Jump to content

[Επίσημο] Nokia 207


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθω να φτιαξω τα mo-call , friendcaller μεσω του κινητου για Voip internet calls αφου το viber μου βγαζει error οποια εκδοση και αν εβαλα.Αλλα και αυτα δε φαινεται να λειτουργουν. Εχει κανεις καποια παρομοια λυση για κλησεις over 3g ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 76
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσπαθω να φτιαξω τα mo-call , friendcaller μεσω του κινητου για Voip internet calls αφου το viber μου βγαζει error οποια εκδοση και αν εβαλα.Αλλα και αυτα δε φαινεται να λειτουργουν. Εχει κανεις καποια παρομοια λυση για κλησεις over 3g ?

Πήγαινε Μενού > Ρυθμίσεις > Συνδεσιμότητα > Τηλέφωνο διαδικτύου > Σύνδεση

Και μετά θα σου βγάλει ένα οδηγό για friendcaller, numbuzz out, mo-call, sip settings, κλπ. Το έκανες από εκεί και δεν δούλεψε;:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς από πού μπορούμε να προμηθευτούμε battery cases(νομίζω έτσι λέγονται) άλλων χρωμάτων για το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Ελληνική γλώσσα δεν υπάρχει, ούτε στο μενού, ούτε γραφής. Το WhatsApp επίσημα δεν διατίθεται και δεν υποστηρίζεται από τη συσκευή. Ανεπίσημα όμως υπάρχει δυνατότητα εγκατάστασης και το πέρασα. Λειτουργεί κανονικά.:D

 

Ακολούθησε τις παρακάτω οδηγίες. Λογικά, εκτός από το Nokia 207, θα λειτουργεί και σε Nokia 208 single και dual sim.

  1. Κατέβασε το συνημμένο αρχείο
  2. Αποσυμπίεσε και το αρχείο "WhatsApp.jad"
  3. Συνέδεσε τη συσκευή με USB καλώδιο και πέρασε το αρχείο "WhatsApp.jad" σε ένα από τους φακέλους σου (όχι εκτός φακέλων, δεν θα σε αφήσει)
  4. Βρες το αρχείο από το Menu > Apps > Files
  5. Με επιλεγμένο το WhatsApp, πάτα Options > Update version
  6. Αποδέξου όλες τις προειδοποιήσεις και τρέξε την εφαρμογή και τον οδηγό

 

Είσαι έτοιμος.:happy: Η εφαρμογή τρέχει κανονικά στο παρασκήνιο και βγάζει ειδοποιήσεις στην αρχική οθόνη. Το μόνο αρνητικό είναι ότι αν θέλεις να μπεις στο γραφικό της περιβάλλον για να στείλεις ένα μήνυμα (όχι να απαντήσεις) πρέπει να πας στο αρχείο μέσα από το Menu όπως περιγράφεται στο Βήμα 4.

 

Δοκίμασα αυτήν την διαδικασία και οταν πατάω πάνω στο αρχείο για να εκτελεστεί μου βγάζει "Μη έγκυρη εφαρμογή . Διαγραφή ; " . Τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση ; Το πρόγραμμα το έβαλα σε ένα φάκελο στην εξωτερική κάρτα μνήμης του κινητού . Το κινητό είναι αγορασμένο πρόσφατα απο το Kaizershop και είχε απο μόνο του υποστήριξη ελληνικών απο το μενού που επιλέγει γλωσσες .

 

 

οκ δουλεύι τελικά , απλά θέλει πρίν ανοίξεις το πργραμμα να κανεςις ενηερωση . αριστερό μενου , ενημέρωση έκδοσης .

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση".
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πως ειναι δυνατον να μεταφερω τις επαφες μου απο το Lumia κινητο μου στο 207, οταν κανεις ευκολος τροπος δεν προσφερεται ;
Link to comment
Share on other sites

Πως ειναι δυνατον να μεταφερω τις επαφες μου απο το Lumia κινητο μου στο 207, οταν κανεις ευκολος τροπος δεν προσφερεται ;

 

Την ίδια απορία έχω και εγώ .

 

Υπάρχει κανένας τρόπος να συγχρονίσουμε τις επαφές του google με το κινητό , μιας και το Nokia pc Suite ή το Nokia Ovi suite δεν αναγνωρίζει το συγκεκριμένο κινητό .

 

Επίσης θέλω να ρωτήσω γιατί αν πάω να εγκαταστήσω κάποιες εφαρμογές απο το nokia ovi store μου βγάζει μη έγκυρο πιστοποιητικό και σταματάει την εγκατάσταση . Υπάρχει λύση για αυτό .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα παιδια διαβασα ολα τα ποστ αλλα επειδη και γω ετοιμαζομαι για στρατο και αυτο το κινητο μου φανηκε η καλυτερη επιλογη θελω να ρωτησω , του εχει βαλει κανεις viber ( το χρησιμοποιω πιο πολυ ) η εστω whatsapp ? Δουλευει κομπλε ? Επισης το βρηκα σε σκρουτζομαγαζο αλλα μονο αγγλικο menu sms κτλ το χει βρει κανεις στα ελληνικα τωρα προσφατα ?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

παιδια, κανείς που να πέρασε με επιτυχία ελληνικό μενου στο κινητό,αν ήταν έυκολο να μου στείλε ενα μύνημα με τα βήματα που ακολούθησε.

από την αναζήτηση στο google για τα προγράμματα που αναφέρεται για να γίνει η διαδικασία,δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη,μιας και ό,τι προσπάθησα να κατεβάσω περιείχε ιούς.

