Jump to content

blogging @ myphone.gr: Editor's voice, Nokia 1020


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι μόνο παλεύουν αλλά βελτιώνονται κιόλας.

Γιατί είναι innovation ένας προπέρσινος φακός (με βελτιώσεις), αλλά η μετάβαση από τα 8mp στα 13mp (του S4) είναι τρίχες;

Μία απ' τα ίδια για την ποιότητα των φωτογραφιών. Ναι αυτές του 40άρη αισθητήρα είναι μακράν αλλά από πού κι ως πού όλες οι άλλες είναι ανάξιες λόγου; Λές και μόνο οι χρήστες του 808 μπορούν τα τραβήξουν φωτογραφίες...

 

Sorry φιλε αλλα κάτι δεν κατάλαβες στα γραφόμενά μου και άρχισες να με ψέλνεις άδικα. Που είδες να λέω ότι ειναι αναξια λόγου? Ούτε το "παλεύουν" ειναι ειρωνικό. Μιας και δεν με κατάλαβες (αν και το έχω γράψει αρκετες φορές) λέω πως σχεδόν όλοι παλευουν-προσπαθούν να τελειοποιήσουν τον τομέα της φωτογραφίας (και καλά κάνουν). Δεν κρίνω αν και πόσο το καταφέρνουν (ειλικρινά μακάρι να πετύχουν ώστε να έχουμε ακομη περισσότερα πράγματα στη συσκευη μας). Απλα όταν έρχεται μια δυνατή πρόταση της Nokia (ναι, αυτη με τα πλακάκια) κάποιοι προσπαθούν να μας πείσουν οτι ο τομέας φωτογραφία ειναι αδιάφορος... Τότε γιατι ρε φιλε (γενικα το φιλε) παλεύουν όλοι να βελτιωθούν στην εν λόγω λειτουργία (και πολλοί το καταφέρνουν)????

 

Ετσι και αλλιως το θεμα μας ομως δεν ειναι το λειτουργικο.

Αν δεν το έλεγες θα έβαζα στοίχημα πως το θέμα ήταν τα wp. Πάντα αυτα ειναι......

Και μια φιλική συμβουλή (αν θες πέταξέ την στον καλαθο των αχρήστων). Όσο κι αν σε εκνευρίζουμε, μην μιλάς με εκφράσεις του τύπου "ΤΕΛΟΣ"... Όσο δίκιο κι αν έχεις, απλα το χάνεις. Ειλικρινά φιλικά.

 

 

Δεν ξεφτύλισα πότε τίποτα, όσο είμαι μέλος εδώ και δεν εχω σκοπό να το κάνω. Αφού σας πειράζει τόσο η γνώμη μου λοιπόν, θα φροντίσω να μην ξανακουστεί. Αφού δεν αξίζει μια διαφορετική άποψη, ας είναι...

Χρήστο υπερβάλεις. Ξέρω πως αισθάνεσαι γιατι πολλοί περάσαμε απο αυτό το στάδιο. Απλα ο φίλος είπε κάτι για το σχόλιό σου περί κλήσεων το οποίο πραγματικά ήταν αρκετά ακραίο. Μπορείς απλα και όμορφα να πεις "ok παιδιά, εκτροχιάστηκα λίγο" και τέλος. Όλοι μας κάποιες φορές κάνουμε την στραβή μας με υπερβολές. Δεν χρειάζεται να πας στο αλλο άκρο βρε κουσουριασμενε....;)

 

Βλέπω θέμα πλέον για WP και Nokia και μπαίνω με μιση καρδιά.

Γιατί απλά ξέρω ότι η γκρινια και η μιζέρια ξεπερνά την πληροφορια.

