 

Υπάρχει όμως μια μικρή διαφορά, ανήκεις στην συντακτική ομάδα μιας ιστοσελίδας την οποία βλέπουνε καθημερινά πολλά άτομα τα οποία μπορεί να μην έχουν σχέση με το αντικείμενο της κινητής τηλεφωνίας, οπότε οφείλεις να είσαι αντικειμενικός. Δε σου λέω να γράφεις μόνο τα θετικά, αλλά να τα γράφεις και τα δύο με κάποιο όριο όμως. Άνοιξε μία άλλη ιστοσελίδα κινητής τηλεφωνίας ή πάρε ένα περιοδικό, θα δεις ότι όλοι οι αρθρογράφοι, είτε τα παίρνουν, είτε όχι, κρατάνε κάποιο επίπεδο.

Το forum δεν είναι το ιστολόγιό σου. Μπες εκεί, γράψε ό,τι θέλεις, ισωπέδωσέ τα όλα και κανείς δε θα σου πει τίποτα. Εδώ μέσα όμως έχεις έναν τίτλο. Ο κυρ Μήτσος που θέλει να αγοράσει ένα smartphone, θα διαβάσει τα σχόλια όλων μας, αλλά ενδεχομένως να δώσει μεγαλύτερη βαρύτητα στα λεγόμενά σας (π.χ κάποιος που δεν έχει το Oppo 5 και θέλει να μάθει γι'αυτό, θα διαβάσει το review του Mythozz, επομένως, δε μπορεί ο Mythozz να γράψει, "το κινητό αυτό παίρνει μόνο τηλέφωνα" γιατί θα δημιουργήσει λανθασμένη εντύπωση).

 

Και πέρα από το βαθμό που έχεις εσύ και κάποια άλλα μέλη, θα πρέπει να σέβεσαι και τις επιλογές των άλλων. Εσύ θεωρείς ότι δεν αξίζει σα smartphone επειδή δεν έχει κάποιες εφαρμογές, κάποιος άλλος όμως μπορεί να έχει παρατήσει το tablet του και να καλύπτεται απ'αυτές που έχει.

 

Είδες πως μερικές λέξεις γίνονται αφορμή για να γίνονται όλα αυτά;

Link to comment
Share on other sites

"Θα πω τα καλά, τα αναμενόμενα και τα στραβά, αρέσουν-δεν αρέσουν. Αυτό είναι αντικειμενικότητα."

"τα wp ειναι μονο για κλησεις θαρρω"

Ενταξει post of the month τι να λεμε τωρα... Εισαι ρε παιδι μου τερας αντικειμενικοτητας... Και οχι ΔΕΝ συνιστα προσωπικη επιθεση το παραπανω. Αντιθετα αποτελει επιθεση στη νοημοσυνη μας το να λες οτι τα wp κανουν μονο κλησεις.

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ας μη το συνεχίσουμε αλλο. Εγινε ένα λάθος, μια υπερβολή. Την επισημάναμε και τέλος. Σίγουρα και ο ίδιος δεν ήθελε να μειώσει κανέναν. Ήταν ένα "στιγμιαίο λάθος". Ας το αφήσουμε εκεί. Ίσως και η γενναιότητα της συγνώμης να έσωζε την κατάσταση. Τέλος πάντων.

Υ.Γ. DonJuan μου άρεσε πολυ ο τρόπος προσέγγισης.....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να βλέπεις montoya_42 φίλε μου γιατί δεν είναι να μπαίνεις στο myphone.gr αν θες να ενημερωθείς ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ για NOKIA ή WP?

ωραιότατο παράδειγμα όλο αυτό το θέμα, αλλά και τα περισσότερα εδώ μέσα(που αφορούν την NOKIA και τα WP)... Οπως είπα, ευτυχώς δεν είναι μονοπώλιο!!!

Μπαίνεις σε άλλο forum για ενημέρωση και εδώ για να γελάσεις. Τουλάχιστο στα συγκεκριμένα θέματα!

Τελικά πρέπει να είμαι βλάκας που έδωσα χρήματα για WP μόνο και μόνο για να κάνω κλήσεις σύμφωνα με κάποιον-ους.

