Jump to content

Sony Xperia M and M dual


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο αυτονομια πως τα παει παιδια? βγαζει πανω απο 1,5 μερα? παντα με λιγη χρηση :)
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

με πολλη χρηση 1 μερα σχεδον...!!!Τωρα με λιγα μυνηματα μονο και κανα 2-3 τηλεφωνακια την ημερα και με κλειστο το κινητο το βραδυ μεχρι 3 μερες περιπου ανετα...!!!παντα με stamina ανοιχτη βεβαια..!!!;):rolleyes::D
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τώρα που μπήκα στο σκρουτζ, σε γνωστό μαγαζί και το κανονικό και το dual sim έχουν ίδια τιμή και επειδή χρειάζομαι ενα dual sim, ήθελα να ρωτήσω αν το dual sim έχει καμια βασική διαφορά απο το κανονικό, εκτος του 4.1/4.2. Παίρνουν τις ίδιες αναβαθμίσεις σωστά? Και γενικά η "μαμά" δεν τα αντιμετωπίζει σαν διαφορετικά μοντέλα, έτσι δεν είναι? Edited by chris_92
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τώρα που μπήκα στο σκρουτζ, σε γνωστό μαγαζί και το κανονικό και το dual sim έχουν ίδια τιμή και επειδή χρειάζομαι ενα dual sim, ήθελα να ρωτήσω αν το dual sim έχει καμια βασική διαφορά απο το κανονικό, εκτος του 4.1/4.2. Παίρνουν τις ίδιες αναβαθμίσεις σωστά? Και γενικά η "μαμά" δεν τα αντιμετωπίζει σαν διαφορετικά μοντέλα, έτσι δεν είναι?

 

απλα η σονυ επισημα δεν το φερνει στη Ελλαδα και δεν θα εχουμε εγγυηση νομιζω , κι εγω το θελω

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

απλα η σονυ επισημα δεν το φερνει στη Ελλαδα και δεν θα εχουμε εγγυηση νομιζω , κι εγω το θελω

 

Eφόσον είναι Ευρωπαϊκής αντιπροσωπείας, ισχύει κανονικά η εγγύηση!

Link to comment
Share on other sites

απλα η σονυ επισημα δεν το φερνει στη Ελλαδα και δεν θα εχουμε εγγυηση νομιζω , κι εγω το θελω

 

Δυστυχώς ισχύει. Δεν έχεις εγγύηση. Αν μπορείς να αρκεστείς στην εγγύηση του σκρουτζομάγαζου και αν πάθει κάτι να περιμένεις να ταξιδέψει η συσκευή στη χώρα που προορίζεται ή σε κάποιο άλλο κεντρικό ευρωπαικό σερβις, τότε αγόρασε το.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ισχύει. Δεν έχεις εγγύηση. Αν μπορείς να αρκεστείς στην εγγύηση του σκρουτζομάγαζου και αν πάθει κάτι να περιμένεις να ταξιδέψει η συσκευή στη χώρα που προορίζεται ή σε κάποιο άλλο κεντρικό ευρωπαικό σερβις, τότε αγόρασε το.:)

 

Αυτό ακριβώς :)

 

Οταν ενα προιον δεν εισαγεται σε μια χωρα αυτη η χωρα δεν μπορει να αναλαβει επισημα το σερβις.

Σε αυτη την περιπτωση η απαντηση που θα παρεις απο το σερβις ειναι οτι δεν εχουν την απαραιτητη τεχνογνωσια/ενημερωση για την επισκευη του και επισης δεν εχουν τυχων ανταλακτικα αν χρειαστει.

Η επισκευη απο επισημο σερβις/εγγυηση μπορει να γινει μονο στης χωρες οπου εισαγεται επισημα.

 

Αν πεσεις σε προθυμους, ισως να το αναλαβουν να το φτιαξουν ανεπισημα ή να αναλαβουν να το στειλουν αυτοι σε χωρα που υπαρχει εγγυηση

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς :)

 

Οταν ενα προιον δεν εισαγεται σε μια χωρα αυτη η χωρα δεν μπορει να αναλαβει επισημα το σερβις.

Σε αυτη την περιπτωση η απαντηση που θα παρεις απο το σερβις ειναι οτι δεν εχουν την απαραιτητη τεχνογνωσια/ενημερωση για την επισκευη του και επισης δεν εχουν τυχων ανταλακτικα αν χρειαστει.