Συγνώμη αλλά αντιμετωπίζεις λάθος το όλο θέμα. Αλλοίμονο αν κάποιοι μυστήριοι τύποι μπορούν να σου μαυρίζουν την διάθεσή σου για το αγαπημένο σου κινητό, λειτουργικό ή ότι αλλο. Πάντα θα υπάρχουν...... Τι σημαίνει αυτο? Οτι ο x που θέλει να διαβασει κάτι για το iphone θα πρέπει να σφίγγεται? Ή ο y που γουστάρει το android θα πρέπει να βαραίνει με την εμπάθεια τού montoya_42? Ή εγώ που γουσταρω την Nokia (με τα wp) θα φοβάμαι τι .... θα γραψει ο καθένας? Ναι, κάποιες φορές κοκκινίζω απο τα νεύρα μου (παλιότερα περισσότερο) αλλά φτάνει. Τους πήρα χαμπάρι...χαχαχα

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 103
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειπα να κανω και εγω ενα σχολιο...

καλα που δε διαβαζει πολυς κοσμος εδω. Θα ειχε κλεισει η νοκια ελλαδος.

διαβαζω και γελαω, μα ειναι δυνατον? Μονο φωτο και κλησεις?

κολλησαμε στο instagram? Αν ειναι δυνατον!!!

165.000 vs 700.000 apps ναι ειναι τεραστια διαφορα.

αλλα το κινητο μου εχω ολες κι ολες 90,

και δε μου λειπει καμια.

οταν το android ειχε πολυ λιγοτερες εφαρμογες απο το ios ειχατε ολοι iphone ή κανατε καποιους συμβιβασμους?

δεν ειχα ποτε το instagram και δε μου χρειαζεται.

και για οσους το χρειαζονται.... Μεγεια το νεο τους android, και με το καλο να ανεβαζετε τις μετριας ποιοτητας φωτογραφιες σας.

Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

Ο τιτλος του τοπικ ειναι blogging. Το blog εξ ορισμου εμπεριεχει (αν δε συνισταται απο) το προσωπικο-υποκειμενικο στοιχειο. Για αυτο αλλωστε και τα tromaktiko-sarotiko-mpourdoukloto κτλ. δεν ειναι ειδησεογραφικα site ,οσο και αν προσπαθουν να περασουν για τετοια. Οι moderators εξεφρασαν προσωπικες αποψεις λοιπον. Αν θελετε καποιοι προσωπικες αποψεις που να λιβανιζουν το κινητο,να διαβασετε το αντιστοιχο τοπικ του techradar.com . Μονο παγκοσμια ρελανς της νοκια δεν προβλεπει εκει ο editor.

 

Περα απο αυτα,εχετε γινει πολυ κουραστικοι οι νοκιακηδες,χειροτεροι απο τους iphonαδες πριν μερικα χρονια,γιατι πια δεν ασχολουνται,το ios εχει παρει δικαιωματικα τη θεση που του αξιζει. Το ποσο κολλημενοι ειστε φαινεται απο το οτι δεν εχετε τιποτα αλλο περα απο νοκια. Ακομα και τα ativ s και ascend w1 ,που ειναι μιλια μπροστα απο τα αντιστοιχα νοκια,ακομη και σε value for money,τα αγνοειτε. Γιατι λετε δεν εχουν τις εφαρμογες νοκια. Σοβαρα; Τα νοκια που δεν εχουν τις εφαρμογες του android δε σας πειραζουν. Καντε μας τη χαρη λοιπον,τα vs σας ειναι τοσο last year οσο το 2007 που βγηκαν τα iphone.

Link to comment
Share on other sites

Ο τιτλος του τοπικ ειναι blogging. Το blog εξ ορισμου εμπεριεχει (αν δε συνισταται απο) το προσωπικο-υποκειμενικο στοιχειο. Για αυτο αλλωστε και τα tromaktiko-sarotiko-mpourdoukloto κτλ. δεν ειναι ειδησεογραφικα site ,οσο και αν προσπαθουν να περασουν για τετοια. Οι moderators εξεφρασαν προσωπικες αποψεις λοιπον. Αν θελετε καποιοι προσωπικες αποψεις που να λιβανιζουν το κινητο,να διαβασετε το αντιστοιχο τοπικ του techradar.com . Μονο παγκοσμια ρελανς της νοκια δεν προβλεπει εκει ο editor.