Edited by konstantinosid
Link to comment
Share on other sites

To μεγαλύτερο πλεονέκτημα των forums παγκοσμίως (και του δικού μας φυσικά) σε σχέση με οποιαδήποτε ιστοσελίδα, blog κλπ, ακόμα και το... Engadget το ίδιο δηλαδή, είναι... εσείς. Τα εγγεγραμένα μέλη και η πολυποικοιλότητά τους στις επιλογές και τις προτιμήσεις τους. Όταν κάνουμε παρουσιάσεις, κάποιοι από εμάς (που είμαστε επαγγελματίες) τις κάνουμε με τον τρόπο μας. Κάποιοι άλλοι τις κάνουν πιο υποκειμενικά. Το τελικό κριτήριο σε ένα review όμως είναι ο κόσμος. Εσείς.

 

Επομένως κάθε τι που γράφουμε στα reviews τίθεται υπό τον έλεγχο σας, αλλά όχι τον ατομικό. Τον... μαζικό σας έλεγχο. Ένας μπορεί να είναι κολλημένος. Δύο ίσως. Αλλά 100 δεν γίνεται να είναι κολλημένοι. Με λίγα λόγια ο plankton69 στα 19 του χρόνια γράφει αυτά που θέλει. Γιαυτό και του επιτρέπω να γράφει. Μου αρέσει αυτό το στιλ. Δεν είναι αντικειμενικό 100%, δεν μπορεί να είναι άλλωστε. Είναι μόλις 19 ετών. Σύντομα όμως θα μπορεί να γράφει αυτό που θέλει, όπως το θέλει και να το περνάει στον κόσμο όπως θέλει.

 

Μέχρι τότε όλα τα κείμενα τίθενται υπό έλεγχο της κοινότητας. Άρα διαβάζουμε τις παρουσιάσεις μας και στη συνέχεια αν ΔΕΝ συμφωνούμε με αυτές, ρωτάμε την κοινότητα να μας πει τις εμπειρίες της. Χαλαρώστε λοιπόν please, μείνετε στο θέμα. :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

To μεγαλύτερο πλεονέκτημα των forums παγκοσμίως (και του δικού μας φυσικά) σε σχέση με οποιαδήποτε ιστοσελίδα, blog κλπ, ακόμα και το... Engadget το ίδιο δηλαδή, είναι... εσείς. Τα εγγεγραμένα μέλη και η πολυποικοιλότητά τους στις επιλογές και τις προτιμήσεις τους. Όταν κάνουμε παρουσιάσεις, κάποιοι από εμάς (που είμαστε επαγγελματίες) τις κάνουμε με τον τρόπο μας. Κάποιοι άλλοι τις κάνουν πιο υποκειμενικά. Το τελικό κριτήριο σε ένα review όμως είναι ο κόσμος. Εσείς.

 

Επομένως κάθε τι που γράφουμε στα reviews τίθεται υπό τον έλεγχο σας, αλλά όχι τον ατομικό. Τον... μαζικό σας έλεγχο. Ένας μπορεί να είναι κολλημένος. Δύο ίσως. Αλλά 100 δεν γίνεται να είναι κολλημένοι. Με λίγα λόγια ο plankton69 στα 19 του χρόνια γράφει αυτά που θέλει. Γιαυτό και του επιτρέπω να γράφει. Μου αρέσει αυτό το στιλ. Δεν είναι αντικειμενικό 100%, δεν μπορεί να είναι άλλωστε. Είναι μόλις 19 ετών. Σύντομα όμως θα μπορεί να γράφει αυτό που θέλει, όπως το θέλει και να το περνάει στον κόσμο όπως θέλει.

 

Μέχρι τότε όλα τα κείμενα τίθενται υπό έλεγχο της κοινότητας. Άρα διαβάζουμε τις παρουσιάσεις μας και στη συνέχεια αν ΔΕΝ συμφωνούμε με αυτές, ρωτάμε την κοινότητα να μας πει τις εμπειρίες της. Χαλαρώστε λοιπόν please, μείνετε στο θέμα. :)

 

Σωστά όλα αυτά. Όπως είπα, ο Χρήστος υπέρβαλλε στο θέμα κλήσεων.... Προσωπικά δεν τον κακολογώ. Απλα θα μπορούσε με ένα "sorry λάθος έκφραση" να ξεπεραστεί το όλο θέμα πριν γίνει καν "θέμα". Δεν πειράζει. Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σωστά όλα αυτά. Όπως είπα, ο Χρήστος υπέρβαλλε στο θέμα κλήσεων.... Προσωπικά δεν τον κακολογώ. Απλα θα μπορούσε με ένα "sorry λάθος έκφραση" να ξεπεραστεί το όλο θέμα πριν γίνει καν "θέμα". Δεν πειράζει. Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες....

