Jump to content

[Επίσημο] Nokia 207


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia 207

RM-xxx

Fast browsing, easy sharing

 

http://i.nokia.com/r/image/view/-/2631320/respXL/4/-/Nokia-207-front.png

________________________

 

Ημερομηνία ανακοίνωσης:

3 Ιουλίου 2013

 

Ημερομηνία κυκλοφορίας:

 

 

Περιγραφή συσκευής:

 

__________________________

 

Πλατφόρμα:

Series 40

 

Λειτουργικό σύστημα:

Series 40

 

Τελευταία έκδοση λογισμικού:

-

 

Δείκτης SAR:

- W/kg

 

Ελληνικό Product Code:

-

_____________________________

 

Σελίδα υποστήριξης

Τεχνικά χαρακτηριστικά

Φωτογραφίες

Δελτίο τύπου

Data Sheet

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 76
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ιδανικό για φαντάρους, μιας και δεν έχει κάμερα.

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=fcDJ3cBRLUM]Nokia 207 - Fast Browsing, Easy Sharing - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Καιρος ηταν να βγει ενα S40 χωρις καμερα για τον στρατο...Ποτε θα κυκλοφορησει;

 

Η πιο σωστή ερώτηση είναι πότε μπαίνεις φαντάρος! :lol: Γιατί η Νόκια έχει παράδοση στην καθυστέρηση...

Link to comment
Share on other sites

Εχω παει προ πολλου :p Μπαινει φιλος τον Σεπτεμβρη και ψαχνεται για κινητο χωρις καμερα φυσικα που να μπορει να περασει τις επαφες του (πολλαπλες) και να μπαινει στο Internet. Αν ερθει μεχρι τοτε το 207 θα ναι το ιδανικο για την περιπτωση.
Link to comment
Share on other sites

Μια απορεια. Το νοκια 208 δεν ειναι ενας λογος να μισησεις την νοκια για ΠΑΝΤΑ;;;

τΙ διαφορα εχει με το νοκια 206??

Link to comment
Share on other sites

Μια απορεια. Το νοκια 208 δεν ειναι ενας λογος να μισησεις την νοκια για ΠΑΝΤΑ;;;

τΙ διαφορα εχει με το νοκια 206??

 

Και γιατί το γράφεις στο θέμα του 207;:p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καμια ενημερωση για το κινητο; Φαινεται τελειο για φανταρους καθως και γενικοτερα για 2η συσκευη.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καμια ενημερωση για το κινητο; Φαινεται τελειο για φανταρους καθως και γενικοτερα για 2η συσκευη.

 

Στην αναμονή... Κλασσική Νόκια... Παρουσιάζουμε κάτι και το διαθέτουμε κανά εξάμηνο μετά. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω φαντάρος στις 10/9 και περιμένω να κυκλοφορήσει αυτό το κινητό πως και πως, αλλά δεν βλέπω να το προλαβαίνω :( Μάλλον θα βολευτώ με το Nokia 101.

Εδώ γράφει ημερομηνία κυκλοφορίας στην Ινδία 30/9, που δεν ξέρω ούτε πόσο έγκυρο είναι ούτε αν έχει σχέση με το πότε θα κυκλοφορήσει και εδώ.

Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

Εδώ εγώ μπαίνω φαντάρος τον Νοέμβριο και δεν είμαι πολύ βέβαιος αν θα έχει κυκλοφορήσει. Άτιμη Nokia!Τώρα που σε παίρνει η Microsoft μπας και δούμε καμιά προκοπή!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Νοέμβριο μπαίνω. Κάπου το πήρε το μάτι μου σε ένα γερμανικό site για προπαραγγελια. Έλεγε οτι θα ειναι διαθεσιμο μεσα στον Σεπτέμβριο. Αν δεν εχει ερθει Ελλάδα μέχρι αρχές Οκτώβρη, με βλέπω να το παραγγέλνω από εκεί.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Και εγώ Νοέμβριο μπαίνω. Κάπου το πήρε το μάτι μου σε ένα γερμανικό site για προπαραγγελια. Έλεγε οτι θα ειναι διαθεσιμο μεσα στον Σεπτέμβριο. Αν δεν εχει ερθει Ελλάδα μέχρι αρχές Οκτώβρη, με βλέπω να το παραγγέλνω από εκεί.

 

Ενημέρωσε μας και εμάς από πού!!

 

Ενδιαφέρομαι και εγώ για τη συσκευή :)

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με τη Nokia UK και μου είπαν ότι η συσκευή δεν θα είναι διαθέσιμη στο Ηνωμένο Βασίλειο και ότι κατά πάσα πιθανότητα είναι μόνο για Γερμανία αρχικά.

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι έγκυρο αυτό... μου το έγραψαν στο live chat.:(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

http://www.skroutz.gr/s/3891488/Nokia-207.html

 

Διαθεσιμο σε μερικα καταστηματα!

