Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η διαδικασια φλασαρισματος παιδια ειναι αστεια, εξισου ευκολη οπως φλασαροντας ενα android
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σχετικα με το "Remaining battery life".

Διαβαζω που λετε καποιοι οτι το φορτισα και εκλεισα wifi/bt και μου δειχνει 20 ωρες μονο.

 

Χτες ηταν η πρωτη ολοκληρη μερα που το ειχα στα χερια μου. Οπως ηταν λογικο το ξεζουμισα. Συνεχεια κατι εκανα.

Φυσικα αργα το απογευμα η μπαταρια αδειασε. Το φορτισα πληρως και μου εγραφε 19 ωρες. Το εβαλα σε airplane mode και το αφησα για κανα 4ωρο. Μετα απενεργοποιησα το airplane mode. Εγραφε 1day 10 hours. Επεσα για υπνο και σημερα το πρωι εγραφε 78% 2days 2 hours.

 

Με λιγα λογια υπολογιζει τον υπολοιπομενο χρονο μεχρι φορτιση βασιζομενο 1.στο % ενεργειας στη μπαταρια που απομενει(φυσικα) και 2. στη χρηση που εγινε κατα τις τελευταιες Χ ωρες(το Χ δεν ξερω ποσο ειναι, αλλα οχι πανω απο 10).

 

Μην τρελαινεστε λοιπον οταν κλεινετε ενεργοβορες λειτουργιες/εφαρμογες και δε βλεπετε βελτιωση στο νουμερο που σας δινει αμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το είδα, και μετά από και άλλες αναφορές για συσχέτιση του προβλήματος με το here drive και γενικότερα με τις εφαρμογές here, είδα ότι στο παρασκήνιο ήταν ενεργό το here drive και το απενεργοποίησα, οπότε θα το δώ...

Το κινητό το πήρα Παρασκευή βράδυ από voda shop, μου είπαν ότι δεν είχαν κάποιο κουπόνι σχετικά με το 20$ για εφαρμογές, μπήκαν στο σύστημα και το είδαν ότι υπήρχε σαν πρόμο και μου ειπαν να περάσω τη Δευτέρα για να μιλήσουν με τα κεντρικά. Να τους πω κάτι ποιο συγκερκιμένο? Και τι? Ρωτάω αυτούς που τους έδωσαν το κουπόνι, τι είπαν και σε τι μορφή είναι, τύπου ξυστό που σου δινει κάποιο κωδικό?

 

Είναι μια κάρτα τύπου ξυστό που σου δίνει εναν κωδικό για να βάλεις στο ηλεκτρονικο σου πορτοφόλι πιστωνοντας σου 20 ευρώ. Εγώ την ζήτησα και μου την έδωσε κανονικά χωρίς κανένα θέμα. Τυπικά πάντως η προσφορά έχει λήξει.

Link to comment
Share on other sites

πολυ χαλι η μπαταρια παντως.τωρα ειμαι στην τριτη φορτιση.ουτε 24ωρο δεν μου εβγαλε με σχετικα νορμαλ προς λιγη χρηση.Εχω κλεισει πολυ πραγμα απο τις εργασιες παρασκηνιου και εχω κανει καποιες ρυθμισεις που δινει η νοκια για καλυτερη μπαταρια και δεν εγκατεστησα την εφαρμογη app folder(αρκετοι λενε οτι δημιουργει drain).Ισως να ειχα συνηθισει απο το note 2 και lg g2 αλλιως αλλα ουτε 24ωρες? Edited by nikolis2000

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε ακόμα 4-5 φορτίσεις και μετά κρίνε! Ακόμα στο "στρώσιμο" είσαι! (Κοίτα να κλείνεις τις εφαρμογές/παιχνίδια με το κουμπί "back" για να μην μένουν ανοιχτές) Με την χρήση που αναφέρεις έπρεπε να σου κρατάει 2 μέρες! Ψάξτο λίγο μήπως κάτι στο παρασκήνιο σου "τρώει" την μπαταρία!