 

σε ολους συμβαινει καποιες φορες.

πρωτος διδαξας ο αδελφος μου που ειχε ζητησει συγνωμη απο τον plankton για πολυ πιο ασημαντο λογο. Του το ειχε ζητησει ο ιδιος οριομενος σ'ενα ποστ ολο δηλητηριο. Πως στο χε πει.... Εγω λεει οτι λεω το λεω επωνυμα και σε αντιθεση με αλλους... Κατι τετοιο, lol!!

αλλα εδω παιζουν δυο μετρα και δυο σταθμα...

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η δημόσια κριτική προς ενέργειες μελών της Ομάδας Διαχείρισης
Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω παλι όποιος δεν αρέσει Nokia και wp να μη γράφει προκλητικά σε αυτα τα άρθρα! Άλλο να λες γνώμη κι άλλο να προκαλείς! Φιλικα πάντα! :)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι εκτος.

Δινω μια προσεγγιση διαφορετικη, πανω στην αναγκη των περισσοτερων να ταυτιζονται με αντικειμενα (τηλ. Αυτοκινητα κλπ) η ομαδες, η εταιρειες κλπ.

Γιατι συμβαινει.

Γιατι ο ανθρωπος ειναι ζωο αγελης και χρειαζεται ομαδα και αρχηγο.

Η επιλογη κυριως ειναι "τυχαια" μεν, αλλα εξαρταται απο τις συνθηκες το περιβαλλοντος δε.

Ειναι αδυνατον να ασχολεισαι με ποδοσφαιρο αν ζεις σε πακισταν η ινδια γιατι εκει οοοοοοολοι ζουν για το κρικετ.

Επομενως καθε τοποθετηση πρεπει να την βλεπουμε απ αυτο το πρισμα.

Σαν μια προβολη της προσπαθειας καποιου να ενταχθει καπου.

 

Η αντικειμενικοτητα δεν εχει θεση στη κοινωνια μας καθ οτι δεν συμφερει κανεναν.

Οι "υπολοιποι" που τα καταλαβαινουμε αυτα, ας μην δινουμε τοση βαρυτητα σε μια γνωμη, γιατι απλα ειναι μια γνωμη που δεν βασιζεται στην επιστημονικη γνωση, αλλα στην υπαρξη ελευθερου χρονου του γραφοντος και στην προσπαθεια να καταναλωθει αυτος ο χρονος, ικανοποιωντας μια ενστικτωδικη παρορμηση.

Αν δεν εγινα κατανοητος, συγνωμη για το χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι εκτος.

Δινω μια προσεγγιση διαφορετικη, πανω στην αναγκη των περισσοτερων να ταυτιζονται με αντικειμενα (τηλ. Αυτοκινητα κλπ) η ομαδες, η εταιρειες κλπ.

Γιατι συμβαινει.

Γιατι ο ανθρωπος ειναι ζωο αγελης και χρειαζεται ομαδα και αρχηγο.

Η επιλογη κυριως ειναι "τυχαια" μεν, αλλα εξαρταται απο τις συνθηκες το περιβαλλοντος δε.

Ειναι αδυνατον να ασχολεισαι με ποδοσφαιρο αν ζεις σε πακισταν η ινδια γιατι εκει οοοοοοολοι ζουν για το κρικετ.

Επομενως καθε τοποθετηση πρεπει να την βλεπουμε απ αυτο το πρισμα.

Σαν μια προβολη της προσπαθειας καποιου να ενταχθει καπου.

 

Η αντικειμενικοτητα δεν εχει θεση στη κοινωνια μας καθ οτι δεν συμφερει κανεναν.

Οι "υπολοιποι" που τα καταλαβαινουμε αυτα, ας μην δινουμε τοση βαρυτητα σε μια γνωμη, γιατι απλα ειναι μια γνωμη που δεν βασιζεται στην επιστημονικη γνωση, αλλα στην υπαρξη ελευθερου χρονου του γραφοντος και στην προσπαθεια να καταναλωθει αυτος ο χρονος, ικανοποιωντας μια ενστικτωδικη παρορμηση.

