Jump to content

Παράπονα για το HTC One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περισσότερο με ανησυχεί η πολιτική της HTC ελλάδα , παρά η οποια κατασκευαστική ατέλεια.

Στο παιδί από πάνω που του έπεσε και έκανε σημάδι , αν αυτή τη στιγμή του καεί πχ η οθόνη , σύμφωνα με όσα μου είπαν ,δε θα το αναγνωρίσουν σαν βλάβη.Θα πουν ότι είναι προϊόν κακής χρήσης του κινητού!!!!

 

Ωωωωχ, αυτό δε το σκέφτηκα...έχεις απόλυτο δίκιο, αυτοί, αντι να μας εξηπυρετήσουν, είναι ικανοί να μας μηνύσουν για κακή χρήση του κινητού.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 372
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωωωωχ, αυτό δε το σκέφτηκα...έχεις απόλυτο δίκιο, αυτοί, αντι να μας εξηπυρετήσουν, είναι ικανοί να μας μηνύσουν για κακή χρήση του κινητού.

 

Καλά...Θα δούμε πως θα πάει...στερείται λογικής το να αποδίδεις όποια βλάβη προκύπτει στο κινητό σε ένα και μόνο χτύπημα..Δε μπορεί η κάθε εταιρεία να βάζει ότι όρους γουστάρει..

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Καλά...Θα δούμε πως θα πάει...στερείται λογικής το να αποδίδεις όποια βλάβη προκύπτει στο κινητό σε ένα και μόνο χτύπημα..Δε μπορεί η κάθε εταιρεία να βάζει ότι όρους γουστάρει..

 

Παναγιωτη τι γινεται? Εχουμε κανενα νεο για το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Παναγιωτη τι γινεται? Εχουμε κανενα νεο για το προβλημα?

 

Αυτο ακριβώς...Έχουμε κανένα νέο....

Τίποτα..Δεν μου έχουν απαντήσει στο Facebook...Θα περιμένω να κλείσει εβδομάδα και μετά θα πάρω τηλ στην arvato για να με εκνευρίσουν και να κάνω καταγγελία προς ΙΝΚΑ κτλ...

Όποιος θέλει και μπορεί αφήνει μήνυμα στο λινκ του Facebook που έχω ποστάρει πιο πάνω...να κραξουμε ομαδικώς μπας και αλλάξει τίποτα..

 

Εν τω μεταξύ, στο xda ανεβαίνει ο αριθμός των κατόχων με το πρόβλημα με τη σπασμένη κάμερα...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβώς...Έχουμε κανένα νέο....

Τίποτα..Δεν μου έχουν απαντήσει στο Facebook...Θα περιμένω να κλείσει εβδομάδα και μετά θα πάρω τηλ στην arvato για να με εκνευρίσουν και να κάνω καταγγελία προς ΙΝΚΑ κτλ...

Όποιος θέλει και μπορεί αφήνει μήνυμα στο λινκ του Facebook που έχω ποστάρει πιο πάνω...να κραξουμε ομαδικώς μπας και αλλάξει τίποτα..

 

Εν τω μεταξύ, στο xda ανεβαίνει ο αριθμός των κατόχων με το πρόβλημα με τη σπασμένη κάμερα...

 

Εγω εχω ηδη γραψει φιλε μου. Ειναι πολυ κριμα τι να πω. Μακαρι να βγαλεις ακρη και να δικαιωθεις.

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Παρομοιως και εγω, εχω κανει 2 Post
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Σας είδα παιδιά...:)

Και σας ευχαριστώ ειλικρινά....

 

Θα περιμένω εώς την Παρασκευή και μετά θα βάλω μπουρλοτο..

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Tι να πω... Ειναι απαραδεκτοι...

Και ποσοι αλλοι θα το χουν χωρις να ξερουν οτι δεν ευθυνονται αυτοι...

Δυστυχως δεν εχω προφιλ στο φατσοβιβλιο για να τους κραξω και εγω...

