Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, διαβάζω ότι μερικοί πήρατε ένα update εμένα είναι αγορασμένο από το plesio και δεν μου έχει έρθει η ενημέρωση.. τι παίζει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, διαβάζω ότι μερικοί πήρατε ένα update εμένα είναι αγορασμένο από το plesio και δεν μου έχει έρθει η ενημέρωση.. τι παίζει?

 

Με WP8 (Nokia black) είσαι?

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Την 8,1 φοράει...έχει βγει καμία ενημέρωση πάνω σε αυτήν?

 

Βγήκε προχθές μια μικρή!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Ειμαι κατοχος του nexus 4 android. Χωρις να εχω πειραξει τη συσκευη (εννοω root) σκεφτομαι τις τελευταιες μερες να ξαναεπιστρεψω στα παλια λημερια και συγκεκριμενα στο συγκεκριμενο μοντελο της νοκια. (Θα ανταλλαξω μαλλον το νεξους με το νοκια). Αυτο που με προβληματιζει ειναι ο αποθηκευτικος χωρος, καθως ειμαι και μεγας λατρης της φωτογραφιας, και δε ξερω κατα ποσο θα επαρκει η 32αρα μνημη με δεδομενο οτι θα βγαζω αρκετες φωτο..

Επισης τι παιζει με τις ενημερωσεις; Τις παιρνουν αμεσως ολα τα windows phone κινητα; Οσοι το χρησιμοποιειτε ειστε ευχαριστημενοι;

Ξερω οτι εχει περιορισμενο αριθμο apps, πιστευω ομως οτι γενικοτερα δεν εχω τρελες απαιτησεις..

Απο κολληματα πως παει η συσκευη; τρωει σκαλωματα, κολλαει; Μπαταρια; Μπορω να κανω sync τις επαφες μου απο gmail?

 

Αυτα... Απο πλευρας οθονης εχετε να κανετε θετικα σχολια;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Κατοχος του κινητου κι εγω απο την προσφορα της voda εδω και 4 μηνες περιπου..

Ηθελα να ρωτησω για την μπαταρια κατι,εσας σε κατασταση αναμονης τι ποσοστο % σας τρωει?Εμενα ειναι στο 1% και κατι περιπου..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Κατοχος του κινητου κι εγω απο την προσφορα της voda εδω και 4 μηνες περιπου..

Ηθελα να ρωτησω για την μπαταρια κατι,εσας σε κατασταση αναμονης τι ποσοστο % σας τρωει?Εμενα ειναι στο 1% και κατι περιπου..

 

Διευκρίνισε τι εννοείς κατάσταση αναμονής και πόση ώρα... Δηλ χωρίς ίντερνετ? Και για τι χρονικό διάστημα μιλάμε...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από Vodafone το έχω πάρει με την προσφορά που είχε πριν κάποιους μήνες. Και εμένα με την stock rom της Vodafone σε κατάσταση αναμονής με όλα κλειστά όπως και σε flight mode καταναλώνει 1% την ώρα. Αλλά μου κάνει το άλλο κουφό. Ας πούμε ότι το πριν κοιμηθώ το άφησα ανοικτό με μπαταρία στο 95%. Μετά από οκτώ ώρες είναι στο 86 με 87% αλλά μόλις του κάνω μια επανεκκίνηση ανεβαίνει στο 90 με 92%!!! Και αρχίζει να πέφτει πάλι περίπου 1% την ώρα!!! Δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό ή αν έχει κάποιο πρόβλημα ο μετρητής της μπαταρίας. Αν κάποιος έχει παρόμοια εμπειρία ας μου πει. Πάντως την μέρα την βγάζω άνετα με μέτρια χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από Vodafone το έχω πάρει με την προσφορά που είχε πριν κάποιους μήνες. Και εμένα με την stock rom της Vodafone σε κατάσταση αναμονής με όλα κλειστά όπως και σε flight mode καταναλώνει 1% την ώρα. Αλλά μου κάνει το άλλο κουφό. Ας πούμε ότι το πριν κοιμηθώ το άφησα ανοικτό με μπαταρία στο 95%. Μετά από οκτώ ώρες είναι στο 86 με 87% αλλά μόλις του κάνω μια επανεκκίνηση ανεβαίνει στο 90 με 92%!!! Και αρχίζει να πέφτει πάλι περίπου 1% την ώρα!!! Δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό ή αν έχει κάποιο πρόβλημα ο μετρητής της μπαταρίας. Αν κάποιος έχει παρόμοια εμπειρία ας μου πει. Πάντως την μέρα την βγάζω άνετα με μέτρια χρήση.

 

Ακριβως το ιδιο και εγω με Voda συσκευη και περασμενη Ουγγρικη ρομ απο πανω..Μαλλον κατι παιζει με τον μετρητη καταναλωσης μπαταριας...Μαλιστα μου εκανε εντυπωση πως ειναι δυνατον να χανει 1% την ωρα σε Flight καθε βραδυ και αναρωτιομουν..