Αν δεν εγινα κατανοητος, συγνωμη για το χρονο σας

 

Σωστά τα λες αλλά εγώ νομίζω ότι στα θέματα με Nokia και wp πέφτει πιο πολύ υπερβολή σε σχέση με θέματα των android και iOS!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λες αλλά εγώ νομίζω ότι στα θέματα με Nokia και wp πέφτει πιο πολύ υπερβολή σε σχέση με θέματα των android και iOS!

 

Ίσως γιατί ακόμα τα WP δεν έχουν φτάσει στο στάδιο "ωρίμανσης" των iOS και Android, ειδικά σε επίπεδο εφαρμογών. Ίσως γιατι όλοι μας θέλουμε να "επιβεβαιώνουμε" την επιλογή μας, υπερτονίζοντας τα αρνητικά των άλλων επιλογών.

 

Γενικά τις ίδιες συζητήσεις θα δούμε σε όλες τις νέες πλατφόρμες. Apple - Symbian - Windows το 2007/08, iOS - Android μετά, iOS/Android - WP7/8 τώρα... Να έχουμε να συζητάμε... Η ουσία είναι ότι ο καθένας πρέπει να κάνει την (υποκειμενική πάντα) επιλογή του βάσει των αναγκών και προτιμήσεών του...

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Ίσως γιατί ακόμα τα WP δεν έχουν φτάσει στο στάδιο "ωρίμανσης" των iOS και Android, ειδικά σε επίπεδο εφαρμογών. Ίσως γιατι όλοι μας θέλουμε να "επιβεβαιώνουμε" την επιλογή μας, υπερτονίζοντας τα αρνητικά των άλλων επιλογών.

 

Γενικά τις ίδιες συζητήσεις θα δούμε σε όλες τις νέες πλατφόρμες. Apple - Symbian - Windows το 2007/08, iOS - Android μετά, iOS/Android - WP7/8 τώρα... Να έχουμε να συζητάμε... Η ουσία είναι ότι ο καθένας πρέπει να κάνει την (υποκειμενική πάντα) επιλογή του βάσει των αναγκών και προτιμήσεών του...

 

Επειδη ισως δεν φτασανε στο σταδιο "ωριμανσης" δε σημαινει οτι πρεπει να ειρωνευονται!!! Τα περισσοτερα σχολια ειναι ειρωνικα θα ελεγα παρα υποκειμενικα 'η αντικειμενικα, οσο αφορα τα θεματα περι Nokia και WP!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα έπρεπε να σεβαστείτε μια διαφορετική άποψη από τη δίκη σας (δομημένη με επιχειρήματα μάλιστα) και να τη σχολιάσετε με καλύτερα εκφραστικά μέσα. Δεν το κάνατε όμως και το φτάστε εδώ που έφτασε.

 

Δεν ξεφτύλισα πότε τίποτα, όσο είμαι μέλος εδώ και δεν εχω σκοπό να το κάνω. Αφού σας πειράζει τόσο η γνώμη μου λοιπόν, θα φροντίσω να μην ξανακουστεί. Αφού δεν αξίζει μια διαφορετική άποψη, ας είναι...

 

Αναλογιστείτε όμως πόσες φορές ήρθαν χρήστες στα όρια τους, εξαιτίας των δικών σας απόψεων.

 

Όταν λες ότι τα wp είναι μόνο για κλήσεις δεν είναι άποψη είναι χολη επειδή αφήσε το symbian.. Τέλος.. Τι παραπάνω έκανες με το symbian δηλαδή και αν έκανες, εδώ έχεις και έναν broswer που πηγαίνει πιο γρήγορα από οτιδήποτε άλλο αν και τα wp είναι χαζοτηλεφωνα και όχι έξυπνα.. Μήπως εκεί ήσουν πνιγμένος από εφαρμογές;; το 80% του κόσμου θα βρεί σχεδόν ότι εφαρμογή ζητήσει.. Είπαμε αφήσε τα λειτουργικά της, περάσε τόσος καιρός, σταματήστε να γκρινιάζεται πάνω από το μνήμα.. Πάει, καλός ηθοποιός κακός πέθανε ο μακαρίτης και άλλος μπήκε στο σπίτι . Δεν έχω wp αλλά το λειτουργικό απλά είναι πολύ καλύτερα στημένο και δομημένο από τα άλλα δύο, ακόμα λείπουν πράγματα και για εμένα, αλλά δεν είμαι ο μέσος άνθρωπος

