Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Samsung Galaxy Note 3


chris_pro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 701
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θεωρητικά το note 2 δεν έχει. Δεν αναγράφεται πουθενά. Σε κανένα site.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_devices_with_Gorilla_Glass

Link to comment
Share on other sites

πάλι 3 συσκευές έβγαλε θα ψάχνουμε πιο θα έρθει Ελλάδα και πιο όχι, το 32 μνήμη μου αρέσει πολύ και που έβαλε ράδιο. Σενσορες όπως το σ4 θα έχει? δεν το είδα κάπου αυτό.

 

Μα έχει ράδιο το Ν2. Δεν ήταν έλλειψη.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Είπανε για τέλος του μήνα σε όλες τις χώρες εκτός Η.Π.Α και Ιαπωνίας.

Όσο για την τιμή θα πρέπει να περιμένουμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Το απόλυτο gadgetακι είναι εδώ! Ποιος ψήθηκε για το ρολογάκι;

 

 

http://techmaniacs.gr/samsung-galaxy-gear-smartwatch/

 

299 δολλαρια δηλαδη 300 ευρω στην καλυτερη θα κανει εδω... Δεν το λες και ευκαιρια οταν κοστιζει οσο μισο note περιπου

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο φαίνεται μάγκες. Δεν θα πω τίποτα για τώρα. Θα περιμένω να το δω απο κοντά και εγω και το μονο σίγουρο είναι οτι θα το ερωτευτώ.

Το δερμάτινο καπάκι στο λευκό δεν θα λερώνει;

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Είπανε για τέλος του μήνα σε όλες τις χώρες εκτός Η.Π.Α και Ιαπωνίας.

Όσο για την τιμή θα πρέπει να περιμένουμε.

 

Δεν το έθεσα σωστά. Όταν έγραφα διαθεσιμότητα είχα στο μυαλό μου όχι πότε θα έρθει Ελλάδα, αλλά αν θα αφιχθεί μεγάλος αριθμός κινητών ώστε να καλυφθεί η ζήτηση.

Νομίζω πχ το Iphone 5 είχε μεγάλη ζήτηση αλλά λίγα κομμάτια είχαν έρθει αρχικά.

Με το note 2 δεν ξέρω τι είχε συμβεί πάνω σε αυτό το κομμάτι ώστε να έχουμε μια εικόνα και για το 3.

Δικέφαλε θα τρελαθώ.... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο φαίνεται μάγκες. Δεν θα πω τίποτα για τώρα. Θα περιμένω να το δω απο κοντά και εγω και το μονο σίγουρο είναι οτι θα το ερωτευτώ.

Το δερμάτινο καπάκι στο λευκό δεν θα λερώνει;

 

Πλαστικό είναι και όχι δερμάτινο. Απλά είναι σχεδιασμένο ώστε να φαίνεται σαν δερμάτινο.

 

Δεν το έθεσα σωστά. Όταν έγραφα διαθεσιμότητα είχα στο μυαλό μου όχι πότε θα έρθει Ελλάδα, αλλά αν θα αφιχθεί μεγάλος αριθμός κινητών ώστε να καλυφθεί η ζήτηση.

Νομίζω πχ το Iphone 5 είχε μεγάλη ζήτηση αλλά λίγα κομμάτια είχαν έρθει αρχικά.

Με το note 2 δεν ξέρω τι είχε συμβεί πάνω σε αυτό το κομμάτι ώστε να έχουμε μια εικόνα και για το 3.

 

Αυτό θα δείξει...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

299 δολλαρια δηλαδη 300 ευρω στην καλυτερη θα κανει εδω... Δεν το λες και ευκαιρια οταν κοστιζει οσο μισο note περιπου

 

Γύρω στα 225-230 ευρώ θα κοστίζει αλλά συμφωνώ ότι δεν το λες και φθηνό. Προσωπική μου άποψη, λίιιιγο τσιμπημένη η τιμή του... Πιστεύω ότι στα €180 θα προσέλκυε περισσότερο κόσμο μιας και είναι κάτι καινούριο σαν ιδέα για gadget.

Link to comment
Share on other sites

O αισθητηρας Hal που πηρε το ματι μου τι ειναι παιδες? Εννοω ποια η πρακτικη (ή μη πρακτικη) χρηση του?

 

Μου αρεσε παρα πολυ πρεπει να πω και πιθανοτατα μολις κυκλοφορησει λιγο και δω καποια reviews απο χρηστες εδω στο φορουμ και γενικοτερα (και φυσικα οταν πεσει απο την αρχικη τιμη) με βλεπω να το χτυπαω λογικα :)

 

Εντιτ: Η δερματινη/δερμα/γουατεβα δε με χαλαει ουτε με ελκυει προσωπικα. Γενικα μου ειναι ψιλοαδιαφορο το πισω μερος της συσκευης ειδικα οταν το μπροστινο εχει τοσα να δειξει! Plus στατιστικα θα παιξει θηκη ;)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Το Android έψαχνε βασιλιά και τον βρήκε.. Το multitasking στα καλύτερα του.. Μεγαλύτερη οθόνη μικρότερο μέγεθος.. Λογικά η κάμερα για 12mp θα σπέρνει.. Specs στον Θεό.. Απλά μπράβο
Link to comment
Share on other sites

To θέμα για μένα ειναι το πίσω μέρος να είναι έτσι κατασκευασμένο ώστε αν έχεις το κινητό χωρίς θήκη και λίγο ιδρωμένα χέρια να μην γλιστράει.Και αυτό κατά την γνώμη μου δεν το πετυχαίνεις με γυαλιστερό υλικό αλλά μόνο με ματ.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο σχέδιο! Επιτέλους γύρισαν στις παλιές καλές εποχές του S2!

