Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει πάντως να ομολογήσω και εγώ ότι σε ότι αφορά το νετ,GPS,κτλ,οτιδήποτε έχει σχέση εκτός απο κλήσεις και μηνύματα,η διαχειριση της μπαταρίας ειναι κάτω του μετρίου.Αγόρασα πάλι το galaxy grand duos για δευτερο και με βλεπω να το δουλεύω για πρώτο και το 1020 για τις φωτο βίντεο.Σκυλι η μπαταρία του.Δεν μασάει τίποτε.Με την ιδια χρήση μου βγαζει 2 ήμερες,όταν στις 10 το βραδυ το 1020 τα έχει παίξει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή η μπαταρία σαν μπαταρία καθαρά δεν είναι κακή (2000mAh)... Ας ελπίσουμε σε κάποια καλύτερη διαχείριση στα 8.1 και να μην γίνουν πιο βαριά με τις νέες προσθήκες...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε αυτό έγινε και με μένα. Ξαναγόρασα για 5η φορά nokia wp (το 925 τώρα, πριν 3 φορές το 800 και 1 φορά το 920) και το ξαναέδωσα στον μήνα διότι δεν είναι δυνατόν το s4 που χρησιμοποιώ ως πρώτο τηλέφωνο εδώ και 10 μήνες να του βγάζω τη πίστη όλη τη μέρα και να μου κρατάει 2 ημέρες (φαντάσου ότι η μπαταρία του έχει αρχίσει να πέφτει και σε απόδοση) και ταυτόχρονα το 925 απλά να το κοιτάω (!), με την πλέον ελάχιστη δυνατή χρήση και να μην βγάζει τη μέρα!!!:mad:

Και όλη την ημέρα να είμαι με το άγχος, κλείσε το nfc, κλείσε το bt, κλείσε το gps, κλείσε το άλλο, κλείσε όλες τις εργασίες στο παρασκήνιο κλπ Ειλικρινά μετά από πλήρη φόρτιση το πρωί το ακουμπούσα κατά το απογευματάκι στο τραπέζι και όταν το ξαναέπιανα μετά από κανά 3-4 ώρες φοβόμουνα μην έχει σβήσει τελείως!!! (μου συνέβει αυτό, δεν το φαντάζομαι). Πόσες ευκαιρίες να του δώσω???

Και επειδή χρειάζομαι (δυστυχώς σαν δεύτερο πλέον) ένα τηλέφωνο με την ποιότητα και την αξιοπιστία της nokia αποφάσισα να...ξαναγυρίσω στο πεθαμένο symbian και να ξαναγοράσω το αγαπημένο μου n8, να του περάσω και την rom του lagoskon και όσο με βγάλει.

ΥΓ κοίταζα τώρα στον υπολογιστή τις φωτογραφίες του γέρικου n8 και αυτές του φρέσκου wp 925 και είναι η μέρα με τη νύχτα...

 

Φίλε μου δεν γίνετε να το έχουμε εμείς το κινητό σαν πρώτο και να μας βγάζει μιάμιση μέρα με κανονική χρήση και μια με σκληρή και εσύ να το έχεις σαν δεύτερο και να μην σου βγάζει μέρα. Αν έκανες όλα όσα έχουν γραφτεί εδώ για την μπαταρία και πάλι είχες πρόβλημα τότε απλά ήθελες αλλαγή μπαταρίας. Φιλικά από ένα πρώην κάτοχο ν8 που και εμένα μου κράταγε 2 μέρες η μπαταρία αλλά πολύ απλά γιατί δεν είχα κάτι να κάνω με αυτό πια, μόνο κλίσεις και μηνύματα και που και που καμία φωτό. Εδώ και ένα μήνα που δουλεύω τα wp μπορώ να πω το είμαι ευχαριστημένος αλλά περιμένω βελτιώσεις από ένα λειτουργικό που είναι πίσω σε σχέση με τον ανταγωνισμό και εδώ είμαστε να το κρίνουμε με τον χρόνο αλλά στο ν8 δεν θα γύρναγα ποτέ.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει πάντως να ομολογήσω και εγώ ότι σε ότι αφορά το νετ,GPS,κτλ,οτιδήποτε έχει σχέση εκτός απο κλήσεις και μηνύματα,η διαχειριση της μπαταρίας ειναι κάτω του μετρίου.Αγόρασα πάλι το galaxy grand duos για δευτερο και με βλεπω να το δουλεύω για πρώτο και το 1020 για τις φωτο βίντεο.Σκυλι η μπαταρία του.Δεν μασάει τίποτε.Με την ιδια χρήση μου βγαζει 2 ήμερες,όταν στις 10 το βραδυ το 1020 τα έχει παίξει.