Δες και εδώ έναν χρήσιμο οδηγό ----->>>>>> http://www.nokia.com/gb-en/support/faq/?action=singleTopic&topic=FA141361

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

η διαδικασια φλασαρισματος παιδια ειναι αστεια, εξισου ευκολη οπως φλασαροντας ενα android

 

Εχουμε κανενα οδηγο?Ρομ που βρισκουμε ?Την επισημη Ελληνικη Unbranded πχ

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Περίμενε ακόμα 4-5 φορτίσεις και μετά κρίνε! Ακόμα στο "στρώσιμο" είσαι! (Κοίτα να κλείνεις τις εφαρμογές/παιχνίδια με το κουμπί "back" για να μην μένουν ανοιχτές) Με την χρήση που αναφέρεις έπρεπε να σου κρατάει 2 μέρες! Ψάξτο λίγο μήπως κάτι στο παρασκήνιο σου "τρώει" την μπαταρία!

Δες και εδώ έναν χρήσιμο οδηγό ----->>>>>> http://www.nokia.com/gb-en/support/faq/?action=singleTopic&topic=FA141361

 

ναι ναι τα κανω ολα αυτα.Θα περιμενω λοιπον να στρωσει να δουμε

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

εμένα ως τώρα έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσεις. Έχεις βάλει live tile;;

 

Εχω κανει pin to start το ιδιο το viber. Οχι συγκεκριμενη επαφη.

 

Μηνυματα συνεχιζουν να μην ερχονται ως ειδοποιηση οταν η συσκευη ειναι κλειστη(κλειδωμενη εννοω, οχι switched off :) ). Καποιες φορες ουτε οταν ειμαι στη start screen.

 

Οι κλησεις βεβαια ερχονται κανονικα.

 

Επισης δεν εχουν βαλει τη λειτουργια που σου γραφει "seen" κατω απο ενα μηνυμα που εχεις στειλει οταν αυτο διαβαστει, αν και μικρο το κακο.

 

Τελος μου εχει κολλησει κανα τριαρι φορες και ηθελε κλεισιμο και ανοιγμα ξανα(το viber, οχι η συσκευη).

 

Στους υπολοιπους λειτουργει κανονικα..;

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κανενα οδηγο?Ρομ που βρισκουμε ?Την επισημη Ελληνικη Unbranded πχ

 

Πήγαινε σε ένα Nokia Care αν έχεις την δυνατότητα και θα στο κάνουν εκεί unbranded... Απλά περίμενε καμια εβδομάδα ώστε να το πάρεις αυθημερόν γιατί αυτές τις μέρες γίνεται της πουτ@ν@ς όπως καταλαβαίνεις...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε ένα Nokia Care αν έχεις την δυνατότητα και θα στο κάνουν εκεί unbranded... Απλά περίμενε καμια εβδομάδα ώστε να το πάρεις αυθημερόν γιατί αυτές τις μέρες γίνεται της πουτ@ν@ς όπως καταλαβαίνεις...

 

ok ευχαριστω.Ξερεις κοστος περιπου?

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστω.Ξερεις κοστος περιπου?

 

Είναι μέσα στην εγγύηση φίλε μου :D:D:D:D

 

16 ευρώ το χρεώνουν! Δεν είναι μέσα στην εγγύηση!

Για μια διαδικασία απλή που την κάνεις μέσα σε 40 λεπτά το πολύ μόνος σου δεν αξίζει να τρέχεις σε Nokia Care!

 

@nikaki71: Ο οδηγός για το φλασάρισμα είναι στην υπογραφή μου.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

16 ευρώ το χρεώνουν! Δεν είναι μέσα στην εγγύηση!

Για μια διαδικασία απλή που την κάνεις μέσα σε 40 λεπτά το πολύ μόνος σου δεν αξίζει να τρέχεις σε Nokia Care!

 

@nikaki71: Ο οδηγός για το φλασάρισμα είναι στην υπογραφή μου.

