Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω την εντύπωση πως το τηλέφωνο μου δεν περνει update.

Πως μπορώ να το τσεκάρω σίγουρα αυτό?

 

Ρυθμισεις-Ελεγχος για ενημερωσεις

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως το τηλέφωνο μου δεν περνει update.

Πως μπορώ να το τσεκάρω σίγουρα αυτό?

 

Αν δεν έχεις κάνει εγγραφή για το developers preview πρόγραμμα της MS δεν θα σου βρεί κάποιο update!

Αν θέλεις να κάνεις για να περάσεις από τώρα τα 8.1 μπορείς να ακολουθήσεις τις οδηγίες εδώ.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Κατι που παρατηρησα σημερα,λογικα ετσι θα ηταν...Στα τρια κουμπια κατω που φωτίζονται απο μεσα,αν κοιτάξεις το κιν λιγο απο ψηλά η αρκετά κοντά κυρίως στο μεσαιο το κουμπι φαίνεται λιγάκι απο μεσα που φωτιζει εκει απο πίσω..Δεν ξερω αν εγινα κατανοητος!Το εχει παρατησησει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις κάνει εγγραφή για το developers preview πρόγραμμα της MS δεν θα σου βρεί κάποιο update!

Αν θέλεις να κάνεις για να περάσεις από τώρα τα 8.1 μπορείς να ακολουθήσεις τις οδηγίες εδώ.

 

σε ευχαριστω . το εκανα και μολις μου κανει update τωρα...απλα ηθελα να ρωτησω εαν είναι αξιόπιστο ολο αυτό?

με λιγα λογια για να καταλαβω, θα οσοι το κανουν αυτό θα περνουν πρωτοι update? τα ανεπίσημα? πριν βγει το κανονικο?

Link to comment
Share on other sites

Με το sysapp pusher στην πραγματικότητα θα παίρνεις updates εάν είναι διαθέσιμα για όλους, τη στιγμή που θα κάνεις τη διαδικασία χειροκίνητα.

 

Χωρίς το sysapp pusher θα παίρνεις τα διαθέσιμα για όλους updates όποτε καπνίσει στο λειτουργικό του κινητού.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Κατι που παρατηρησα σημερα,λογικα ετσι θα ηταν...Στα τρια κουμπια κατω που φωτίζονται απο μεσα,αν κοιτάξεις το κιν λιγο απο ψηλά η αρκετά κοντά κυρίως στο μεσαιο το κουμπι φαίνεται λιγάκι απο μεσα που φωτιζει εκει απο πίσω..Δεν ξερω αν εγινα κατανοητος!Το εχει παρατησησει καποιος?

 

Ακριβώς έτσι είναι και μένα, το έχω παρατηρήσει καιρό τώρα, υποθέτω πως δεν θεωρείται ελάττωμα αλλά μάλλον έτσι είναι από την κατασκευή του...

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν και θα περιμενω την επισημη σε λιγες μερες ενημερωση για 8.1, επειδη ημουν κατοχος android και εκει οταν περναγα μια αναβαθμιση μετα εκανα επαναφ. εργ. ρυθμισεων(factory reset) για να κατσει καλα η νεα τελευταια καθε φορα εκδοση, αυτο ισχυει και για τα windows phone? Ή δεν χρειαζεται;; Λιγο ακυρη η ερωτηση αλλα ρωταω απο περιεργεια πεερισσοτερο...
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου άκυρη η ερώτηση σου... Η απάντηση είναι όχι, εκτός αν θες εσύ για κάποιο λόγο... Οι αναβαθμίσεις είναι OTA και δεν υπολειτουργούν ή προκαλούν προβλήματα για να χρειάζεται Hard Reset... Τουλάχιστον μέχρι τώρα και από αυτα που είδαμε εμείς που βάλαμε την 8.1 developers preview...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν και θα περιμενω την επισημη σε λιγες μερες ενημερωση για 8.1, επειδη ημουν κατοχος android και εκει οταν περναγα μια αναβαθμιση μετα εκανα επαναφ. εργ. ρυθμισεων(factory reset) για να κατσει καλα η νεα τελευταια καθε φορα εκδοση, αυτο ισχυει και για τα windows phone? Ή δεν χρειαζεται;; Λιγο ακυρη η ερωτηση αλλα ρωταω απο περιεργεια πεερισσοτερο...