Η επισκευη απο επισημο σερβις/εγγυηση μπορει να γινει μονο στης χωρες οπου εισαγεται επισημα.

 

Αν πεσεις σε προθυμους, ισως να το αναλαβουν να το φτιαξουν ανεπισημα ή να αναλαβουν να το στειλουν αυτοι σε χωρα που υπαρχει εγγυηση

με λιγα λογια καλα κρασια, αλλα σκεφτομαι οτι ποτε κινητο δεν μου εχει παθει ζημια και λεω τα χριστουγεννα αν πεσει λιγο η τιμη του να το παρω γιατι δεν μπορω να κουβαλαω 2 κινητα, εκτος αν εχει το ιδιο προβλημα με το tipo dual που μερικες φορες δενν λειτουργουσε η μια γραμμη κι ελεγε οτι ειναι κλεειστο ενω η γραμμη ηταν ανοιχτη, αυτο μονο με προβληματιζει

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, υπάρχει κάποια μέθοδος για να κάνουμε root την συσκευή μας?

 

νομιζω πως δεν χρειαζεται γιατι εχει πολυ χωρο εσωτερικο

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως δεν χρειαζεται γιατι εχει πολυ χωρο εσωτερικο

 

Το ρουτ εχει πολλαπλες χρησεις. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.μετά απο 1 μήνα συμβίωσης με το dual sim έχω να πω οτι περα απο το <<πρόβλημα>> με την κάμερα το κινητό κατά την δικία μου άποψη χρειάζεται root.αν θέλει κανείς να βάλει καμμία μεγάλη εφαρμογή.κατά τ'αλλα ειναι μια χαρά κινητό
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.μετά απο 1 μήνα συμβίωσης με το dual sim έχω να πω οτι περα απο το <<πρόβλημα>> με την κάμερα το κινητό κατά την δικία μου άποψη χρειάζεται root.αν θέλει κανείς να βάλει καμμία μεγάλη εφαρμογή.κατά τ'αλλα ειναι μια χαρά κινητό

 

Φανταζομαι μιλας για παιχνιδια γιατι εκτος απο αυτα δεν πρεπει να υπαρχει κατι αλλο που μπορει να γεμισει το κινητο. Ακομα και τους χαρτες των gps προγραμματων μπορεις να τους βαλεις στην sd card.

Link to comment
Share on other sites

συγγνώμη δεν το διευκρίνησα,για παιχνίδια μιλάω.πχ asphalt 8 rr3 κλπ κλπ τα οποία είναι πάνω απο 1,5 gb.

αλλά με το root μπορείς να κάνεις unnistall πολλές άχρηστες προεγκατεστημένες εφαρμογές.το θέμα ειναι οτι απο τα 4 gb μνήμης μόνο τα 2 ειναι ελευθερα,οπότε.....

Edited by beerman63
Link to comment
Share on other sites

Αυριο θα εχω και εγω ενα M. Για να δουμε τι αξιζει τελικα...

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα οτι βελτιώθηκε λίγο η κάμερα, οτι άλλαξαν οι πάνω και κάτω γραμμή απο μαύρη σε διάφανη. οτι βελτιώθηκε ο ήχος του και οτι γενικά έγινε λίγο πιο γρήγορο.

 

Λοιπόν, πριν λίγο έσκασε μύτη η καινούργια έκδοση (15.1.C.2.8). Πράγματι οι δύο γραμμές (πάνω και κάτω) έγιναν διάφανες. Ο ήχος είναι αισθητά βελτιωμένος. Για την ταχύτητα, δεν ξέρω να σου πω ακόμα. Δεν του κάνω και κάποια βαριά χρήση, για να μπορέσω να κρίνω. Πάντως νομίζω, ότι έγινε ελαφρώς πιο "σβέλτο" στην ενεργοποίηση και στο "φόρτωμα" των εφαρμογών, γενικώς. Η κάμερα ίδια μου φαίνεται. Σχετικά καλές -έως πολύ καλές- φωτογραφίες όταν δεν χρειάζεσαι το φλας. Αν το χρειαστείς, καλύτερα να μην βγάλεις φωτογραφίες, γιατί βγαίνουν τραγικά θαμπές, είναι δεν είναι σταθερό το χέρι σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τελικά και εγώ θα προχωρήσω στην αγορα του M την τρίτη που μας έρχετε. Θέλω όμως να κάνω δύο ερωτήσεις :

