Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ βγάζω σχεδόν 30 ώρες με data 3g, wifi, location, glance, double tap παντοτε ενεργά. 4 λογαριασμοί mail συγχρονίζουν, φωτεινότητα χαμηλή, ευαισθησία οθόνης κανονική.

Η ημερήσια χρηση μου είναι περιπου μια ωρα κλήσεις (εισερχόμενες εξερχόμενες μαζί), καμια δεκάρια email, (ανάγνωση και σύνταξη), μια ωρα μουσική, 5-6 φωτό και μια ωρα ψαχουλεμα στο store και browser.

Είμαι στη 10η φόρτιση.

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ βγάζω σχεδόν 30 ώρες με data 3g, wifi, location, glance, double tap παντοτε ενεργά. 4 λογαριασμοί mail συγχρονίζουν, φωτεινότητα χαμηλή, ευαισθησία οθόνης κανονική.

Η ημερήσια χρηση μου είναι περιπου μια ωρα κλήσεις (εισερχόμενες εξερχόμενες μαζί), καμια δεκάρια email, (ανάγνωση και σύνταξη), μια ωρα μουσική, 5-6 φωτό και μισή ωρα ψαχουλεμα στο store και browser.

Είμαι στη 10η φόρτιση.

 

Απο την αρχη τα ειχες αυτα? Ή σταδιακα βελτιωνοταν? Το αφηνες να αποφορτιστει τελείως και μετά το φορτιζες?

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Απο την αρχη τα ειχες αυτα? Ή σταδιακα βελτιωνοταν? Το αφηνες να αποφορτιστει τελείως και μετά το φορτιζες?

 

Στην αρχή έβγαζα με την ίδια χρήση 20-25 ώρες. Μετά από 6-7 φορτίσεις είδα μια ψιλοβελτίωση όπως γράφω στις 30 ώρες περίπου. Φυσικά δεν έχω κανενός είδους μετρητή μπαταρίας και γενικά αποφεύγω εφαρμογές με battery drain.

Όχι δεν έκανα πλήρεις αποφορτίσεις με την μπαταρία-τέτοια απαγορεύονται στις Li-Ion. Όποτε μου κάπνιζε το φόρτιζα και το φορτίζω. Άλλοτε το φόρτιζα με την ένδειξη στο 30%, άλλοτε στο 60% κλπ. Δεν είχα ούτε έχω σταθερό πρόγραμμα φόρτισης. Μόνο την τελευταία εβδομάδα το άφησα 3 φορές από το 100% στο 5% για να μετρήσω την αυτονομία του.

 

Nα σημειώσω ότι έχω φλασάρει από το πρώτο λεπτό την unbranded βρετανική white rom, ενώ η συσκευή ήταν vodafone ελληνική.

Euro GB CV White (059T4N5)

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Παιδες...βοηθεια ΜΕΓΑΛΗ...έγινε χοντρή βλακεια και εχω σπαστει άπειρα. ........ εβαλα ανταπτορα για να κανω τη nano sim σε micro sim και κολλησε μεσα ο ανταπτορας..προσπαθησα να το βγαλω αλλα στραβωσαν ολα τα σιδερα μεσα και εσπασε και ενα και παλι δε βγηκε ολοκληρο αλλα το μισο.......Αν το παω Vodafone εδω ηρακλειο που ειμαι σε ποσο καιρο μπορουν να το κανουν και με τι κόστος????? Μεσα στα νευρα ειμαι...

