Jump to content

blogging @ myphone.gr: Editor's voice, Nokia 1020


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πραγματικα θα συμφωνήσω με κάποιους ότι έχει παρατραβηξει αυτό με τα Nokia και τα WP εδω. Ευτυχώς που δεν είναι το μοναδικό site για "ενημέρωση"... Βλέπω θέμα πλέον για WP και Nokia και μπαίνω με μιση καρδιά.

Γιατί απλά ξέρω ότι η γκρινια και η μιζέρια ξεπερνά την πληροφορια. Άσε που παίζει και παραπληροφόρηση συχνά.

Τώρα θελετε να διαγράψτε το μνμ και να φάω και κανα μπαν? Ούτε που με νοιάζει πλέον. Την άποψη μου την είπα μια φορα. Η κριτική είναι καλή αλλά η εμπάθεια όχι!!!

 

Αυτό φίλε μου ξαναπέστο!!!

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 103
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά σε σύγκριση με Android και iOS τα Windows έχουν ελάχιστα πράγματα. Θέλουν ακόμα χρόνο, κάτι που είπα και παραπάνω. Στο χέρι της Microsoft είναι το κλείσιμο της ψαλίδας αυτής με τις άλλες πλατφόρμες...

Όντως τα WP έχουν κάποιες ελλείψεις που και εγώ τα έχω αναφέρει και στο 1020 και πριν ανακοινωθεί και επίσημα,αλλά μην φτάνουμε στο άλλο άκρο με τον απόλυτο μηδενισμό και θάψιμο σε τέτοιο βαθμό.

Δεν μπορείς να λες για κλήσεις πέρα από φωτο και το μηδέν μετά.

Είπαμε σε καταλαβαίνω και έχεις ένα δίκιο το ότι εγκατέλειψε Symbian/meego αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα διότι το ξεφτιλίσες το θέμα.

Είπαμε να δώσεις μια έμφαση στα λεγόμενα σου αλλά όχι και έτσι.

Και επιτέλους να τελειώνει η καραμέλα με τις εφαρμογές.

Πλέον το 99.9% θα το καλύψει απόλυτα.

Κολλήσαμε εκεί στο instagram και το πιπιλαμε συνέχεια λες και δεν έχει άλλες εξίσου εφαρμογές που να καλύπτουν ικανοποιητικά το ίδιο.

Αλλού είναι τα μειονεκτήματα της πλατφόρμας και όχι πλέον οι εφαρμογές.

 

Και βέβαια δεν υστερούν απόλυτος τίποτα από τευραπυρινα φετινές ναυαρχιδες και αναφέρομαι στο συντάκτη με το padfone 2 στο avatar.

Έχεις μια γνώμη με το 610 και από εκεί έβγαλες το τελικό πόρισμα και καθαρισες λες και εκεί τελείωσε η εξέλιξή των WP συσκευών.

Έχω και εγώ στη κατοχή μου τετραπυρινη φετινή ναυαρχίδα android και μπορώ να έχω μια πιο ολοκληρωμένη άποψη μιας και είχα το 920 ένα εξάμηνο κοντά.

Και αν με ρωτήσεις γιατί το έδωσες τότε αφού είναι τόσο καλό διότι πολύ απλά τα βαριεμαι να τα έχω μεγάλο χρονικό διάστημα Που στο ίδιο διάστημα βαριέμαι Και android συσκευή να έχω εξίσου παρ όλο την παραπάνω παραμετροποιηση που μου δίνει

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ο εκτροχιασμός του θέματος ξεκίνησε από το δικό μου σχόλιο, να διευκρινήσω ότι η μοναδική μου διαφωνία ήταν στο σχόλιο του plankton, με το οποίο (όπως είπε και ο alextrela) το ξεφτίλισε. Τα σχόλια των υπόλοιπων συντακτών αντικατροπτίζουν την υποκειμενική άποψη του καθενός.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

περσινος ειναι ο φακος. σιγα μην εχει και 10ετια. Αμα ειναι να συγκρινουμε τη μεταβαση της καμερας απο το 808 στο 1020 με την αντιστοιχη απο το S3 στο S4 ενταξει.. αδικα συζηταμε μαλλον

 

Και άδικα παραθέτεις ποστ στα οποία δεν απαντάς τίτίποτα...

