Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστω φιλε ... Παντος εγω το πηρα απο minideal μου στειλανε δωρο θηκη και ζελατινα απλα εχει την 2750mah μπαταρια τους πληρωσα 24/8 28/8 ειδα με το tracking number οτι εφηγε για ελλαδα απο το singpost χθες ηρθε σημερα το πηρα γενικα ειμαι πολυ ευχαριστιμενος απο το minideal και μου εβαλαν και ελληνικα
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να το πειράξεις καθόλου? Μ' αυτά που έχουν ποστάρει άλλοι μου φαίνεται πολύ καλό.

 

Το antutu ειναι μεγαλη μουφα.

Προσφατα εκανε update και εγω πιανω λιγο παραπανω απ'οτι πριν.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει απο 31/08 και σήμερα μου λέει Despatched to overseas (Country code: GR)

Παιδιά αναμένω το κινητό να σας πω και εγώ εντυπώσεις. :D

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να το πειράξεις καθόλου? Μ' αυτά που έχουν ποστάρει άλλοι μου φαίνεται πολύ καλό.

Φιλε μου και να θελα να το πειραξω δεν ξερω και πολλα ενα xperia arc ειχα πριν απο αυτο και μολις το αγορασα σε 3 μηνες το εχασα και εψαχνα για κατι οικονομικο και τοσα που διαβασα εδω τσιμπισα το jiayu

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς τους κατοχους: Οταν ειστε στο ιντερνετ με 3G το τηλεφωνο λαμβανει κανονικα κλησεις κ μηνυματα?? Εννοω κ απο τις 2 καρτες SIM??
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν δεν τους μιλουσα στο chat ποτε θα μου το λεγανε? Στο σιτε ακομα δειχνει οτι ειναι διαθεσιμο. Χθες θα το εστελναν και σημερα δεν υπαρχει? Εγω φταιω δλδ?

Αν είχες μαγαζί και πουλούσες προϊόντα, και ξαφνικά ένας προμηθευτής σου, ή το εργοστάσιο, σου λέει πως το τάδε προϊόν δεν το χει και δεν ξέρει πότε θα στο ξαναφέρει, με αποτέλεσμα να μην μπορείς να τα στείλεις σε πελάτες που παρείγγειλαν, εσύ θα φταις;

Το antutu ειναι μεγαλη μουφα.

Προσφατα εκανε update και εγω πιανω λιγο παραπανω απ'οτι πριν.

Δεν είναι μούφα, απλά στη νέα έκδοση έχουν προστεθεί επιπλέον «μετρήσεις» και το σκορ βγαίνει παραπάνω

Ερώτηση προς τους κατοχους: Οταν ειστε στο ιντερνετ με 3G το τηλεφωνο λαμβανει κανονικα κλησεις κ μηνυματα?? Εννοω κ απο τις 2 καρτες SIM??

Φυσικά, οι sim είναι ταυτόχρονα ενεργές, εκτός ΜΟΝΟ από όταν είσαι σε κλήση

Link to comment
Share on other sites

Αν είχες μαγαζί και πουλούσες προϊόντα, και ξαφνικά ένας προμηθευτής σου, ή το εργοστάσιο, σου λέει πως το τάδε προϊόν δεν το χει και δεν ξέρει πότε θα στο ξαναφέρει, με αποτέλεσμα να μην μπορείς να τα στείλεις σε πελάτες που παρείγγειλαν, εσύ θα φταις;

 

Αν το ξερω μερες και δεν ενημερωνω τον πελατη ποιος φταιει ο πελατης? Εγω που θα φυγω απο την πολη μου σε λιγες μερες και τελικα δε θα προλαβω να παρω κινητο ποιος φταιει παλι εγω? Αν δεν ρωτουσα μπορει να μην με ενημερωναν. Επισης αν υπαρχει στο σιτε μου διαθεσιμο ποιος φταιει εγω παλι? Θα μας τρελανετε εδω μεσα

Link to comment
Share on other sites

Αν το ξερω μερες και δεν ενημερωνω τον πελατη ποιος φταιει ο πελατης? Εγω που θα φυγω απο την πολη μου σε λιγες μερες και τελικα δε θα προλαβω να παρω κινητο ποιος φταιει παλι εγω? Αν δεν ρωτουσα μπορει να μην με ενημερωναν. Επισης αν υπαρχει στο σιτε μου διαθεσιμο ποιος φταιει εγω παλι? Θα μας τρελανετε εδω μεσα

Αν ήσουν στη θέση τους θα καταλάβαινες. Κι εγώ έχω βρεθεί και το ξέρω. Οι προμηθευτές και τα εργοστάσια στην κίνα, «κρεμάνε» τους εμπόρους στη διαθεσιμότητα, κι οι έμποροι περιμένουν μέχρι να βρουν τα προϊόντα. Εσύ ρώτησες, κι έτσι για να μην σ αφήσουν να περιμένεις κι άλλο μέχρι να το βρουν σου παν να σου επιστρέψουν τα χρήματα. Φυσικά δεν γίνεται να ενημερώνουν τους πάντες για τη διαθεσιμότητα κλπ των προϊόντων, με τον μεγάλο όγκο παραγγελιών που χουν, και το ελάχιστο προσωπικό

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μούφα, απλά στη νέα έκδοση έχουν προστεθεί επιπλέον «μετρήσεις» και το σκορ βγαίνει παραπάνω

 

Το ιδια ειχε γινει και πριν λιγους μηνες, που το Neo V μου ειχε παρει ξαφνικα 1000 ποντους με αλλη αναβαθμιση.