Link to comment
Share on other sites

Το πλέον τραγικό ειναι οτι δεν αναγνωρίζουν καν το no-zero-gap στο τηλέφωνο μου,.,,

 

Λένε οτι απο τη στιγμή που θεωρούν το ραγισμα της κάμερας "κακή χρήση" δεν καλύπτουν πια με εγγύηση.....

 

Τους ξαναεκραξα στο Facebook ....άλλες 2 ημέρες και πάω προς ινκα..

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Το πλέον τραγικό ειναι οτι δεν αναγνωρίζουν καν το no-zero-gap στο τηλέφωνο μου,.,,

 

Λένε οτι απο τη στιγμή που θεωρούν το ραγισμα της κάμερας "κακή χρήση" δεν καλύπτουν πια με εγγύηση.....

 

Τους ξαναεκραξα στο Facebook ....άλλες 2 ημέρες και πάω προς ινκα..

 

Γνωμη μου μην περιμενεις ουτε λεπτο

Link to comment
Share on other sites

Το πλέον τραγικό ειναι οτι δεν αναγνωρίζουν καν το no-zero-gap στο τηλέφωνο μου,.,,

 

Λένε οτι απο τη στιγμή που θεωρούν το ραγισμα της κάμερας "κακή χρήση" δεν καλύπτουν πια με εγγύηση.....

 

Τους ξαναεκραξα στο Facebook ....άλλες 2 ημέρες και πάω προς ινκα..

 

Επειδη δε μαφηνει να ποσταρω καινουργιο ποστ(αγνοω το γιατι) εγραψα απαντηση στο δικο σου.τρεμω στην ιδεα πως θα μπορουσα ναμαι στη θεση σου...

Μακαρι ναχει θετικη καταληξη.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου μην περιμενεις ουτε λεπτο

 

Κι εγώ αυτό πιστεύω φίλε. Μην το καθυστερείς.

Τρέμω μήπως συμβεί και σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

Κρατάς πατημένο το φωνήεν και σου βγάζει από πάνω παραπάνω επιλογές.

 

Ξαφνικά έχω πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις από το FB. Ενώ τα μυνήματα έρχονται αμέσως, δεν παίρνω τίποτα από notifications από το απόγευμα.

Αν ανοίξω το app τότε εμφανίζονται. Έχει κανείς ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, σχετικα με το προβλημα της καμερας... Διαβαζω τελευταια απο χρηστες που το εχουν οτι σε καποιους συνεβη μετα απο εντονη χρηση της καμερας. Αν δεν κανω λαθος και ο Παναγιωτης ειχε πει οτι χρησιμοποιησε την καμερα αρκετα και μετα ειδε σπασμενο το τζαμι της.

Χαρακτηριστικα ενας που ειχε το προβλημα εγραψε οτι συνεβη αφοτου τραβηξε 20 λεπτα βιντεο. Και του συνεβη την ιδια μερα. Το παρατηρησε οταν πηγε να συνδεσει το κινητο με το pc για να περασει το βιντεο.

Η εξηγηση που εδινε ειναι οτι επειδη ειναι πολυ ''μασιφ'' η κατασκευη, ολη η θερμοτητα που ανεβαζει το κινητο κατα τη βιντεοσκοπηση ''ξεσπα'' στο τζαμακι της καμερας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι φως φαναρι οτι φταει το αλουμινενιο πλαισιο, προκειται για κατασκευαστικο λαθος.....

 

Δεν μπορει να φταιει τιποτε αλλο !!!!!!!!!!!!!!!

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

την προηγουμενη ακριβως ημερα πριν το δω ειχα τραβηξει ενα βιντεο περιπου 8-10 λεπτα και ειχα βγαλει καμια 30αρια φωτος...

 

αντε να πεισεις τους αντιεπαγγελματιες της Arvato τωρα οτι δεν το εκανα εγω...

