Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η τελευταία έκδοση των Windows Phone 8 είναι η GDR3 σε HTC, Samsung και Nokia. Απλά η Nokia της δίνει την ονομασία black, όπως στη GDR2 την ονομασία amber.

 

Δε διαφωνω. Απλα λεω οτι καποιοι λενε οτι η black δημιουργησε το προβλημα(οχι η GDR3).

 

Συμφωνω οτι μαλλον η GDR3 ειναι βεβαια εν γενει, αφου η viber μιλαει με ms για να επιλυσει το προβλημα και οχι με nokia...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ε καλά .., το ότι κολλάει ένα παιχνίδι, δεν φταίει πάντα το λειτουργικό ή οι πυρήνες, αλλά και το ίδιο το πρόγραμμα/ή παιχνίδι! Θα το δοκιμάσω και γω μετά γιατί το φορτίζω, αλλά απ' ότι θυμάμαι το συγκεκριμένο παιχνίδι έχει και ένα θέμα ότι δεν σώνει καθόλου αυτά που κάνεις! Άρα ας βρίσουμε τον προγραμματιστή και όχι το κινητό!!:p

Το άλλο το πρόβλημα με τα εικονίδια δεν το κατάλαβα! Ποιο είναι το θέμα ακριβώς?

Να πω για την μπαταρία, μιας και έχουν περάσει ΠΟΛΛΑ κινητά από τα χέρια μου! Εγώ προσωπικά είναι πολύ ευχαριστημένος μιας και μου βγάζει για πλάκα μιάμιση μέρα μέχρι να πάει 10%, με αρκετό σκάλισμα, πλοήγηση, φωτογραφίες με φλας, μεταφορά εικόνων με bt, τρέιλερς έργων, λίγα παιχνίδια και κτλ κτλ. Δεν το περίμενα ότι θα κράταγε τόσο! Την ίδια χρήση κάνω με το optimus g και την δια μέρα το βράδυ το έχω στην πρίζα!

Ωστόσο με προβληματίζει το γεγονός ότι διαβάζω από πολλούς για τρελό battery drain και έχω την εντύπωση πως μέσα στην προφορά των 2 κινητών (1020, 925), έβαλαν και πολλά προβληματικά! Θα σας πω που το στηρίζω!

Στο 925 της γυναίκας, στις πρώτες 3 μέρες είχα τρελό battery drain! Μιλάω για λεπτό και 1% !!:blink: Το αφήναμε το βράδυ με 100% μπαταρία και ΌΛΑ κλειστά και το πρωί είχε κλείσει από μπαταρία! Εννοείτε χωρίς πολλά πολλά, το γύρισα με DOA στην Βόντα και στο καπάκι , χωρίς πως και γιατί μου έδωσαν καινούργιο σφραγισμένο! Με τα ίδια προγράμματα, ίδιες φορτίσεις και ίδια χρήση, το καινούργιο 925 συμπεριφέρεται άψογα! Χθες το βράδυ το άφησα ανοιχτό με 54% μπαταρία και το πρωί ήταν 53% ! Και γενικά, ακόμα και με βαριά χρήση η μπαταρία βγάζει άνετα μια μέρα!

Μακάρι να κάνω λάθος, αλλά έχω την εντύπωση ότι μπορεί να υπάρχει θέμα με ελαττωματικές μπαταρίες!

Βέβαια μπορεί να είναι και θέμα λογισμικού και να μην έχει "κάτσει" καλά το """πειραγμένο""" λογισμικό της Βόντα , στην προσπάθειά της να βάλει το σήμα της στην αρχή και να βγάλει το Data Sense και από τα 2 κινητά! Στο 925 το έβγαλε τελείως από την αρχή, στο 1020 κάτι πήγε στραβά και το άφησαν (έχει απολυθεί εννοείτε ο συγκεκριμένος προγραμματιστής), αλλά απ' ότι διαβάζω αν κάνεις hard reset το χάνεις!

Καλά δεν νομίζω σε σφραγισμένες συσκευές μπορούν να γνωρίζουν ότι κάποιες (και ποιες) έχουν πρόβλημα για να τις σπρώξουν αναλόγως για να τις ξεφορτωθούν.

Έστω και αν ισχύει αυτό, ο καθένας που έχει πρόβλημα θα της πάει πίσω για DOA οπότε θα τις ξαναφορτωθούν και πάλι.

Τι να πεις βέβαια, άβυσσος η ψυχή των μεγαλοεταιριών καμιά φορά...

