Jump to content

Παράπονα για το HTC One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αμα το κινητο ειναι κομπλέ μη το ψυριζεις αλλο κοιτα να το χαρεις

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 372
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σημερα το πρωι παρελαβα το καινουργιο κινητο που μου εδωσαν στην arvato (Το ειχα παει με το προβλημα στην καμερα ...μωβ)..το δευτερο, αφου πρωτα μου εδωσαν ενα με τα γνωστα gaps ,με ασπρο χρωμα τα ηχεια (ποιος ξερει απο που ηταν)κτλ και φαινεται ολα να ειναι ενταξει.....

Υ.Γ. Παντως το κινητο δεν ειναι καινουργιο για μενα ετσι οπως το δινουν.Αυτο που πηρα ηταν ηδη σεταρισμενο και με 100% μπαταρια...τουλαχιστον δειχνει οκ........

 

Από ένα σημείο και έπειτα (πρέπει να το έχουν περάσει) δίνουν ανακατασκευές. Καινούργια δίνουν όταν η συσκευή είναι εντελώς νέα στην αγορά και δεν έχουν να δώσουν ανακατασκευές.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η δουλεια ειναι οτι χτες το βραδυ που το εβγαλα απο την φορτιση και το δοκιμασα ξανα στο σκοταδι φανηκε μετα απο 2-3 λεπτα (οχι αμεσως!!!) να ξανα επανερχεται τo μωβ πεπλο .Αντε παλι ξανα πισω...... (για τριτη φορα) . Σε δουλεια να βρισκομαστε ...ειναι απαραδεκτοι!!!!!

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

μην το γυρνάς πισω φίλε όλα τα One το παρουσιαζουν αυτό απ οτι καταλαβα. σε μένα συμβαίνει στο απολυτο σκοτάδι. ποιος θα τραβήξει φωτο στο απολυτο σκοταδι χωρις φλας; μη μπαίνεις αλλο σ αυτή τη διαδικασία

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι έντονο το θέμα και γίνεται μόνο σε πολύ σκοτεινές φωτό και εμένα αυτή είναι η άποψή μου.
Link to comment
Share on other sites

http://img196.imageshack.us/img196/6229/ggzi.jpg

οπως το βλεπετε το κανει ,μετα απο 2-3 λεπτα ,μερικες στιγμες λιγο πιο εντονα μερικες λιγο πιο αχνα.η αληθεια ειναι οτι δεν ειναι στο χαλι που το ειχα πριν..

αλλα επειδη δουλευω βραδυ χρειαζομαι αρκετες φορες την καμερα και εχω ενα μικρο θεμα τοτε.........

Edited by sisferas_sax

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

με φλας δεν έχεις θέμα ομως. χαμηλωσε λίγο το iso χειροκινητα και πες εντυπωσεις. για μενα μην το γυρνας

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Από ένα σημείο και έπειτα (πρέπει να το έχουν περάσει) δίνουν ανακατασκευές. Καινούργια δίνουν όταν η συσκευή είναι εντελώς νέα στην αγορά και δεν έχουν να δώσουν ανακατασκευές.

 

Εννοείς ένα χρονικό σημείο και έπειτα από την αγορά της συσκευής ή ένα χρονικό σημείο και έπειτα από την αρχική κυκλοφορία της συσκευής?

 

Δηλαδή εγώ που θα τους γυρίσω μια συσκευή που πήρα πριν 10 μέρες, θα μου δώσουν ένα μεταχειρισμένο που μπορεί να είναι ενός 6μήνου?

Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει .με χαμηλωμενο iso εξαλειφεται το προβλημα αλλα οχι οτι ειναι και η σωστη ρυθμιση για να τραβας φωτο.

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Κορώνα γράμματα πάντως να το γυρίσεις. Δε νομίζω να υπάρχει ατομο που να μην έχει το πρόβλημα

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει .με χαμηλωμενο iso εξαλειφεται το προβλημα αλλα οχι οτι ειναι και η σωστη ρυθμιση για να τραβας φωτο.

 

Για μένα είναι πιο σωστή ρύθμιση γιατί βγαίνει μεν πιο σκοτεινή αλλά με πολύ λιγότερο θόρυβο. Αλλά ο καθένας με τα γούστα του.

Με το φλας δεν σε βολεύει;

Είναι εμφανές αυτό το μωβ και στις φωτό; Βάλε κανένα παράδειγμα να δούμε.

Γιατί έχω δει από φωτό που λες "οκ γύρνα το πίσω τώρα" μέχρι φωτό που είναι σχετικά φυσιολογικές.