 

Ναι ευχαριστω φιλε μου.Και τους 2 σας για τις γρηγορες απαντησεις,αλλα μαλλον θα επιλεξω την επιλογη του Nokia care γιατι φοβαμαι μην κανω καμμια πατατα και brickαρω το κινητο ακομα δεν το πηρα....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

@ niotheros

 

Φίλε σήμερα το μεσημέρι πήγα στο Nokia Care και ρώτησα... Και μου είπε ότι είναι στην εγγύηση... Άλλωστε αυτό το έκανα και με το N8 που δεν είχε Ελληνικά και μου τα περνούσαν κάθε φορά και ποτέ δεν μου πήραν χρήματα...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

@ niotheros

 

Φίλε σήμερα το μεσημέρι πήγα στο Nokia Care και ρώτησα... Και μου είπε ότι είναι στην εγγύηση... Άλλωστε αυτό το έκανα και με το N8 που δεν είχε Ελληνικά και μου τα περνούσαν κάθε φορά και ποτέ δεν μου πήραν χρήματα...

 

Εμένα από την άλλη και για το lumia και για το C7 που είχα και ήταν παραεισαγωγής και χάνονταν τα ελληνικά με κάθε αναβάθμιση με τη σουίτα της nokia μου ζητούσαν 16 ευρώ! Αποτέλεσμα να μάθω να χρησιμοποιώ το Nokia care suite για το Lumia και τον φοίνικα για το C7 γιατί είναι κοροηδία για μια τόσο απλή διαδικασία να πληρώνεις κάθε φορά!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα από την άλλη και για το lumia και για το C7 που είχα και ήταν παραεισαγωγής και χάνονταν τα ελληνικά με κάθε αναβάθμιση με τη σουίτα της nokia μου ζητούσαν 16 ευρώ! Αποτέλεσμα να μάθω να χρησιμοποιώ το Nokia care suite για το Lumia και τον φοίνικα για το C7 γιατί είναι κοροηδία για μια τόσο απλή διαδικασία να πληρώνεις κάθε φορά!

 

Όταν είναι παραεισαγωγής θέλουν οπωσδήποτε και την απόδειξη με τον μοναδικό κωδικό του κιν να αναγράφεται πάνω σε αυτή και αν είναι τυπωμένος και όχι γραμμένος στο χέρι...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει pin to start το ιδιο το viber. Οχι συγκεκριμενη επαφη.

 

Μηνυματα συνεχιζουν να μην ερχονται ως ειδοποιηση οταν η συσκευη ειναι κλειστη(κλειδωμενη εννοω, οχι switched off :) ). Καποιες φορες ουτε οταν ειμαι στη start screen.

 

Οι κλησεις βεβαια ερχονται κανονικα.

 

Επισης δεν εχουν βαλει τη λειτουργια που σου γραφει "seen" κατω απο ενα μηνυμα που εχεις στειλει οταν αυτο διαβαστει, αν και μικρο το κακο.

 

Τελος μου εχει κολλησει κανα τριαρι φορες και ηθελε κλεισιμο και ανοιγμα ξανα(το viber, οχι η συσκευη).

 

Στους υπολοιπους λειτουργει κανονικα..;

 

Λογικά είναι ασυμβατότητα του viber με την black/gdr 3. Με amber σε lumia 920 δούλευε άψογα. Μόλις αναβάθμισα σε black συμπεριφέρεται όπως ακριβώς περιγράφεις. Το ίδιο και σε 1020 με black. Αναμένουμε αναβάθμιση της εφαρμογής αν και δεν το βλέπω άμεσα...

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι παραεισαγωγής θέλουν οπωσδήποτε και την απόδειξη με τον μοναδικό κωδικό του κιν να αναγράφεται πάνω σε αυτή και αν είναι τυπωμένος και όχι γραμμένος στο χέρι...

