Jump to content

Αξεσουάρ για το HTC One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου απαντησαν οτι λυπουνται που συνεβει αυτο και οτι δεν μπορουν να μου στειλουν αλλη. Μου εστειλαν μια διευθυνση να τη στειλω πισω και να μου πιστωσουν στον λογαριασμό μου το ποσο. Αυριο την πακεταρω και την στελνω πισω.

 

Κριμα :(

Τελικα τι ισχυει?Ο φιλος πιο πριν εγραψε οτι θα του στειλουν καινουργια :confused:

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 538
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Περιμένω ακόμη την καινούργια.

 

Thank you for the update. We have continually improved upon this case and will be shipping a replacement from our most up to date batch tomorrow with the USPS tracking number: LN123456789US. Also, due to the time and costs of a return, we have decided to make an exception and you are welcome to keep the defective unit as well. Please let us know if you have any questions.

 

Προφανώς κάτι λάθος έγινε στο σχεδιασμό και πρέπει να έφαγαν πατάτα.

Όπως το βλέπω εγώ ή έχουν βάλει κόλλα gtp ή η θήκη έπρεπε να είναι unibody.

Κάποιος θα κάνει χαρακίρι, το βλέπω.

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ίδιο μέιλ ακριβώς έχω πάρει, την έχουν στείλει.

Αν πάντως δεν έχουν αλλάξει κάτι σε ποιότητα συγκόλλησης χλωμό το βλέπω.

Δεν ξέρω αν δοκίμασε κανείς να την κολλήσει μόνος. Κρίμα γιατί κατά τα άλλα είναι ιδανική.

Έχω αρχίσει να κοιτάω πάντως εναλλακτικές λύσεις σε περίπτωση που κι η δεύτερη βγει προβληματική.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκολλησε και σε εμένα .... Έστειλα μαιλ στο Αμαζον και μου είπαν οτι δεν προβλέπεται αντικατάσταση αλλά πίστωση και επιστροφή της παλιάς. Σε εσας που θα σας γίνει αντικατάσταση έγινε επικοινωνία μέσω Αμαζον ή κατευθείαν με την Poetic ?

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Ξεκολλησε και σε εμένα .... Έστειλα μαιλ στο Αμαζον και μου είπαν οτι δεν προβλέπεται αντικατάσταση αλλά πίστωση και επιστροφή της παλιάς. Σε εσας που θα σας γίνει αντικατάσταση έγινε επικοινωνία μέσω Αμαζον ή κατευθείαν με την Poetic ?

Εγω την εστειλα σημερα. Πληρωσα και 1.20 μεταφορικα. Θα μου την πιστωσουν ειπαν.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ξεκολλησε και σε εμένα .... Έστειλα μαιλ στο Αμαζον και μου είπαν οτι δεν προβλέπεται αντικατάσταση αλλά πίστωση και επιστροφή της παλιάς. Σε εσας που θα σας γίνει αντικατάσταση έγινε επικοινωνία μέσω Αμαζον ή κατευθείαν με την Poetic ?

 

Επικοινώνησα με την Store Front ή κάπως έτσι (είναι η εταιρεία) αλλά με τη φόρμα που υπάρχει μέσω του Άμαζον.

Η επικοινωνία δηλαδή δεν έγινε ανεξάρτητα.

Μήπως πέσανε πολλά ελαττωματικά μαζί και αλλάξανε πολιτική; Περίεργο μου φαίνεται.

Επίσης έχει εγγύηση 3 χρόνια (τρομάρα τους).

Link to comment
Share on other sites

Επειδή την πρώτη επικοινωνία την έκανα κατευθείαν με την Αμαζον, είπα να δοκιμάσω την τύχη μου επικοινωνώντας με τον πωλητή καθώς με ενδιαφέρει αντικατάσταση και όχι πίστωση. Περιμένω απάντηση και θα επανέλθω. Κρίμα και είναι τέλεια η θηκουλα....

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε σήμερα η ανταλλακτική Poetic. Δεν μου φαίνεται να έχει διαφορές. Την έβαλα και προσεύχομαι αν και δεν έχω μεγάλες ελπίδες κρίνοντας από τα όσα λέγονται και στο xda.