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Διευκρίνισε τι εννοείς κατάσταση αναμονής και πόση ώρα... Δηλ χωρίς ίντερνετ? Και για τι χρονικό διάστημα μιλάμε...

 

Ναι ολα κλειστα χωρις ιντερνετ bluetooth κτλ,αλλα οχι σε λειτουργια πτησης,κανονικα στο δικτυο του..

Κυριως αυτο το παρατηρω το βραδυ που κοιμαμαι,και αναλογα ποσες ωρες μετα θα ξυπνησω εχει χασει περιπου αναλογο ποσοστό απο την μπαταρια.. πχ κοιμαμαι 8 ωρες εχει χασει 8% περιπου

Κι αυτο που ειπαν και τα παιδια πιο πανω το κανει κι εμενα ωρες ωρες,μπορει πχ στο 8ωρο μετα απο πληρη φορτιση, να χασει 10-12% και με μια επανεκκίνηση πολλες φορες δειχνει οτι εχει χασει μονο 3-4%..

 

Υ.Γ. βαζω και δυο φωτο που τραβηξα μολις τωρα..Η πρωτη με το 65% ειναι πριν κανω επαννεκινηση και η επομενη με το 81% ειναι μετα..

 

[ATTACH]45915[/ATTACH] [ATTACH]45916[/ATTACH]

Edited by apollodelphi
Link to comment
Share on other sites

SOS ερώτηση! Πως μπορω να στειλω τις επαφες μου που εχω στο τηλ, συγκεκριμενα απο το Gmail ειναι... στην καρτα SIM... γιατι θελω λογο δουλειας να τη βαλω σε ενα παλιο κινητο
Link to comment
Share on other sites

SOS ερώτηση! Πως μπορω να στειλω τις επαφες μου που εχω στο τηλ, συγκεκριμενα απο το Gmail ειναι... στην καρτα SIM... γιατι θελω λογο δουλειας να τη βαλω σε ενα παλιο κινητο

 

Δεν ξέρω αν κατάλαβα αλλά δες το παρακάτω

http://www.windowsphone.com/s?appid=dc08943b-7b3d-4ee5-aa3c-30f1a826af02

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, μια ερωτηση . . . δε ξερω γιατι εχω κολλησει ετσι . . . απο που αλλαζουν τον ηχο των εισερχομενων μηνυματων . . . ???

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, μια ερωτηση . . . δε ξερω γιατι εχω κολλησει ετσι . . . απο που αλλαζουν τον ηχο των εισερχομενων μηνυματων . . . ???

 

Ρυθμισεις-Ηχοι κλησεων-υπενθυμισεις :D

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδιά. εχουμε καμια ενημερωση ποτε θα μπει το usb on the go? Νομιζω με αυτο θα ειναι κομπλε κατα την γνωμη μου
Link to comment
Share on other sites

Όπως ακούγεται θα είναι στην πρώτη αναβάθμιση των WP8.1

 

Μπορεί να το έχουμε και στην αρχική έκδοση τέλος του μήνα βέβαια.. Μένει να το δούμε...

 

Ότι θα υπάρχει, είναι σίγουρο... Με μια νααζήτηση μέσα στο κινητό, θα βρείτε την "κρυφή" ρύθμιση, που ετοιμάζει το έδαφος λογικά...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή το έχω απορία και δε μου φέυγει. To κινητό σας κάνει σα κουδουνίστρα οταν το ταρακουνάτε όπως το δικό μου; Οκ είναι το OIS αλλά τόσο πολύ ακούγεται;
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή το έχω απορία και δε μου φέυγει. To κινητό σας κάνει σα κουδουνίστρα οταν το ταρακουνάτε όπως το δικό μου; Οκ είναι το OIS αλλά τόσο πολύ ακούγεται;

 

Yep...Ετσι ακουγεται.Ολα θεμα συνηθειας ειναι....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό όπως είχα γράψει πριν από λίγο καιρό ανα τυχαία χρονικά διαστήματα "παγώνει" όταν είναι κλειδωμένο με αποτέλεσμα ο μόνος τρόπος να λειοτυργήσει πάλι να είναι το soft reset πατώντας τα αντίστοιχα πλήκτρα... Έχω δοκιμάσει Hard reset κτλ και δεν έχει να κάνει με το σήμα γιατί το παθαίνει και σε επεριοχές που έχει σήμα...

 

Στην αρχή σκέφτηκα ότι μπορεί να είναι λόγω της dev previw κάποιο κόλλημα καθώς δεν θυμάμαι να μου το έκανε με WP8...

Όμως διάβασα στο ίντερενετ και άλλους που είχαν παρόμοιο θέμα πολύ πριν βγει η dev preview όπως πχ 08/2013...