 

Δεν μου έχουν ζητήσει πότε την απόδειξη αγοράς της συσκευής για service επιπέδου software αλλά δεν αντιλέγω σε αυτό που λες! Τέλος πάντων είμαστε off topic με αυτή τη συζήτηση!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά είναι ασυμβατότητα του viber με την black/gdr 3. Με amber σε lumia 920 δούλευε άψογα. Μόλις αναβάθμισα σε black συμπεριφέρεται όπως ακριβώς περιγράφεις. Το ίδιο και σε 1020 με black. Αναμένουμε αναβάθμιση της εφαρμογής αν και δεν το βλέπω άμεσα...

 

Καλο αυτο. Περιμενουμε αναβαθμιση της εφαρμογης.

 

Εγω ειχα μεινει στο πως δουλευε σε wp7.5 πριν καιρο (περιπου το ιδιο δηλαδη), και νομιζα οτι ειναι προβλημα των wp και ελπιζα να λυθει με τα 8.1 απο Απριλη(στην καλυτερη).

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχουν ζητήσει πότε την απόδειξη αγοράς της συσκευής για service επιπέδου software αλλά δεν αντιλέγω σε αυτό που λες! Τέλος πάντων είμαστε off topic με αυτή τη συζήτηση!

 

πήγε φίλος μου 820 και χωρίς να του ρωτήσουν το παραμικρό, το έκαναν δωρεάν

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! νέος στο Forum. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το lumia 1020 λόγω της πολύ καλής κατασκευής και της εξαιρετικής κάμερας. διαβάζω όμως ότι στο θέμα αυτονομίας δεν τα πάει κ πολύ καλά, παράγοντας πολύ σημαντικός για μένα. σε κάποιο τέστ διάβασα οτι με 1 ώρα τηλέφωνα, 1 ώρα wifi και μια ώρα βίντεο αντέχει 61 ώρες. απο την εμπειρία σας ισχύει κάτι τέτοιο? το ίδιο τέστ δίνει στο 925 χρόνο 43 ώρες και ας διαφέρουν οι δυο συσκευές μόνο στη ram και την κάμερα. έχει όντως καλύτερη αυτονομία το 1020 από το 925? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια νεος καταχος και εγω απο voda.Εντυπωσεις σε λιγες μερες αλλα σαν κατασκευη υπεροχη .Σε μαυρο την εχω.Να ρωτησω κατι εκανε αναβαθμηση σε Black και μετα οταν πατησα επαναφορα εργοστασιακων(ρυθμησεις-πληροφοριες-επαναφορα τηλεφωνου) ξαναπηγε πισω σε αυτη που την αγορασα.Καλα με την επαναφορα αλλαζει ρομ?
Link to comment
Share on other sites

Εγω με το που το εκανα αναβαθμιση στην Black και μετα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων δεν αλλαξε ρομ.Δεν νομιζω να γινεται να αλλαξει ρομ με επαναφορα
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολα τα μελοι! θα ηθελα να κανω 3 ερωτησεις αν χωρις να θελω να γινω κουραστικος..

εχω το 1020 και ειναι η δευτερη συσκευη που περνω η πρωτη ηταν απο νοκια και η δευτερη απο βονταφον.

διαπιστοσα το εξης και στις 2 συσκευες το κληστρο της καμερας ειχε σαν ραγισμα.

ειναι οντως προβλημα η ειναι ετσι κατασκευαμενο οστε να ανοιγει πιο γρηγορα το κληστρο?

 

και η επωμενη ερωτηση ειναι ολοι οι κατοχοι λουμια και λουμια 1020 εχουν θεμα στο μαυρο φοντο σε σκοτινο φωτισμο δωματιου ενφανιζει κιλιδες και γραμες σαν μελανι? γιατι και στα 2 μου κινιτα το ιδιο φενομενο εχω παραρατισει θυμαμε παλιες ασχημες εποχες σ3...

 

και η τελευταια αν και μου εδωσε την απαντηση ενα μελος του φορουμ καθος διαβαζα.. δεν μπορω να βρω πουθενα product code για ελλινικη unbraded rom παρα μονο για βονταφον... η μονη λυση μαλλον ειναι τα nokia center! ευχαριστω και συγνωμη αν ειμουν κουραστικος.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...