 

 

 

Γενικά δε θα έχεις θέμα όπως; σε android αλλά καμια εφαρμογή μπορεί να χρειαστει να επανεγκαταστησεις αν δε κάτσει καλά. Αλλά ακόμα και το hard reset στα 8.1 ειναι παιχνιδακι γιατί σου επαναφέρει από backup μέχρι και τη start screen. Οποτε no worries.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μερικες ερωτησεις...αρχικα οταν κλεινει το κινητο απο μπαταρια και το βαζω για φορτιση ανοιγει μετα απο λιγο!απλα στα παλια μου κινητα παρεμεναι κλειστο και φορτιζε..ετσι ειναι σε ολους ετσι?2ον πως μπορω να βγαλω την προβλεψη κειμενου στα μηνυματα?

και 3ο πανω αριστερα μου εχει το H ΚΑΙ ΤΟ Ε που δανταζομαι ειναι για τα δεδομενα πακετων!πως το απενεργοποιω?θενκς!ααα και εκανα μια αναβαθμιση οπως δοθηκε στην προηγουμενη σελιδα για w.p 8.1 αλλα ενω ηρθε μια ενημερωση δεν ειναι το 8.1 γιατι δεν κατεβαινει η μπαρα απο πανω!

Link to comment
Share on other sites

1) Ναι έτσι είναι...

 

2) Τι εννοείς? Δεν απενεργοποιούνται, είναι σύμβολα... Αν θες να κλείσεις τα δεδομένα πας Ρυθμίσεις -> Κινητή Τηλεφωνία

 

Για να κατεβάσεις τα 8.1 developers preview τσέκαρε ΕΔΩ τις οδηγίες στο πρώτο ποστ

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μερικες ερωτησεις...αρχικα οταν κλεινει το κινητο απο μπαταρια και το βαζω για φορτιση ανοιγει μετα απο λιγο!απλα στα παλια μου κινητα παρεμεναι κλειστο και φορτιζε..ετσι ειναι σε ολους ετσι?2ον πως μπορω να βγαλω την προβλεψη κειμενου στα μηνυματα?

και 3ο πανω αριστερα μου εχει το H ΚΑΙ ΤΟ Ε που δανταζομαι ειναι για τα δεδομενα πακετων!πως το απενεργοποιω?θενκς!ααα και εκανα μια αναβαθμιση οπως δοθηκε στην προηγουμενη σελιδα για w.p 8.1 αλλα ενω ηρθε μια ενημερωση δεν ειναι το 8.1 γιατι δεν κατεβαινει η μπαρα απο πανω!

 

Όταν είναι κλειστή η συσκευή και το βάλεις στη φόρτιση θα ανοίξει! Έτσι κάνει σε όλα τα wp!

Το H και το E που σου βγάζει είναι η ταχύτητα σύνδεσης των δεδομένων. Στα WP8 έμενε μόνιμα το σύμβολο δίπλα από την ισχύ του σήματος αλλά στα WP8.1 πλέον εμφανίζεται μόνο όταν έχεις ανοιχτά τα δεδομένα!

Ψάξε πάλι στην ενημέρωση τηλεφώνου για update μήπως σου έχει ξεφύγει κανένα!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Αρχιζει αυτη τη βδομαδα να δινεται η Nokia Cyan σε 1520. 1020 και 925.

Οι πρωτες χωρες που θα την παρουν ειναι Βελγιο,Ολλανδια, Λουξεμβουργο.(unbranded)

Link to comment
Share on other sites

Πηγή έχεις? Δεν σε πιστεύω :lol::lol::lol:

 

Πλακα κάνω εννοείται... Άκουσες τίποτα για τις υπόλοιπες χώρες...?? Γερμανία ή Αγγλία που απο όσο έχω διαβάσει αυτές τις 2 έχουμε βάλει οι περισσότεροι που το κάναμε unbraded...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πηγή έχεις? Δεν σε πιστεύω :lol::lol::lol:

 

Πλακα κάνω εννοείται... Άκουσες τίποτα για τις υπόλοιπες χώρες...?? Γερμανία ή Αγγλία που απο όσο έχω διαβάσει αυτές τις 2 έχουμε βάλει οι περισσότεροι που το κάναμε unbraded...