Φιλε ειχα μια παρομοια εμπειρια με το N8 μου πριν ενα μηνα οταν και αγορασα το 1020. Ειχα δοκιμασα να βαλω mini sim adaptor στο Ν8 και του σπαραλιασα ολα τα πινακια του sim tray. Σε Nokia care δεν το πηγα γιατι ηξερα οτι θα ακουγα για αλλαγη motherboard που δεν αξιζει. Το εδωσα σε ενα καταστημα που επισκευαζει κινητα στην Χαλκιδα μην ελπιζοντας σε τιποτα και προς εκπληξη μου μου το πηρα τζιτζι με 40€ χωρις αλλαγη motherboard σε 4 μερες. Το sim tray ηταν κολλημενο στην motherboard στο Ν8 αλλατο εφτιαξαν. Δεν ξερω αν προλαβαν να παραγγειλουν κινεζικο ανταλακτικο η εκαναν πατεντα παντως λειτουργει αψογα. Σου προτεινω να δοκιμασεις μετα απο Nokia care την τυχη σου και σε κανα μικρομαγαζο κι ας ειναι να χασεις την εγγυηση. Καμια φορα κανουν θαυματα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ειχα μια παρομοια εμπειρια με το N8 μου πριν ενα μηνα οταν και αγορασα το 1020. Ειχα δοκιμασα να βαλω mini sim adaptor στο Ν8 και του σπαραλιασα ολα τα πινακια του sim tray. Σε Nokia care δεν το πηγα γιατι ηξερα οτι θα ακουγα για αλλαγη motherboard που δεν αξιζει. Το εδωσα σε ενα καταστημα που επισκευαζει κινητα στην Χαλκιδα μην ελπιζοντας σε τιποτα και προς εκπληξη μου μου το πηρα τζιτζι με 40€ χωρις αλλαγη motherboard σε 4 μερες. Το sim tray ηταν κολλημενο στην motherboard στο Ν8 αλλατο εφτιαξαν. Δεν ξερω αν προλαβαν να παραγγειλουν κινεζικο ανταλακτικο η εκαναν πατεντα παντως λειτουργει αψογα. Σου προτεινω να δοκιμασεις μετα απο Nokia care την τυχη σου και σε κανα μικρομαγαζο κι ας ειναι να χασεις την εγγυηση. Καμια φορα κανουν θαυματα.

παιδια για 5 ευρω δεν το σκεφτεσε καν !!!! αλλαζεις αμεσως σιμ.

Link to comment
Share on other sites

Τσιμπησα ενα 1020 για την συζυγο και ειπα να το δοκιμασω :p πριν της το παραδωσω. Διαβασα απο πολλα παιδια εδω οτι εχουν θεμα με την μπαταρια. Δεν περιμενα ομως οτι το δικο μου με περιπου 10 κλησεις απο τις 6.30 το πρωι χωρις ενεργα τα δεδομενα μονο το bluetooth

λογω των handsfree στις 2 το μεσημερι να εχει πεσει στο 21% η μπαταρια.

 

Ειναι η 1η φορα που ανησυχησα οτι δεν θα προλαβω να τελειωσω την δουλεια μου...

 

Το απογευμα εκεινο ,κανω factory restore και ξαναστηνω την συσκευη ,βαζω 2 mail acc με διωρο συγχρονισμο. Κλειστα ολα (wifi ,4g ,bluetooth) ,2-3 εφαρμογες και του κανω πληρη φορτιση. Παω για υπνο κατα τις 11 το βραδυ ,οπου και τσεκαρω μπαταρια ,100%...Το πρωι στις 6.30, 59%...Σε standby..

 

Δηλαδη...Τι να πω...Να φλασαρω αλλη ρομ (ειναι vodafone) μπας στρωσει;Αν το δωσω στην συζυγο το ποιο πιθανο ειναι να μου το πεταξει στο κεφαλι... :cry:Αν εμενα με ελαχιστη χρηση εβγαλε 7 ωρες στα χερια της καθε διωρο θα θελει φορτιση...

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Α) τρέχουν εφαρμογές απο πίσω;

β) έβαλες συγχρονισμό 2 mail χωρίς WiFi και αν δεν έχεις καλό σήμα αυτο είναι θανατος

γ) η μπαταρία είναι νέα θέλει στρωσιμο

δ) διαβασε στο θέμα τι έχει αναφερθεί για να μην έχεις πράγματα ανοιχτα που δε,χρησιμοποιεις

Link to comment
Share on other sites

Την πρωτη φορα που το σεταρα εβαλα οτι μου κατεβηκε!Την 2η φορα μετα το restore εβαλα πολυ λιγες. Απο την στιγμη που ειναι ολα κλειστα κανουν συγχρονισμο οι οποιες εφαρμογες υπαρχουν; Επισης ξεχασα να αναφερω οτι δεν εβαλα μεσα σιμ...Και επισης πριν το βγαλω απο τον φορτιστη εκανα επανεκκίνηση προκειμενου να ειμαι σιγουρος οτι δεν εχει κατι στο παρασκηνιο.