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Και άδικα παραθέτεις ποστ στα οποία δεν απαντάς τίτίποτα...

 

αν δεν καταλαβες τιποτα δε σου φταιω εγω :)

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα έπρεπε να σεβαστείτε μια διαφορετική άποψη από τη δίκη σας (δομημένη με επιχειρήματα μάλιστα) και να τη σχολιάσετε με καλύτερα εκφραστικά μέσα. Δεν το κάνατε όμως και το φτάστε εδώ που έφτασε.

 

Δεν ξεφτύλισα πότε τίποτα, όσο είμαι μέλος εδώ και δεν εχω σκοπό να το κάνω. Αφού σας πειράζει τόσο η γνώμη μου λοιπόν, θα φροντίσω να μην ξανακουστεί. Αφού δεν αξίζει μια διαφορετική άποψη, ας είναι...

 

Αναλογιστείτε όμως πόσες φορές ήρθαν χρήστες στα όρια τους, εξαιτίας των δικών σας απόψεων.

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια δεν υστερούν απόλυτος τίποτα από τευραπυρινα φετινές ναυαρχιδες και αναφέρομαι στο συντάκτη με το padfone 2 στο avatar.

Έχεις μια γνώμη με το 610 και από εκεί έβγαλες το τελικό πόρισμα και καθαρισες λες και εκεί τελείωσε η εξέλιξή των WP συσκευών.

Έχω και εγώ στη κατοχή μου τετραπυρινη φετινή ναυαρχίδα android και μπορώ να έχω μια πιο ολοκληρωμένη άποψη μιας και είχα το 920 ένα εξάμηνο κοντά.

Και αν με ρωτήσεις γιατί το έδωσες τότε αφού είναι τόσο καλό διότι πολύ απλά τα βαριεμαι να τα έχω μεγάλο χρονικό διάστημα Που στο ίδιο διάστημα βαριέμαι Και android συσκευή να έχω εξίσου παρ όλο την παραπάνω παραμετροποιηση που μου δίνει

 

Το κακο σε αυτη την χωρα ειναι οτι δεν ξερουμε να διαβαζουμε. Πρωτον ειχα εμπειρια με το 710 και οχι με το 610. Δευτερον δεν λεω ΠΟΥΘΕΝΑ για τετραπυρινα κλπ. Αυτα ειναι για εγχωρια καταναλωση. Το τελικο μου πορισμα ειναι πολυ καλυτερο απο τα android πχ, το οποιο μονο λιγο πιο πανω λεω οτι ειναι το χειροτερο λειτουργικο απο ολα.

 

Τελικα λαθος, δεν ειναι το κακο οτι δεν ξερουμε. Αλλα οτι διαβαζουμε μονο οτι μας συμφερει. Am i right???

Link to comment
Share on other sites

δικιο εχεις. Instagram, Real Engine 3, feedly ετσι στα γρηγορα. Ποτε δεν ειναι κακο να παραδεχτει κανεις την αληθεια. Οπως πχ οτι το Android ειναι το χειροτερο λειτουργικο που κυκλοφορει αυτη την στιγμη στην αγορα. ;)

 

@atlantian η απαντηση μου ειναι και για σενα στο πρωτο σκελος. Για το δευτερο μου φαινεται κανεις, αλλα ΣΙΓΟΥΡΑ ολοι εχουν περασει μια περιοδο με windows phone. Ο unabomber πχ πουλησε το Attiv S πριν λιγες μερες, εγω ειχα μια περιοδο το Νοκια 710 κ.ο.κ

 

Εγώ πάντως μια χαρά ανεβάζω στο instagram και στο vine από το 920. για το real engine 3..δεν ξερω τι εννοεις. Ισως εκανες κάτι λαθος στον τιτλο. και οσο για το feedly. RSS δεν είναι; ή κάνω λάθος;

Edited by mixail72
Link to comment
Share on other sites

Real racing 3, οντως εκανα λαθος. feedly einai TO rss. Instagram εφαρμογη δεν εχεις. Και οπως ειπα, ετσι μου ηρθαν στα γρηγορα μερικες εφαρμογες. Αν το ψαξω δυστυχως θα βρουμε ακομα πολλες.