Να συγκρινεις αποτελεσματα με 2-3-4 μηνες πριν με αλλο κινητο δεν νοειται δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Το ιδια ειχε γινει και πριν λιγους μηνες, που το Neo V μου ειχε παρει ξαφνικα 1000 ποντους με αλλη αναβαθμιση.

Να συγκρινεις αποτελεσματα με 2-3-4 μηνες πριν με αλλο κινητο δεν νοειται δηλαδη.

ε και; όταν κανεις σύγριση, πρεπει να κανεις και με την ίδια σειρά έκδοσης antutu, πχ 2, 3 και τώρα 4. Είναι σαν να συγκρίνεις αριθμό αποτελέσματος μεταξύ άλλων εργαλείων

Link to comment
Share on other sites

ε και; όταν κανεις σύγριση, πρεπει να κανεις και με την ίδια σειρά έκδοσης antutu, πχ 2, 3 και τώρα 4. Είναι σαν να συγκρίνεις αριθμό αποτελέσματος μεταξύ άλλων εργαλείων

 

Αυτο εννοω, κακως γινεται αυτο, και ειναι ηλιθιο.

 

Δεν εχει κανενα νοημα να γινονται τοσα updates, και να μην ειναι ιδιο εδω και 1 χρονο.

 

Πχ κοιταω 2 κινητα, και ψαχνω το antutu τους, μπορω να βγαλω συμπερασμα;

ΟΧΙ, γιατι αν ειναι διαφορετικες εκδοσεις, εχουν διαφορετικα μέτρα και σταθμά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω αν το εχετε απαντησει παλαιοτερα αυτο ζαλιστικα να ψαχνω σημερα πηρα στα χερια μου το g3s και εχω θεμα με το gps ουτε τοποθεσια βγαζει στο facebook ουτε στο sygic που κατεβασα σπασμενο κλειδωνει τι παιζει τωρα ;;;; help........
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω αν το εχετε απαντησει παλαιοτερα αυτο ....

 

Οντως, το έχουμε απαντήσει παλαιότερα...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω αν το εχετε απαντησει παλαιοτερα αυτο ζαλιστικα να ψαχνω σημερα πηρα στα χερια μου το g3s και εχω θεμα με το gps ουτε τοποθεσια βγαζει στο facebook ουτε στο sygic που κατεβασα σπασμενο κλειδωνει τι παιζει τωρα ;;;; help........

 

Your lack of googling skills amazes me.

 

http://www.gizchina.com/2013/07/23/how-to-fix-poor-gps-on-mediatek-phones/

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε τσακαλε nikchris ευχαριστω πολυ το εκανα δουλευει τελεια παλι καλα εισαι εσυ εδω και μας βοηθας εμας τους ψιλο ασχετους :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω αν το εχετε απαντησει παλαιοτερα αυτο ζαλιστικα να ψαχνω σημερα πηρα στα χερια μου το g3s και εχω θεμα με το gps ουτε τοποθεσια βγαζει στο facebook ουτε στο sygic που κατεβασα σπασμενο κλειδωνει τι παιζει τωρα ;;;; help........

Μην ασχολεισαι με το sygic ακομα, εγκατεστησε το Faster GPS πρωτα, πηγαινε στις ρυθμισεις και βαλε Europe και μετα Greece και στη συνεχεια ακολουθα το video που λεει ο Nickchris.

Οταν κλειδωσει το YGPS εισαι ετοιμος οποτε χρησιμοποιεις τον πλοηγο που θελεις.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά παρήγγειλα το G3S και εγώ στις 2/9, στις 4/9 στο tracking του SGPOST μου βγάζει αυτό το status (Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

 

έχει κανείς ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Στους ιθπανους κυκλοφόρησε νέα επίσημη έκδοση(μόνο από φλαστουλ), τη δοκίμασε κανείς;

 

Αυτή που φαίνεται και στο NeedRom?