 

 

Φιλε spazoklabanias ( όνομα και πράγμα ή τυχαίο? ) σαφώς και οι minds (όπως και όλοι μας) θα εκφέρουν την προσωπική τους γνώμη. Αλλα όπως ειναι φυσιολογικό, κρίνονται απο αυτές κι εμείς απο τις δικες μας. Δεν κάνουμε κάτι κακό και εξωπραγματικό.

Όσο για τους κολλημένους nokiaκιδες, στην περίπτωσή μου έπεσες μέσα. Ειμαι ένας απο αυτους....

Edited by vlachaquito

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φιλε spazoklabanias ( όνομα και πράγμα ή τυχαίο? ) σαφώς και οι minds (όπως και όλοι μας) θα εκφέρουν την προσωπική τους γνώμη. Αλλα όπως ειναι φυσιολογικό, κρίνονται απο αυτές κι εμείς απο τις δικες μας. Δεν κάνουμε κάτι κακό και εξωπραγματικό.

Όσο για τους κολλημένους nokiaκιδες, στην περίπτωσή μου έπεσες μέσα. Ειμαι ένας απο αυτους....

 

Χωριο που φαινεται,κολαουζο δε θελει,μετριοφρονα φιλε μου ,θρυλε της αγωνιστικης οδηγησης:screwy:

Link to comment
Share on other sites

Sorry φιλε αλλα κάτι δεν κατάλαβες στα γραφόμενά μου και άρχισες να με ψέλνεις άδικα. Που είδες να λέω ότι ειναι αναξια λόγου? Ούτε το "παλεύουν" ειναι ειρωνικό. Μιας και δεν με κατάλαβες (αν και το έχω γράψει αρκετες φορές) λέω πως σχεδόν όλοι παλευουν-προσπαθούν να τελειοποιήσουν τον τομέα της φωτογραφίας (και καλά κάνουν). Δεν κρίνω αν και πόσο το καταφέρνουν (ειλικρινά μακάρι να πετύχουν ώστε να έχουμε ακομη περισσότερα πράγματα στη συσκευη μας). Απλα όταν έρχεται μια δυνατή πρόταση της Nokia (ναι, αυτη με τα πλακάκια) κάποιοι προσπαθούν να μας πείσουν οτι ο τομέας φωτογραφία ειναι αδιάφορος... Τότε γιατι ρε φιλε (γενικα το φιλε) παλεύουν όλοι να βελτιωθούν στην εν λόγω λειτουργία (και πολλοί το καταφέρνουν)????

Πήρα αφορμή από αυτό που είπες, για να κάνω μία γενικότερη παρατήρηση σχετικά με την αντιμετώπιση που είδα για τη συσκευή από διάφορους. Οπότε δεν ήταν πραγματική απάντηση. Αν θες μπορώ να αφαιρέσω την παράθεση.

(σκόπιμα δε συμμετέχω στην υπόλοιπη κουβέντα, μιας και η θέση μου είναι γνωστή όσων αφορά τους θιασώτες του εν λόγω λειτουργικού και τον τρόπο που βλέπουν τα πράγματα)

Edited by Stratosnen
Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα έπρεπε να σεβαστείτε μια διαφορετική άποψη από τη δίκη σας (δομημένη με επιχειρήματα μάλιστα) και να τη σχολιάσετε με καλύτερα εκφραστικά μέσα. Δεν το κάνατε όμως και το φτάστε εδώ που έφτασε.

Καταρχήν δεν έγραψες κανένα επιχείρημα. Κανένα επιχείρημα που να δικαιολογεί την άποψή σου ότι τα WP μόνο παίρνουν τηλέφωνο και τίποτε περισσότερο.

 

Δεύτερον, η παραπάνω δήλωσή σου, δεν είναι μία διαφορετική άποψη, αλλά μία καταγραφή της πραγματικότητας. Άποψη είναι να πεις ότι δεν γουστάρεις τα WP. Άποψη είναι να πεις ότι ο Μέσι είναι άμπαλος. Άποψη είναι να πεις ότι ο Παπανδρέου έσωσε την χώρα. Δεν είναι όμως άποψη να λες ότι τα WP παίρνουν μόνο τηλέφωνο, να λες ότι ο Μέσι πέρυσι έβαλε μόνο 2 γκόλ και να λες ότι η Ελλάδα σήμερα έχει 5% ανεργία. Όταν λοιπόν αναφέρεσαι σε κάτι αντικειμενικό, δεν τίθεται θέμα σεβασμού της διαφορετικής άποψης. Τίθεται θέμα στο αν εσύ σέβεσαι τους αναγνώστες σου.