 

Ακομα και η μπαταρια που ειναι καινουργια, οπως λες (και συμφωνω φυσικα) δεν δικαιολογει τετοια καταναλωση...Οταν πηγα 1η φορα να το ανοιξω , δεν ανοιγε καν..Μπαταρια μηδεν.Μου φανηκε παραξενο αλλα δεν εδωσα σημασια..Δεν επρεπε να ειναι εστω στο 20-25% αρχικα;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Τσιμπησα ενα 1020 για την συζυγο και ειπα να το δοκιμασω :p πριν της το παραδωσω. Διαβασα απο πολλα παιδια εδω οτι εχουν θεμα με την μπαταρια. Δεν περιμενα ομως οτι το δικο μου με περιπου 10 κλησεις απο τις 6.30 το πρωι χωρις ενεργα τα δεδομενα μονο το bluetooth

λογω των handsfree στις 2 το μεσημερι να εχει πεσει στο 21% η μπαταρια.

 

Ειναι η 1η φορα που ανησυχησα οτι δεν θα προλαβω να τελειωσω την δουλεια μου...

 

Το απογευμα εκεινο ,κανω factory restore και ξαναστηνω την συσκευη ,βαζω 2 mail acc με διωρο συγχρονισμο. Κλειστα ολα (wifi ,4g ,bluetooth) ,2-3 εφαρμογες και του κανω πληρη φορτιση. Παω για υπνο κατα τις 11 το βραδυ ,οπου και τσεκαρω μπαταρια ,100%...Το πρωι στις 6.30, 59%...Σε standby..

 

Δηλαδη...Τι να πω...Να φλασαρω αλλη ρομ (ειναι vodafone) μπας στρωσει;Αν το δωσω στην συζυγο το ποιο πιθανο ειναι να μου το πεταξει στο κεφαλι... :cry:Αν εμενα με ελαχιστη χρηση εβγαλε 7 ωρες στα χερια της καθε διωρο θα θελει φορτιση...

Συμφωνώ με τον φίλο από πάνω, απλά ψάξε το εγκαίρως (εντός των 7 ημερών του DOA) γιατί πέρα από κάποιες ρυθμίσεις που ίσως απλά χρειάζονται, ίσως έχεις πέσει σε ελαττωματική συσκευή όπως εγώ.

Πέρα από διάβασμα των θέματος εδώ (κυρίως από τις 15/01 και μετά όπου το πήραμε αρκετοί και το αναλύσαμε το θέμα της μπαταρίας), googlαρε και "lumia 1020 battery drain" και θα σου βγάλει μπόλικα θέματα για διάβασμα με προτάσεις/λύσεις στο πρόβλημα σου.

 

EDIT σχετικά με το θέμα της φόρτισης από το κουτί, δεν έχει να κάνει νομίζω. Εμένα το πρώτο (το ελαττωματικό) είχε κάπου 22% στο πρώτο άνοιγμα. Το δεύτερο όπως είπες δεν άνοιγε καν (όταν το έβαλα στον φορτιστή έδειξε 9%) και είναι μια χαρά.

Edited by bad_freddy

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Τσιμπησα ενα 1020 για την συζυγο και ειπα να το δοκιμασω :p πριν της το παραδωσω. Διαβασα απο πολλα παιδια εδω οτι εχουν θεμα με την μπαταρια. Δεν περιμενα ομως οτι το δικο μου με περιπου 10 κλησεις απο τις 6.30 το πρωι χωρις ενεργα τα δεδομενα μονο το bluetooth

λογω των handsfree στις 2 το μεσημερι να εχει πεσει στο 21% η μπαταρια.

 

Ειναι η 1η φορα που ανησυχησα οτι δεν θα προλαβω να τελειωσω την δουλεια μου...

 

Το απογευμα εκεινο ,κανω factory restore και ξαναστηνω την συσκευη ,βαζω 2 mail acc με διωρο συγχρονισμο. Κλειστα ολα (wifi ,4g ,bluetooth) ,2-3 εφαρμογες και του κανω πληρη φορτιση. Παω για υπνο κατα τις 11 το βραδυ ,οπου και τσεκαρω μπαταρια ,100%...Το πρωι στις 6.30, 59%...Σε standby..

 

Δηλαδη...Τι να πω...Να φλασαρω αλλη ρομ (ειναι vodafone) μπας στρωσει;Αν το δωσω στην συζυγο το ποιο πιθανο ειναι να μου το πεταξει στο κεφαλι... :cry:Αν εμενα με ελαχιστη χρηση εβγαλε 7 ωρες στα χερια της καθε διωρο θα θελει φορτιση...