Την έχουν και σε version που κάνεις update μέσω SD

 

13/8 φαίνεται, τι διαφορες να έχει από την 11/8 (που δουλεύει άψογα?) - θα περιμένω την επόμενη...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά παρήγγειλα το G3S και εγώ στις 2/9, στις 4/9 στο tracking του SGPOST μου βγάζει αυτό το status (Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

 

έχει κανείς ιδέα;

 

Ιδεα για ποιο πραγμα? Τι δεν καταλαβαινεις?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά παρήγγειλα το G3S και εγώ στις 2/9, στις 4/9 στο tracking του SGPOST μου βγάζει αυτό το status (Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

 

έχει κανείς ιδέα;

 

σε λιγο θα γραφει οτι εφυγε και μετα 8-10 μερες θα γραφει πως εφτασε,τι σε προβληματιζει?

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που φαίνεται και στο NeedRom?

Την έχουν και σε version που κάνεις update μέσω SD

 

13/8 φαίνεται, τι διαφορες να έχει από την 11/8 (που δουλεύει άψογα?) - θα περιμένω την επόμενη...

 

 

 

 

 

Γράφει ότι είναι multi language έχει δλδ και Ελληνικά;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολεισαι με το sygic ακομα, εγκατεστησε το Faster GPS πρωτα, πηγαινε στις ρυθμισεις και βαλε Europe και μετα Greece και στη συνεχεια ακολουθα το video που λεει ο Nickchris.

Οταν κλειδωσει το YGPS εισαι ετοιμος οποτε χρησιμοποιεις τον πλοηγο που θελεις.

Σε ευχαριστω για την βοηθεια πρωτα εκανα αυτο που μου ειπε ο nikchris και δεν ειχα και καλο wifi οταν το εκανα και κατεβασα το epo 3-4 φορες και εκανα αυτο με το faster gps τωρα αλλα μαλλον κατι δεν πηγε καλα γιατι μια κλειδωνει αμεσως μια αργει μπορω να κανω κατι να το φερω στης αρχικες ρυθμησεις και να τα ξανα κανω ολα απο την αρχη ; γιατι αμα δεν ξερεις και πολλα τετοιες @@κανεις

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την βοηθεια πρωτα εκανα αυτο που μου ειπε ο nikchris και δεν ειχα και καλο wifi οταν το εκανα και κατεβασα το epo 3-4 φορες και εκανα αυτο με το faster gps τωρα αλλα μαλλον κατι δεν πηγε καλα γιατι μια κλειδωνει αμεσως μια αργει μπορω να κανω κατι να το φερω στης αρχικες ρυθμησεις και να τα ξανα κανω ολα απο την αρχη ; γιατι αμα δεν ξερεις και πολλα τετοιες @@κανεις

 

----------ΟΔΗΓΟΣ ΡΥΘΜΙΣΗΣ GPS--------------

Βρες ενα καλο WiFi πριν απ ολα και μην βγαινεις εξω ακομη.

Βρες (με τη βοηθεια πχ του ES File explorer που θα κατεβασεις απο το Playstore) στο /data/misc το αρχειο mtkgps.dat και το epo.dat καθως επισης και στο /system/etc βρες το gps.conf και μετεφερε τα και τα τρια με αποκοπη/επικολληση σε ενα ασφαλες σημειο.(Εννοειται πως ισως χρειαστει να παρεις permissions απο τις properties)

Κανε Reboot.

Εγκαθιστουμε το Faster GPS και ρυθμιζουμε για Europe και Greece. (Μετα την ρυθμιση αυτη τα παραπανω τρια αρχεια ξαναδημιουργουνται και ξαναμπαινουν στις θεσεις τους οπως τα μαμισια).

Ενεργοποιησε το GPS.

Μπες με το Mobileuncle tool/engineer mode/MTK Location/Location base service/ AGPS/τσεκαρε AGPS/EPO/τσεκαρε EPO/τσεκαρε Auto Download, πατα EPO(IDLE) και περιμενε να κανει downloading μεχρι να τελειωσει και να επιστρεψει σε EPO(IDLE).

Επιστρεφεις ενα βημα πισω, ανοιγεις YGPS, πατας information, hot, full, AGPS restart, πας πισω στο YGPS, βγαινεις στο μπαλκονι (καλο ειναι να εχει WiFi), το αφηνεις σε ενα σημειο να κλειδωσει (μπορει να παρει 10-15 λεπτα) και εισαι ετοιμος.

Υπ οψιν, οταν αλλαζεις περιοχη, θα αργει κατι παραπανω την πρωτη φορα μεχρι να κλειδωσει.

Μετα απο αυτα μπορεις να χρησιμοποιησεις το navigator που θελεις.

 

Υ.Γ. Επειδη μου ηρθε το holder που περιμενα, καταφερα να κανω καποιες δοκιμες, οποτε καποιες καινουριες προσθηκες τις εχω συμπληρωσει με εντονη γραφη. Εχω την εντυπωση οτι κλειδωνει πολυ πιο γρηγορα τωρα. Οσοι εφαρμοσαν ηδη τις παλιες οδηγιες, μπορουν να τα ξανακανουν αφοβα ολα απο την αρχη.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...