Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειχανε,πει πάντως ότι όσοι έχουν,το,update 1 της 8.1 θα πάρουν την cyan χωρίς downgrade

 

εγω που το προσπαθησα δεν μου εβρισκε κατι

Link to comment
Share on other sites

Συνεχεια του Update: κατι μεγαλο κατεβαζει και δεν ξερω τι......... Λετε???

 

*edit*............... και ναι...ειναι η cyan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8.10.12393.890

Edited by MALLIARAS
Δημήτρης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

μολις μου κατεβηκε η 8.1.. :)

 

μεγιες μεγιες!!!!! εγω ειμαι στα γραναζια τωρα, κανα μισαωρο θα το φαει λογικα...

 

Υγ. αληθεια, ποση ωρα ηταν στα γραναζια σε εσενα??

Δημήτρης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ειναι υποχρεωτικο μαλλον το downgrade , κριμα. Ειμαι σε διακοπες και δεν μπορω να το κανω......
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

μεγιες μεγιες!!!!! εγω ειμαι στα γραναζια τωρα, κανα μισαωρο θα το φαει λογικα...

 

Υγ. αληθεια, ποση ωρα ηταν στα γραναζια σε εσενα??

 

εκεί κάπου στο μισάωρο ίσως και λιγότερο.

Το έβαλα στην μπαταρία, άραξα και έχωσα την γυναίκα μου να φτιάξει το γάλα της μικρής για να παίξει ο μπαμπάς με το παιχνίδι του :P

Link to comment
Share on other sites

Έκανε roll out παγκόσμια ή σε συγκεκριμένες ρομ?

 

 

 

Τελικα ειναι υποχρεωτικο μαλλον το downgrade , κριμα. Ειμαι σε διακοπες και δεν μπορω να το κανω......

 

 

 

Κ εεγώ σε μία ώρα φεύγω για διακοπές κ δεν προλαβαίνω...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να κανεις downgrade στα 8

 

 

 

Από ότι έχω διαβάσει αν έχεις την Gdr1 do δεν χρειάζεται να πας στα 8!Απλά ρωτάω αν πρέπει να ξετικάρω το κουτάκι για να την πάρω!!

 

Αυτό μόνο...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχε γράψει αυτό ο Belfiore... Και εγω αυτο είχα καταλάβει από τα δημοσιεύματα και τις αναπαραγωγές... Τελικά αυτο που είχε γράψει στο twitter είναι ότι δεν θα έχουμε πρόβλημα με τα 8.1 update 1 preview for developers,..
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχε γράψει αυτό ο Belfiore... Και εγω αυτο είχα καταλάβει από τα δημοσιεύματα και τις αναπαραγωγές... Τελικά αυτο που είχε γράψει στο twitter είναι ότι δεν θα έχουμε πρόβλημα με τα 8.1 update 1 preview for developers,..

 

 

 

Δεν μου έχει ακόμη αλλά αν είναι να κάνω οπωσδήποτε downgrade δεν το ψήνω!!Θα περιμένω να λυθεί το πρόβλημα!Δεν θέλω σε καμιά περίπτωση να ξαναστήσω το κινητό!

 

 

 

Ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

εννοείτε πως περιμένουμε σχόλια για το αν η cyan επηρεάζει τις φωτό σε σχέση με την black στο 1020 αν και η miconokia δεν έχει υποσχεθεί κάτι τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

εχουν αλλους αλγοριθμους παντως. Δεν ξερω καλυτερους ή χειροτερους αλλα αλλους. Εγω ειχα ενα bug εδω και 7 μηνες οπου πολλες φορες οταν φωτογραφιζα εγγραφο στη συνεχεια μου εβγαινε περιστραμενο και δε λυνονταν ουτε με αλλες ρομ ουτε με hard reset . Τωρα επιτελους το θεμα λυθηκε.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει ακόμη αλλά αν είναι να κάνω οπωσδήποτε downgrade δεν το ψήνω!!Θα περιμένω να λυθεί το πρόβλημα!Δεν θέλω σε καμιά περίπτωση να ξαναστήσω το κινητό!

 

 

 

Ευχαριστώ πάντως

 

 

 

Μια σχετική ερώτηση.

 

Αν το κάνω downgrade στην 8 και χρησιμοποιησω το backup που έχω τώρα δεν θα δουλέψει; θα χρειαστεί στήσιμο απο την αρχή;

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Μια σχετική ερώτηση.

