Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To πρώτο έχει επεξεργαστή Τ, quad, 1.5 και μπαταρια 3000mAh

To δευτερο είναι το "απλό" - επεξεργαστής quad 1.2, μπαταρια 2750

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

To πρώτο έχει επεξεργαστή Τ, quad, 1.5 και μπαταρια 3000mAh

To δευτερο είναι το "απλό" - επεξεργαστής quad 1.2, μπαταρια 2750

πιο να πάρω??

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Με $15 διαφορά τιμής?

Προφανώς το 1ο - νεώτερη κατασκευή, καλύτερος επεξεργαστης και μπαταρία

 

Την προηγούμενη εβδομάδα, την version T, την είχε και το minideal (παραγγειλαμε αρκετοί), τώρα δεν φαίνεται...

Κάνε την επιλογή σου εσύ λοιπόν, δεν είναι κακό και το geekbuying... ισως λιγο αργό στην αποστολή...

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

το minideal δεν το έχει? βλέπω ότι είναι με την μικρή μπαταρία.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

@Moderator

Με ολο τον σεβασμο, αν ησουν προσεκτικωτερος θα εβλεπες οτι το δευτερο post που εγραψα ηταν κανα δυο ωρες αργοτερα απο το πρωτο, (πραγμα που φαινεται και απο το νοημα των δυο posts, οτι υπηρξε χρονικη καθυστερηση μεταξυ τους) απευθυνομενος στο ιδιο ατομο, επομενως πως να χρησιμοποιησω την πολλαπλη παραθεση?

Αν υπαρχει τετοια δυνατοτητα, δηλαδη να ποσταρω κατι και μετα απο ωρα να μπορω να ξαναποσταρω στο ιδιο, χρησιμοποιωντας την πολλαπλη παραθεση εκ των υστερων, να μου το πειτε να το ξερω, γιατι εγω νομιζω πως δεν γινεται.

Ευχαριστω

 

Υπάρχει η τροποποίηση!

http://images.myphone.gr/prebuttons/edit.png

 

Επιλέγεις να κάνεις παράθεση σε νέα καρτέλα, αντιγράφεις την παράθεση και την προσθέτεις στο post σου. Την διαφορά ώρας την πρόσεξα (αν και στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν χρειαζόταν πολλαπλή παράθεση, παρά μόνο τροποποίηση). Και 4-5 ώρες να έχει διαφορά το ένα post με το άλλο δεν δημιουργούμε νέο post αν δεν έχει δοθεί κάποια απάντηση από άλλον χρήστη.

Σου έχω γράψει τόσες φορές την σχετική παρατήρηση συνενώνοντας τα posts σου, αλλά προφανώς δεν την κατανόησες και δεν μπήκες στον κόπο να ρωτήσεις διευκρινίσεις, ωστόσο μπήκες στον κόπο να γκρινιάξεις.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η τροποποίηση!

http://images.myphone.gr/prebuttons/edit.png

 

Επιλέγεις να κάνεις παράθεση σε νέα καρτέλα, αντιγράφεις την παράθεση και την προσθέτεις στο post σου. Την διαφορά ώρας την πρόσεξα (αν και στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν χρειαζόταν πολλαπλή παράθεση, παρά μόνο τροποποίηση). Και 4-5 ώρες να έχει διαφορά το ένα post με το άλλο δεν δημιουργούμε νέο post αν δεν έχει δοθεί κάποια απάντηση από άλλον χρήστη.

Σου έχω γράψει τόσες φορές την σχετική παρατήρηση συνενώνοντας τα posts σου, αλλά προφανώς δεν την κατανόησες και δεν μπήκες στον κόπο να ρωτήσεις διευκρινίσεις, ωστόσο μπήκες στον κόπο να γκρινιάξεις.

 

Βασικα, πιο ενοχλητικα ειναι τα μηνυματα των mod για τα συνεχομενα μηνυνματα, παρα τα ιδια τα μηνυματα.

 

Αν ενοχλει τοσο, να τα κανετε να ενωνονται αυτοματα.

Link to comment
Share on other sites

σε ερώτηση στο geekbuying για το .ZOPO ZP810 και το JIAYU G3T μου απάντησαν αυτό : I am sorry. Both of them do not support Greek. ισχύει;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

σε ερώτηση στο geekbuying για το .ZOPO ZP810 και το JIAYU G3T μου απάντησαν αυτό : I am sorry. Both of them do not support Greek. ισχύει;;

 

Τα Ελληνικα στα βαζουν στο εκαστοτε καταστημα με καποιο τροπο, απο τη μανα του το κινητο δεν τα εχει.

 

Προφανως, στο geekbying δεν το κανουν. Και ακλα κανουν, ποιος ξερει τι κανουν στα κινητα ολοι οι αλλοι.