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Μου εβγαλε αναβαθμιση πριν λιγο ενω ειχα ηδη την Black.Ξερουμε τι διορθωνει?Ειμαι με Voda συσκευη...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μου εβγαλε αναβαθμιση πριν λιγο ενω ειχα ηδη την Black.Ξερουμε τι διορθωνει?Ειμαι με Voda συσκευη...

 

Μήπως είναι για να "διορθώσουν" το λάθος που έκαναν και ξέχασαν να βγάλουν το data sense?? :lol:

Για δες, υπάρχει τώρα??:ninja:

(Μετά την φόρτιση θα το δω και γω!)

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχω μια απορία παραγγελία μέσω ΝΕΤ κ παραλαβή από κατάστημα το 1020 ήρθε πέρασα το πήρα και όταν πήγα ν πληρώσω μου είπαν ότι δεν πληρώνεις τπτ σε εμάς δεν πλήρωσαν ούτε αυτοί στη μεταφορική τπτ πήρα αποδείξει κανονικά και στο τιμολόγιο δεν γραφεί τα στοιχεία μου όχι την παλιά τιμή προ εκπτώσεις και στην μεταφορική μονό γραφεί τελικός παραλήπτης εμένα στο τιμολόγιο λέει ότι πληρώνετε 30 μέρες μετά το τέλος του τρέχοντος μηνά έτυχε σε κανέναν αυτό ? και τελικά δν πλήρωσα τπτ εγώ στοιχειά όπως τηλ μου δεν έδωσα τπτ και στο email έβαλα άλλο επώνυμο τυχαία και τ κουπόνι δεν είχαν φυσικά έτυχε σε κανέναν ?

 

Ρε φίλε...., τι το σκαλίζεις τώρα?? Για να το καταλάβουν και να σε ψάχνουν από το ταμείο?

Αφού το πήρες τσαμπέ, κάνε την πάπια και ευχαριστήσου το δωράκι από την Βόντα!! :)

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια εβδομαδα χρησης μπορω να πω οτι ειμαι γενικα ευχαριστημενος.Δεν μου λειπει το S3 μου

Σαν κατασκευη ειναι πολυ καλη χαιρεσαι να το βλεπεις.Οθονη επισης πολυ καλη.Εφαρμογες οποιες ηθελα τις βρήκα λιγες ελλειψεις σε παιχνιδια αλλα οκ.

Να πω την αμαρτια μου με τις φωτογραφιες δεν τρελαθηκα ισως φταιει οτι τον τελευταιο καιρο τραβαγα με την canon sx230 μια πολυ καλη compact .Μετα απο πολλα τεστ που εκανα η canon ειναι αρκετα καλυτερη.Οποτε ειναι αμαρτια να το συγκρηνουμε με καλες φωτογραφικες ακομη και φτηνες dslr.Λογικα ειναι στα επιπεδα μιας compact των 100-150 Ευρω.Δεν ξερω αλλα με απογοητευσε ειδικα στο auto ή στην νυχτερινη ληψη το βραδυ το κινητο τραβαει με αρκετο θορυβο.Επισης αυτο με την αργη εστιαση πρεπει να το κοιταξουν.

Video και ηχογραφηση ειναι σε πολυ ικανοποιητικο επιπεδο.

Μπαταρια χμμ αναμεικτα συναισθηματα αν και δεν μπορω να βγαλω συμπερασμα αφου το πειραζω συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

Μου εβγαλε αναβαθμιση πριν λιγο ενω ειχα ηδη την Black.Ξερουμε τι διορθωνει?Ειμαι με Voda συσκευη...

Θα έχεις ακόμα ενεργοποιημένο το Preview for Developers. Η microsoft ακόμα στέλνει updates και μετά την black σε όποιους τα θέλουν. Τι διορθώνουν; H microsoft ξέρει...

Link to comment
Share on other sites

Θα έχεις ακόμα ενεργοποιημένο το Preview for Developers. Η microsoft ακόμα στέλνει updates και μετά την black σε όποιους τα θέλουν. Τι διορθώνουν; H microsoft ξέρει...