 

Και που να δεις εγώ που τα έχω δίπλα δίπλα με το note3!!!

Δυστυχώς η μπαταρία του ή μάλλον η διαχείριση ενέργειας των wp θέλει βελτίωση.

Αυτό που πήρα σήμερα φαίνετε καλό προς το παρόν, του έκανα αναβάθμιση σε black, sync, mails λογαριασμούς και τέτοια, ανοικτά διπλό ταπ και glass screen κατέβασμα χαρτών για 3 χώρες και λίγο ενασχόληση και τώρα είναι στο 84% αλλά τη τελευταία ώρα έπεσε 4% ενώ απ'το 100 άργησε να κατέβει ως συνήθως.

Δίπλα του έχω το nexus 5 με άλλο kernel και εφαρμογή να ανοίγει η οθόνη με διπλό ταπ(& swipe).

Έχει και αυτό κατανάλωση στο Θεό όταν έχω την εφαρμογή on ενώ με κλειστή κολλάει ο μετρητής μπαταρίας καθώς αρνείται να κατέβει, τόσο καλή διαχείριση έχει πλέον η kit Kat που φοράει.

Και τα δύο τα έχω σε σε flight mode πλέον να δω έτσι από περιέργεια τι drain θα έχουν απόψε.

Εννοείτε nfc κλειστό και κανένας λογαριασμός κολλημένος στο background.

Πάντως αν το διορθώσουν αυτό στο επόμενο update και βάλουν και αυτά που λένε θα είναι super το 1020 στα 350€ που το ξαναπήρα.

Έχει και 2 giga ram οπότε δε θα μπουκώνει εύκολα στα new updates αν και το διπύρηνο cpu σίγουρα θα το περιορίζει αν μιλάμε για απαιτητικούς χρήστες.

Απ'την άλλη η κάμερα ΜΑΖΙ με το xenon του παραμένει απλά κορυφαία σήμερα και στο κοντινό μέλλον(το 808 δε το βάζω όσο και αν είναι ελαφρώς καλύτερο γιατί απλά έχει τελειώσει δυστυχώς).

Διόρθωση:

1% είχε πέσει στη τελευταία ώρα πράγμα άψογο για 1020, τώρα είδα τη σημείωση στο note, ενώ του nexus 3%.

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αναφέρω:

1020

84% ώρα 1.38

82% ώρα 9.35

 

Nexus

83% ώρα 1.38

66% ώρα 9.35

 

Κοινώς μόνο 2% σε 8 ώρες(flight mode) το 1020 με ανοικτή τη γρήγορη ματιά, glass και το 2πλο ταπ.

Με πρώτη φόρτιση μπαταρίας μάλιστα και που αν ήταν στο 100% όταν το άφηνα πιστεύω δε θα είχε κατέβει καθόλου καθώς εκεί ψιλοκολάει ο δείκτης για αρκετή ώρα.

Κοινώς ΆΨΟΓΑ για μένα που είχα την εμπειρία του drain στα Vodafone 1020 που είχα πάρει.

Χώρια που το κινητό είναι καθαρό από διάφορα logo και τέτοια.

Οπότε το κινητό ΔΕΝ έχει προβληματική μπαταρία.

Στα άλλα 1020 εκτός του πρώτου από expansys με on αυτά που έγραψα μετά από hard reset είχαν 15 με 24% drain στον ίδιο χρόνο πράγμα μη αποδεκτό βεβαίως.

Το βραδάκι λοιπόν που θα έχω χρόνο θα το στήσω και μετά θα κάνω δοκιμή με τα διάφορα tiles για quick settings και με το τυχόν drain των.