 

Αν το κάνω downgrade στην 8 και χρησιμοποιησω το backup που έχω τώρα δεν θα δουλέψει; θα χρειαστεί στήσιμο απο την αρχή;

 

και ναι και οχι. Ναι θα σου μεταφερει πολλες ρυθμισεις και εφαρμογες, οχι δε θα σου το κανει ολοιδιο το κινητο και καποιες τις κατεβαζεις μονος σου. Επισης εμενα μου χαλασε την αρχικη οθονη + μου προσθεσε πολλες σπαμ οπως το facebook app

Link to comment
Share on other sites

εχουν αλλους αλγοριθμους παντως. Δεν ξερω καλυτερους ή χειροτερους αλλα αλλους. Εγω ειχα ενα bug εδω και 7 μηνες οπου πολλες φορες οταν φωτογραφιζα εγγραφο στη συνεχεια μου εβγαινε περιστραμενο και δε λυνονταν ουτε με αλλες ρομ ουτε με hard reset . Τωρα επιτελους το θεμα λυθηκε.

 

οχι μεγαλες διαφορες αλλα απ'οτι ειδα οι αλγοριθμοι ειναι διαφορετικοι.Υπαρχει βελτιωση στην ισσοροπια λευκου, στα χρωματα και ο θορυβος ειναι μειωμενος στις βραδυνες.Την ανεβαζω εδω για προφανεις λογους

14671447788_1be3f94d9c_c.jpg

Edited by paok4270
Link to comment
Share on other sites

ο μονος λογος που δε βαζω τη cyan ειναι γιατι βαριεμαι να ξανα στηνω το κινητο. μονο αν δω απο εδω οτι οντως υπαρχουν τρομερες αλλαγες και αξιζει η διαδικασια... Edited by rio0013
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω σημαντικά προβλήματα από τότε που έκανα hard reset με την dp.

 

Επανεκκινήσεις, κλείσιμο των εφαρμογών χωρίς λόγο. Η κάμερα με την Nokia camera beta να καίει πολλές φωτο σε υψηλή ανάλυση. Η Νοκια camera ευτυχώς δε το κάνει τόσο συχνά.

 

Το τελευταίο πρόβλημα ειναι ότι δε κάνει update στην gdr1 με το κωδικό σφάλματος που τελειώνεις σε 000d. Το κακό ειναι ότι πλέον δε μπορεί να πάρει αντίγραφο ασφαλειας κολλάει στο 97% και πετάει σφάλμα.

 

Βασικά αρχίζω και χαλιέμαι..

 

Υποτίθεται οτι με την dp δε θα χαμε τέτοια προβλήματα....

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Άρα ισχύει!!!Όποιος έχει dp δεν την παίρνει την cyan...Παρόλο που βγήκε λέει ότι ενημερωμένο το τηλ. μου!!!

 

Κρίμα γιατί βαριέμαι να πάω στα 8 πάλι...Θα περιμένω μπας και διορθώθει το πρόβλημα με το bitlocker και την πάρω έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω σημαντικά προβλήματα από τότε που έκανα hard reset με την dp.

 

Επανεκκινήσεις, κλείσιμο των εφαρμογών χωρίς λόγο. Η κάμερα με την Nokia camera beta να καίει πολλές φωτο σε υψηλή ανάλυση. Η Νοκια camera ευτυχώς δε το κάνει τόσο συχνά.

 

Το τελευταίο πρόβλημα ειναι ότι δε κάνει update στην gdr1 με το κωδικό σφάλματος που τελειώνεις σε 000d. Το κακό ειναι ότι πλέον δε μπορεί να πάρει αντίγραφο ασφαλειας κολλάει στο 97% και πετάει σφάλμα.

 

Βασικά αρχίζω και χαλιέμαι..

 

Υποτίθεται οτι με την dp δε θα χαμε τέτοια προβλήματα....

Η developers preview είναι beta έκδοση οπότε είναι λογικό να υπάρχουν προβλήματα!

Το αναφέρει άλλωστε και στους όρους που αποδεχόμαστε για να την εγκαταστήσουμε!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω σημαντικά προβλήματα από τότε που έκανα hard reset με την dp.

 

Επανεκκινήσεις, κλείσιμο των εφαρμογών χωρίς λόγο. Η κάμερα με την Nokia camera beta να καίει πολλές φωτο σε υψηλή ανάλυση. Η Νοκια camera ευτυχώς δε το κάνει τόσο συχνά.

 

Το τελευταίο πρόβλημα ειναι ότι δε κάνει update στην gdr1 με το κωδικό σφάλματος που τελειώνεις σε 000d. Το κακό ειναι ότι πλέον δε μπορεί να πάρει αντίγραφο ασφαλειας κολλάει στο 97% και πετάει σφάλμα.

 

Βασικά αρχίζω και χαλιέμαι..

 

Υποτίθεται οτι με την dp δε θα χαμε τέτοια προβλήματα....

 

εγω δεν εχω κανενα προβλημα.οσο για το οτι κολλαει στο 97% επειδη το εψαξα αρκετα το θεμα εχε υποψη σου οτι το κανει το backup.οποτε κανε reset αφοβα και ας γραφει οτι κολλαει στο 97% μπορεις να κανεις επαναφορα μετα 100%100

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...