Για μένα η απόφασή σου πρέπει να κάνει καθαρά με το πόσο εκτεταμένο είναι το πρόβλημα γιατί πολύ απλά μπορεί να πέσεις σε χειρότερη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε να το βάλετε και στην πρίζα να ζεσταθεί και να βγάλετε φωτογραφία. Mission impossible.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

να χαμε να λεγαμε ειναι αυτα πιστεύω. ποιος θα βγαλει φωτο χωρις φλας σε απολυτο σκοτάδι η ποιος θα επιχειρήσει να τραβήξει φώτο όσο το κινητό φορτίζει(αν και δε το χω παρατηρήσει αυτό που λέει ο bouss)

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

να χαμε να λεγαμε ειναι αυτα πιστεύω. ποιος θα βγαλει φωτο χωρις φλας σε απολυτο σκοτάδι η ποιος θα επιχειρήσει να τραβήξει φώτο όσο το κινητό φορτίζει(αν και δε το χω παρατηρήσει αυτό που λέει ο bouss)

 

Ξέρεις πως είναι, όταν ανακαλύψεις κάτι ακόμα και παράλογο να είναι το κάνεις συνέχεια.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

 

Και το δικο μου ΟΝΕ το δοκιμασα στο σκοταδι και μετα απο 2-3 λεπτα "οχι αμεσως" βγαζει αυτην την κοκκινη αποχρωση...

 

Η HTC κανει αντικατασταση συσκευης για αυτο το προβλημα ?

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Κάνε το κόπο να διαβάσεις μια σελίδα πίσω. Σχεδόν όλοι εχουμε αυτό το θέμα θες πραγματικά να μπεις στη διαδικασία με κίνδυνο να πάρεις και χειρότερη συσκευή;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Κάνε το κόπο να διαβάσεις μια σελίδα πίσω. Σχεδόν όλοι εχουμε αυτό το θέμα θες πραγματικά να μπεις στη διαδικασία με κίνδυνο να πάρεις και χειρότερη συσκευή;

 

Παθών και εγώ από το πρόβλημα αυτό, δοκίμασα και το nokia lumis 920 που έχω και η αλήθεια είναι ότι και σε εκείνο μία κόκκινοροζ απόχρωση την έχει στο απόλυτο σκοτάδι.. Στο one όμως πραγματικά "χρωματίζεται" η οθόνη..!! :lol:

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Χαιρετω την παρεα,

ειναι πρωτη φορα που γραφω στο φορουμ, ειμαι νεο μελος.

Μετα απο καιρο ψαξιματος και ειδικα σε αυτο το φορουμ κατελειξα στο HTC ONE απο το LG GT505.

Το HTC το εχω περιπου εδω και 4 μηνες σχεδον.

Αν και δεν εχω μεγαλη εμπειρια απο τετοιου ειδους κινητα (αφου απο το LG πηγα κατευθειαν σε ενα κινητο "ναυαρχιδα" οπως λενε), το HTC το βρισκω πολυ καλο, γρηγορο, δυνατο ωστε να τρεχει διαφορα προγραμματα μαζι, με καλη μπαταρια για μετρια χρηση και με πολυ καλη καμερα.

ΟΜΩΣ, μολις γυρισα απο το εξωτερικο βρηκα ενα εκνευριστικο προβλημα. Δεν ειναι κατι σημαντικο αλλα αν σκεφτει κανεις οτι το παρουσιασε μεσα σε 4 μηνες και αν σκεφτει κανεις και το ποσο που εδωσα για να αγορασω το κινητο, τοτε νομιζω οτι ειναι αξιο αναφορας. Μολις βγηκα στο εξωτερικο εκλεισα οτιδηποτε εχει σχεση με το ιντερνετ, το 3G κλπ οτιδηποτε δηλαδη μπορει να με χρεωσει τα κερατα μου. Μονο το wifi χρησιμοποιουσα. Οταν γυρισα πισω, ανοιξα ξανα τις υπηρεσειες του διαδικτυου και παρατηρησα πως στην κεντρικη επιφανεια του κινητου, εκει που λεει την ωρα και τον καιρο, ο καιρος δεν ανανεωνεται αυτοματα. Ενω παλιοτερα αλλαζε καθε φορα που εντοπιζε διαφορετικη περιοχη, τωρα δεν αλλαζει εκτος και αν το κανω εγω χειροκινητα. Δεν ειναι κατι σπουδαιο, δεν επηρεαζει τη λειτουργια του κινητου αλλα ειναι εκνευριστικο καθε φορα να χρειαζεται να το κανω εγω ανανεωση ακομα και οταν δεν βγαινω απο το σπιτι. Η ενημερωση που ερχεται για τον καιρο ειναι απο το AccuWeather.com

 

οποιος μπορει και θελει ας πει καμια προταση. ολες οι προτασεις ειναι δεκτες (εκτος απο ακραιες τυπου πετα το, πουλα το, σπαστο κλπ...ειναι πολυ νωρις ακομα για να χρησιμοποιησω βια :lol:)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς μην μπερδεύεις ανόμοια πράγματα. Άλλο τα widget που έχεις στην οθόνη, και άλλο το τηλέφωνο αυτό καθέ αυτό. Widget καιρού μπορείς να κατεβάσεις δωρεάν ή επί πληρωμή από το μάρκετ, όσα θες. Με το κιλό.

