Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, αλλα δεν υποστηριζει dual sim, δλδ τα μηνυματα τα στελνει παντα απο την πρωτη sim, ετσι δεν ειναι;

 

Η λυση ειναι να στελνεις μηνυματα με κεφαλαια, χωρις τονους. Αν δεν κανω λαθος, ετσι πανε σε ολα τα κινητα με 160 χαρακτηρες.

Ή κοβεις τελειως τα SMS (εγω αυτο εκανα)

 

Εμενα παντως με το handcent στο g4 μου στελνει παντα απο την καρτα που εχω επιλεξει στη διαχείριση καρτων. Αν βάλω τη δευτερη σιμ στελνει απο κει αν βάλω τη πρωτη απο κει. Απλα αν το βαλω στο να με ρωταει στελνει παλι απο τη πρωτη

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα παντως με το handcent στο g4 μου στελνει παντα απο την καρτα που εχω επιλεξει στη διαχείριση καρτων. Αν βάλω τη δευτερη σιμ στελνει απο κει αν βάλω τη πρωτη απο κει. Απλα αν το βαλω στο να με ρωταει στελνει παλι απο τη πρωτη

 

Όταν έχεις ανοιχτό το handcent, μπορείς να αλλάξεις sim από την notification bar?

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις ανοιχτό το handcent, μπορείς να αλλάξεις sim από την notification bar?

Όχι πρέπει να πας στη διαχειριση καρτων δυστυχως να το αλλάξεις

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν μπαίνω στο cmw recovery και πατάω την επιλογή να κάνω ινσταλλ ένα zip από την κάρτα sd, δε μου εμφανίζει τίποτα, ούτε φακέλους, ούτε zip, μόνο το Parent folder για να πάω πίσω. Έχει καμιά ιδέα κανείς τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

οσοι εχουν το κινητο , τι ειναι αυτο που δεν σας αρεσει πανω του?

πχ η καμερα τη νυχτα ακομα και με φλασ βγαζει σκ....α σε σχεση παντα με αλλα κινητα που εχουν ιδια καμερα

πχ δεν εχει καλο σημα η wifi ενω με αλλο παρομοιο κινητο πιανει καμπανα

 

τα παραπανω δεν ισχουν ειναι απλα παραδειγματα , απλα σκεφτομαι να το παρω το κινητο και θελω να ξερω τι αρρωστειες εχει

και αν θα με ενοχλουν

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχουν το κινητο , τι ειναι αυτο που δεν σας αρεσει πανω του?

πχ η καμερα τη νυχτα ακομα και με φλασ βγαζει σκ....α σε σχεση παντα με αλλα κινητα που εχουν ιδια καμερα

πχ δεν εχει καλο σημα η wifi ενω με αλλο παρομοιο κινητο πιανει καμπανα

 

τα παραπανω δεν ισχουν ειναι απλα παραδειγματα , απλα σκεφτομαι να το παρω το κινητο και θελω να ξερω τι αρρωστειες εχει

και αν θα με ενοχλουν

 

Εχει μετρια καμερα και μεγαλο μεγεθος.

Το GPS δεν ξερω αν δουλευει καλα, δεν το χρησιμοποιω, πολλοι λενε οτι ειναι κακο.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω μόνο στο μέγεθος, επειδή είναι "τετραγωνισμένο", ειναι ογκώδες!

GPS & Camera, σε μένα είναι ΟΚ!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Σκεφτομαι να παρω το g3s, αλλα δεν εχω χρονο να διαβασω ολα τα ποστ μηπως μπορει να μου πει καποιος τα προβληματα της συσκευης και αν εχουν λυθει; Μηπως να προτιμησω το cubot one;
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις , λεω να το παραγγειλω απο to2c.com το Singapore Post εχει tracking number? θα ερθει ελλαδα? η θα εχω ιστοριες να παω σε ems?

δεν με νοιαζει να περιμενω

 

με την 3000mAh μπαταρια θα εχει διαφορα το καπακι?