 

 

http://news.softpedia.com/news/Microsoft-Starting-Lumia-Cyan-Update-Rollout-for-Nokia-Phones-in-Mid-June-445291.shtml

Link to comment
Share on other sites

Αρχιζει αυτη τη βδομαδα να δινεται η Nokia Cyan σε 1520. 1020 και 925.

Οι πρωτες χωρες που θα την παρουν ειναι Βελγιο,Ολλανδια, Λουξεμβουργο.(unbranded)

 

Και δηλαδή απλά θα κάνουμε τσεκ για ενημέρωση όπως κάνουμε τώρα και θα πει έχει ενημέρωση και θα την πάρουμε ε; τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

χτες εβαλα την 8.1 και σημερα το πρωι ενω ειχα το κινητο στην τσεπη μου αυτο εκλεισε απο μονο του και τωρα δεν ανοιγει!!!!τι μπορει να εχει συμβει?μπαταρια ειχα αρκετη!

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εκανα ενα reset και ανοιξε ξανα αλλα μου ερχονται συνεχεια ενημερωσεις!

Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζεις τα 8.1 δεν είναι μία ενημέρωση.. Απαιτούνται 2 ή 3 ενημερώσεις (δεν θυμάμαι ακριβώς)... Κάνε έλεγχο για ενημερώσεις και άστο να τελειώσει...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, αγορασα τη Παρασκευη τη συσκευη, και παιδια απο χτες παρατηρω ακριβως στο πανω πανω μερος της οθονης διπλα απο το σημα κοντα στο σηματακι το wifi οτι υπαρχει κατι σαν μια μαυρη ανεπαισθητη γραμμη, σαν λεκες, ο οποιος δε γινεται εμφανης με γυμνο ματι η αληθεια ειναι. Κλεινωντας το κινητο δε φαινεται κατι, ετσι με οθονη απενεργοποιημενη. Σαν να ειναι στο εσωτερικο ενα πραγμα δε μπορω να το εξηγησω καλυτερα. Φαινεται αν το παρατηρησεις καλα οταν γυρνας τη συσκευη για να δεις, ας πουμε μια φωτο, εκει στο μαυρο περιθωριο. Αλλα και παλι δε μπορω να προσδιορισω τι ειναι, ουτε και να το βγαλω φωτο. Πρεπει να επικρατουν συνθηκες σκοταδιου εντελως. Εχει παρατηρησει κανεις παρομοιο φαινομενο;;
Link to comment
Share on other sites

Ναι μην αγχώνεσαι, το έχουν όλες οι Amoled οθόνες αυτο... Σε άλλες λιγότερο κ σε άλλες περισσότερο....
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι μην αγχώνεσαι, το έχουν όλες οι Amoled οθόνες αυτο... Σε άλλες λιγότερο κ σε άλλες περισσότερο....

 

Τουλαχιστον δεν ειμαι ο μονος...οκ.. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι μην αγχώνεσαι, το έχουν όλες οι Amoled οθόνες αυτο... Σε άλλες λιγότερο κ σε άλλες περισσότερο....

 

Παρ ολα αυτα καλυπτει η εγγυηση;; αν και δεν το σκεφτομαι..απλα πληροφοριακα..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παρ ολα αυτα καλυπτει η εγγυηση;; αν και δεν το σκεφτομαι..απλα πληροφοριακα..

 

Όχι γιατί δεν αποτελεί πρόβλημα, αλλά γνώριμο φαινόμενο των amoled. Λίγοι είναι οι τυχεροί που είναι εντελώς καθαρή η οθόνη τους, οι υπόλοιποι είναι αυτοί που δεν το έχουν παρατηρήσει καν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον δεν ειμαι ο μονος...οκ.. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Παρ ολα αυτα καλυπτει η εγγυηση;; αν και δεν το σκεφτομαι..απλα πληροφοριακα..

 

Εμένα να δείς όταν πέφτω στο κρεβάτι και έχω σβηστό το φως και παίζω με το κινητό και πετύχω απόλυτο μαύρο παθαίνω σοκ! Όλη η οθόνη σημάδια :D

Αλλά ετσι είναι οι amoled... Δε τις αλλάζω όμως με τίποτα!

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...