 

Και μπορεί να είμαι σκληρός μαζί σου, αλλά η θέση σου δεν είναι η ίδια με των υπολοίπων. Διότι φίλε μου, αν μεθαύριο δω ένα άρθρο παρουσίασης της νέα Lumia συσκευής από εσένα, γιατί να μπω στον κόπο να το διαβάσω; Για να δω να λες ότι το κινητό παίρνει μόνο τηλέφωνο;

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα έπρεπε να σεβαστείτε μια διαφορετική άποψη από τη δίκη σας (δομημένη με επιχειρήματα μάλιστα) και να τη σχολιάσετε με καλύτερα εκφραστικά μέσα.

 

το οτι τα wp8 ειναι .... μονο για κλησεις ειναι διαφορετικη αποψη δομημενη με επιχειρηματα μαλιστα ή προκληση για τους wp χρηστες???

πραγματικα θα ηθελα καποιος editor να εγραφε κατι παρομοιο για το android. Εκει να βλεπατε σχολια... Οσο για τις third party εφαρμογες καλο ειναι να μην τις σνομπαρετε τοσο γιατι καμια φορα ειναι καλυτερες και απο τις official. παρτε παραδειγμα απο metrotube πχ.

Οχι τπτ αλλο αλλα ειμαστε τρομαρα μας και τεχνολογικο forum.. Αλιμονο αν ειναι να μη χρησιμοποιουμε καταπληκτικες εφαρμογες μονο και μονο επειδη δεν ειναι official...

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα θα ηθελα καποιος editor να εγραφε κατι παρομοιο για το android. Εκει να βλεπατε σχολια...

 

Δευτερον δεν λεω ΠΟΥΘΕΝΑ για τετραπυρινα κλπ. Αυτα ειναι για εγχωρια καταναλωση. Το τελικο μου πορισμα ειναι πολυ καλυτερο απο τα android πχ, το οποιο μονο λιγο πιο πανω λεω οτι ειναι το χειροτερο λειτουργικο απο ολα.

 

Σου κανει???

Link to comment
Share on other sites

Πήρα αφορμή από αυτό που είπες, για να κάνω μία γενικότερη παρατήρηση σχετικά με την αντιμετώπιση που είδα για τη συσκευή από διάφορους. Οπότε δεν ήταν πραγματική απάντηση. Αν θες μπορώ να αφαιρέσω την παράθεση.

(σκόπιμα δε συμμετέχω στην υπόλοιπη κουβέντα, μιας και η θέση μου είναι γνωστή όσων αφορά τους θιασώτες του εν λόγω λειτουργικού και τον τρόπο που βλέπουν τα πράγματα)

 

Νόμιζα πως ήταν απάντηση. Γράψε λάθος. Και όχι, δεν χρειάζεται να διαγράψεις κάτι. Δεν θίγομαι ;)

Μακάρι να παρουσιάσουν όλοι κάτι ανάλογο με το 1020 (και 808 παλαιότερα). Έτσι θα ανέβει ο ανταγωνισμός και σε αυτόν τον τομέα οπότε θα κερδίσουμε όλοι μας.

 

θρυλε της αγωνιστικης οδηγησης:screwy:

Ξέχασες το "χοντρός"....χαχαχα

Mondy for ever (κι ας πάρει άλλα 10 κιλά:X)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παντως πρι λιγο διαβαζα τα σχολια για το skype στο store.

90% αρνητικα.

Τελικα κατι δεν παει καλα.

Μαθαινουν μαλλον.