 

Ετσι και αλλιως το θεμα μας ομως δεν ειναι το λειτουργικο. Το θεμα ειναι η ολη προταση της Nokia. Για μενα ειναι εξαιρετικη. Ειδικη, μα εξαιρετικη.

Link to comment
Share on other sites

Real racing 3, οντως εκανα λαθος. feedly einai TO rss. Instagram εφαρμογη δεν εχεις. Και οπως ειπα, ετσι μου ηρθαν στα γρηγορα μερικες εφαρμογες. Αν το ψαξω δυστυχως θα βρουμε ακομα πολλες.

 

Ετσι και αλλιως το θεμα μας ομως δεν ειναι το λειτουργικο. Το θεμα ειναι η ολη προταση της Nokia. Για μενα ειναι εξαιρετικη. Ειδικη, μα εξαιρετικη.

 

Instance για Instagram

nextgen reader για feedly

η παραπληροφορηση παει συννεφο ως συνηθως εδω μεσα

ψαξε και αλλες και πες μας

Link to comment
Share on other sites

Real racing 3, οντως εκανα λαθος. feedly einai TO rss. Instagram εφαρμογη δεν εχεις. Και οπως ειπα, ετσι μου ηρθαν στα γρηγορα μερικες εφαρμογες. Αν το ψαξω δυστυχως θα βρουμε ακομα πολλες.

 

Ετσι και αλλιως το θεμα μας ομως δεν ειναι το λειτουργικο. Το θεμα ειναι η ολη προταση της Nokia. Για μενα ειναι εξαιρετικη. Ειδικη, μα εξαιρετικη.

 

Συγνωμη φιλε μου εχω "ινσταγκραμ" Μάλιστα 2 διαφορετικές εφαρμογες εγκατεστημένες!!! και βλεπω και τα βιντεο του ινστραγκραμ. αλλα ναι δεν μπορω ακομα να ανεβάσω βιντεο στο ινσταγκραμ αυτο το παραδέχομαι. αλλα μην επιμένεις. ΕΧΩ ινσταγκραμ.

Edited by mixail72
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα έπρεπε να σεβαστείτε μια διαφορετική άποψη από τη δίκη σας (δομημένη με επιχειρήματα μάλιστα) και να τη σχολιάσετε με καλύτερα εκφραστικά μέσα. Δεν το κάνατε όμως και το φτάστε εδώ που έφτασε.

 

Δεν ξεφτύλισα πότε τίποτα, όσο είμαι μέλος εδώ και δεν εχω σκοπό να το κάνω. Αφού σας πειράζει τόσο η γνώμη μου λοιπόν, θα φροντίσω να μην ξανακουστεί. Αφού δεν αξίζει μια διαφορετική άποψη, ας είναι...

 

Αναλογιστείτε όμως πόσες φορές ήρθαν χρήστες στα όρια τους, εξαιτίας των δικών σας απόψεων.

Αν δεν το έχεις καταλάβει οι κάτοχοι WP είναι σε μόνιμοι βάση άμυνομενοι,δεχόμενοι λάσπη από παντού.

Αντίθετα τα λεγόμενα σου εκφράσμενα με απόλυτο μηδενιστικο τροπο έρχονται στα όρια τους χρηστες διότι κρίνεις σε υπέρθετικο αρνητικό βαθμό χωρίς μάλιστα να δουλεύεις επι κάποιους μήνες κάποια WP συσκευη.