 

Παρε με αγγλικα, τα Ελληνικα ειναι αθλια.

Link to comment
Share on other sites

Και 4-5 ώρες να έχει διαφορά το ένα post με το άλλο δεν δημιουργούμε νέο post αν δεν έχει δοθεί κάποια απάντηση από άλλον χρήστη.

Σου έχω γράψει τόσες φορές την σχετική παρατήρηση συνενώνοντας τα posts σου, αλλά προφανώς δεν την κατανόησες και δεν μπήκες στον κόπο να ρωτήσεις διευκρινίσεις, ωστόσο μπήκες στον κόπο να γκρινιάξεις.

Δεν θα εδινα συνεχεια στο θεμα γιατι το θεωρω επουσιωδες, ομως "θα απολογηθω" γιατι κατηγορουμαι αδικα (εξ ου και η "γκρινια", οπως θεωρηθηκε)

Φυσικα και προσεξα και κατανοησα τις παρατηρησεις, ομως, βλεποντας τες να γινονται και σε αλλους συνφορουμιτες θεωρησα απο την μια οτι σε ορισμενες περιπτωσεις δεν υπαρχει τροπος αποφυγης και απο την αλλη οτι μπορω να ξαναποσταρω εφ οσον μεσολαβει αρκετος χρονος.

Αν λοιπον καπου υπαρχουν σχετικες οδηγιες γι αυτο και δεν τις προσεξα, ζητω συγνωμη. Τωρα ενημερωθηκα για τον μηχανισμο.

Ευχαριατω

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έφυγε η παραγγελία από minideal:)

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρηγγειλα και εγω για ενα φιλο με etotalk mod για Ελληνικα και ρουτ το g3t απο αυτους http://www.etotalk.com/jiayu-g3t_p4304.html Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

 

Εγω το ειχα ζητησει στο καταλληλο θεμα και εισακουστηκα. Δε το ζητησα τυχαια ;)

 

εμμμ βεβαια, αν ειναι δυναμον εμεις οι G3sιτες να ειμεθα εκτος λιστας :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρηγγειλα και εγω για ενα φιλο με etotalk mod για Ελληνικα και ρουτ το g3t απο αυτους http://www.etotalk.com/jiayu-g3t_p4304.html

 

και πλήρωσες 3 Δολλαρια για root σε ενα κινητο που ερχεται root-αρισμενο απο το εργοστασιο !!

 

εχει αναφερθεί πολλες φορες σε ολα τα threads των Jiayu, οτι ολα τα Jiayu ερχονται root-αρισμενα απο το εργοστασιο

απλα χρειαζεται να διαβασετε λιγο πιο πισω, πριν παραγγειλετε κατι ετσι στα βιαστικα

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω το πηρα απο Minideal http://www.minideal.net/jiayu-g3s-phone-android-4-2-mtk6589t-1-5ghz-quad-core-gps-4-5-ips-gorilla-glass.html μου το εστειλαν στης 25/8 με sg post

1) Σε ποσο καιρο περιπου θα ερθει ? Ειμαι θεσσαλονικη

2) Τους ειπα να μου βαλουν ελληνικα και μου απαντησε οτι θα μου βαλει ! γιατι παραπανω κατι διαβασα οτι δεν τα υποστιριζει τι ακριβως παιζει με αυτο ??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν με το καλό έρθει θέλει καμιά αλλαγή ρομ ή είναι καλή αυτή που έρχεται από το minideal;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια διαβαζοντας τα σχολια σας και πιάνοντας το κινητο στα χερια μου απο εναν φίλο πείστηκα κ εγω στην αγορά κινεζικου τηλεφωνου.Το κινητο το παρήγγειλα απο το minideal στις 14 του μηνα με singapore post και ειναι ακομα despatched to overseas...στο περιπου ποτε να το περιμενω? despatced εκανε απο τις 17 του μηνα
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την γρηγορη απάντηση :) μακάρι γιατι τεταρτη επιστρεφω για εξεταστικη και αντε μετα να περιμένω να μου το στειλουν παλι απο ροδο-κομοτηνη
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει παραγγείλει κανείς το G3S με τον ΜΤΚ6589Τ και το παραλάβει, ας μας πει τι έκδοση λειτουργικού φοράει...

 

Έχω την έντονη υποψία ότι το 6589Τ θα πρέπει (ή θα έπρεπε, έστω) να φοράει κάτι 'δικό του', customised γι' αυτό, και όχι τις ROM των 'απλών' που ξέρουμε ως τώρα...