 

Ναι οντως ενεργοποιημενο το ειχα,αλλα data sense ακομα δεν βλεπω(οχι οτι θα το χρησιμοποιουσα βεβαια,αλλα λεμε τωρα)...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

εγώ έκανα αναβάθμιση σε black και είχα και πριν έχω και τώρα data sense

 

Hard reset έκανες μετά την ολοκλήρωση του update? Εγώ που έκανα data sense δεν υπάρχει.:)

Link to comment
Share on other sites

εγώ έκανα αναβάθμιση σε black και είχα και πριν έχω και τώρα data sense

 

Και εγώ έχω date sense πριν και μετά την αναβάθμιση σε black. Αλλά hard reset δεν έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχω το 920 και σκέφτομαι να παρω το 1020. Ειναι καλη επιλογη? Σε σχεση με αυτο που εχω θα δω κάποια αισθητή διαφορά? Το πρόβλημα με τις amoled που έχει αναφερθεί εδω ειναι ποκυ ενοχλητικό? Γενικά τι θα κερδίσω με αυτη την αλλαγή?
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχω το 920 και σκέφτομαι να παρω το 1020. Ειναι καλη επιλογη? Σε σχεση με αυτο που εχω θα δω κάποια αισθητή διαφορά? Το πρόβλημα με τις amoled που έχει αναφερθεί εδω ειναι ποκυ ενοχλητικό? Γενικά τι θα κερδίσω με αυτη την αλλαγή?

 

Και εγώ φίλε έχω 920 και το πήρα το 1020 αλλά δε τρελάθηκα κιόλας η καμερα ειναι καλή αλλά σε γενικές γραμμές δεν θα δεις και τεράστια διαφορά.

Όσο για την οθόνη κάποια πράγματα με χάλασαν στο 1020 όχι και τόσο σημαντικά βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ φίλε έχω 920 και το πήρα το 1020 αλλά δε τρελάθηκα κιόλας η καμερα ειναι καλή αλλά σε γενικές γραμμές δεν θα δεις και τεράστια διαφορά.

Όσο για την οθόνη κάποια πράγματα με χάλασαν στο 1020 όχι και τόσο σημαντικά βέβαια.

 

τι σε χαλασε??

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μετά την αναβάθμιση σε black, δεν κάνει συγχρονισμό το gmail. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει;

 

Ουτε εγω εχω θεμα με voda συσκευη μαλιστα....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

τι σε χαλασε??

 

 

 

 

 

 

όσο αφορά τον task manager τα εικονίδια όταν τα κουνάς δεξιά αριστερά στο επάνω μέρος τους κάνει κάτι σπασίματα,και επίσης όταν κάνεις scroll στο μενού πού τα άσπρα γράμματα γίνονται θολά. Δεν είναι κάτι σοβαρό αλλά στο 920 δεν τα κάνει αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα βγάζει error, Your phone doesn't have enough memory to sync information at the moment..

 

Pharmex και εσένα αυτό σου κάνει?

 

Όχι, δε μου βγάζει κανένα μήνυμα. Απλά δεν συγχρονίζει. Έσβησα και ξανάφτιαξα το λογαριασμό, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Θυμάμαι ότι και παλαιότερα σε άλλο Lumia είχα το ίδιο θέμα, αλλά δε θυμάμαι πώς το έλυσα...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε μου βγάζει κανένα μήνυμα. Απλά δεν συγχρονίζει. Έσβησα και ξανάφτιαξα το λογαριασμό, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Θυμάμαι ότι και παλαιότερα σε άλλο Lumia είχα το ίδιο θέμα, αλλά δε θυμάμαι πώς το έλυσα...

 

Παιδιά καλό μεσημέρι!

Επειδή και εγώ είχα ταλαιπωρηθεί παλιότερα με αυτό, ψάχνοντας το βρήκα ότι φταίνε οι επαφές από το google. Αν το βάλετε να συγχρονίσει μόνο e-mail και ημερολόγιο δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Κάτι γίνεται με τις εικόνες των επαφών. Τουλάχιστον σε εμένα αυτό ήταν το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

όσο αφορά τον task manager τα εικονίδια όταν τα κουνάς δεξιά αριστερά στο επάνω μέρος τους κάνει κάτι σπασίματα,και επίσης όταν κάνεις scroll στο μενού πού τα άσπρα γράμματα γίνονται θολά. Δεν είναι κάτι σοβαρό αλλά στο 920 δεν τα κάνει αυτά.

 

Στα θετικά του σε σχεση με 920 τι θα εβαζες?

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας στο νετ σχετικά με το 1020 διαβασα οτι εχει tv-out. Ισχύει?
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας στο νετ σχετικά με το 1020 διαβασα οτι εχει tv-out. Ισχύει?

 

Δεν νομιζω...Και που ειναι κρυμμενη η υποδοχη του?:lol:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...