1) Τι δεν μπορείς να περάσεις στην κάρτα μνήμης του κινητού χωρίς ρουτ? Μόνο παιχνίδια ή και εικόνες απο την κάμερα, μουσική και τα λοιπά? Γιατι αν είναι μόνο παιχνίδια έχει καλώς (δεν πολύπαιζω και κυρίως μεγάλου μεγέθους) αλλά αν δεν μπορεις να μεταφέρεις και μουσική... δύσκολα τα πράγματα :(

2) Με το που αγοράσω την συσκευή μπορώ κατευθείαν να περάσω την αναβάθμιση του android λογισμικού? η απαιτείτε κάποιος χρόνος με το παλίο λογισμικό για να το κάνω. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τελικά και εγώ θα προχωρήσω στην αγορα του M την τρίτη που μας έρχετε. Θέλω όμως να κάνω δύο ερωτήσεις :

1) Τι δεν μπορείς να περάσεις στην κάρτα μνήμης του κινητού χωρίς ρουτ? Μόνο παιχνίδια ή και εικόνες απο την κάμερα, μουσική και τα λοιπά? Γιατι αν είναι μόνο παιχνίδια έχει καλώς (δεν πολύπαιζω και κυρίως μεγάλου μεγέθους) αλλά αν δεν μπορεις να μεταφέρεις και μουσική... δύσκολα τα πράγματα :(

2) Με το που αγοράσω την συσκευή μπορώ κατευθείαν να περάσω την αναβάθμιση του android λογισμικού? η απαιτείτε κάποιος χρόνος με το παλίο λογισμικό για να το κάνω. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

 

1) Μόνο οι εφαρμογές δεν μεταφέρονται. Μουσική βίντεο εικόνας και έγγραφα μπαίνουν κανονικά στη κάρτα μνήμης.

2) Αν υπάρχει ενημέρωση διαθέσιμη την κάνεις κατευθείαν.

Link to comment
Share on other sites

1) Μόνο οι εφαρμογές δεν μεταφέρονται. Μουσική βίντεο εικόνας και έγγραφα μπαίνουν κανονικά στη κάρτα μνήμης.

 

Για ποιο λογο δεν μεταφερονται οι εφαρμογες στην sd card εφοσον το επιτρεπουν οι ιδιες; Καποιες το επιτρεπουν , καποιες οχι.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο δεν μεταφερονται οι εφαρμογες στην sd card εφοσον το επιτρεπουν οι ιδιες; Καποιες το επιτρεπουν , καποιες οχι.

 

Μεταφέρονται στην SD μόνο οι εφαρμογές που το επιτρέπουν, όχι όλες όπως γινόταν σε προηγούμενες εκδόσεις του Android και σε συγκεκριμένες συσκευές της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρονται στην SD μόνο οι εφαρμογές που το επιτρέπουν, όχι όλες όπως γινόταν σε προηγούμενες εκδόσεις του Android και σε συγκεκριμένες συσκευές της Samsung.

 

Ολες δεν μεταφερόντουσαν ποτε. Πάντα ήταν οσες το επέτρεπαν. Ολες ήταν μόνο με root που εξακολουθεί φυσικά να ισχύει.

 

Υπάρχουν εφαρμογες που μπορούσες να τις μεταφέρεις με την 4.0 και όχι με την 4.1; αν Ναι, ποιες;

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Ολες δεν μεταφερόντουσαν ποτε. Πάντα ήταν οσες το επέτρεπαν. Ολες ήταν μόνο με root που εξακολουθεί φυσικά να ισχύει.

 

Υπάρχουν εφαρμογες που μπορούσες να τις μεταφέρεις με την 4.0 και όχι με την 4.1; αν Ναι, ποιες;

 

Με κάθε επιφύλαξη, μέχρι την 2.3 έκδοση και κάνοντας root, κάποιος μπορούσε να περάσει όλες τις εφαρμογές (παιχνίδια κτλ) στην κάρτα μνήμης κάτι το οποίο δεν ισχύει από την 4.0 και μετά παρά μόνο σε κάποιες συσκευές της Sammy η οποία είναι η μόνη που δίνει αυτή τη δυνατότητα πλέον.

 

Δηλαδή αν υπάρχει ένα παιχνίδι που είναι 1 gb και επιτρέπεται να το μεταφέρεις στην sd card,αυτά τα 1 gb θα πάνε στην sd card???

 

Ναι, όποιες εφαρμογές μπορείς να μεταφέρεις, πάνε στην κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M and M dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...