Το κακο σε αυτη την χωρα ειναι οτι δεν ξερουμε να διαβαζουμε. Πρωτον ειχα εμπειρια με το 710 και οχι με το 610. Δευτερον δεν λεω ΠΟΥΘΕΝΑ για τετραπυρινα κλπ. Αυτα ειναι για εγχωρια καταναλωση. Το τελικο μου πορισμα ειναι πολυ καλυτερο απο τα android πχ, το οποιο μονο λιγο πιο πανω λεω οτι ειναι το χειροτερο λειτουργικο απο ολα.

 

Τελικα λαθος, δεν ειναι το κακο οτι δεν ξερουμε. Αλλα οτι διαβαζουμε μονο οτι μας συμφερει. Am i right???

 

Ενταξη έκανα λάθος και αντί 710 έγραψα 610.

Εσυ βασικά από το 710 έβγαλες το τελικό σου συμπέρασμα σαν να είναι αυτό το επίκεντρο των WP η αρχή και το τέλος λοιπόν.

Η ουσια είναι ότι επειδη αναφερθηκες ότι το 1020 είναι ειδικών συνθηκών,ειδική κατηγορία σου απαντάω ότι δεν είναι έτσι.

Είναι ένα κορυφαίο smartphone που έχει ΚΑΙ επιπλέον μια κορυφαία κάμερα και η αναφορά μου στα τετραπυρινα έγινε για να τονίσω ότι δεν υστερει πουθενα χωρίς να σημαίνει ότι δεν έχει κάποια μειων τα οποια μειων τα έχουν βέβαια και φετινές ναυαρχιδες με android διαφορετικά ανα συσκευη και κατασκευαστή.

Μάλιστα έκανες και σημαία τα 800 ευρω 2 πωλητών της Γερμανίας ενώ είμαστε ένα δίμηνο το νωρίτερα από την κυκλοφορία στην Ευρώπη και ακόμα τα πράγματα είναι πολυ νωρίς από αποψη τιμολογησης.

Που και 700 ευρω είναι πάλι ακριβά αλλα από την άλλη και οι υπόλοιποι δεν πανε πισω στην αρχικη τιμη των προϊόντων τους που βέβαια σε όλα τα μοντέλα με το πέρασμα του χρόνου γίνονται και πιο προσιτά.

 

Τεσπα εγω δεν θα το συνεχίσω να το κάνω vs

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Instance για Instagram

nextgen reader για feedly

η παραπληροφορηση παει συννεφο ως συνηθως εδω μεσα

ψαξε και αλλες και πες μας

 

Λοιπον, αυτη η καραμελα της παραπληροφορησης εχει αρχισει και εκνευριζει. Εχει Instagram?? OXI. ΤΕΛΟΣ. το οτι μια εταιρια εχει βγαλει μια εφαρμογη ΣΑΝ το instagram η ΣΑΝ το FEEDLY δεν με ενδιαφερει καθολου. Το οτι μπορει κανεις να βολευεται με αλλες λυσεις ειναι αλλο θεμα. Και εγω ειχα το blackberry playbook και ειχε 10 client για rss, αλλα Feedly δεν ειχε. Τι σημαινει, οτι θα λεω οτι εχει feedly??

 

Πρωτο βημα, μαθαινουμε ελληνικα

Δευτερο βημα, διαβαζουμε αυτα που γραφει ο αλλος

Τριτο βημα, καταλαβαινουμε αυτα που γραφει ο αλλος

Τεταρτο βημα, απανταμε σε αυτα που γραφει ο αλλος.

 

Παρακαλω πριν πατε στο τεταρτο βημα, να εχετε εκτελεσει τα υπολοιπα. Ευχαριστω.

 

 

Ενταξη έκανα λάθος και αντί 710 έγραψα 610.

Εσυ βασικά από το 710 έβγαλες το τελικό σου συμπέρασμα σαν να είναι αυτό το επίκεντρο των WP η αρχή και το τέλος λοιπόν.