Δες λίγο τις ρυθμίσεις του widget αν έχεις ενεργοποιημένη την αυτόματη εύρεση τοποθεσίας, έλεγξε το πότε θα κάνει refresh, και αν δεν το λύσεις έτσι, σβήσε το widget και ξανά πέρασε το πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς μην μπερδεύεις ανόμοια πράγματα. Άλλο τα widget που έχεις στην οθόνη, και άλλο το τηλέφωνο αυτό καθέ αυτό. Widget καιρού μπορείς να κατεβάσεις δωρεάν ή επί πληρωμή από το μάρκετ, όσα θες. Με το κιλό.

Δες λίγο τις ρυθμίσεις του widget αν έχεις ενεργοποιημένη την αυτόματη εύρεση τοποθεσίας, έλεγξε το πότε θα κάνει refresh, και αν δεν το λύσεις έτσι, σβήσε το widget και ξανά πέρασε το πάλι.

 

ευχαριστω φιλε για την απαντηση.

τσεκαρα αυτο που ειπες και ειδα οτι ειναι ενεργοποιημενη η αυτοματη ευρεση τοποθεσιας.

θα το παρακολουθησω λιγο ακομα και θα δω τι θα γινει στο τελος.

 

οπως ειπα και πριν ειμαι ψιλο(χοντρο)ασχετος με τετοια κινητα. απο το GT505 πηγα κατευθειαν στο HTC...απο το α τοπικο, πηγα στο τσαμπιονς λιγκ....:lol:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε για την απαντηση.

τσεκαρα αυτο που ειπες και ειδα οτι ειναι ενεργοποιημενη η αυτοματη ευρεση τοποθεσιας.

θα το παρακολουθησω λιγο ακομα και θα δω τι θα γινει στο τελος.

 

οπως ειπα και πριν ειμαι ψιλο(χοντρο)ασχετος με τετοια κινητα. απο το GT505 πηγα κατευθειαν στο HTC...απο το α τοπικο, πηγα στο τσαμπιονς λιγκ....:lol:

 

Δεν αρκεί μόνον αυτο, πρέπει να ενεργοποιήσεις και την αυτόματη ενημέρωση καιρου, πως περιμένεις να δουλέψει αλλιώς;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

...

θα το παρακολουθησω λιγο ακομα και θα δω τι θα γινει στο τελος.

 

Ένα πιο παραμετροποιήσιμο weather widget είναι αυτό

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devexpert.weather

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Ένα πιο παραμετροποιήσιμο weather widget είναι αυτό

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devexpert.weather

 

πολυ καλο φαινεται αυτο φιλε, ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παίδες. Κλασικά και εγώ έχω θέμα με την κάμερα. Θέλω να το στείλω για φτιάξιμο γιατί με εκνεύρισε υπερβολικά μετά από ένα βίντεο που τράβηξα με χαμηλό φωτισμό και μετά από κάποιο σημείο γίνεται τελείως μωβ. Να το ρισκάρω?? Ποια είναι η γνώμη σας. Αν και κανονικά δεν θα έπρεπε να τίθεται τέτοιο θέμα, δεν νοείται να στέλνεις κινητό για φτιάξιμο και να σε δίνουν πίσω χαλασμένο. Edited by Basilis94

-HTC wildfire

-HTC evo 3d

-HTC one M7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παίδες. Κλασικά και εγώ έχω θέμα με την κάμερα. Θέλω να το στείλω για φτιάξιμο γιατί με εκνεύρισε υπερβολικά μετά από ένα βίντεο που τράβηξα με χαμηλό φωτισμό και μετά από κάποιο σημείο γίνεται τελείως μωβ. Να το ρισκάρω?? Ποια είναι η γνώμη σας. Αν και κανονικά δεν θα έπρεπε να τίθεται τέτοιο θέμα, δεν νοείται να στέλνεις κινητό για φτιάξιμο και να σε δίνουν πίσω χαλασμένο.

Καλησπέρα Βασίλη,

Παθών κι εγώ! Το αγόρασα την προηγούμενη βδομάδα και μετά από δύο μέρες, Πέμπτη (27/2) ήταν συγκεκριμένα, πήγε στο servise.

Δύο εργάσιμες είπαν!!

Ακόμα περιμένω, είναι σε αναμονή! Το τι θα κάνουν ακόμα δεν το γνωρίζω. Σε άλλα παιδιά είχε γίνει αντικατάσταση..

Έχω απογοητευτεί τελείως..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...