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο υπερβάλεις. Ξέρω πως αισθάνεσαι γιατι πολλοί περάσαμε απο αυτό το στάδιο. Απλα ο φίλος είπε κάτι για το σχόλιό σου περί κλήσεων το οποίο πραγματικά ήταν αρκετά ακραίο. Μπορείς απλα και όμορφα να πεις "ok παιδιά, εκτροχιάστηκα λίγο" και τέλος. Όλοι μας κάποιες φορές κάνουμε την στραβή μας με υπερβολές. Δεν χρειάζεται να πας στο αλλο άκρο βρε κουσουριασμενε....;)

 

Όταν αυτοί που σκίζονται γι'αυτό που είπα λέγανε πως το Symbian είναι αρχαίο, dump software κλπ κλπ έκανα έτσι; Όταν είπαν πως τα κουσούρικα είναι μόνο για κλήσεις μίλησα; ΟΧΙ Τους πείραξε που για μένα τα WP κάνουν για κλήσεις, κάτι που δεν αναιρώ. Με τόσες ελλείψεις σε apps και δυνατότητες (κι ελπίζω να το ξέρεις...), κοντεύουν να φτάσουν το E71 μου. Οπότε, τι να βρίζω ένα Lumia, τι το «μωρό»; Το ίδιο μου κάνει...

 

Όσο για τον bahamut που επιμένει γύρω από τα σχόλια λειτουργικών:

 

iOS: Σταθερό, με πάρα πολλές εφαρμογές αλλά πανάκριβο. Όταν βλέπω ακόμα iPhone 3G στα 150+ ευρώ μου έρχεται να βάλω αγγελία το Nokia 200.

Android: Κάνει πολλά, αλλά είναι πιο χύμα κι από κρασί. Αν δεν το οργανώσεις σωστά από την αρχή, κολλάει απίστευτα. Συν του ότι στα low-budget είναι πιο σπαστικό κι από σπαστικό.

BB10/Sailfish/Tizen/Ubuntu/Firefox: Ας τα δούμε μια, μη προδικάζουμε.

Symbian: 10 χρόνια πίσω, με ελάχιστη υποστήριξη (πλέον) και λίγες εφαρμογές (πάλι πλέον)

MeeGo/Maemo: Πήγε άδικα, αν και δεν ξέρουμε τι θα έκανε στην αγορά.

 

Αυτά. Για τα WP μίλησα πιο πάνω...

 

(αν δείτε ποτέ review WP από δική μου συσκευή, θα με έχει πειράξει άσχημα ο καθαρός αέρας...)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

plankton το προβλημα σου ΔΕΝ ειναι τα wp σαν λειτουργικο. Το προβλημα σου ειναι οτι εφαγε το symbian/meego. Γιαυτο το αντιμετωπιζεις ετσι το ολο θεμα

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ μια γνώμη ρε παίδες? Να το βράσω το απόλυτο κινητό για βίντεο, φωτογραφίες και ηχογραφήσεις (1020) αν δε μπορώ εύκολα άμεσα και γρήγορα να απολάυσω αυτά που τράβηξα-έγραψα στην τηλεόρασή μου... Το έχω ξαναγράψει σε άλλο θέμα, αλλά πραγματικά μου έχει κάτσει τόσο στραβά αυτό που στην ουσία είναι ο λόγος που με αποτρέπει από την αγορά του.
Link to comment
Share on other sites

plankton το προβλημα σου ΔΕΝ ειναι τα wp σαν λειτουργικο. Το προβλημα σου ειναι οτι εφαγε το symbian/meego. Γιαυτο το αντιμετωπιζεις ετσι το ολο θεμα

 

Το πρόβλημα μου είναι τα WP. Είτε σε Lumia 1020, είτε σε Ativ S, σε Huawei W1 κλπ. Αν ήταν πιο λειτουργικό σαν υλοποίηση μπορεί να έκανα και μετάβαση σε αυτό. Έτσι πως είναι τώρα δεν με πείθει. Ακόμα και εγώ, που είμαι φανατικός νεκρόφιλος θα επέλεγα κάτι που μπορεί να σταθεί εργαλείο στην καθημερινότητα μου. Ακόμα δεν βρήκα κάτι...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ μια γνώμη ρε παίδες? Να το βράσω το απόλυτο κινητό για βίντεο, φωτογραφίες και ηχογραφήσεις (1020) αν δε μπορώ εύκολα άμεσα και γρήγορα να απολάυσω αυτά που τράβηξα-έγραψα στην τηλεόρασή μου... Το έχω ξαναγράψει σε άλλο θέμα, αλλά πραγματικά μου έχει κάτσει τόσο στραβά αυτό που στην ουσία είναι ο λόγος που με αποτρέπει από την αγορά του.