Δυνατά specs και ωραίες λειτουργίες.

 

Απλά αυτό με το ψευτοδερμάτινο καπάκι δε μου αρέσει... Τι το ήθελαν;

Είναι σα να βλέπω μπροστά μου τον Χάρρυ Κλύνν στον Βασιλιά της Ασφάλτου να λέει: "Είμαι που λές δικέ μου αραχτός με το leather θερμαινόμενο καπάκι, σκέτος Βούδας υπερδιπλάσιε!":p

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μάνο με την smart-view δεν το χρειαζεσαι και τόσο.

Σπάνια παταω home button. Άνοιγμα κλείσιμο και απάντηση σε κλήσεις γίνεται χωρίς.

 

Το ξερω Κωστα,την εχω αλλα το θεμα ειναι οτι δεν ειναι οσο πρακτικη θα θελα στη καμερα κ αλλου,ασε που οταν τη διπλωνω να το δουλεψω για αρκετη ωρα μετα δε κλεινει τελειως και το βαζω αναποδα για λιγη ωρα να ερθει στα ισια του οποτε σιλικονη παλι χρησιμοποιω!

Τελος παντων οσο για το νοτε 3 παιδια τι να πω,τα dreams comes truth!:D

Οπως τα υπολογιζα,3 giga ram,πιο premium αισθηση και κορυφη γενικα σε ολα,μικροτερο βαρος και μεγεθος με μεγαλυτερη οθοναρα,δηλαδη για μας που εχουμε το 2 θα ειναι ακρως χρηστικο!

Θα μεινω με το 2 μεχρι να κατασταλαξουν καπως οι τιμες και μετα παιρνω το 3 και αραζω καθως κουραστικα απ τις συνεχεις δοκιμες και το πεταμα τζαμπα χρηματων μπας και βρω αντικαταστατη του.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Είμαι κάτοχος του S3. Δεν έκανα τη μετάβαση στο S4 περιμένοντας το καινούργιο Note, το οποίο εμένα προσωπικά μου αρέσει πολύ. Έχω μόνο μια ανησυχία ως προς τη χρηστικότητά του λόγω του μεγέθους του και θα ήθελα τη γνώμη σας. Χρησιμοποιείται με το ένα χέρι π.χ. για να στείλεις ένα μήνυμα, να πάρεις ένα τηλέφωνο ή να σερφάρεις; Μιλάω δηλαδή για τις απλές λειτουργίες όχι για χρήση s pen και άλλα τέτοια. Ευχαριστώ. Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Σαν κάτοχος εδω και σχεδόν ένα χρόνο του note2 θα έλεγα ότι το μόνο που ζηλεύω στο επόμενο μοντέλο είναι η κάμερα. Θεωρώ τον εαυτό μου poweruser και η μνημη αλλά και τα άλλα χαρακτηριστικά, που προσφέρει το νέο μοντέλο, δεν νομίζω να τα καταλάβω....

Περιμένω την αναβάθμιση στο δικό μου κινητό και θα μείνω εδώ για αρκετό διάστημα ακόμα. Επίσης πιστεύω ότι στην τιμή που βρίσκει κανείς το 2 αυτή τη στιγμή είναι bestvalueformoney.

Πάντα προσωπική γνώμη...

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Αξιοπρεπής η νέα συσκευή και θα έχει σίγουρα τεράστια επιτυχία. H Samsung έπραξε σοφά κρατώντας τη συσκευή στις ίδιες σχεδόν διαστάσεις αλλά με μεγαλύτερη οθόνη. Τα h/w specs είναι πολύ καλά, αλλά όχι τόσο ώστε να δικαιολογούν την αναβάθμιση από το εξαιρετικό Note II. Εμφανισιακά δεν με συγκινεί. Διαφωνώ με την προσπάθεια της Samsung να μιμηθεί το δέρμα στο πίσω καπάκι. Θα μπορούσε να έβαζε ένα καλής ποιότητας ματ/textured πλαστικό ή κάτι σαν το S4 σε μαύρο με τις ασημί κουκκίδες. Ειδικά η απομίμηση των ραφών περιμετρικά, που στην πραγματικότητα είναι κι αυτές από πλαστικό, θα έπρεπε να λείπει κατά τη γνώμη μου, γιατί δίνει μια "ιμιτασιόν" εικόνα για τη συσκευή συνολικά. Τουλάχιστον το Note II δεν προσπαθεί να μιμηθεί κάτι.