Ψάχνω παραμφερείς θήκες να είμαι έτοιμος στην (αρκετά πιθανή) περίπτωση να χαλάσει κι αυτή. Όποιος έχει προτάσεις ας πει.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιουσα την double dip hard shell case της htc για περιπου 2 εβδομαδες σε μαυρο HTC ONE απο προστασια πολυ καλη.. , χθες ομως παρατηρησα οτι στο πισω μερος του κινητου εχουν δημιουργηθει 2 μικρες κατακορυφες γραντζουνιες στα σημεια που "κουμπωνει" η θηκη. προφανως αυτο συνεβει καποια φορα που εβαζα-εβγαζα το κινητο στην θηκη (το εκανα καθημερινα). Απλα προσθετω και τη δικη μου εμπειρια για να προσεξει καποιος μελλοντικα εαν σκεφτεται να αγορασει τη συγκεκριμενη Θηκη 'η αλλη παρομοια με αυτη.
if you are able to compromise be able to pay the price..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχετε να προτεινετε μια θηκη που μην γλιστραει απο το χερι,να μην ζεσταινει πολυ το κινητο(δλδ να μην ειναι κλειστη απο παντου) και να ειναι και ομορφη;

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Επειδή την πρώτη επικοινωνία την έκανα κατευθείαν με την Αμαζον, είπα να δοκιμάσω την τύχη μου επικοινωνώντας με τον πωλητή καθώς με ενδιαφέρει αντικατάσταση και όχι πίστωση. Περιμένω απάντηση και θα επανέλθω. Κρίμα και είναι τέλεια η θηκουλα....

 

Τελικά εάν μιλούσα κατευθείαν με τον πωλητή θα μου γινόταν δωρεάν αντικατάσταση της θήκης, το οποίο και επιθυμούσα, αλλά δυστυχώς πιστωθηκα από το Αμαζον στο οποίο απευθύνθηκα αρχικά.

Το κακό ειναι οτι άλλαξε πολιτική το Αμαζον οσον αφορά τα έξοδα μεταφοράς για Ελλάδα με αποτέλεσμα πλέον η συγκεκριμένη θήκη να ειναι τσιμπιμενη για εκ νέου παραγγελία....

Πάμε για αλλα...

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε σήμερα η ανταλλακτική Poetic. Δεν μου φαίνεται να έχει διαφορές. Την έβαλα και προσεύχομαι αν και δεν έχω μεγάλες ελπίδες κρίνοντας από τα όσα λέγονται και στο xda.

Ψάχνω παραμφερείς θήκες να είμαι έτοιμος στην (αρκετά πιθανή) περίπτωση να χαλάσει κι αυτή. Όποιος έχει προτάσεις ας πει.

 

Μία από τα ίδια.

Έφτασε σήμερα.

Ελπίζω να αντέξει αλλιώς θα ζητήσω επιστροφή χρημάτων.

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, σήμερα μου ήρθε η παρακάτω θήκη http://www.ebay.co.uk/itm/281102834962?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

Τη συνιστώ 101% για τα λεφτά της! Σε 2 άτομα που έδειξα το κινητό νόμιζαν ότι δε φόραγε θήκη!! Μαλακό πλαστικό το υλικό της, αγκαλιάζει σχεδόν τέλεια το One περιμετρικά σ'όλο το bezel και φυσικά και στο πίσω μέρος του.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

πόσο σου ηρθε φίλε μου με τα μεταφορικά και σε πόσο καιρό;αφήνει καθόλου νύχι μπροστά για να μην ακουμπάει η οθόνη κάτω όταν τον έχεις γυρισμένο ανάποδα;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

πόσο σου ηρθε φίλε μου με τα μεταφορικά και σε πόσο καιρό;αφήνει καθόλου νύχι μπροστά για να μην ακουμπάει η οθόνη κάτω όταν τον έχεις γυρισμένο ανάποδα;

6$ μαζί με μεταφορικά με tracking number. Επειδή μένω επαρχία έκανε 20 μέρες (αν και απ'ότι είδα απ'το tracking των ΕΛ.ΤΑ. 1 ημέρα έκανε μόνο απ'την Αθήνα).

Δυστυχώς νύχι δεν αφήνει, ποτέ όμως δεν αφήνω το κινητό με την οθόνη προς τα κάτω.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Tην κοίταζα κι εγώ, αλλά θέλω να εξέχει λίγο μπροστά κι εγώ.

Δεν είναι θέμα μόνο αν το αφήνεις με οθόνη προς τα κάτω, είναι ότι έστω κι αυτό το λίγο μπορεί να σε σώσει αν πέσει.

Αν μπορείς βγάλε καμιά φωτό το κινητό με τη θήκη να δούμε πώς είναι.

Link to comment
Share on other sites

για τσεκάρετε κι αυτή

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

για τσεκάρετε κι αυτή

Φαίνεται καλή, την παραγγέλνω.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

τώρα πρόσεξα ότι βγαίνει και σε άλλα χρώματα εδώ

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Tην κοίταζα κι εγώ, αλλά θέλω να εξέχει λίγο μπροστά κι εγώ.

Δεν είναι θέμα μόνο αν το αφήνεις με οθόνη προς τα κάτω, είναι ότι έστω κι αυτό το λίγο μπορεί να σε σώσει αν πέσει.

Αν μπορείς βγάλε καμιά φωτό το κινητό με τη θήκη να δούμε πώς είναι.

