Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι αριθμοί του ποσοστού της μπαταρίας έχουν μια διαφάνεια, ενώ το εικονίδιο όχι.

Την ίδια διαφάνεια που έχει στο κάτω μέρος εκεί που λέει "τελευταία ενημέρωση..."

Μάλλον πρόκειται για φόντο που υπάρχει στην εφαρμογή του καιρού που χρησιμοποιεί ο φίλος.

Ας μας πει στις ρυθμίσεις της lock screen ποια βασική εφαρμογή έχει.

 

υγ:εκτός αν το 8.1 upgrade ξεκίνησε να διανέμεται lol

Edited by mobiuser

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αντε να το πάρει η εφαρμογή είναι το lock manager έχει free και paid η μόνη διαφορα έιναι στις διαφημίσεις όταν την κατεβασεις πας στις επιλογές για το background και τα φτιάχνεις απο εκει
Link to comment
Share on other sites

Αντε να το πάρει η εφαρμογή είναι το lock manager έχει free και paid η μόνη διαφορα έιναι στις διαφημίσεις όταν την κατεβασεις πας στις επιλογές για το background και τα φτιάχνεις απο εκει

κατι εχω κανει και δεν μου δουλευει το lock screen oti kai na βαλω.... αμα κανω hard reset πανε ολα ??

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν στα κρατάει ότι αλλαγη κανείς μην πατήσεις back αλλα την δισκέτα που έχει κάτω πρώτα για να στα αποιηκευσει
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ απο χθες στην εξωτερική ένδειξη της μπαταρίας έχει κολλήσει στο 63% στην προφύλαξη οθονης. Το έκλεισα το ανοιξα το ίδιο να κάνω πάλι reset ή να το πάω νοκια ;

αντιπροσωπείες νοκια που έχει;

 

Και πραγματικά σου πέρασε απ' το μυαλό να το πας ΝΟΚΙΑ ή το είπες αστειευόμενος ? Και τι θα έλεγες? Έχει πρόβλημα η εφαρμογή? :lol: :wacko:

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Και πραγματικά σου πέρασε απ' το μυαλό να το πας ΝΟΚΙΑ ή το είπες αστειευόμενος ? Και τι θα έλεγες? Έχει πρόβλημα η εφαρμογή? :lol: :wacko:

 

στην νοκια δεν θελω να το παω για αυτο αλλα γτ πεφτει πολυ γρηγορα η μπαταρια πιο γρηγορα και απο το 820 που ειχα πριν

Link to comment
Share on other sites

Bill έτσι όπως τα 'γραψες... :confused:

Τη συσκευή πόσο καιρό την έχεις? Βγάλε την εφαρμογή για απεικόνιση/μέτρηση μπαταρίας !!! Έχεις κλειστές αχρείαστες λειτουργίες (NFC κλπ.)?

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Bill έτσι όπως τα 'γραψες... :confused:

Τη συσκευή πόσο καιρό την έχεις? Βγάλε την εφαρμογή για απεικόνιση/μέτρηση μπαταρίας !!! Έχεις κλειστές αχρείαστες λειτουργίες (NFC κλπ.)?

 

κανα 20ημερο ναι τα εχω κλειστα αυτα

Link to comment
Share on other sites

Εσάς η μπαταρία πότε άρχισε να στρώνει;

Γιατί εγώ που το έχω από το Σαββάτο δεν βλέπω καμία βελτίωση

Link to comment
Share on other sites

Το εχω και εγω απο το Σαββατο.Μετα τη πρωτη φορτιση αντεξε 13 ωρες.Μετα τη δευτερη φορτιση απενεργοποιησα πολλες εφαρμογες παρασκηνιου που δεν μου χρειαζονταν και εβγαλε 25 ωρες.Μολις τωρα το εβγαλα απο τη μπριζα,ειναι στο 100% και περιμενω να δω...Η αληθεια ειναι βεβαια οτι δεν εχω προλαβει να το λιωσω στη χρηση..
3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

Το εχω και εγω απο το Σαββατο.Μετα τη πρωτη φορτιση αντεξε 13 ωρες.Μετα τη δευτερη φορτιση απενεργοποιησα πολλες εφαρμογες παρασκηνιου που δεν μου χρειαζονταν και εβγαλε 25 ωρες.Μολις τωρα το εβγαλα απο τη μπριζα,ειναι στο 100% και περιμενω να δω...Η αληθεια ειναι βεβαια οτι δεν εχω προλαβει να το λιωσω στη χρηση..

 

Εγώ φοβάμαι μην έπεσα σε ελλατωματική συσκευή!!Στο παρασκήνιο τρέχω ότι έτρεχα και στο 920 αλλά εκείνο μου έβγαζε άνετα μια μέρα με μέτρια χρήση!!Θα κάνω υπομονή λίγο ακόμα αλλιώς θα το πάω πίσω για αντικατάσταση

Link to comment
Share on other sites

Σε διάρκεια ύπνου 7 ωρών,το 1020 σε αναμονή,συνδεδεμένο με wifi,viber στο παρασκήνιο και αφύπνιση ενεργή κατανάλωσε 4%.

 

Με δεδομένα και περιαγωγή κλειστά,στο 2g,δίπλα από τις μπάρες δικτύου βγάζει το Ε.Αυτό το έβγαζε το iphone μου όταν είχα τα δεδομένα ανοιχτά,είναι φυσιολογικό να εμφανίζεται?

3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

Σε διάρκεια ύπνου 7 ωρών,το 1020 σε αναμονή,συνδεδεμένο με wifi,viber στο παρασκήνιο και αφύπνιση ενεργή κατανάλωσε 4%.