Η ουσια είναι ότι επειδη αναφερθηκες ότι το 1020 είναι ειδικών συνθηκών,ειδική κατηγορία σου απαντάω ότι δεν είναι έτσι.

Είναι ένα κορυφαίο smartphone που έχει ΚΑΙ επιπλέον μια κορυφαία κάμερα και η αναφορά μου στα τετραπυρινα έγινε για να τονίσω ότι δεν υστερει πουθενα χωρίς να σημαίνει ότι δεν έχει κάποια μειων τα οποια μειων τα έχουν βέβαια και φετινές ναυαρχιδες με android διαφορετικά ανα συσκευη και κατασκευαστή.

 

Αυτο που δεν εχεις καταλαβει φιλε μου οτι η εμπειρια μου με το 710 ηταν καταπληκτικη. Τα windows phone ειναι πολυ καλογραμμενο λειτουργικο. Και οι 4 πυρηνες δεν χρειαζονται. Χρειαζονται μονο στο απιστευτα κακογραμμενο και ελαττωματικο android.

 

Το μειον ειναι η τιμη. Οχι για αυτα που προσφερει, αλλα για αυτα που πρεπει να κανει. Πωλησεις. Η Nokia πρεπει να "σωθει" με αυτο το κινητο, και σε αυτη την τιμη δεν προκειτε να το κανει.

Edited by vlachaquito
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, αυτη η καραμελα της παραπληροφορησης εχει αρχισει και εκνευριζει. Εχει Instagram?? OXI. ΤΕΛΟΣ. το οτι μια εταιρια εχει βγαλει μια εφαρμογη ΣΑΝ το instagram η ΣΑΝ το FEEDLY δεν με ενδιαφερει καθολου. Το οτι μπορει κανεις να βολευεται με αλλες λυσεις ειναι αλλο θεμα. Και εγω ειχα το blackberry playbook και ειχε 10 client για rss, αλλα Feedly δεν ειχε. Τι σημαινει, οτι θα λεω οτι εχει feedly??

 

Πρωτο βημα, μαθαινουμε ελληνικα

Δευτερο βημα, διαβαζουμε αυτα που γραφει ο τριτος

Τριτο βημα, καταλαβαινουμε αυτα που γραφει ο αλλος

Τεταρτο βημα, απανταμε σε αυτα που γραφει ο αλλος.

 

Παρακαλω πριν πατε στο τεταρτο βημα, να εχετε εκτελεσει τα υπολοιπα. Ευχαριστω.

 

 

Λέγοντας έτσι απλά "δεν έχει ινσταγκραμ" καταλαβαινεις τι πραγματικα συμπέρασμα βγαίνει; Εάν ένας γνωστος σου έχει τρέλα με το instagram και θελει να παει sta wp8 τι θα του απαντήσεις; "ΤΕΛΟΣ δεν έχει ινσταγκραμ". Και σόρυ κιόλας τι εννοέις με το "ΤΕΛΟΣ";΄και ισως να το ψαξεις καλυτερα. Δεν ειναι κατι σαν Instagram.ειναι ινσταγκραμ client!! δεν μιλάμε για μια διαφορετική υπηρεσια, αλλα για το ινσταγκραμ. Ισως δεν καταλαβες τι εννοουμε απλα; οπότε δικαιολογησε

Edited by mixail72
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα έπρεπε να σεβαστείτε μια διαφορετική άποψη από τη δίκη σας (δομημένη με επιχειρήματα μάλιστα) και να τη σχολιάσετε με καλύτερα εκφραστικά μέσα. Δεν το κάνατε όμως και το φτάστε εδώ που έφτασε.

 

Δεν ξεφτύλισα πότε τίποτα, όσο είμαι μέλος εδώ και δεν εχω σκοπό να το κάνω. Αφού σας πειράζει τόσο η γνώμη μου λοιπόν, θα φροντίσω να μην ξανακουστεί. Αφού δεν αξίζει μια διαφορετική άποψη, ας είναι...

