Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το minideal δε το έχει σε stock. Ρωτήστε κάποιον πωλητή να σας πει ποτέ θα το έχουν

 

Μόλις μπήκα και λέει: "In stock"

 

http://www.minideal.net/jiayu-g3s-phone-android-4-2-mtk6589t-1-5ghz-quad-core-gps-4-5-ips-gorilla-glass.html

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο Alcatel 997D που είναι Γερμανική έκδοση, για SMS 160 χαρακτήρων στα Ελληνικά χρησιμοποιώ το Handcent. Δεν έχει θέμα και με τις δυο sim.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο εβλεπα μεχρι που ρωτησα οχι ενα αλλα 2 πωλητες.

τελος παντων μια ερωτηση δε βλαπτει νομιζω. εγω οπως προειπα το παρειγειλα απο ο το2c. 30/8 kai 31/8 2 τηλ. και σημερα ειχα μειλ με τρακινν και για τα δυο

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή είμαι έτοιμος να αγοράσω το κινητό του θέματος, τελικά το νέο revision με τον Τ επεξεργαστή, θα έχει σίγουρα την 3000mA μπαταρία?

 

Το minideal δε το έχει σε stock. Ρωτήστε κάποιον πωλητή να σας πει ποτέ θα το έχουν

 

 

και εγω αυτο εβλεπα μεχρι που ρωτησα οχι ενα αλλα 2 πωλητες.

τελος παντων μια ερωτηση δε βλαπτει νομιζω. εγω οπως προειπα το παρειγειλα απο ο το2c. 30/8 kai 31/8 2 τηλ. και σημερα ειχα μειλ με τρακινν και για τα δυο

 

...νομίζω το έχουν αλλά με την 2750ΜAh μπαταρία. Ο Joyce επέμενε ότι τους τελείωσε για την ώρα η 3000ΜΑh. Παρήγγειλα 30/8, shipped/tracking 1/9.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο Alcatel 997D που είναι Γερμανική έκδοση, για SMS 160 χαρακτήρων στα Ελληνικά χρησιμοποιώ το Handcent. Δεν έχει θέμα και με τις δυο sim.
Δηλαδή το Handcent πλέον υποστηρίζει dual sim και σε ρωτάει από ποια κάρτα να στείλει;

4.3 παίζει να πάρει;

Κι αν όχι ξέρουμε γιατί;

Εξαρτάται αν βγάλει η Mediatek sources για 4.3 για τα mtk6589

 

Ερώτηση:

 

Αν το παραγγείλω από minideal, πρέπει να τους πω να μου βάλουν ελληνικά;

 

Δεν με ενδιαφέρουν τα menu. Στα αγγλικά τα θέλω.

 

Ρωτώ μόνο για το αν θα έχω πρόβλημα με τα ελληνικά στην εμφάνισή τους (σε μηνύματα ή σε sites) ή με το πληκτρολόγιο όταν θα θέλω να γράψω.

 

Ευχαριστώ!

φυσικά και θα διαβάζει ελληνικά, το android έχει γραμματοσειρές που υποστηριζουν ελληνικά εξ ορισμού

 

Παίδες επειδή είμαι έτοιμος να αγοράσω το κινητό του θέματος, τελικά το νέο revision με τον Τ επεξεργαστή, θα έχει σίγουρα την 3000mA μπαταρία?
Ναι

 

Τελικά μετά απο τόσο ψαξιμο δεν βρήκα λύση στο θέμα των μηνυμάτων. Χρειάζεται και να υπάρχει dual sim υποστήριξη αλλά και 160 χαρακτήρες στα ελληνικά. Όποιος έχει λύση το πρόβλημα αυτό θα εκτιμούσα τη βοήθεια του.
Δοκίμασε μεταφέροντας σε backup φάκελο το υπάρχον mms.apk και mms.odex απ τον /system/app , και αντιγράφοντας αυτό μέσα http://d-h.st/3jJ με σωστά permissions (όπως των άλλων) και μετά επανακίνηση

 

Ναι, προσεχε μη σου στειλουν και κανα τέταρτο σαν δωρο, επειδη τους εκανες και τζιρο.

Μετά από καταγγελία μου προχτές, ήδη αφαιρέθηκαν όλα τα ηλεκτρονικά προϊόντα απ το μαγαζί http://www.aliexpress.com/store/115071. Το μαγαζί δεν θα παρει φράγκο φυσικά (εκτός αν κανείς ηλίθιος παρέλαβε αέρα, πάτησε ολοκλήρωση της παραγγελίας και δεν έκανε dispute), και το aliexpress θα επιστρέψει τα χρήματα σε όλους τους «έξυπνους» που παρείγγειλαν. Λογικά κι ο taxudromos θα χει ενημερωθεί για το refund του

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή είμαι έτοιμος να αγοράσω το κινητό του θέματος, τελικά το νέο revision με τον Τ επεξεργαστή, θα έχει σίγουρα την 3000mA μπαταρία?

 

Ναι

 

...δλδ υπάρχει και παλαιό revision με ΜΤΚ6589Τ και 2750MAh;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το Handcent πλέον υποστηρίζει dual sim και σε ρωτάει από ποια κάρτα να στείλει;

 

Προφανως, εχει μεινει με ICS ο φιλος.