Θα δοκιμάσω βέβαια και τα αγαπημένα μου tiles για screen off να δω και με αυτό τι ψάρια πιάνουμε.

Όσο για το nexus αποδείχτηκε ότι καλά κάνω και έχω στο off το double tap to unlock(ένας διακόπτης δρόμο μόνο είναι άλλωστε) το βράδυ και το βάζω on μόνο όταν το χρειάζομαι.

Αν το είχα off το πολύ να έχανε 1% στις ίδιες συνθήκες.

@xetasa

Φίλε μου ελπίζω να το κρατήσω αυτή τη φορά, αλλά επειδή με μένα ποτέ δε ξέρεις απλά..stay tuned :):D

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Τα 8αρια φταίνε για το drain όχι το 1020. Θα το έχεις και εσύ κάποια στιγμή, εδώ δε το έχεις στησει καλά καλά όπως λες. Βεβαια αυτο είναι δυνάμει καλό καθώς κάποια στιγμή θα βγει patch. Αμα έφταιγε το κινητό αστα βραστά! Και εμένα πχ χωρίς εφαρμογές κτλ λέει 3 μέρες, μετά στο μήνα επεσε στις 14 ώρες πάντα απο 100% μιλωντας. Και φίλος που του εβγαζε 2 μέρες με όλα ανοιχτα τώρα θέλει φόρτιση 2 φορές τη μέρα και δε πρόσθεσε τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

@ manan69t Είχες και WiFi ανοιχτό...?

 

Εμένα πάντως το βράδυ (δεν βάζω ποτέ flight mode καθώς έχουν αναφερθεί προβληματάκια) σε 8 ώρες ύπνου δεν χάνει πάνω από 1% αντε στη χειρότερη 2% με WiFi κλειστό....

 

Στον ίδιο χρόνο με WiFi ανοιχτό και 2 email με ενημέρωση κάθε 30' το ένα και 60' το άλλο + facebook κ Viber χάνει γύρο στο 6-9%...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Τα 8αρια φταίνε για το drain όχι το 1020. Θα το έχεις και εσύ κάποια στιγμή, εδώ δε το έχεις στησει καλά καλά όπως λες. Βεβαια αυτο είναι δυνάμει καλό καθώς κάποια στιγμή θα βγει patch. Αμα έφταιγε το κινητό αστα βραστά! Και εμένα πχ χωρίς εφαρμογές κτλ λέει 3 μέρες, μετά στο μήνα επεσε στις 14 ώρες πάντα απο 100% μιλωντας. Και φίλος που του εβγαζε 2 μέρες με όλα ανοιχτα τώρα θέλει φόρτιση 2 φορές τη μέρα και δε πρόσθεσε τίποτα.

 

3 μηνες τωρα δεν ειχα καποιο τετοιο φαινομενο. αρα δεν είναι θεμα λειτουργικου.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Privateer2004/7783/221488/0/karaiskakh2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα ένα soft reset της συσκευής (κάτω κουμπί ήχου + πλήκτρο ενεργοποίησης) και η ώρα μου έδειχνε 05.36 (αντί για 13:40) και η ημ/νια 20 Ιουλίου 2013 (αντί για τη σημερινή) ... Την έβαλα χειροκίνητα στην σωστή μέρα/ώρα και το γύρισα στο αυτόματο αμέσως μετά και τώρα έχει την σωστή και συνεχίζει; Τι γένεν; Υπάρχει περίπτωση να αργεί απλά να βρει την σωστή και να την φορτώσει, φταίει που δεν έχω ενεργοποιημένες τις υπηρεσίες τοποθεσίας ή είναι ένα ακόμα bug του λειτουργικού;
Link to comment
Share on other sites

Όχι το αναφέρει και στο site της MS αν θυμάμαι καλά... Ότι με το soft reset θα χρειαστεί να ρυθμίσετε πάλι ημερομηνία και ώρα... Τώρα αν το είχες στο αυτόματο μπορεί να χρειάζεται το gps ή το 3g πχ για να στη βγάλει... Εγώ δεν το έχω στο αυτόματο και δεν ξέρω...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εμφανισε update στην "Αφη" και στον "Ελεγχο Μνημης"

Στην αφη προαναφερθηκε οτι ειναι για την δονηση των κατω πληκτρων. Στον "ελεγχο μνημης" ειδε κανεις καμμια διαφορα?