 

φιλεμου με το δικομου το αφινο το βραδυ στης 1.00 με 100% και παραμενη μεχρι της 10 την επομενη το πρωι στα ιδια επιπεδα και με αρκετο σκαλισμα αρχιζη να πεφτη μετα απο μια ωρα στο 99% πρεπη να εχη οπως τα λες προβλημα η μπαταρια χρειαζεται να το πας στο service εμενα με αρκετη χρηση μου βγαζη η μπαταρια ανετα την ημερα και εχω υπολοιπο 30% εδω ακουω διαφορα δεν ξερω τη γινεται

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το DOA ηλθε και απηλθε...Το παραγγειλα 2/2 και το ειχα στις 5/2.. Μεχρι να καταλαβω τι παιζει παπαλα.Οποτε αν το παω στην Νοκια τι θα κανουν;Θα αλλαξουν την μπαταρια;Και το μονταρισμα/ξεμονταρισμα δεν θα αφησει σημαδια στη συσκευη;
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το DOA ηλθε και απηλθε...Το παραγγειλα 2/2 και το ειχα στις 5/2.. Μεχρι να καταλαβω τι παιζει παπαλα.Οποτε αν το παω στην Νοκια τι θα κανουν;Θα αλλαξουν την μπαταρια;Και το μονταρισμα/ξεμονταρισμα δεν θα αφησει σημαδια στη συσκευη;

Καλά μην τρελαίνεσαι, ψάξε πρώτα τα διάφορα θέματα για πιθανές λύσεις και στην τελική ακόμα και Νοκια να πάει, η συσκευή δεν θα πάθει τίποτα από το ξεμοντάρισμα που λες. Αλίμονο αν δεν ξέρουν την διαδικασία. Άλλωστε υπάρχουν κάμποσα βίντεο στο YT με ξεμοντάρισμα του 1020 που μπορείς να δεις και πως γίνεται αλλά και ότι δεν είναι τίποτα τρομερό για να πάθει ζημιά η συσκευή.

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το DOA ηλθε και απηλθε...Το παραγγειλα 2/2 και το ειχα στις 5/2.. Μεχρι να καταλαβω τι παιζει παπαλα.Οποτε αν το παω στην Νοκια τι θα κανουν;Θα αλλαξουν την μπαταρια;Και το μονταρισμα/ξεμονταρισμα δεν θα αφησει σημαδια στη συσκευη;

 

Το doa ισχύει από τη μέρα που το παίρνεις στα χέρια σου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αν ζητησουν αποδειξη;Η οποια λεει οτι παραγγελθηκε στις 3/2;Εκτος κι αν βλεπουν ποτε ενεργοποιηθηκε για 1η φορα.

 

Λοιπον σημερα θα ξαναδοκιμασω.Restore ξανα ,σεταρισμα χωρις να βαλω το παραμικρο. Ουτε sim ουτε τιποτα. Και θα το αφησω ολη νυχτα να δω τι θα γινει. Αυτο βεβαια δεν ειναι μετρο συγκρισης.

Γιατι μπορει να καταναλωσει ενα 4-5 % και μολις βαλω αυτα που χρησιμοποιω να εχω τα ιδια.

 

Δεν περιμενω να εχει 2 μερες αυτονομια. Και δεν παιρνουμε ενα smartphone για να το εχουμε για dumbphone ωστε να ειναι ολα κλειστα. Το χειροτερο τηλεφωνο που ειχα απο αυτονομια ηταν το S4 ,max 18 ωρες μεχρι να ζητησει φορτιστη.

Περιμενα αλλο απο το 1020 μιας και τα wp δεν ειναι ιδιαιτερα απαιτητικα σε ισχυ...

Edited by dimtsag
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αν ζητησουν αποδειξη;Η οποια λεει οτι παραγγελθηκε στις 3/2;Εκτος κι αν βλεπουν ποτε ενεργοποιηθηκε για 1η φορα.

Όταν σου έρχεται με courier κτλ υπογράφεις ένα χαρτί που παίρνεις και εσύ. Οπότε ξέρουν πότε σου ήρθε. Δεν είναι λογικό να "πληρώνεις" doa όταν δε το έχεις καν στα χέρια σου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αν ζητησουν αποδειξη;Η οποια λεει οτι παραγγελθηκε στις 3/2;Εκτος κι αν βλεπουν ποτε ενεργοποιηθηκε για 1η φορα.

 

Λοιπον σημερα θα ξαναδοκιμασω.Restore ξανα ,σεταρισμα χωρις να βαλω το παραμικρο. Ουτε sim ουτε τιποτα. Και θα το αφησω ολη νυχτα να δω τι θα γινει. Αυτο βεβαια δεν ειναι μετρο συγκρισης.