 

Με δεδομένα και περιαγωγή κλειστά,στο 2g,δίπλα από τις μπάρες δικτύου βγάζει το Ε.Αυτό το έβγαζε το iphone μου όταν είχα τα δεδομένα ανοιχτά,είναι φυσιολογικό να εμφανίζεται?

 

Ναι και εγώ με 2g Ε μου δείχνει το σήμα μην ανησυχείς.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Σε διάρκεια ύπνου 7 ωρών,το 1020 σε αναμονή,συνδεδεμένο με wifi,viber στο παρασκήνιο και αφύπνιση ενεργή κατανάλωσε 4%.

 

Με δεδομένα και περιαγωγή κλειστά,στο 2g,δίπλα από τις μπάρες δικτύου βγάζει το Ε.Αυτό το έβγαζε το iphone μου όταν είχα τα δεδομένα ανοιχτά,είναι φυσιολογικό να εμφανίζεται?

 

μια χαρα εισαι εμενα χθες σε 8 ωρες υπνου εχοντας το σε λειτουργιας πτησης εχασε 8% !!!

Edited by billstamaniac
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ακόμα την εφαρμογή για το ποσοστό της μπαταρίας?Μήπως τρώει από εκεί..Ελπίζω στο επόμενο update να μπεί ποσοστό μπαταρίας...
3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ακόμα την εφαρμογή για το ποσοστό της μπαταρίας?Μήπως τρώει από εκεί..Ελπίζω στο επόμενο update να μπεί ποσοστό μπαταρίας...

 

οτι εφαρμογες ειχα στο 820 τα ιδια εχω βαλει και εδω την εβγαλα την συγκεκριμενη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω φάει το κόσμο και δεν το βρίσκω,πως βγάζουμε το λεξικό από το μηνύματα..Ποτέ δεν χρησιμοποιούσα και δεν με βολεύει καθόλου...
3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

Σε διάρκεια ύπνου 7 ωρών....

 

.. σε 8 ωρες υπνου...

 

[Mpampas me kori 6minon mode on]

Sorry για το άσχετο post αλλά δεν έχετε ιδέα πόσο σας ζηλεύω που κοιμάστε τόσες ώρες... :p :p

 

[Mpampas me kori 6minon mode off]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω φάει το κόσμο και δεν το βρίσκω,πως βγάζουμε το λεξικό από το μηνύματα..Ποτέ δεν χρησιμοποιούσα και δεν με βολεύει καθόλου...

 

Settings -> keyboard -> πατάς πάνω στην γλώσσα που θέλεις και αποεπιλέγεις ότι δεν θέλεις. Πάντως οι διορθώσεις που κάνουν στα ελληνικά τα windows phone είναι απίστευτα σωστές σε σύγκριση με το android που του λείπουν βασικές λέξεις.

Link to comment
Share on other sites

Παντως κι εγω παρατηρησα οτι στην λειτουργια πτησης μου χανει τουλαχιστον 10% σε 7-8 ωρες..Το εχω το κιν. 10 μερες περιπου.Ισως δεν εχει στρωσει ακομα.Κατα τ αλλα δεν νομιζω να εχω drain διοτι σε κατασταση αναμονης με wifi ανοιχτο βελπω περιπου οτι χανει 1% την ωρα..
Link to comment
Share on other sites

[Mpampas me kori 6minon mode on]

Sorry για το άσχετο post αλλά δεν έχετε ιδέα πόσο σας ζηλεύω που κοιμάστε τόσες ώρες... :p :p

 

[Mpampas me kori 6minon mode off]

:lol:Sado κoυράγιο το δύσκολα περνάνε σιγά σιγά,θα κοιμάται πιο πολλές ώρες το βράδυ όσο περνάνε οι μήνες...

 

Κax ευχαριστώ πολύ,ένω είχα παει στο πληκτρολόγιο δεν είχα σκεφτεί να πατήσω πάνω στη γλώσσα...Το παρατήρησα ότι είναι ιδιαίτερα προσεγμένο αλλά καλώς ή κακώς έχω συνηθίσει χωρίς...

Όσον αφορά τη μπαταρία πρέπει να το βάλω πάλι για φόρτιση,18 ώρες άντεξε με normal χρήση αν και χθες το βράδυ κατέβασα τους ελληνικούς χάρτες που μου έφαγαν 10%.

Επίσης αφαίρεσα την επιλογή εξοικονόμησης ενέργειας μιας και έκοβε τις ειδοποιήσεις σε viber-email...Απεγκατεστησα και ξαναεγκατεστησα το viber διοτι αν και η εφαρμογη ηταν ανοιχτη στο παρασκηνιο δεν χτυπουσε οταν με επαιρναν τηλεφωνο ή εστελναν μηνυματα.Με τη νεα εγκατασταση σα να εστρωσε...

3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το Viber το είχαμε πει και στο τόπικ των εφαρμογών... Μετά την αναβάθμιση δεν χτυπούν τα τηλέφωνα και η λύση είναι η επανεγκτάσταση του...

 

Οι προτεινόμενες λέξεις πάντως είναι εκπληκτικά καλές και πηγαίνει με βάση τη λογική (όσο γίνεται δηλαδή)... Βολεύει απίστευτα κ δεν το περίμενα...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όντως τα SMS ειναι απόλαυση.Το t9 το είχα ξεχάσει με τα ρομποτακια.Προσπαθούσα να μάθω το go SMS νέες λέξεις,πολύ τούβλο το άτιμο.Τα μαμισια δραμα....Ετσι εύκολα και γρήγορα έγραφα και με το Ν8
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...