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Τα 8αρια φταίνε για το drain όχι το 1020. Θα το έχεις και εσύ κάποια στιγμή, εδώ δε το έχεις στησει καλά καλά όπως λες. Βεβαια αυτο είναι δυνάμει καλό καθώς κάποια στιγμή θα βγει patch. Αμα έφταιγε το κινητό αστα βραστά! Και εμένα πχ χωρίς εφαρμογές κτλ λέει 3 μέρες, μετά στο μήνα επεσε στις 14 ώρες πάντα απο 100% μιλωντας. Και φίλος που του εβγαζε 2 μέρες με όλα ανοιχτα τώρα θέλει φόρτιση 2 φορές τη μέρα και δε πρόσθεσε τίποτα.

 

Αν είχες διαβάσει άλλη φορά τα γραφόμενα μου δε θα μου έλεγες αυτό! :)

Είναι το τέταρτο 1020 και οι ρίζες μου με το λειτουργικό ξεκίνησαν απ'τα γεννοφάσκια του πριν σχεδόν 4 χρόνια.

Οπότε ξέρω τι έγραφα.

Απλά τυχαίνει μερικά 1020 να έχουν ελαττωματικές μπαταρίες και ότι και να τους κάνεις δε τα σώζεις.

Γι'αυτό και είπα θα το δω χωρίς τίποτα ακριβώς για να ελέγξω τη μπαταρία αν είναι απ'τη προβληματική φουρνιά.

Στα άλλα δύο απ'τα προηγούμενα 3 που είχα είχαν θέμα και το drain στις ίδιες συνθήκες έφτανε στα ύψη.

Άλλωστε τα έγραψα και παραπάνω.

Σίγουρα έχουν θέμα τα wp8 σε μερικές συνθήκες και με μερικές εφαρμογές που κολλάνε στο background αλλά αυτό είναι άλλο και πιστεύω θα διορθωθεί.

 

 

 

 

@ manan69t Είχες και WiFi ανοιχτό...?

 

Εμένα πάντως το βράδυ (δεν βάζω ποτέ flight mode καθώς έχουν αναφερθεί προβληματάκια) σε 8 ώρες ύπνου δεν χάνει πάνω από 1% αντε στη χειρότερη 2% με WiFi κλειστό....

 

Στον ίδιο χρόνο με WiFi ανοιχτό και 2 email με ενημέρωση κάθε 30' το ένα και 60' το άλλο + facebook κ Viber χάνει γύρο στο 6-9%...

 

Κλειστό ήταν απλά για να δω τη κατανάλωση μπαταρίας.

Όταν έχει θέμα η μπαταρία και κλειστά όλα να τα έχεις αυτό χάνει σταθερά 2-3% ΤΗΝ ΏΡΑ!!

Λοιπόν τώρα είναι στο 58% και το έχω όλα on εκτός του nfc.

Μπήκα store και μέσω sysapp πέρασα όλα τα updates που έπρεπε στις εφαρμογές ενώ extra έχω βάλει μόνο το rap dialer έως τώρα.

Μπήκα λίγο ιντερνέτ, κάτι φωτός συν αυτά που έκανα το βράδυ και τα έχω αναφέρει εδώ και έχει 16 ώρες που το έβγαλα απ'τη πρίζα, μια χαρά για πρώτη φόρτιση.

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μωρε μπράβο Μανο,αν ήθελα από εσένα θα επαιρνα wp συσκευή :p

Μα καλά αυτή η Vodafone έφερε εδώ σκαρτες παρτίδες.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μωρε μπράβο Μανο,αν ήθελα από εσένα θα επαιρνα wp συσκευή :p

Μα καλά αυτή η Vodafone έφερε εδώ σκαρτες παρτίδες.

 

Άλεξ και τα δύο της Vodafone είχαν θέμα.

Χώρια που ήταν branded.

