Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απ' το κινητό και το Nokia Recovery Tool. Αλλά μόνο τα επίσημα για την συσκευή σου...

Δεν γίνεται να κάνουμε κουβέντα για μη επίσημα στο φουρουμ !!!

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Usb Otg δεν δεχεται το κινητο?Του εβαλα μια 16 gb και δεν βλεπει καθολου τα περιεχομενα της...:confused:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Από 8.1 και μετά λένε...

 

Ευχαριστω..Και φαντασου και εχω και την preview 8.1 φορεμενη,αλλα τζιφος.....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Απ' το κινητό και το Nokia Recovery Tool. Αλλά μόνο τα επίσημα για την συσκευή σου...

Δεν γίνεται να κάνουμε κουβέντα για μη επίσημα στο φουρουμ !!!

 

Αφού δεν υπάρχουν καν ανεπίσημα firmwares (custom roms και τα σχετικά) για τα Lumia!

 

Usb Otg δεν δεχεται το κινητο?Του εβαλα μια 16 gb και δεν βλεπει καθολου τα περιεχομενα της...:confused:

 

Όχι ακόμα. Το πιο πιθανό είναι να το δούμε με την GDR1 των WP8.1 (το ξέρω βιάζομαι λίγο ακόμα δεν πήραμε επίσημα τα 8.1 :p )

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Προσφατα εγινε update se Nokia Camera και Νοκια Beta.

Πως γινεται να περασω την προτελευταια εκδοση αυτων των δυο? υπαρχουν πουθενα?

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε την 8.1 με preview for developers,βγηκε αναβαθμιση...http://www.wpcentral.com/windows-phone-81-picks-first-update-improves-battery-life-and-squashes-bugs
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε την 8.1 με preview for developers,βγηκε αναβαθμιση...http://www.wpcentral.com/windows-phone-81-picks-first-update-improves-battery-life-and-squashes-bugs

 

ΜΑΚΑΡΙ να βελτιωνει μπαταρια... το κανω τωρα εγκατάσταση το update

Link to comment
Share on other sites

Sos μια βοήθεια όποιος μπορεί.

Σήμερα έπαιζα ένα παιχνίδι για αρκετή ώρα και στο τέλος είχε γίνει τοστιέρα και κολλούσε χαρακτηριστικά ακόμα και στα πιο στοιχειώδη πράγματα. Του έκανα ένα reboot, το άφησα να κρυώσει και τώρα δεν συνδέεται με τίποτα σε κάποια wifi. Δεν ξέρω πως κι αν έχουν σχέση αυτά τα δύο αλλά πριν παίξω το παιχνίδι από όταν το πήρα συνδεόταν κανονικά σε γειτονικό router (μου έχουν δώσει το κλειδί). Διέγραψα το wifi , έβαλα ξανά τον κωδικό, τίποτα. Βγήκα έξω και ενώ σε όσα μέρη είχα πάει έπιανε 9/10 (και το ένα λόγω προβλήματος - χρειάζεται αλλαγή συχνότητας ούτε το g πιάνει), τώρα έχω ένα 4-5/10.

Twitter: twitter.com/gerakinasson
Link to comment
Share on other sites

Sos μια βοήθεια όποιος μπορεί.

Σήμερα έπαιζα ένα παιχνίδι για αρκετή ώρα και στο τέλος είχε γίνει τοστιέρα και κολλούσε χαρακτηριστικά ακόμα και στα πιο στοιχειώδη πράγματα. Του έκανα ένα reboot, το άφησα να κρυώσει και τώρα δεν συνδέεται με τίποτα σε κάποια wifi. Δεν ξέρω πως κι αν έχουν σχέση αυτά τα δύο αλλά πριν παίξω το παιχνίδι από όταν το πήρα συνδεόταν κανονικά σε γειτονικό router (μου έχουν δώσει το κλειδί). Διέγραψα το wifi , έβαλα ξανά τον κωδικό, τίποτα. Βγήκα έξω και ενώ σε όσα μέρη είχα πάει έπιανε 9/10 (και το ένα λόγω προβλήματος - χρειάζεται αλλαγή συχνότητας ούτε το g πιάνει), τώρα έχω ένα 4-5/10.

 

Το ποσα δικτυα πιανεις ΔΕΝ ειναι θεμα της συσκευης αλλα το ποσο ισχυρο σημα εχει! Εγω σπιτι μου πιανω συνεχεια 2 το δικο μου και του απο πανω, αλλα καμια φορά πιανω και αλλα 3-4 ξεκαρφωτα αναλογα με τι αερα εχει :P

 

Το οτι ζεσταθηκε και μπορουσες να βρασεις αυγα πανω ειναι λογικο! Και εγω οταν βαζω πλοηγηση και το κολλαω στο τζαμι στη βαση ψηνω και μπριζολες! Εχω θηκη ομως S-Line & οταν το κραταω στο χερι ΔΕΝ ΝΙΩΘΩ ΤΙΠΟΤΑ οσο ζεστο και να ειναι!