 

Συμπέρασμα. Εμφανισιακά προτιμώ χωρίς δεύτερη σκέψη το Note II και από άποψη h/w το άλμα δεν είναι τεράστιο, οπότε παραμένω στο Note II μέχρι την έλευση του IV και τότε το ξανασυζητάμε. Το θέμα Note III έκλεισε για μένα.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Σαν κάτοχος εδω και σχεδόν ένα χρόνο του note2 θα έλεγα ότι το μόνο που ζηλεύω στο επόμενο μοντέλο είναι η κάμερα. Θεωρώ τον εαυτό μου poweruser και η μνημη αλλά και τα άλλα χαρακτηριστικά, που προσφέρει το νέο μοντέλο, δεν νομίζω να τα καταλάβω....

Περιμένω την αναβάθμιση στο δικό μου κινητό και θα μείνω εδώ για αρκετό διάστημα ακόμα. Επίσης πιστεύω ότι στην τιμή που βρίσκει κανείς το 2 αυτή τη στιγμή είναι bestvalueformoney.

Πάντα προσωπική γνώμη...

 

Καπως ετσι ειναι τα πραγματα.Ενα συνολο που ενω εχει specs θα χαθουν απο την full hd,μια οθονη με αναλυση που δεν μπορω να καταλαβω γιατι την βαζουν και γονατιζουν τα h/w απο την στιγμη που το ανθρωπινο ματι δεν μπορει να αντιληφθει αλλαγες πανω απο τα 1280...να βελτιωσουν φωτεινοτητα και τα συναφη, ναι μαζι τους, , αλλά μεγαλυτερη αναλυση γιατι?? Για να καταπινει αμασητους τους επεξεργαστες και την μνημη υποβαθμιζοντας ετσι πρακτικα τα specs??Κατι για απολαυση και τετοια στην οθονη αυτη για μενα ειναι απλα υπερβολες και δεν εχουν καμια σχεση με την πραγματικοτητα , οπου εβαλα διπλα note2-s4 κανεις δεν ειδε το παραμικρο προς οφελος του s4(τωρα αν καποιοι εχουν βιονικα ματια ειναι αλλη περιπτωση).Ετσι και στο note 3 ενα μεγαλο μερος του επεξεργαστη θα καταβροχθιστει απο τις απαιτησεις της full hd,μια απο τα ιδια και η μνημη (αληθεια, εχετε δει πολλες φορες το νοτελι να υποφερει απο μνημη??..εμενα παντως δεν μου ετυχε..), οποτε ενα μεγαλο μερος των specs ειναι για να εχουμε να λεμε.Προσπαθω να σκεφτω τι θα μπορεσω να κανω καλυτερα με το τριαρι απο οσα κανω με τον νοτη, ωστε να δω αν οντως πρεπει να με πιασει το συνδρομο τηε αμεσης μεταβασης...

Ολα τα παραπανω αφορουν αποκλειστικα δικους μου προβληματισμους και σκεψεις.

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που έχει Note 1 (ναι, έχουμε μείνει μερικοί) το Note 3 θεωρώ πως είναι μονόδρομος...

Φυσικά θα περιμένουμε να κυκλοφορήσει, να δούμε reviews, εμπειρίες από χρήστες και μετά.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που έχει Note 1 (ναι, έχουμε μείνει μερικοί) το Note 3 θεωρώ πως είναι μονόδρομος...

Φυσικά θα περιμένουμε να κυκλοφορήσει, να δούμε reviews, εμπειρίες από χρήστες και μετά.

S2 - Note 1 θα έλεγα.

 

Για όσους λατρεύουν αυτόν τον σχεδιασμό (όπως εγώ) το ΙΙΙ για την ώρα είναι ότι πιο καινούριο και πιο κοντά σε σχεδιασμό.

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σχεδιαστικά μου αρέσουν περισσότερο οι καμπύλες οπότε ψηφίζω το Note II. Το καπάκι δεν με ενθουσίασε και θα προτιμούσα να είχαν σκεφτεί κάτι άλλο.

Σαν hardware δεν το συζητάμε ότι είναι κορυφαίο αλλά από την στιγμή που το Note II δεν κολλάει πουθενά για έναν μέσο χρήστη δεν αξίζει η αναβάθμιση. Τα καλούδια του software λογικά θα τα πάρει και το Note II οπότε...

Φυσικά αυτό δεν σημαίνει πως αν βρω την κατάλληλη ευκαιρία δεν θα πάω στο Note III!:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Σχεδιαστικά και εγώ το βρίσκω λιγότερο ελκυστικό από το note 2. Πιστεύω όμως ότι ο "τετραγωνισμος" ήταν αναγκαίο κακό προκειμένου να μεγαλώσει η οθόνη χωρίς να μεγαλώσουν οι διαστάσεις της συσκευής. Για το καπάκι, βλέπω ότι το ίδιο τρικ επέλεξαν και για το καινούργιο note 10.1 Πιστεύω ότι θέλουν να παραπέμπουν οι συσκευές σε δερματοδετη ατζέντα. Από hardware δεν παίζεται. Ότι καλύτερο κυκλοφορεί. Αν προς τα Χριστούγεννα έχει πέσει στα πεντακόσια, θα το τιμήσω.
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...