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω μια υπέρμετρη προσπάθεια υπεράσπισης γιατί σχεδόν όλες οι απόψεις των editor ήταν "άσχημες" ή "αρνητικές" για το λειτουργικό. Και πήραν ως αφορμή την ΑΠΟΨΗ του plankton για να αρχίσουν να "κράζουν" Κύριοι αυτό που κάνετε και με τα λόγια που ακούγονται είναι χειρότερο απο το να "κράζουν" μια εταιρία στην οποία ούτε υπάλληλοι είστε ούτε μέτοχοι. Λίγο σεβασμός στον συνάνθρωπό σας θα ήταν καλός και ξεπεράστε επιτέλους τα κόμπλεξ για τα WP. Δεν θα πεθάνουμε κιόλας είτε γίνουν πρώτα είτε χαθούν...

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

@aliengoa ένα απ' τα καλύτερα που εχω δει να γράφεις! Συμφωνώ μαζί σου! Άλλωστε κι εγώ που τα υποστηρίζω τα wp και Nokia, ούτε εγώ είμαι μέτοχος! Απλά μου αρέσουν πολύ προσωπικα! Ούτε παω σε άλλα άρθρα για να

κραξω ειρωνικά! Ποσώ μάλλον και να θάψω κάτι! Άλλωστε το μονοπώλιο ούτε για μας τους καταναλωτές συμφέρει! Όσο πιο πολλά κινητά και λειτουργικά υπάρχουν τόσο καλύτερο για μας! Ασχέτως πόσο άξια είναι να περάσουν ή να φτάσουν τα 2 πρώτα!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε mods. Δε σας αρέσουν τα wp??? Ποιός σας είπε ότι έχετε δικαίωμα να λέτε την αρνητική σας γνώμη ενώ σας διαβάζει τόσος κόσμος...? Δικό σας είναι το φόρουμ? :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε mods. Δε σας αρέσουν τα wp??? Ποιός σας είπε ότι έχετε δικαίωμα να λέτε την αρνητική σας γνώμη ενώ σας διαβάζει τόσος κόσμος...? Δικό σας είναι το φόρουμ? :wacko:

 

Άλλο αρνητικά και άλλο ειρωνικά!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

ποσο χρονων εισαι εσυ και εχεις δικαιωμα να γραφεις και να λες οτι θες;

 

Έχω τα χρόνια που έχει το νεκρο λειτουργικό σου επι 2... Δεν γράφω ότι θέλω... Και είμαι απλό μέλος.. Δεν είμαι αρθογραφος για να υοθετησει κάποιος της απόψεις μου και ούτε θέλω... Και εγώ λάτρευα τα wm αλλά κάποια στιγμή τελείωσαν δεν μπαίνω σε κάθε θέμα να κράζω την ms για την απόφαση της.... Πάρτε το χαμπάρι.. Το symbian πέθανε... Όπως και οι αναλύσεις της οθόνης σας.. Είμαστε σε άλλη εποχή, καλώς - κακώς οι Αμερικάνοι μας πήγανε εκεί που θέλουνε γιατί η Nokia κοιμόταν τον ύπνο του δικαίου... Το 1020 είναι μια κατηγορία μόνο του όπως το 808..Η τιμολόγηση του έπρεπε να είναι πιο χαμηλά μιας και κυνηγάει με λιγότερα όπλα κάτι s4 και της 50 διαφορετικές εκδόσεις του.

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Αφηστε τον καθενα να γραφει οτι θελει και γραφτε κι εσεις οτι θελετε.

Το να στρεφεστε προσωπικα στον καθενα γι αυτα που γραφει, οταν δεν συμφωνειτε, ειναι το χειροτερο για ολους μας.

Εστω κι αν λενε πραγματα που δεν στεκουν. Ας τα λενε. Δημοκρατια δεν ειναι η φιμωση καποιων ανθρωπων απο αυτους που μπορουν.

Εχει καποιος να προσθεσει κατι που δεν εχει ειπωθει; ας το κανει.

Αλλιως ας παει μια βολτα με τους φιλους του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...