 

Αναλογιστείτε όμως πόσες φορές ήρθαν χρήστες στα όρια τους, εξαιτίας των δικών σας απόψεων.

Δεν το συνηθίζω αλλά θα με συγχωρίσεις, δεν συμφωνώ σε αυτή την άποψη. Με όλο το σεβασμό αλλά δεν ειναι δυνατό να σε κάνουν κάποιοι να μην εκφέρεις άποψη με αυτό το σκεπτικό , και θα σε παρακαλέσω να το ξανασκεφτείς.

 

ΕΙΔΙΚΑ για το bolded κείμενο.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, αυτη η καραμελα της παραπληροφορησης εχει αρχισει και εκνευριζει. Εχει Instagram?? OXI. ΤΕΛΟΣ. το οτι μια εταιρια εχει βγαλει μια εφαρμογη ΣΑΝ το instagram η ΣΑΝ το FEEDLY δεν με ενδιαφερει καθολου. Το οτι μπορει κανεις να βολευεται με αλλες λυσεις ειναι αλλο θεμα. Και εγω ειχα το blackberry playbook και ειχε 10 client για rss, αλλα Feedly δεν ειχε. Τι σημαινει, οτι θα λεω οτι εχει feedly??

 

Πρωτο βημα, μαθαινουμε ελληνικα

Δευτερο βημα, διαβαζουμε αυτα που γραφει ο τριτος

Τριτο βημα, καταλαβαινουμε αυτα που γραφει ο αλλος

Τεταρτο βημα, απανταμε σε αυτα που γραφει ο αλλος.

 

Παρακαλω πριν πατε στο τεταρτο βημα, να εχετε εκτελεσει τα υπολοιπα. Ευχαριστω.

 

ναι ειναι παραπληροφορηση αυτο που κανεις

οχι δεν εχει επισημη εφαρμογη

αυτο δεν αλλαζει το γεγονος οτι εχει εφαρμογη που κανει την ιδια δουλεια με την επισημη. οι χρηστες wp δουλευουν κανονικα το ινσταγκραμ αρα εχει ινσταγκραμ. επισημη η οχι τι σε απασχολει?

και αφου μας λες να καταλαβινουμε τι γραφει ο αλλος διαβασε τι λες για το feedly και τι λεω εγω και μετα ξανααπντησε μας

Link to comment
Share on other sites

Τελος σημαινει οτι δεν εχει instagram. Εχει?? Μπορεις να ανεβασεις βιντεο στο instagram? Ο καμενος ο φιλος μου του αρεσει το instagram οταν παει στο windows store θα βρει instagram? Οχι. Αρα τελος, η κουβεντα τελειωνει γιατι απλα ετσι ειναι.

 

Σαν να μου λεει εμενα ο χρηστης του iphone, φιλε, εχεις safari στο play store? Τι θα του πω, ναι εχω?? Οχι θα του πω, εχω αλλες λυσεις ΣΑΝ το safari. Αρα τελος, τελειωνει η κουβεντα, πως το λενε.

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτο που δεν εχεις καταλαβει φιλε μου οτι η εμπειρια μου με το 710 ηταν καταπληκτικη. Τα windows phone ειναι πολυ καλογραμμενο λειτουργικο. Και οι 4 πυρηνες δεν χρειαζονται. Χρειαζονται μονο στο απιστευτα κακογραμμενο και ελαττωματικο android.

 

Το μειον ειναι η τιμη. Οχι για αυτα που προσφερει, αλλα για αυτα που πρεπει να κανει. Πωλησεις. Η Nokia πρεπει να "σωθει" με αυτο το κινητο, και σε αυτη την τιμη δεν προκειτε να το κανει.

