Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως μπορω να τα περασω τα 8.1;;υπαρχει η διαδικασια στο forum;;

 

Εδώ, στο πρώτο ποστ έχει οδηγίες

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

:X thanx δεν το είχα δει !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όπως και το avatar σου είναι χάλια; :D

 

Τώρα ειναι o.k ? :lol:

Τι να κάνω έχω και τα δύο ....

Link to comment
Share on other sites

Δουλεψε το μεχρι να κλεισει και μετα φορτισε το για 8 ωρες... εγω αυτο κανω παντα στα κινητα μου και αποδιδει το μεγιστο η μπαταρια... καποιος αλλος φιλος μπορει να προτεινει κατι αλλο! :)

 

ΟΧΙ !!!

Μην το κάνεις αυτό !!! Δεν κερδίζεις τίποτα !!! Το φορτίζεις όποτε θες μέχρι να σου πει η συσκευή...

Κοίτα το manual (που δεν λέει τίποτα για την μπαταρία)...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα κι εγώ σήμερα, οπότε μετά το desktop και το Asus t100, έρχεται να δέσει το γλυκό.

Άντε να δούμε ρε Microsoft. Ελπίζω ο Ινδός να τους έχει στρώσει στην δουλειά :p

369,00 στο ΜediaMarket με 24 δόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις εσβησε το κιν μου απο μπαταρια και πξγα να το βαλω στη φορτιση και μολις το εβαλα αναψε και μου ζηταγε pin. Δεν εμεινε σβηστο και οταν το εσβησα ενω το ειχα στη φορτιση εκανε επανεκκινηση και μου ξανα ζητησε pin. Ενω οταν το εβγαλα για να το τσεκαρο εμεινε σβηστο..τι γινεται;;
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς τι γίνεται? Δεν θες να σου ζητάει pin? Κάθε φορά που κλείνει ζητάει pin...

 

χτες το αφησα να σβησει απο μπαταρια για να το φορτισω ολο το βραδυ σβηστο...αλλα μολις το εβαλα στη φορτιση αναψε μου ζητησε πιν και με ξανα εβαλε μεσα.μετα το ξανα εσβησα αλλα εκανε επανεκκινηση και παλι τα ιδια.οσο το εχω στη φορτιση το κιν δε σβηνει...

Link to comment
Share on other sites

χτες το αφησα να σβησει απο μπαταρια για να το φορτισω ολο το βραδυ σβηστο...αλλα μολις το εβαλα στη φορτιση αναψε μου ζητησε πιν και με ξανα εβαλε μεσα.μετα το ξανα εσβησα αλλα εκανε επανεκκινηση και παλι τα ιδια.οσο το εχω στη φορτιση το κιν δε σβηνει...

 

Ααααααα.... Τώρα κατάλαβα... Όχι.. Τα WP όταν φορτίζουν είναι ανοιχτά πάντα...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ααααααα.... Τώρα κατάλαβα... Όχι.. Τα WP όταν φορτίζουν είναι ανοιχτά πάντα...

 

αα δε το ηξερα...ωραιος...παντως απτην πρωτη μερα χρησης μονο τα καλυτερα εχω να πω...λιγο μπαταρια παραπανω να ειχαμε...αν και απ οτι διαβαζψ με τα 8.1 φτιαχνει αρκετα η χρηση της..

Link to comment
Share on other sites

αα δε το ηξερα...ωραιος...παντως απτην πρωτη μερα χρησης μονο τα καλυτερα εχω να πω...λιγο μπαταρια παραπανω να ειχαμε...αν και απ οτι διαβαζψ με τα 8.1 φτιαχνει αρκετα η χρηση της..

 

Ναι ειδικά με την 2η αναβάθμιση των 8.1 υπάρχει μία αισθητή δαφορά... Γενικά η MS έχει ρίξει όλο το βάρος στο λειτουργικό...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειδικά με την 2η αναβάθμιση των 8.1 υπάρχει μία αισθητή δαφορά... Γενικά η MS έχει ρίξει όλο το βάρος στο λειτουργικό...

 

δηλαδη λες να την περασω την 8.1;;

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη λες να την περασω την 8.1;;

 

Εγώ έκανα το δύσκολο τόσο καιρό και ειλικρινά απορώ γιατι δε την είχα περάσει..

Απλά πέρνα τη. Δε θα το μετανοίώσεις. Εντάξει μεγάλη διαφορά στη μπαταρία δε θα δεις αλλα αυτό είναι και θέμα χρήσης.

Για μένα και μόνο για τη start screen με το transparent effect είναι όλα τα λεφτά.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει 10000% ΑΛΛΆ όπως έχω πει και θα έπρεπε να το αναφέρουμε κάθε φορά που μιλάμε για την preview έκδοση θα πρέπει να ξέρεις ότι υπάρχει πιθανότητα να αντιμετωπίσεις κάποια μικροθέματα και ο λόγος είναι πως θα έχεις ανανεωμένο λειτουργικό χωρίς να έχουν αναβαθμιστεί οι drivers της Νόκια... Μην φανταστείς βέβαια τίποτα απίστευτο... Αστεία πράγματα είναι αλλά κάποιοι τα θεωρούν φοβερά... Πχ εγώ μόλις συνδεθώ στο ίντερνετ τα email ανανεώνονται μετά απο 5-7 λεπτά κ όχι αμέσως... Τέτοιου είδους προβλήματα...