μπαίνω στρατό σε λίγες μέρες και θα ήθελα να μπορώ να χρησιμοποιώ ελληνικά στο κινητό.μιας και δεν είμαι καθλολου υποστηρικτής των greeklish.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά σε αυτόν τον οδηγό Εισαγωγή Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευών Symbian^1 / S60 3rd. Μπορεί να εφαρμοστεί και σε series 40.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά σε αυτόν τον οδηγό Εισαγωγή Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευών Symbian^1 / S60 3rd. Μπορεί να εφαρμοστεί και σε series 40.

 

το Nokia PC suite εχει πλεον καταργηθει σαν προγραμμα ομως και ο,τι βρισκω απο το ιντερνετ περιλαμβανει ιο.

ακομη κ μια εκδοση που καταφερα κ κατεβασα,οταν συνδεσα το κινητο.δεν το αναγνωρισε καν :blink:

ισως επειδη ειναι πιο καινουργιο; τι να πω..

καποιος αλλος τροπος υπαρχει;;

Link to comment
Share on other sites

το Nokia PC suite εχει πλεον καταργηθει σαν προγραμμα ομως και ο,τι βρισκω απο το ιντερνετ περιλαμβανει ιο.

ακομη κ μια εκδοση που καταφερα κ κατεβασα,οταν συνδεσα το κινητο.δεν το αναγνωρισε καν :blink:

ισως επειδη ειναι πιο καινουργιο; τι να πω..

καποιος αλλος τροπος υπαρχει;;

Μερικά μηνύματα πιο πρίν: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4976359#post4976359

 

 

Είναι λίγο περίπλοκο, αλλά γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Μερικά μηνύματα πιο πρίν: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4976359#post4976359

 

 

Είναι λίγο περίπλοκο, αλλά γίνεται.

 

δυστυχως κ αυτο το δοκιμασα,αλλα με τα ιδια αποτελεσματα.

τα αρχεια των εφαρμογων που υπαρχουν στο ιντερνετ για κατεβασμα,περιεχουν ολα ιους.

αν τα εχεις στον υπολογιστη σου κ μπορεις να μου τα στειλεις με καποιο τροπο,θα ημουν ευγνωμων. :)

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως κ αυτο το δοκιμασα,αλλα με τα ιδια αποτελεσματα.

τα αρχεια των εφαρμογων που υπαρχουν στο ιντερνετ για κατεβασμα,περιεχουν ολα ιους.

αν τα εχεις στον υπολογιστη σου κ μπορεις να μου τα στειλεις με καποιο τροπο,θα ημουν ευγνωμων. :)

Δεν έχω το πρόγραμμα στον υπολογιστή μου μιας και η διαδικασία έγινε περίπου πριν 10 μήνες.

Γιατί δεν ψάχνεις λίγο καλύτερα; Δεύτερο link: http://lmgtfy.com/?q=Nokia+care+suite+product+support+tool

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανεις να το συνδεσει με android tablet και να το χρησιμοποιησει σαν bluetooth modem? Βασικα θελω να μαθω αν υποστηριζει το PAN profile.
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

Σκεφτομαι και εγω να το παρω και θελω να ρωτησω αν παιζει mp3 γιατι στο site της nokia δεν αναφερει κατι.Kαποιος να μας πει εμπειρια απο την μπαταρια;;επισης υπαρχει καποιος τροπος να μεταφερω επαφες απο το note 3;Επισης εχει φακο το κινητο?

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

επειδή σίγουρα και άλλοι όπως εγώ θέλουν να περάσουν ελληνικά σε περίπτωση που το τηλέφωνο είναι από εξωτερικό

υπάρχει τρόπος πολύ εύκολος.

και η αλλαγή του product code γίνεται με ένα πολύ απλό βήμα.

εφόσον οι οδηγίες του φορουμ δεν επιτρέπουν την δημοσίευση λινκ,όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει ένα pm να του πω το site που βρήκα τις οδηγίες.

 

χωρίς να θέλω να θίξω κάποιον,οι διαχειριστές δεν έδωσαν και πολύ χρήσιμη βοήθεια στο θέμα

που τελικά ήταν 10 λεπτά υπόθεση.

με κάθε καλή διάθεση το σχόλιο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Πήρα και γω ενα 207 αλλά είναι από Γερμανία και δεν έχει Ελληνικά πως γίνετε να τα περάσω???

Έστειλα pm στον user akis_20 αλλά δε μου απαντισε......

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

thx για γρηγορη απαντηση το ελληνικο Product Code του 207 ποιος ειναι γιατι δε το γραφει στην πρωτη σελιδα??????

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Για product codes εδω -> http://www.nokioteca.net/home/forum/index.php/topic/238753-product-codes-nokia-207-rm-954/

 

Κ βοηθεια για φλασαρισμα της ρομ με γλωσσα που θελετε εδω -> http://forum.xda-developers.com

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η αναφορά και η δημοσίευση συνδέσμων προς copyrighted υλικό

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλημερα

ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο καταστημα που πουλαει το κινητο γιατι οπου εχω ψαξει εως τωρα δεν το εχω βρει

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν υπάρχει απ'οσο φαίνεται..κάνε και μια προσπάθεια στα seven μπας και τους έχει μείνει κανένα..

Αλλιώς πάρε το 220 που είναι σκυλί ή στο ίδιο στυλ κοίτα αυτά:

http://www.e-shop.gr/mobiles-smartphones-l?table=TEL&category=%CA%C9%CD%C7%D4%CF+%D4%C7%CB%C5%D6%D9%CD%CF&filter-1493=1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...