 

 

Παιδες, σχετικα με το προβλημα της καμερας... Διαβαζω τελευταια απο χρηστες που το εχουν οτι σε καποιους συνεβη μετα απο εντονη χρηση της καμερας. Αν δεν κανω λαθος και ο Παναγιωτης ειχε πει οτι χρησιμοποιησε την καμερα αρκετα και μετα ειδε σπασμενο το τζαμι της.

Χαρακτηριστικα ενας που ειχε το προβλημα εγραψε οτι συνεβη αφοτου τραβηξε 20 λεπτα βιντεο. Και του συνεβη την ιδια μερα. Το παρατηρησε οταν πηγε να συνδεσει το κινητο με το pc για να περασει το βιντεο.

Η εξηγηση που εδινε ειναι οτι επειδη ειναι πολυ ''μασιφ'' η κατασκευη, ολη η θερμοτητα που ανεβαζει το κινητο κατα τη βιντεοσκοπηση ''ξεσπα'' στο τζαμακι της καμερας.

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

την προηγουμενη ακριβως ημερα πριν το δω ειχα τραβηξει ενα βιντεο περιπου 8-10 λεπτα και ειχα βγαλει καμια 30αρια φωτος...

 

αντε να πεισεις τους αντιεπαγγελματιες της Arvato τωρα οτι δεν το εκανα εγω...

 

Γνώμη μου Παναγιώτη είναι να μαζέψεις τα links από όλα τα forums που έχεουν αντίστοιχες εμπειρίες και να τα στείλεις στην HTC αξιώνοντας είτε αντικατάσταση κινητού είτε άμεση επισκευή εντός εγγύησης. Θα πρότεινα μάλιστα να το στείλεις στην HTC international με κοινοποίηση στην HTC Hellas.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα τηλ στην Arvato..

 

μου ειπαν να το στειλω για να το δουν οι τεχνικοι τους..ρωτησα αν καλυπτεται απο εγγυηση κτλ κτλ αλλα απαντηση δεν πηρα με την εννοια οτι αν δεν το δουν , δε μπορουν να μου πουν.....(σωστο νομιζω..)

 

με την HTC International επικοινωνησα/εσκουξα/εκραξα μεσω facebook αλλα εδω και μια εβδομαδα περιμενω επισημη απαντηση..

 

θα το στειλω απο εβδομαδα αν και τζαμπα κοπος...η HTC Hellas λεει οτι φταιω εγω και θα μου πει η Arvato κατι αλλο;;;

μπαααααααααα

 

Γνώμη μου Παναγιώτη είναι να μαζέψεις τα links από όλα τα forums που έχεουν αντίστοιχες εμπειρίες και να τα στείλεις στην HTC αξιώνοντας είτε αντικατάσταση κινητού είτε άμεση επισκευή εντός εγγύησης. Θα πρότεινα μάλιστα να το στείλεις στην HTC international με κοινοποίηση στην HTC Hellas.

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να βγάλεις άκρη στου εύχομαι φίλε μου. Όπως έχω γράψει και στο fb ενδιαφέρομαι για το κινητό και δυστυχώς αυτά που ακούω με κρατάνε λίγο πίσω. Όχι γιατί φοβάμαι ότι θα μου συμβούν, όχι τόσο αυτό, όσο το ότι η αντιπροσωπεία αλλά και η εταιρία δεν το καλύπτουν.

Βέβαια, δυστυχώς, είναι μεγάλη εταιρία και εάν το καλύψει σε έναν παραδέχοντας το λάθος της τότε πρέπει να το κάνει σε όλους. Δεν λέω ότι αυτό δεν είναι το σωστό, ίσα ίσα. Απλώς έχει φοβηθεί το μάτι μου με όλες τους πλέον.

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

την προηγουμενη ακριβως ημερα πριν το δω ειχα τραβηξει ενα βιντεο περιπου 8-10 λεπτα και ειχα βγαλει καμια 30αρια φωτος...

 

αντε να πεισεις τους αντιεπαγγελματιες της Arvato τωρα οτι δεν το εκανα εγω...