 

Αν δεν είσαι ψείρας και να νευριάζεις με το παραμικρό κάντο αξίζει... Άλλωστε οι περισσότεροι από εδώ το έχουν κάνει (και εγώ :D ) καθώς θα έχεις ένα καινούριο (αλήθεια σου λέω) κινητό... Καμία σχέση...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει 10000% ΑΛΛΆ όπως έχω πει και θα έπρεπε να το αναφέρουμε κάθε φορά που μιλάμε για την preview έκδοση θα πρέπει να ξέρεις ότι υπάρχει πιθανότητα να αντιμετωπίσεις κάποια μικροθέματα και ο λόγος είναι πως θα έχεις ανανεωμένο λειτουργικό χωρίς να έχουν αναβαθμιστεί οι drivers της Νόκια... Μην φανταστείς βέβαια τίποτα απίστευτο... Αστεία πράγματα είναι αλλά κάποιοι τα θεωρούν φοβερά... Πχ εγώ μόλις συνδεθώ στο ίντερνετ τα email ανανεώνονται μετά απο 5-7 λεπτά κ όχι αμέσως... Τέτοιου είδους προβλήματα...

 

Αν δεν είσαι ψείρας και να νευριάζεις με το παραμικρό κάντο αξίζει... Άλλωστε οι περισσότεροι από εδώ το έχουν κάνει (και εγώ :D ) καθώς θα έχεις ένα καινούριο (αλήθεια σου λέω) κινητό... Καμία σχέση...

 

ενταξει με πεισατε...ξεκιναω τη διαδικασια για την 8.1...:p

Link to comment
Share on other sites

Ένα που παρατήρησα είναι το μειωμένο σήμα στο wifi μετά τα 8.1 ή έτσι δείχνει τουλάχιστον. Το χει παρατηρήσει άλλος;
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Ένα που παρατήρησα είναι το μειωμένο σήμα στο wifi μετά τα 8.1 ή έτσι δείχνει τουλάχιστον. Το χει παρατηρήσει άλλος;

 

Έχει ξαναγραφτεί.. Απλά είναι πιο σωστή η απεικόνιση της ισχύς του σήματος στα 8.1

Στα 8 στο έβγαζε τέρμα δηλ απλά σου δήλωνε ότι πιάνεις WiFi και όχι αν πιάνεις καλό σήμα και πόσο καλό είναι αυτό...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. ξερουμε αν με την νέα εκδοση θα υποστηριζει το κινητο usb on the go ;

 

Ναι θα υποστηρίζει... Δεν ξέρουμε όμως αν θα τη δώσουν με το τελικό release (24 Ιουνίου) ή θα έρθει με την πρώτη αναβάθμιση των WP 8.1...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχει ξαναγραφτεί.. Απλά είναι πιο σωστή η απεικόνιση της ισχύς του σήματος στα 8.1

Στα 8 στο έβγαζε τέρμα δηλ απλά σου δήλωνε ότι πιάνεις WiFi και όχι αν πιάνεις καλό σήμα και πόσο καλό είναι αυτό...

 

Προφανώς έτσι είναι γιατί δουλεύοντας το πάντα στο όριο της απόστασης που θεωρούσα λογική πάντα έδειχνε πολύ ψηλά το σήμα στα 8. Είναι προφανές οτι πλέον δείχνει το πραγματικό σήμα. Με άγχωσε πάντως :D

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερουμε τι ειναι το μενου "αναγνωριστικο διαφημισης",στις ρυθμισεις,και που χρησιμευει αν το ενεργοποιησουμε?
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Άλλη απορία. Για να δοκιμάσουμε τη Cortana τι πρέπει να κάνουμξε και τι impact θα έχουμε γενικώς; Είναι μανούρα;
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Άλλη απορία. Για να δοκιμάσουμε τη Cortana τι πρέπει να κάνουμξε και τι impact θα έχουμε γενικώς; Είναι μανούρα;

 

Πρεπει να πας να αλλαξεις στις ρυθμισεις το region να το γυρισεις σε USA και μετα να πας εφαρμογες-cortana-ενεργοποιηση και θα την βρεις στο μενου μετα.

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Άλλη απορία. Για να δοκιμάσουμε τη Cortana τι πρέπει να κάνουμξε και τι impact θα έχουμε γενικώς; Είναι μανούρα;

 

Για αυτές τις απορίες καλύτερα να απευθύνεσαι στο κατάλληλο τόπικ για τα 8.1...

 

WP 8.1 Developers Preview is out !!!

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,είμαι καινούριος κάτοχος ενός 1020 εδω 5 ημέρες! Και πρώτη φορά σε WP! Ειμαι παρα πολύ ευχαριστημένος με το τηλέφωνο όπως επίσης και με το λειτουργικό!! Θέλω μόνο να ρωτήσω..το YouTube το κλασικό το έχει; και επίσης μερικές φορές ενώ είμαι στην κεντρική σελίδα του facebook με πετάει ξαφνικά μετά από λίγο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,είμαι καινούριος κάτοχος ενός 1020 εδω 5 ημέρες! Και πρώτη φορά σε WP! Ειμαι παρα πολύ ευχαριστημένος με το τηλέφωνο όπως επίσης και με το λειτουργικό!! Θέλω μόνο να ρωτήσω..το YouTube το κλασικό το έχει; και επίσης μερικές φορές ενώ είμαι στην κεντρική σελίδα του facebook με πετάει ξαφνικά μετά από λίγο.

 

Όταν λες το κλασσικό??? Για youtube σου προτείνω ανεπιφύλακτα το MyTube... Ότι καλύτερο υπάρχει... Κοστίζει 0,99 αλλά έχει και free version...

 

Το FB τρώει τίποτα σκαλώματα που κ που... Αυτό βέβαια δεν μου το έχει κάνει ποτέ αλλά δεν θα είναι τίποτα... Αν το συνεχίσει σβήσε την εφαρμογή και ξαναβάλτη ή κανε ένα soft reset μήπως έχει κολλήσει...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...