Αυτό της wind είναι όπως το πρώτο που είχα πάρει απ'το expansys(με τα πολλά δώρα) στην αρχή.

Ουδέν θέμα, άψογη συμπεριφορά, με κάνει να ξανα εκτιμήσω τα wp8 και τις καλές συσκευές της Nokia.

Σε συνδυασμό με το update που θα πάρουν θα είναι super.

Κινητό με τη καλύτερη κάμερα της αγοράς για μέρα και για νύχτα δε βρίσκεις εύκολα σε αυτή τη τιμή.

700 ευρώ έκανε από expansys μη το ξεχνάμε.

Και δουλεύει τέλεια σε όλα έως τώρα.

Γι'αυτό προσωπικά ποτέ ξανά branded συσκευές αν και σε ένα του είχα περάσει άλλο firmware unbranded.

Πάντως για τηλέφωνο κυρίως, κάμερα,GPS και δευτερευόντως για κατανάλωση περιεχομένου στο ΝΕΤ(έχω το note3 γι'αυτό) είναι σούπερ.

Ελπίζω να το κρατήσω :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Άλεξ και τα δύο της Vodafone είχαν θέμα.

Χώρια που ήταν branded.

Αυτό της wind είναι όπως το πρώτο που είχα πάρει απ'το expansys(με τα πολλά δώρα) στην αρχή.

Ουδέν θέμα, άψογη συμπεριφορά, με κάνει να ξανα εκτιμήσω τα wp8 και τις καλές συσκευές της Nokia.

Σε συνδυασμό με το update που θα πάρουν θα είναι super.

Κινητό με τη καλύτερη κάμερα της αγοράς για μέρα και για νύχτα δε βρίσκεις εύκολα σε αυτή τη τιμή.

700 ευρώ έκανε από expansys μη το ξεχνάμε.

Και δουλεύει τέλεια σε όλα έως τώρα.

Γι'αυτό προσωπικά ποτέ ξανά branded συσκευές αν και σε ένα του είχα περάσει άλλο firmware unbranded.

Πάντως για τηλέφωνο κυρίως, κάμερα,GPS και δευτερευόντως για κατανάλωση περιεχομένου στο ΝΕΤ(έχω το note3 γι'αυτό) είναι σούπερ.

Ελπίζω να το κρατήσω :)

Οπότε και μετά το unbranding είχες drain? Συνεπώς ήταν hardware θέμα πιθανόν και όχι rom από ότι καταλαβαίνω...

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω παιδες. μια ερωτηση πριν το παρω γιατι ημουν μεταξυ αυτου κ galaxy s4 καταληξα εδω λογο φωτογραφικης. απο ταχυτητες πως παει κολλαει?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω παιδες. μια ερωτηση πριν το παρω γιατι ημουν μεταξυ αυτου κ galaxy s4 καταληξα εδω λογο φωτογραφικης. απο ταχυτητες πως παει κολλαει?

Ευχαριστω

 

Φυσάει... Μην αγχώνεσαι...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Οπότε και μετά το unbranding είχες drain? Συνεπώς ήταν hardware θέμα πιθανόν και όχι rom από ότι καταλαβαίνω...

 

 

Αυτό ήθελα να σε ρωτήσω και εγώ... Είχες drain και μετά το unbranding???

 

 

Ήταν hardware problem στο πρώτο Vodafone σίγουρα.

Το έδωσα πίσω και στο δεύτερο πάλι είχα θέμα drain, δεν είχα χρόνο όμως να ασχοληθώ και τελικά όταν το έκανα unbranded δε το κράτησα πολύ και κυρίως είχα ξενερώσει μαζί του οπότε το πούλησα.

Η αλήθεια είναι πάντως στο λίγο που το είχα μετά το unbranding ότι δεν ήταν και θεαματικά βελτιωμένο αλλά ελαφρώς καλύτερα τα πράγματα ήταν απ'ότι θυμάμαι.

Και πάλι όμως καμιά σχέση με αυτό που έχω τώρα που όντως φυσάει

 

 

Χαιρετω παιδες. μια ερωτηση πριν το παρω γιατι ημουν μεταξυ αυτου κ galaxy s4 καταληξα εδω λογο φωτογραφικης. απο ταχυτητες πως παει κολλαει?