 

Μαλλον πρεπει να ανακαλεσω για την θηκη. Μεσα στην πρωτη ωρα κοπηκε στο σημειο πανω απο την επαφη φορτισης. Πως εγινε αγνωστο, ισως γιατι ηταν λιγο δυσκολο να εφαρμοσει στο κινητο γιατι το πανω και το κατω μερος της θηκης κανει κουρμπα κι αγκαλιαζει τη συσκευη.

 

 

Επισης οσοι εχουν την Poetic επισημα η εταιρεια στελνει κανουρια θηκη με το id αγορας απο το Amazon κι εχει βγαλει αναβαθμισμενη εκδοση.

 

http://www.yourpoetic.com/p/435/poetics-atmosphere-case-for-the-htc-one-m7

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

παιδια δειτε και αυτην http://www.netimes.com/shop/swave-soft-jelly-case-for-htc-one-p-4645.html?cPath=80_965 .την εχω 2 εβδομαδες και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.ειχα και τη πρωτη μου πτωση πριν 5 μερες και το κινητο δεν επαθε τιποτα

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον πρεπει να ανακαλεσω για την θηκη. Μεσα στην πρωτη ωρα κοπηκε στο σημειο πανω απο την επαφη φορτισης. Πως εγινε αγνωστο, ισως γιατι ηταν λιγο δυσκολο να εφαρμοσει στο κινητο γιατι το πανω και το κατω μερος της θηκης κανει κουρμπα κι αγκαλιαζει τη συσκευη.

 

 

Επισης οσοι εχουν την Poetic επισημα η εταιρεια στελνει κανουρια θηκη με το id αγορας απο το Amazon κι εχει βγαλει αναβαθμισμενη εκδοση.

 

http://www.yourpoetic.com/p/435/poetics-atmosphere-case-for-the-htc-one-m7

 

Εμείς που πήραμε ανταλλακτική αλλά πριν την... αναβάθμιση τι κάνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Η παρακάτω Meifeng είναι καταπληκτική,soft όσο πρέπει, γραπώνει πολύ καλά το κινητό στο χέρι............έφαγε ένα πέσιμο με γυρίσματα και δεν έπαθε τίποτα....αν βγαίνεις έξω με σκοπό να τα τσούξεις πρέπει να να την έχεις φορεμένη.

 

Αφήνει ακάλυπτα σημεία ok....αλλα δε θα κρύψω όλο το κινητό να το φακελώσω για να μη πάθει τίποτα.....είναι πολύ όμορφη και elegant θα έλεγα.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/MF-Meifeng-Quicksand-Hard-Cover-Case-Skin-LCD-Sreen-Guard-For-HTC-One-M7-/251285232898?pt=US_MP3_Player_Cases_Covers_Skins&hash=item3a81c45d02

 

Στο video δείχνει κάπως φτηνιάρικη αλλα σε μαύρο που την έχω είναι πολύ όμορφη.....τέλεια θα έλεγα για τα δικά μου γούστα....Για την ακρίβεια είναι σκούρο γκρι-μαύρο και όχι τόσο μαύρο σαν της φωτογραφίας.

 

 

Επίσης έχω τη Poetic Slim http://www.amazon.co.uk/dp/B00CIBSH4K/ref=pe_385721_37038051_pe_217191_31005151_3p_M3T1_dp_1.....στη φωτογραφία φαίνεται πλαστικό σκληρό αλλα στο χέρι έχει μια ελαφρά αίσθηση γόμας-λάστιχο που μου αρέσει......προτιμώ όμως, όταν για θήκη, τη Meifeng....πολύ καλύτερο κράτημα-πιάσιμο-αίσθηση...και νομίζω σιγά σιγά δε θα τη βγάζω καθόλου γιατί τέλειο το κινητό αλλα θέλει γυμνό όταν είναι να προσεχεις πως το πιάνεις αλλιώς θα φεύγει κάτω 5 φορες την ημερα.

 

Η θήκη(Meifeng) δίνει ελάχιστο πάχος,ασήμαντο και με τα κοψίματα που έχει στο πλάι και επάνω του δίνει και μια διαφορετική ομορφιά.

 

Η "ATMOSHERE" δεν μου αρέσει καθόλου, για να βοηθήσω κάποιον που έχει τα ίδια γούστα με εμενα :)

Link to comment
Share on other sites

ωραίες θήκες και οι 2. έρχονται με screen protector και αν ναι λέει τπτ; γενικά τι προτείνετε για προστασία οθόνης για το κινητό;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

ωραίες θήκες και οι 2. έρχονται με screen protector και αν ναι λέει τπτ; γενικά τι προτείνετε για προστασία οθόνης για το κινητό;

 

 

Μια από τις δυο είχε και για την οθόνη αλλα μάλλον το πέταξα γιατί δε χρησιμοποιώ......ποτε δε μου έχει πάθει ζημια οθόνη κινητού :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...