Γιατι μπορει να καταναλωσει ενα 4-5 % και μολις βαλω αυτα που χρησιμοποιω να εχω τα ιδια.

 

Δεν περιμενω να εχει 2 μερες αυτονομια. Και δεν παιρνουμε ενα smartphone για να το εχουμε για dumbphone ωστε να ειναι ολα κλειστα. Το χειροτερο τηλεφωνο που ειχα απο αυτονομια ηταν το S4 ,max 18 ωρες μεχρι να ζητησει φορτιστη.

Περιμενα αλλο απο το 1020 μιας και τα wp δεν ειναι ιδιαιτερα απαιτητικα σε ισχυ...

 

Γιατι είμαι σίγουρος πως έχεις το NFC ενεργοποιημένο και παθαίνεις αυτη την καταστροφή.......?

Για ρίξε μια ματιά στις ρυθμίσεις

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αν ζητησουν αποδειξη;Η οποια λεει οτι παραγγελθηκε στις 3/2;Εκτος κι αν βλεπουν ποτε ενεργοποιηθηκε για 1η φορα.

 

Λοιπον σημερα θα ξαναδοκιμασω.Restore ξανα ,σεταρισμα χωρις να βαλω το παραμικρο. Ουτε sim ουτε τιποτα. Και θα το αφησω ολη νυχτα να δω τι θα γινει. Αυτο βεβαια δεν ειναι μετρο συγκρισης.

Γιατι μπορει να καταναλωσει ενα 4-5 % και μολις βαλω αυτα που χρησιμοποιω να εχω τα ιδια.

 

Δεν περιμενω να εχει 2 μερες αυτονομια. Και δεν παιρνουμε ενα smartphone για να το εχουμε για dumbphone ωστε να ειναι ολα κλειστα. Το χειροτερο τηλεφωνο που ειχα απο αυτονομια ηταν το S4 ,max 18 ωρες μεχρι να ζητησει φορτιστη.

Περιμενα αλλο απο το 1020 μιας και τα wp δεν ειναι ιδιαιτερα απαιτητικα σε ισχυ...

 

Γιατι είμαι σίγουρος πως έχεις το NFC ενεργοποιημένο και παθαίνεις αυτη την καταστροφή.......?

Για ρίξε μια ματιά στις ρυθμίσεις

Και να ισχύει αυτό με την παραλαβή, που είναι και το λογικό, αυτό σημαίνει ότι σήμερα είναι η τελευταία μέρα του DOA αν δεν κάνω λάθος.

Επίσης όπως λέει ο montoya τσέκαρε αν έχεις κλειστά, για την δοκιμή τουλάχιστον, Wifi, BT, GPS, NFC και βάλε και 2G δίκτυα μόνο.

Αν προτίθεσαι να κάνεις Hard reset κάνε την μέτρηση βράδυ. Εννοώ, κάνε hard reset, μην περάσεις τίποτα, κλείσε όσα σου είπα από πάνω, φόρτισε το πλήρως, βγάλε το από την φόρτιση πριν κοιμηθείς και το πρωί θα δεις τα αποτελέσματα.

Με τον ίδιο τρόπο, το ελαττωματικό το πρωί είχε πάει στο 72% (απώλεια σχεδόν 30%).

Το επόμενο είχε χάσει ~6%.

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ρε παιδιά το ίδιο θέμα έχω μου τρώει την μπαταρία σε ενα 10ωρο το μαξιμουμ με ελάχιστη χρήση!!Δεν πρόλαβα το DOA και τώρα θα πάω σε αλλαγή μπαταρίας στην εγγύηση μέσα ελπίζοντας να είναι αυτό αλλιώς την κάτσαμε...Θα περιμένω να πάει για επισκευή για κάνα 2μηνο!!!!Κρίμα και είχα ενθουαστεί!!Οπότε αλλάζω μπαταρία και σας λέω τα νέα ελπίζοντας να είναι ελλατωματική η μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

λοιπον σημερα το παρελαβα μου αλλαξανε μπαταρια χωιρς να χρειαστει να το στειλουν στα κεντρικα . Δεν μπορω να βγαλω συμπερασματα γτ το ξεσκισα αλλα μου εκανα το εξης εντυπωση σε full φορτιση μου εβγαζε στην αναμονη περισσοτερο χρονο απο οτι με την παλια και το βραδυ που το εβαλα σε flight mode μου εφαγε σχεδον το μισο απο οτι μου ετρωγε πριν 4% σε σχεση με το 8%.