 

Επειδη υποστηρίζουν USB mass storage θα μπορείς να το συνδέεις στη USB θύρα της TV και έτσι να βλέπεις τις φωτο που έχεις τραβήξει με το κινητο.

Εγω έτσι έκανα με το 920 αφού η τηλεόραση έβλεπε το κινητο σαν σκληρο δίσκο και τον φάκελο με τις φωτο.

Αλλα εώς το δούμε το κινητο στην Ελλάδα(αρχές 14 πιθανόλογω και άρα αυξημένη πιθανότητα με προεεγκατεστημενα τα 8.1 και ίσως βγει καμία dlna εφαρμογη της προκοπής) και μέχρι εκεί διότι μέγα σφάλμα από Nokia και MS να μην βάλουν chipset από την Qualcomm που να υποστηρίζει Miracast/Wifi Direct που σε ανάλογη υποστήριξη από το λογισμικό να είχαμε wireless hdmi στο 1020.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδη υποστηρίζουν USB mass storage θα μπορείς να το συνδέεις στη USB θύρα της TV και έτσι να βλέπεις τις φωτο που έχεις τραβήξει με το κινητο.

Εγω έτσι έκανα με το 920 αφού η τηλεόραση έβλεπε το κινητο σαν σκληρο δίσκο και τον φάκελο με τις φωτο.

Αλλα εώς το δούμε το κινητο στην Ελλάδα(αρχές 14 πιθανόλογω και άρα αυξημένη πιθανότητα με προεεγκατεστημενα τα 8.1 και ίσως βγει καμία dlna εφαρμογη της προκοπής) και μέχρι εκεί διότι μέγα σφάλμα από Nokia και MS να μην βάλουν chipset από την Qualcomm που να υποστηρίζει Miracast/Wifi Direct που σε ανάλογη υποστήριξη από το λογισμικό να είχαμε wireless hdmi στο 1020.

Μακάρι να δούμε σοβαρές βελτιώσεις γιατί πραγματικά με έχει ξενερώσει αυτό το θέμα.. Και ούτε hdmi out......... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να δούμε σοβαρές βελτιώσεις γιατί πραγματικά με έχει ξενερώσει αυτό το θέμα.. Και ούτε hdmi out......... :cry:

 

Αφού σου λέω ότι μπορείς να το συνδέεις απευθείας στην TV σου και θα μπορείς να βλέπεις τα περιεχόμενα του φακέλου με τις φωτο που έχεις τραβήξει.

Τσεκαρισμενο με το 920 και με Samsung tv.

Αυτα εώς ότου δούμε dlna εφαρμογη είτε από MS είτε από τρίτους.

Έτσι έχουν τα πράγματα.

Δεν γνωρίζω τι γίνεται βέβαια αν υποστηρίζει MHL support όπου με το κατάλληλο USB σε hdmi να το συνδέεις εξίσου στην TV.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να δούμε σοβαρές βελτιώσεις γιατί πραγματικά με έχει ξενερώσει αυτό το θέμα.. Και ούτε hdmi out......... :cry:

 

Αν θέλεις να βρεις λόγους να μην το πάρεις, τοτε καλά τα πας.....:p

Αφου υπάρχει απλός τρόπος να κάνεις τη δουλειά σου όπως σου είπε κι ο alex, τι θέλεις και το κουράζεις. Το 1020 είναι το επόμενό σου τηλέφωνο.- :D

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επισης ναν καλα το skydrive, αν εχεις TV που μπαινει ιντερνετ δεν ειναι καν αναγκη να συνδεσεις το κινητο.. Η εστω συνδεεις την TV στο PC ετοιμος :)
Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα μου είναι τα WP. Είτε σε Lumia 1020, είτε σε Ativ S, σε Huawei W1 κλπ. Αν ήταν πιο λειτουργικό σαν υλοποίηση μπορεί να έκανα και μετάβαση σε αυτό. Έτσι πως είναι τώρα δεν με πείθει. Ακόμα και εγώ, που είμαι φανατικός νεκρόφιλος θα επέλεγα κάτι που μπορεί να σταθεί εργαλείο στην καθημερινότητα μου. Ακόμα δεν βρήκα κάτι...