 

Μετά από καταγγελία μου προχτές, ήδη αφαιρέθηκαν όλα τα ηλεκτρονικά προϊόντα απ το μαγαζί http://www.aliexpress.com/store/115071. Το μαγαζί δεν θα παρει φράγκο φυσικά (εκτός αν κανείς ηλίθιος παρέλαβε αέρα, πάτησε ολοκλήρωση της παραγγελίας και δεν έκανε dispute), και το aliexpress θα επιστρέψει τα χρήματα σε όλους τους «έξυπνους» που παρείγγειλαν. Λογικά κι ο taxudromos θα χει ενημερωθεί για το refund του

 

Kριμα.

 

Κατι τετοιοι πονηροι, πρεπει να ταλαιπωρηθουν και λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικά ή μπαταρία αυτού του κινητού για τα χαρακτηριστικά του κρατάει πιο πολύ από αυτή που φοράει το zopo 980?
Link to comment
Share on other sites

Nαι, τα πρωτα Τ ειχαν ερθει με την κλασικη μπαταρια.

 

...και πέρα από τη μπαταρία υπάρχει κάποια άλλη διαφορά μεταξύ τους διαπιστωμένη;

Link to comment
Share on other sites

Ισως αυτο το λινκ να ειναι χρησιμο σε καποιους, οσον αφορα το gps.conf

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1233359

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ισως αυτο το λινκ να ειναι χρησιμο σε καποιους, οσον αφορα το GPS..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1233359

 

Oχι, δε θα εμπιστευομουν κατι απο το μακρινο 2011.

 

Εδω ειναι η λυση:

 

http://www.gizchina.com/2013/07/23/how-to-fix-poor-gps-on-mediatek-phones/

Link to comment
Share on other sites

Oχι, δε θα εμπιστευομουν κατι απο το μακρινο 2011.

 

Εδω ειναι η λυση:

 

http://www.gizchina.com/2013/07/23/how-to-fix-poor-gps-on-mediatek-phones/

παιδια θελει ρουτ αυτο που αναφερει?γιατι περιμενω το zopo 980 που εχει mediatek 6589Τ
Link to comment
Share on other sites

Oχι, δε θα εμπιστευομουν κατι απο το μακρινο 2011.

..που συζητιεται στο thread μεχρι τον Ιουλιο του 2013 αν δεν το προσεξες..

Ασε που αυτο που αναφερεις ειναι ασχετο με το δικο μου.

Εδω εχει ετοιμα αρχεια gps.conf αναλογα με την περιοχη.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελει ρουτ αυτο που αναφερει?γιατι περιμενω το zopo 980 που εχει mediatek 6589Τ

 

Ναι θελει root.

 

Αλλα δεν θα κανεις ουτως η αλλως;

Link to comment
Share on other sites

Προφανως, εχει μεινει με ICS ο φιλος.

.

 

Είσαι σίγουρος; έχει κάποια επιλογή γιατί στο G4 που το έχω δε ρωτάει στελνει πάντα από τη σιμ 1 αν το έχεις στο να σε ρωτάει.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος; έχει κάποια επιλογή γιατί στο G4 που το έχω δε ρωτάει στελνει πάντα από τη σιμ 1 αν το έχεις στο να σε ρωτάει.

 

Aπο 4.1 και πανω, δε δουλευουν με dual sim.

Link to comment
Share on other sites

Αυριο επροκειται να παραγγειλω αυτο το G3S με επεξεργαστη Τ .Επειδη δεν εχω ξανακανει τετοια αγορα μεσω ιντερνετ ποτε πριν εχω τις εξης αποριες΄.1)Εχω ενα φιλο που εφερε κινητο απο αλλη χωρα και το δυκτειο δεν υποστιριζε εδω με ελληνικη ΣΙΜ και πηγε σε ενα καταστημα για να δει τι φταει και του ζητησαν 30 ευρω, παιζει να εχω τετοιο προβλημα?2) οταν στο στελνουν με singapore post το παραλαμβανεις στο ταχυδρομιο με ειδοποιηση ή ερχεται στην πορτα σου?
Link to comment
Share on other sites

Αυριο επροκειται να παραγγειλω αυτο το G3S με επεξεργαστη Τ .Επειδη δεν εχω ξανακανει τετοια αγορα μεσω ιντερνετ ποτε πριν εχω τις εξης αποριες΄.1)Εχω ενα φιλο που εφερε κινητο απο αλλη χωρα και το δυκτειο δεν υποστιριζε εδω με ελληνικη ΣΙΜ και πηγε σε ενα καταστημα για να δει τι φταει και του ζητησαν 30 ευρω, παιζει να εχω τετοιο προβλημα?2) οταν στο στελνουν με singapore post το παραλαμβανεις στο ταχυδρομιο με ειδοποιηση ή ερχεται στην πορτα σου?

 

1) Λες να μιλαμε για τηλεφωνο που δεν δουλευει στην Ελλαδα;

2) Ταχυδρομειο, με χαρτακι στο σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καλύτερη ρομ από αυτή που δίνει το minideal;; ή να μην το σκαλισω;

 

Ας μου εξηγήσει κάποιος πως κάνουμε backup την υπάρχουσα ρομ του minideal;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καλύτερη ρομ από αυτή που δίνει το minideal;; ή να μην το σκαλισω;

 

Ας μου εξηγήσει κάποιος πως κάνουμε backup την υπάρχουσα ρομ του minideal;

 

Ξανα:

 

ΔΕΝ υπαρχει ρομ του minideal, αντε να εχουν ρουταρει τη μαμισια και να εχουν περασει Ελληνικα.

 

 

Βαλε CWM recovery και παρε ενα backup.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...