 

(Δείτε και εδω: http://www.ejiayu.com/en/News.html, όπου η Jiayu φαίνεται να κάνει release διαφορετικές εκδόσεις firmware ανάλογα με το μοντέλο του G4 - ακόμα και τη χωρητικότητα της μπαταρίας!)

 

Μάλιστα, αν αυτό είναι σωστό, τότε το MiniDeal που (προκειμένου να βάλει Ελληνικά και ό,τι άλλο) πρέπει να περνάει (απ' ό,τι έχω καταλάβει ως τώρα) κάποιο "δικό" του version (στάνταρντ ROM στην οποία όμως έχουν προσθέσει κάποια πράγματα - γλώσσες πρωτίστως), αντί να ασχολείται με το να εγκαταστήσει ένα-ένα διάφορα επιμέρους πράγματα,

ίσως να κάνει overwrite τη νεώτερη -και 'εξειδικευμένη'- ROM με την οποία -ίσως- έρχεται το 6589Τ από τη Jiayu! :( (σε αυτήν την περίπτωση, και παρ' ό,τι καινούριο, το τηλέφωνο μάλλον θα φαίνεται να φοράει την παλιότερη 20130523-102107 -ή κάτι τέτοιο- στην οποία πρέπει να βασίζεται αυτή του MiniDeal).

 

Οπότε, αν κάποιος παραλάβει ένα G3S με τον MTK6589T, είτε από τo MiniDeal, είτε από αλλού, θα ήταν νομίζω πολύ χρήσιμο να μας ενημερώσει για το version της ROM που φοράει...

 

 

Γενικά, γι' αυτό το θέμα (κάνει η ROM του 'απλού' G3S στο 'T';) - και για όποια άλλη τεχνικής φύσεως ερώτηση, έχω προσπαθήσει να βρω κάποια διεύθυνση (e-mail) της Jiayu, στην οποία θα μπορούσαμε να απευθύνουμε τέτοιες ερωτήσεις, αλλά μέχρι στιγμής... ατύχησα!

Έστειλα ένα mail στο contact address που εμφανίζεται στη σελίδα http://www.ejiayu.com/en/, ρωτώντας αν υπάρχει κάποιο e-mail για τεχνικές ερωτήσεις, αλλά δεν πήρα απάντηση.

 

Έστειλα και στο MiniDeal ρωτώντας τους αν εκείνοι τυχαίνει να ξέρουν κάτι σχετικό, αλλά η απάντηση που πήρα ήταν:

"Sorry for that we don't know yet.It seems that they don't provide any technical service."

 

Πρέπει να βρούμε κάποια άκρη προς αυτήν την κατεύθυνση...

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε σήμερα η θήκη απο το aliexpress:

 

http://i153.photobucket.com/albums/s238/GeorgTs/IMG_20130827_123121_zpsc3f2b77a.jpg

http://i153.photobucket.com/albums/s238/GeorgTs/IMG_20130827_123127_zpsc5becca6.jpg

http://i153.photobucket.com/albums/s238/GeorgTs/IMG_20130827_123136_zps75022609.jpg

 

για 2.3 ευρα τσάμπα πράμα :D:D

 

(http://www.aliexpress.com/item/JIAYU-G3S-Case-Hot-Sale-Free-Shipping-Fashion-Original-Hard-PC-Case-For-Jiayu-G3-G3S/1082838967.html)

Link to comment
Share on other sites

τετοια θηκη δινει σαν δωρο και η minideal.....

ψαχνω ομως καποια leather flip case που να ταιριαζει,

εχει βρει κανεις καποια?

Νομιζω οτι δεν εχουν την πισω τρυπα του μεγαφωνου, για αυτο δισταζω :confused:

Link to comment
Share on other sites

και πλήρωσες 3 Δολλαρια για root σε ενα κινητο που ερχεται root-αρισμενο απο το εργοστασιο !!

 

εχει αναφερθεί πολλες φορες σε ολα τα threads των Jiayu, οτι ολα τα Jiayu ερχονται root-αρισμενα απο το εργοστασιο

απλα χρειαζεται να διαβασετε λιγο πιο πισω, πριν παραγγειλετε κατι ετσι στα βιαστικα

 

για να το παραλαβει με Ελληνικα δεν υπηρχε αλλος τροπος

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια διαβαζοντας τα σχολια σας και πιάνοντας το κινητο στα χερια μου απο εναν φίλο πείστηκα κ εγω στην αγορά κινεζικου τηλεφωνου.Το κινητο το παρήγγειλα απο το minideal στις 14 του μηνα με singapore post και ειναι ακομα despatched to overseas...στο περιπου ποτε να το περιμενω? despatced εκανε απο τις 17 του μηνα

 

Και γω τα ίδια να γνωρίζει κανείς έχουμε πρόβλημα; Αργησε

xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...