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα Παρασκευή 27/09/2013 από TechnikDirekt.

Δευτέρα 30/10/2013 μου το έστειλαν με UPS και έλαβα e-mail με τον αριθμό αποστολής.

Σήμερα, Παρασκευή 04/10/2013 το παρέλαβα :D

 

Φαίνεται πολύ καλή συσκευή για τα χρήματα της! Ότι απορίες έχετε, ρωτήστε :)

Edited by kostas_pav
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω; Ελληνική γλώσσα υπάρχει; Η εφαρμογή Whatsapp είναι τελικά προεγκατεστημένη;

Ελληνική γλώσσα δεν υπάρχει, ούτε στο μενού, ούτε γραφής. Το WhatsApp επίσημα δεν διατίθεται και δεν υποστηρίζεται από τη συσκευή. Ανεπίσημα όμως υπάρχει δυνατότητα εγκατάστασης και το πέρασα. Λειτουργεί κανονικά.:D

 

Ακολούθησε τις παρακάτω οδηγίες. Λογικά, εκτός από το Nokia 207, θα λειτουργεί και σε Nokia 208 single και dual sim.

  1. Κατέβασε το συνημμένο αρχείο
  2. Αποσυμπίεσε και το αρχείο "WhatsApp.jad"
  3. Συνέδεσε τη συσκευή με USB καλώδιο και πέρασε το αρχείο "WhatsApp.jad" σε ένα από τους φακέλους σου (όχι εκτός φακέλων, δεν θα σε αφήσει)
  4. Βρες το αρχείο από το Menu > Apps > Files
  5. Με επιλεγμένο το WhatsApp, πάτα Options > Update version
  6. Αποδέξου όλες τις προειδοποιήσεις και τρέξε την εφαρμογή και τον οδηγό

 

Είσαι έτοιμος.:happy: Η εφαρμογή τρέχει κανονικά στο παρασκήνιο και βγάζει ειδοποιήσεις στην αρχική οθόνη. Το μόνο αρνητικό είναι ότι αν θέλεις να μπεις στο γραφικό της περιβάλλον για να στείλεις ένα μήνυμα (όχι να απαντήσεις) πρέπει να πας στο αρχείο μέσα από το Menu όπως περιγράφεται στο Βήμα 4.

Edited by kostas_pav
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το παραγγείλω από το e-shop. Βγαίνει τα ίδια λεφτά με τα μεταφορικά. Λογικά και εκεί είναι ευρωπαϊκή έκδοση και δεν θα έχει ελληνικά.

 

Πάντως σε ένα βίντεο από την IFA δείχνει το Whatsapp προεγκατεστημένο με εικονίδιο στην αρχική! Σε ευχαριστώ για την διαδικασία πάντως!!!

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το παραγγείλω από το e-shop. Βγαίνει τα ίδια λεφτά με τα μεταφορικά. Λογικά και εκεί είναι ευρωπαϊκή έκδοση και δεν θα έχει ελληνικά.

 

Πάντως σε ένα βίντεο από την IFA δείχνει το Whatsapp προεγκατεστημένο με εικονίδιο στην αρχική! Σε ευχαριστώ για την διαδικασία πάντως!!!

 

Αφού δεν προορίζεται για Ελλάδα θα είναι πολύ δύσκολο να βρούμε Ελληνικά. Εκτός αν υπάρχει κάποια άλλη διαδικασία την οποία δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Σε τηλεφωνική επικοινωνία με καταστήματα που το έχουν μου είπαν ότι υπάρχει η ελληνική γλώσσα...Παραγγέλνω και αναμένω...Θα ενημερώσω όταν παραλάβω.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα product code για Ελλάδα, το οποίο πιθανότατα έχει και Ελληνικά. Κατέβασα και τα αρχεία από το Navifirm αλλά δεν ξέρω πώς να τα περάσω... :wacko:

http://www.nokioteca.net/home/forum/index.php/topic/238753-product-codes-nokia-asha-207-rm-954/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τα σκρουτζομάγαζα τα διαθέτουν με ελληνικά σχεδόν πάντα. Παίρνουν το γερμανικό/πολωνικό/ιταλικό κοκ κινητό, το ανοίγουν, του περνάνε ελληνικά, το ξανακλείνουν στη συσκευασία του και το πουλάνε. :)
Link to comment
Share on other sites

Κώστα θα μπορούσες να μας κανεις ένα review της συσκευής ; Από εφαρμογές viber και whatsapp υπαρχουν; Ποιότητα κατασκευής, αυτονομία; Το σερφάρισμα πως είναι σε αυτή την συσκευή;

Γενικότερα μπορείς να μας μεταφερεις τις εντυπώσεις σου ;

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...