2. μου το φλασαραν κιολας οποτε πλεον εχουμε κανονικα παλι data sense αλλα εχω το εξης θεμα στις ρυθμισεις για την κινητα τηλεφωνια μου βγαζει μονο 3G kai 4G δεν εχει πουθενα για 2G πρεπει να φτιαξω εγω κατι γιατι πριν μου το ειχε εξ αρχης

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αν απενεργοποιήσεις τα δεδομένα και το αφήσεις στο 3G , αυτό θα χρησιμοποιεί το 2G και ας μην το έχει σαν επιλογή! Μπορεί να κάνω και λάθος, ας πει και κάποιος άλλος! Πάντως έλεος με την Νokia και τα firmware της! Την μια έτσι, την άλλη αλλιώς, ... κάθε φορά που την περνάς, σου εμφανίζει ένα, σου εξαφανίζει δυο !!!:p:fool:
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αν απενεργοποιήσεις τα δεδομένα και το αφήσεις στο 3G , αυτό θα χρησιμοποιεί το 2G και ας μην το έχει σαν επιλογή! Μπορεί να κάνω και λάθος, ας πει και κάποιος άλλος! Πάντως έλεος με την Νokia και τα firmware της! Την μια έτσι, την άλλη αλλιώς, ... κάθε φορά που την περνάς, σου εμφανίζει ένα, σου εξαφανίζει δυο !!!:p:fool:

δεν νομιζω να ισχει αυτο γιατι πανω στις ενδειξεις δειχνει 3G και οχι Ε ή G που εβγαζε

Link to comment
Share on other sites

Τσάμπα αλλάζετε μπαταρίες. Ο επεξεργαστής είναι το θέμα που κόλλα κάποια διεργασία χωρίς να το ξέρουμε. Οι μπαταρίες όλες ίδιες είναι. Το διαβαζα στο windows phone central αυτο. Επίσης οι οποίες δοκιμές πρέπει να γίνονται με sim. Εγώ του έκανα φορματ, αγόρασα νέα σιμ , εβαλα μόνο viber και τώρα με 100% λέει πως μένουν ακομα σχεδόν δυο ημέρες όταν πριν έλεγε 23 ώρες. Ελπίζω και στην πράξη να φανεί διαφορα
Link to comment
Share on other sites

Τσάμπα αλλάζετε μπαταρίες. Ο επεξεργαστής είναι το θέμα που κόλλα κάποια διεργασία χωρίς να το ξέρουμε. Οι μπαταρίες όλες ίδιες είναι. Το διαβαζα στο windows phone central αυτο. Επίσης οι οποίες δοκιμές πρέπει να γίνονται με sim. Εγώ του έκανα φορματ, αγόρασα νέα σιμ , εβαλα μόνο viber και τώρα με 100% λέει πως μένουν ακομα σχεδόν δυο ημέρες όταν πριν έλεγε 23 ώρες. Ελπίζω και στην πράξη να φανεί διαφορα

 

 

 

 

 

 

που το διάβασες αυτο; μπορείς να δώσεις λινκ. Τι εννοείς ότι αγόρασες αλλη sim; η παλιά τι πρόβλημα είχε;

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Τσάμπα αλλάζετε μπαταρίες. Ο επεξεργαστής είναι το θέμα που κόλλα κάποια διεργασία χωρίς να το ξέρουμε. Οι μπαταρίες όλες ίδιες είναι. Το διαβαζα στο windows phone central αυτο. Επίσης οι οποίες δοκιμές πρέπει να γίνονται με sim. Εγώ του έκανα φορματ, αγόρασα νέα σιμ , εβαλα μόνο viber και τώρα με 100% λέει πως μένουν ακομα σχεδόν δυο ημέρες όταν πριν έλεγε 23 ώρες. Ελπίζω και στην πράξη να φανεί διαφορα

 

Το τι λέει ότι απομένει έχει να κάνει με την χρήση που την έκανες το τελευταίο (νομίζω) μισάωρο. Η ίδια συσκευή με την ίδια μπαταρία, αν πχ την σκίσεις για 1 ώρα θα σου γραφει υπόλοιπο πχ 8 ώρες. Αν την αφήσεις 1 ώρα στην αναμονή (χωρίς σκάλισμα, δεδομένα, συγχρονισμό κλπ) θα σου βγάλει υπόλοιπο 2 ημέρες....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...