 

Συμφωνώ απόλυτα στην τελευταία πρόταση σου τα προβλήματα της Nokia είναι περισσότερο το θέμα τιμολογησης,διαθεσιμότητας παρα θέμα λειτουργικου που τα οποια θέματα έχει θα μειωθούν με το χρόνο που η ευθύνη είναι στη MS που παει με ρυθμούς χελώνας.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τελος σημαινει οτι δεν εχει instagram. Εχει?? Μπορεις να ανεβασεις βιντεο στο instagram? Ο καμενος ο φιλος μου του αρεσει το instagram οταν παει στο windows store θα βρει instagram? Οχι. Αρα τελος, η κουβεντα τελειωνει γιατι απλα ετσι ειναι.

 

Σαν να μου λεει εμενα ο χρηστης του iphone, φιλε, εχεις safari στο play store? Τι θα του πω, ναι εχω?? Οχι θα του πω, εχω αλλες λυσεις ΣΑΝ το safari. Αρα τελος, τελειωνει η κουβεντα, πως το λενε.

 

Δηλαδη να υποθέσω δεν εχεις web browser. Και αν θελω να μεταπηδησω απο ios στο ανδροιδ δεν θα μπορέσω να κάνω τη δουλεια μου!!! Θενξ δεν το ξερα. Να ένας ακόμα λογος (πέρα απο το λαγκ) για να μην παω σε αντροιτ!!! Επίσης ο καιμενος ο φιλος σου θα βρει πάνω απο 1 εφαρμογες για να ανεβασει στο ινσταγκραμ!!

Link to comment
Share on other sites

Τελος σημαινει οτι δεν εχει instagram. Εχει?? Μπορεις να ανεβασεις βιντεο στο instagram? Ο καμενος ο φιλος μου του αρεσει το instagram οταν παει στο windows store θα βρει instagram? Οχι. Αρα τελος, η κουβεντα τελειωνει γιατι απλα ετσι ειναι.

 

Σαν να μου λεει εμενα ο χρηστης του iphone, φιλε, εχεις safari στο play store? Τι θα του πω, ναι εχω?? Οχι θα του πω, εχω αλλες λυσεις ΣΑΝ το safari. Αρα τελος, τελειωνει η κουβεντα, πως το λενε.

 

τωρα κολλησες στο βιντεο? ναι και αυτο θα προστεθει στην επομενη αναβαθμιση της εφαρμογης μην ανησυχεις.το ξερεις ουτε στο ανδροιντ εχει την δυνατοτητα για βιντεο.

η βασικη λειτουργια του ινσταγκραμ ειναι να ανεβαζεις φωτογραφιες στο δικτυο τους και αυτο το κανεις με το instance. οποτε στον φιλο σου πες του να κατεβασει το instance και θα εχει καλυτερη εφαρμογη για ινσταγκραμ απο αυτες που ειναι στο ιος/ανδροιντ.

Link to comment
Share on other sites

οταν θα αρχισετε να διαβαζεται αυτα που γραφω τοτε θα απαντησω. Ως τοτε το σταματαω εδω γιατι κυκλοφορουν και ban. Και με βλεπω να τρωω κανενα, ερχονται και χρονιαρες μερες.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έχεις καταλάβει οι κάτοχοι WP είναι σε μόνιμοι βάση άμυνομενοι,δεχόμενοι λάσπη από παντού.

Αντίθετα τα λεγόμενα σου εκφράσμενα με απόλυτο μηδενιστικο τροπο έρχονται στα όρια τους χρηστες διότι κρίνεις σε υπέρθετικο αρνητικό βαθμό χωρίς μάλιστα να δουλεύεις επι κάποιους μήνες κάποια WP συσκευη.

 

Ο ρεαλισμός δεν είναι μηδενισμός. Δες το πέρα από τη σφαίρα της ιδιαίτερης συμπάθειας και πάρ'το πρακτικά. Θέλουν κινήσεις και χρόνο για να είναι ανταγωνιστικά, πάντα δίπλα στα υπάρχοντα λειτουργικά. Και στην τελική, δεν θα πληρώσω κιόλας για να μάθω αυτό που ήδη έχω δει μέσω του κύκλου μου. Κρίνω με βάση τα όσα έχω δει και ακούσει.