 

δεν πειραζει... παλι καλα που εχεις το E71 με τις απειρες δυνατοτητες που απο οτι φαινεται μπορει να σταθει εργαλειο στην καθημερινοτητα σου..

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

Επισης ναν καλα το skydrive, αν εχεις TV που μπαινει ιντερνετ δεν ειναι καν αναγκη να συνδεσεις το κινητο.. Η εστω συνδεεις την TV στο PC ετοιμος :)

 

Σωστα και μεσω skydrive γινεται και μπορεις να ρυθμισεις να ανεβαινουν αυτοματα οι φωτο ετσι ωστε να τις βλεπεις κατευθειαν στην tv η' αλλιως μεσω pc.

Υπαρχουν παντως κοιταζοντας 2 dlna εφαρμογες που βεβαια δεν τις δοκιμασα(φρεσκιες εκδοσεις ειναι ομως αρα τις αναβαθμιζουν συχνα)

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/play-to/8257b398-f4bf-4483-97c7-6fd6a1e60bbf

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/av-remote/ed2de477-b31a-46dc-b297-11d9a8873cdf

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

δεν πειραζει... παλι καλα που εχεις το E71 με τις απειρες δυνατοτητες που απο οτι φαινεται μπορει να σταθει εργαλειο στην καθημερινοτητα σου..

 

Δυστυχώς για σένα, μπορεί και παραμπορεί. Δεν χρειάζομαι ούτε widgets, ούτε live tiles, ούτε 45 πυρήνες και 800GB RAM, αλλά ούτε κι ευαίσθητα υλικά κατασκευής.

 

Κάνω τόσο άνετα τη δουλειά μου, γράφω πιο γρήγορα σε σχέση με το pc keyboard (as we speak για παράδειγμα...), έχω αυτονομία 12 ώρες με Edge, αλλά και τόσα αλλά που με κρατάνε. Πίστεψε με, άνετα έπαιρνα ακόμα 1...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς για σένα, μπορεί και παραμπορεί. Δεν χρειάζομαι ούτε widgets, ούτε live tiles, ούτε 45 πυρήνες και 800GB RAM, αλλά ούτε κι ευαίσθητα υλικά κατασκευής.

 

Κάνω τόσο άνετα τη δουλειά μου, γράφω πιο γρήγορα σε σχέση με το pc keyboard (as we speak για παράδειγμα...), έχω αυτονομία 12 ώρες με Edge, αλλά και τόσα αλλά που με κρατάνε. Πίστεψε με, άνετα έπαιρνα ακόμα 1...

 

εδω ο πατερας μου βολευεται με το παλιο n78 μου... o καθενας οπως μπορει.

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

Σωστα και μεσω skydrive γινεται και μπορεις να ρυθμισεις να ανεβαινουν αυτοματα οι φωτο ετσι ωστε να τις βλεπεις κατευθειαν στην tv η' αλλιως μεσω pc.

Υπαρχουν παντως κοιταζοντας 2 dlna εφαρμογες που βεβαια δεν τις δοκιμασα(φρεσκιες εκδοσεις ειναι ομως αρα τις αναβαθμιζουν συχνα)

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/play-to/8257b398-f4bf-4483-97c7-6fd6a1e60bbf

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/av-remote/ed2de477-b31a-46dc-b297-11d9a8873cdf

 

Το play to το χρησιμοποιώ σχεδόν απο τις πρώτες μέρες. Υπάρχει και στο θέμα "προτάσεις εφαρμογών"....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...