 

Δεν θα είχα κάποιο θέμα να περιμένω την επίσημη να δω μήπως φτιάξει αλλά το πρόβλημα είναι ότι έτυχε να παγώσει και βράδυ οπότε το πρωί δεν χτύπησε το ξυπνητήρι για τη δουλειά...

 

Μετά το hard reset που είχα κάνει πριν 10 μέρες περίπου δεν το είχε ξανακάνει αλλά από την Δευτέρα το βράδυ το έκανε μέχρι σήμερα 3 φορές...

 

Εχει να προτείνει κάποιος κάποια λύση?

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό όπως είχα γράψει πριν από λίγο καιρό ανα τυχαία χρονικά διαστήματα "παγώνει" όταν είναι κλειδωμένο με αποτέλεσμα ο μόνος τρόπος να λειοτυργήσει πάλι να είναι το soft reset πατώντας τα αντίστοιχα πλήκτρα... Έχω δοκιμάσει Hard reset κτλ και δεν έχει να κάνει με το σήμα γιατί το παθαίνει και σε επεριοχές που έχει σήμα...

 

Στην αρχή σκέφτηκα ότι μπορεί να είναι λόγω της dev previw κάποιο κόλλημα καθώς δεν θυμάμαι να μου το έκανε με WP8...

Όμως διάβασα στο ίντερενετ και άλλους που είχαν παρόμοιο θέμα πολύ πριν βγει η dev preview όπως πχ 08/2013...

 

Δεν θα είχα κάποιο θέμα να περιμένω την επίσημη να δω μήπως φτιάξει αλλά το πρόβλημα είναι ότι έτυχε να παγώσει και βράδυ οπότε το πρωί δεν χτύπησε το ξυπνητήρι για τη δουλειά...

 

Μετά το hard reset που είχα κάνει πριν 10 μέρες περίπου δεν το είχε ξανακάνει αλλά από την Δευτέρα το βράδυ το έκανε μέχρι σήμερα 3 φορές...

 

Εχει να προτείνει κάποιος κάποια λύση?

 

Μήπως έχεις βάλει καμιά εφαρμογή που στη κάνει τη δουλειά;

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Η sim πόσο παλιά είναι και αν είναι κομμένη (νομίζω οτι έχεις απαντήσει αλλα δεν θυμάμαι).

Αν έχεις τη δυνατότητα δοκίμασε να το έχεις χωρίς sim...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Τις εφαρμογές που είχα βάλει από την Κυριακή τις έβγαλα σήμερα το πρωί για καλό και για κακό...

 

Ήταν 3, Sticky Notes HD, ESPN F1 και Global TV

 

Όταν μου ξαναέκανε αυτά τα κόλπα (πριν κάνω hard reset, δηλ πριν 10 μέρες) δεν είχα κάποια από αυτές μέσα βέβαια αλλά ίσως να ήταν κάποια άλλη...

 

Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω για να το αποφύγω... Η επόμενη λύση είναι Nokia Care και αντικατάσταση μετά από έλεγχο... Αλλά πρέπει να γυρίσω σε WP8 πρώτα γιατί μπορεί να πατήσουν εκεί... Βέβαια εδώ στην Πάτρα είναι πολύ συνεννοήσιμοι αλλά ποτέ δεν ξέρεις...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η sim πόσο παλιά είναι και αν είναι κομμένη (νομίζω οτι έχεις απαντήσει αλλα δεν θυμάμαι).

Αν έχεις τη δυνατότητα δοκίμασε να το έχεις χωρίς sim...

 

Δυστυχώς δεν έχω την δυνατότητα χωρίς Σιμ καθώς τα παλιά τηλέφωνα τα έχω δώσει σε γνωστούς μου ή τα έχω πουλήσει...

 

Η σιμ είναι καινούρια... Την είχα αγοράσει μαζί με το κινητό περίπου στις 23/01/2014... Λες να πάω να πάρω μια άλλη μήπως είναι ελλατωματική?

 

Επίσης δεν το κάνει ανα τακτά χρονικά διαστήματα για να μπορώ να το τσεκάρω με σιγουριά... Πχ τώρα είχε 10 μέρες να το κάνει και ήταν κανονικά με σιμ και φουλ χρήση... Και από Δευτέρα βράδυ το έκανε 3 φορές...

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω καθόλου φίλε... Η απόφαση είναι δικιά σου. Μπορείς να δοκιμάσεις να αλλάξεις sim ως έσχατη λύση πριν το Nokia Care... αλλιώς γύρνα το σε 8 και πήγαινε το κατευθείαν.
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα μήνα που άλλαξα σιμ και συνεχίζει να το κάνει και σε μένα (παγώνει) . Δεν φταίει η preview καθώς μου το έκανε και πριν την βάλω , το 1520 που επίσης έχω δεν το έχει κάνει ποτέ.....
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...