Ευχαριστω

 

Δε κολλάει φίλε μου, ειδικά σε αυτό το τομέα μη το φοβάσαι καθόλου.

Άσε που η φωτογραφική του είναι από ένα δύο(τη μέρα) έως πολλά σκαλιά πάνω(τη νύχτα) απ'το S4 που σημειωτέον έχει απ'τις καλύτερες κάμερες.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν φλασάρης άλλη ρομ.

Ή μόνος σου και χάνεις την εγγύηση ή πας σε Nokia care όπως είχα πάει και εγώ όταν το είχα πάρει απ'τη Vodafone και είσαι οκ

Στα nokia care το flashαρισμα χρεώνεται ή είναι δωρεάν?

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που είσαι μέσα στην εγγύηση και πας με την απόδειξη σου που αναγράφει το IMEI είναι εντελώς δωρεάν...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ένα μικρό update από εμένα. Για τα προβλήματα με την μπαταρία του δικού μου, δείτε παλιότερα posts.

 

Του πέρασα για δοκιμή unbranded γερμανική. Η μέρα με την νύχτα. Μιλάω για την μπαταρία και τίποτα άλλο.

 

Ενδεικτικά αναφέρω πως με:

 

wifi on, background τα facebook, whatsapp, viber, foursquare, sysapppusher, bing weather, connection tiles, linkedin, twitter, whatspp και viber δεν τα έχω κλείσει από την αρχή του τεστ (δηλαδή δεν τα έκλεινα με το back, αλλά έβγαινα με το Home) και χρήση γύρω στα 10 λεπτά και τα δύο μαζί, κλήσεις 20 λεπτά, sync το hotmail σε push

 

σε 5 ώρες έχει πέσει στο 95%...

 

Δεν ξέρω αν έγινε καλύτερο φλασάρισμα ή αν η αγγλική που του είχα πριν έχει κάποιο θέμα (της vodafone δεν την δούλεψα καθόλου, βγήκε στην 1η ώρα κιόλας), αλλά μιλάμε για διαφορά όχι απλά μέρα με νύχτα... φωτογραφίες του 1020 με κινητό των 50 ευρώ...

 

Να σημειώσω πως φρόντισα κι άλλα θέματα, που ίσως όσοι έχουν πρόβλημα είναι διατεθειμένοι να δοκιμάσουν, πριν το στείλουν για αλλαγή μπαταρίας κλπ. Ενώ έχω ρυθμίσει έναν λογαριασμό gmail, δεν συγχρονίζω τίποτα. Μόνο χειροκίνητα φέρνω τα emails. Έκατσα και πέρασα όλες τις επαφές στο hotmail και ρύθμισα το gmail να τα προωθεί στο hotmail. Αν πραγματικά έρθει κάτι που πρέπει να απαντήσω ως gmail account, τότε κάνω χειροκίνητο sync στο gmail. Επομένως ξέκοψα τελείως το google sync επαφές, gmail, calendar.

 

Μακάρι να ήταν αυτό το θέμα και να μην υπάρχει θέμα συσκευής. Αν πάρει την κάτω βόλτα πάλι, τότε δεν θα υπάρχει άλλη επιλογή παρά το nokia care για έλεγχο και πιθανή αλλαγή μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε νέα σου λοιπόν σε λίγες ημέρες!

 

υγ . Όταν όμως βγει αναβάθμιση αν δε κάνω λάθος θα σου ξαναπεραστει η Vodafone

Edited by morfeas-dsl-
Link to comment
Share on other sites

υγ . Όταν όμως βγει αναβάθμιση αν δε κάνω λάθος θα σου ξαναπεραστει η Vodafone

 

Εγώ πχ. που έχω την branded της vodafone gr θα πάρω τα wp8.1 όταν είναι διαθέσιμο το update για την vodafone branded gr.

Ο φίλος που έχει τη γερμανική unbranded θα πάρει τα wp8.1 όταν είναι διαθέσιμο το update για την γερμανική unbranded.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...