 

Αν αυτό είναι μηδενισμός των WP και αρνητισμός σε υπερθετικό βαθμό λυπάμαι, αλλά κάνεις λάθος...

 

@aroutis προτιμώ να σιωπώ και να τους αφήσω να δουν τι θα γίνει με το αγαπημένο τους λειτουργικό. Δεν θα χαλάσω πιο πολύ την ήδη χαλασμένη διάθεση μου επειδή κάποιοι δεν δέχονται αλήθειες. Απαιτούν σεβασμό την ώρα που οι ίδιοι δεν σέβονται απόψεις, οπότε δεν βλέπω κάποια προοπτική περεταίρω συζητησης μαζί τους. Ας μείνουν στο 3/5/όσο τελοσπάντων ποσοστό τους, μην τους παραπληροφορουμε/πετάμε λάσπη...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα πρότεινα να γίνονται τέτοια άρθρα πριν και μετά, δηλαδή και πριν βγει μια ναυαρχίδα της εκτάστοτε εταιρείας όπως τώρα, αλλά και μετά όταν θα έχουν και οι συντάκτες την ευκαιρία να πάρουν στα χέρια τους και να δουλέψουν το κινητό.
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Ο ρεαλισμός δεν είναι μηδενισμός. Δες το πέρα από τη σφαίρα της ιδιαίτερης συμπάθειας και πάρ'το πρακτικά. Θέλουν κινήσεις και χρόνο για να είναι ανταγωνιστικά, πάντα δίπλα στα υπάρχοντα λειτουργικά. Και στην τελική, δεν θα πληρώσω κιόλας για να μάθω αυτό που ήδη έχω δει μέσω του κύκλου μου. Κρίνω με βάση τα όσα έχω δει και ακούσει.

 

Αν αυτό είναι μηδενισμός των WP και αρνητισμός σε υπερθετικό βαθμό λυπάμαι, αλλά κάνεις λάθος...

 

@aroutis προτιμώ να σιωπώ και να τους αφήσω να δουν τι θα γίνει με το αγαπημένο τους λειτουργικό. Δεν θα χαλάσω πιο πολύ την ήδη χαλασμένη διάθεση μου επειδή κάποιοι δεν δέχονται αλήθειες. Απαιτούν σεβασμό την ώρα που οι ίδιοι δεν σέβονται απόψεις, οπότε δεν βλέπω κάποια προοπτική περεταίρω συζητησης μαζί τους. Ας μείνουν στο 3/5/όσο τελοσπάντων ποσοστό τους, μην τους παραπληροφορουμε/πετάμε λάσπη...

Όταν αναφέρεις πέρα από κλήσεις τίποτα άλλο αν αυτό δεν είναι μηδενισμος τότε τι είναι.

Από την άλλη δεν υπάρχει τέτοια έννοια "αγαπημένο" λειτουργικό.

Και στο iOS και στο android συγκράτω τα θετικα τους τα οποια εξίσου όπως στα WP έχουν την ίδια εκτίμηση και σεβασμού εξ μέρος μου και σε συνάρτηση πάντα με την συσκευη σαν hardware,ντιζαιν,υλικα και πως δένουν μεταξύ τους.

Τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο.

Όλα τα ίδια τα αντιμετωπιζω με τα θετικα και αρνητικά τους διότι κανένα από τα 3 δεν είναι τέλεια.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα πρότεινα να γίνονται τέτοια άρθρα πριν και μετά, δηλαδή και πριν βγει μια ναυαρχίδα της εκτάστοτε εταιρείας όπως τώρα, αλλά και μετά όταν θα έχουν και οι συντάκτες την ευκαιρία να πάρουν στα χέρια τους και να δουλέψουν το κινητό.

 

πολυ καλη ιδεα, θα το προσπαθησουμε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...