 

Φιλε Παναγιωτη μηπως επεσες σε ελαττωματικη παρτιδα?

Γιατι αν δεν ειναι ετσι τα πραγματα και φταει η κατασκευη, τοτε ολα τα one που παραγονται ειναι εν δυναμει ικανα να εμφανισουν το συγκεκριμενο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Παναγιωτη μηπως επεσες σε ελαττωματικη παρτιδα?

Γιατι αν δεν ειναι ετσι τα πραγματα και φταει η κατασκευη, τοτε ολα τα one που παραγονται ειναι εν δυναμει ικανα να εμφανισουν το συγκεκριμενο θεμα.

 

το λογικο αυτο ειναι..να προκειται για ελλατωματικη παρτιδα.....παλι Beta user εγινα...το ιδια επαθα και με το 920...δεν ξαναπαιρνω κινητο αν δεν κλεισει τουλαχιστον 5 με 6 μηνες στην αγορα...

 

ας ελπισουμε οτι θα γινει κατι..

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Καλό κουράγιο φίλε, πραγματικά μεγάλη γκαντεμιά. Μην το αφήνεις.

Επίσης στο xda νομίζω μάζευαν σε ένα ποστ στοιχεία των κινητών που συνέβη. Οπότε ίσως καλό είναι να πας προετοιμασμένος με "στοιχεία" για να μην σου πουν χαζομάρες.

Να είμαι ειλικρινής από τότε που διάβασα το ποστ σου και είδα ότι κι άλλος κόσμος το έχει με έχει πιάσει μια φοβία με τη φωτογραφική μηχανή.

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, σχετικα με το προβλημα της καμερας... Διαβαζω τελευταια απο χρηστες που το εχουν οτι σε καποιους συνεβη μετα απο εντονη χρηση της καμερας. Αν δεν κανω λαθος και ο Παναγιωτης ειχε πει οτι χρησιμοποιησε την καμερα αρκετα και μετα ειδε σπασμενο το τζαμι της.

Χαρακτηριστικα ενας που ειχε το προβλημα εγραψε οτι συνεβη αφοτου τραβηξε 20 λεπτα βιντεο. Και του συνεβη την ιδια μερα. Το παρατηρησε οταν πηγε να συνδεσει το κινητο με το pc για να περασει το βιντεο.

Η εξηγηση που εδινε ειναι οτι επειδη ειναι πολυ ''μασιφ'' η κατασκευη, ολη η θερμοτητα που ανεβαζει το κινητο κατα τη βιντεοσκοπηση ''ξεσπα'' στο τζαμακι της καμερας.

 

Αν έχει θέμα με την θερμότητα απο την κάμερα, τι γίνεται με αυτή πχ απο τα παιχνίδια; Δεν το χρησιμοποιώ για να παίζω, κατέβασα ένα να δω δυνατότητες. Δεν έπαιξα ούτε 10' και το ένοιωθα να καίει, νομίζω κάπου τους σαρατά κάτι είδα. Έρχεται και καλοκαίρι, τι θα γίνει δηλαδή. Ή δεν επιρεάζεται η κάμερα απο αυτή;

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει θέμα με την θερμότητα απο την κάμερα, τι γίνεται με αυτή πχ απο τα παιχνίδια; Δεν το χρησιμοποιώ για να παίζω, κατέβασα ένα να δω δυνατότητες. Δεν έπαιξα ούτε 10' και το ένοιωθα να καίει, νομίζω κάπου τους σαρατά κάτι είδα. Έρχεται και καλοκαίρι, τι θα γίνει δηλαδή. Ή δεν επιρεάζεται η κάμερα απο αυτή;

Λογικά δεν επηρεάζεται φίλε μου αλλιώς των περισσότερων παιδιών θα είχε σπάσει. Εάν κιόλας μιλάμε για ελλατωματική παρτίδα τότε οι πιθανότητες μειώνονται κι άλλο.

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...