 

Δεν ξερω αν απαντησα σε ολα οσα ηθελες να μαθεις! Αν ειναι κατι ακομα ρωτα :)

 

ΜΕ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ UPDATE ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΧΘΕΣ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΠΕΦΤΕΙ ΣΑΦΩΣ ΠΙΟ ΑΡΓΑ! Σιγουρα θα το παρατηρησετε! Ειναι αισθητη η διαφορά

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσκοπης μορφοποίησης κειμένου
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μεγαλη βελτιωση στο θεμα μπαταρια μετα τη χτεσινη αναβαθμιση...Τωρα βγαζει 1,5 μερα ανετα με αρκετα βαρια χρηση το κινητο....:D
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι αλλά πότε προλάβατε ρε παιδιά να το δείτε... Ούτε 20 ώρες δεν έχει που βγήκε η αναβάθμιση.. Ηρεμία και θα το κρίνουμε σε 2-3 φορτίσεις....
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μπαταρία ειναι ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλη με την τελευταια αναβαθμιση! τι να λεμε τωρα, μερα με τη νυχτα... εχω 80% ενω αλλες μερες με ιδια χρηση ειχα 50%

 

Σε idle κραταει 100% παραπανω ενω εχανε αρκετα... και γενικα πεφτει πολυ αργα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μπαταρία ειναι ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλη με την τελευταια αναβαθμιση! τι να λεμε τωρα, μερα με τη νυχτα... εχω 80% ενω αλλες μερες με ιδια χρηση ειχα 50%

 

Σε idle κραταει 100% παραπανω ενω εχανε αρκετα... και γενικα πεφτει πολυ αργα

 

Θα με κάνεις να περάσω 8.1 και χωρίς να έχω πρόβλημα με τη μπαταρία....

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μπαταρία ειναι ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλη με την τελευταια αναβαθμιση! τι να λεμε τωρα, μερα με τη νυχτα... εχω 80% ενω αλλες μερες με ιδια χρηση ειχα 50%

 

Σε idle κραταει 100% παραπανω ενω εχανε αρκετα... και γενικα πεφτει πολυ αργα

 

επιβεβαιωνω αλλα με επιφυλαξη. Ειμαι σε 7 ωρες στο 77% οταν στον ιδιο χρονο θα ηταν στο 30. Αμα δε περασουν καποιες φορτισεις ομως για να δω αν ηταν τυχαιο δε μπορω να απαντησω σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

Θα με κάνεις να περάσω 8.1 και χωρίς να έχω πρόβλημα με τη μπαταρία....

 

Ειναι πολυ καλυτερα... Γιατι να μη τα περασεις ?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ καλυτερα... Γιατι να μη τα περασεις ?

 

Το αυτο. Και μαλιστα δεν ειναι beta. Ειναι τελικη εκδοση το εχει πει η Microsoft αυτο.Το μονο που λειπει ειναι τα + του καθε κατασκευαστη τα οποια θα τα παρουμε στις 24 ιουνιου

Link to comment
Share on other sites

Το ποσα δικτυα πιανεις ΔΕΝ ειναι θεμα της συσκευης αλλα το ποσο ισχυρο σημα εχει! Εγω σπιτι μου πιανω συνεχεια 2 το δικο μου και του απο πανω, αλλα καμια φορά πιανω και αλλα 3-4 ξεκαρφωτα αναλογα με τι αερα εχει :P

 

Το οτι ζεσταθηκε και μπορουσες να βρασεις αυγα πανω ειναι λογικο! Και εγω οταν βαζω πλοηγηση και το κολλαω στο τζαμι στη βαση ψηνω και μπριζολες! Εχω θηκη ομως S-Line & οταν το κραταω στο χερι ΔΕΝ ΝΙΩΘΩ ΤΙΠΟΤΑ οσο ζεστο και να ειναι!

 

Δεν ξερω αν απαντησα σε ολα οσα ηθελες να μαθεις! Αν ειναι κατι ακομα ρωτα :)

 

ΜΕ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ UPDATE ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΧΘΕΣ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΠΕΦΤΕΙ ΣΑΦΩΣ ΠΙΟ ΑΡΓΑ! Σιγουρα θα το παρατηρησετε! Ειναι αισθητη η διαφορά

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

 

Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις φίλε μου, αλλά δεν έχει γίνει κάποια αλλαγή στο wifi. Στη δουλειά έχω συνεχώς 5/5 σήμα μιας και το router είναι πάνω από το κεφάλι μου και πάλι όμως δεν πιάνω ενώ πριν όλα τέλεια. Με το g μπαίνω κανονικότατα σε όλα, τώρα τίποτα.

Twitter: twitter.com/gerakinasson
Link to comment
Share on other sites

Κλείσε και ανοιξε το WiFi του κινητού. Κανε κι ένα soft reset

 

Έχω κάνει τα πάντα. Άπειρα reboot, άνοιξε κλείσε του wifi, διαγραφή από τη μνήμη των κωδικών και ξαναπέρασμα από την αρχή. Τίποτα! Βάζω τον κωδικό, περιμένω και δεν γίνεται τίποτα.

Twitter: twitter.com/gerakinasson
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...