Edited by Darkorigin
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Σκεφτομαι να παρω το g3s, αλλα δεν εχω χρονο να διαβασω ολα τα ποστ μηπως μπορει να μου πει καποιος τα προβληματα της συσκευης και αν εχουν λυθει; Μηπως να προτιμησω το cubot one;

 

Δηλαδη, ουτε τα ποστ στην ιδια σελιδα δεν προλαβαινεις να διαβασεις ρε busy man;

την ιδια ερωτηση την εκαναν πριν μιση ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Σορυ ρε φιλος :) Βασικα με αγχωνει πιο πολυ το gps. Εχει προβλημα τελικα ή οχι;

μια χαρα δουλεύει. καμιά σχέση ποιοτικά και σε χαρακτηριστικά με το cubot one, έλεος. Άσε που το δεύτερο νομιζω ακομη δεν εχουν διορθώσει το φλας της κάμερας που ανάβει σε λάθος στιγμή

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 16-09-2013 03:42 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ποτε περιπου το παραλαμβανω ρε παιδια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, μόλις έκανα κι εγώ την παραγγελία μου από το to2c.com σε μαύρο χρωματάκι. Αναμένω το tracking ID.

Lenovo K3 Note

Samsung Note3 MagMa UX9.5 gugu0das

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα δουλεύει. καμιά σχέση ποιοτικά και σε χαρακτηριστικά με το cubot one, έλεος. Άσε που το δεύτερο νομιζω ακομη δεν εχουν διορθώσει το φλας της κάμερας που ανάβει σε λάθος στιγμή

 

Γιατι στο g3s αναβει κανονικα;

Και εκει θεμα εχει!

Link to comment
Share on other sites

εγω μολις παρελαβα το 1ο απο τα 3 που παρηγγειλα απο το To2c. τελειο με ελληνικα περασμενα και ρουταρισμενο. μαζι με τα δωρακια που ελεγε. αψογοι!
Link to comment
Share on other sites

...και εγώ το παρέλαβα, από minideal. Δυστυχώς ήρθε με την 2750MAh μπαταρία. Μου το είχαν πει βέβαια. Κατά τα άλλα, θα το αξιολογήσω πρώτα και θα σχολιάσω. Πρώτη εντύπωση από τα ακουστικά (JY-01 Wooden), αρκετά καλή απόδοση ακούγοντας με αυτά ραδιόφωνο. Θα ελέγξω περαιτέρω και θα επανέλθω.

 

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ:

Antutu (4.0.1) score: ~16416

Το κινητό είναι ογκώδες (σε σύγκριση και με το ZTE V987, τελικά μεγάλη υπόθεση το OGS) και με θήκη είναι κάπως. Ποιότητα κατασκευής πολύ καλή και εξαιρετική αίσθηση από το πίσω καπάκι (άνοιγμα και αίσθηση).

Θήκη ολικής προστασίας παρήγγειλα αυτή: http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-genuine-leather-case-for-jiayu-g3-g3S-g3T-flip-phone-case-for-jiayu-g3/1308058035.html (θα σχολιάσω όταν την παραλάβω).

Το κινητό έρχεται με την εξής rom από minideal: JY-G3 20130515-182923 (πρόκειται για παλαιότερη του απλού G3 μοντέλου; )

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

Singapore Post φυσικά!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

εχει cwm recovery και download mode? οπως το galaxy s? πατωντασ τα power + volume down +home key = download mode

kai power+volume up +home key = cwm recovery, αν δηλαδη τα κανω σκατα με καποιο rom μεατ μπορω να το επανεφερω ακομα και χωρις το cwm recovery ? ή εχει καποι flashtool οπως τα sony?

ειναι ευκολο να ποσταρει καποιος λινκς? me flashtool , cwm recovery γενιακ οτι πιστευει οτι χρειαζεται ενα καινουριο κινητο για

για root, rom, tweak apps (οπως το gravity , mtktools)?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πρόβλεψη κειμένου Τ9 έχει όταν γράφει Ελληνικά??

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά σε μένα, με την "Ισπανική" Rom (και Αγγλικό μενού)!

Να πω την αληθεια, για 160, έβαλα το Go SMS Pro (free, Play Store) και σε αυτό κοιτάω, οπότε δεν ξέρω αν είναι της εφαρμογής ή του τηλεφώνου...

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...