Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα παίδες άρχισε να μου το εμφανίζει μετά την αναβάθμιση. Μέχρι τότε ήταν όλα οκ.

 

Τι να πω? Ας ελπίσουμε να το διορθώσει η HTC το συντομότερο δυνατόν..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θα ήθελα γνώμες όσων ασχολούνται με xda και έχουν δοκιμάσει custom ROMS. Δεν έχω χρησιμοποιήσει στο One άλλη πλην της ARHD και νομίζω ήρθε ή ώρα (και πολύ κάθισα γιατί ούτε εγώ πάω τον Mike και τις "πολιτικές" του).

Τέλος πάντων προσανατολίζομαι προς ViperOne (Turge), Insertcoin (baadnewz), TrickDroid (torxx) και MaximusHD (LlabTooFeR). Τα έγραψα έτσι βάσει δημοτικότητας απ' όσο βλέπω σε views και replies.

Ποια/ποιον ROM/Dev προτιμάτε και γιατί; Αλλά παρακαλώ ας απαντήσουν όσοι έχουν χρησιμοποιήσει 2 ROM και πάνω κι έχουν ένα μέτρο σύγκρισης.

Γενικά μ' ενδιαφέρει το stock sense look (ούτως ή άλλως νομίζω όλες σου δίνουν τη δυνατότητα να παραμετροποιήσεις ό, τι σε ενδιαφέρει) και φυσικά σταθερότητα σε απόδοση, μπαταρία, κλπ.

Τέλος να πω πως ψήνομαι γενικά να περάσω και 3.09.401.1 firmware αν δεν έχει προβλήματα και δουλεύει καλά, αλλά πιο πολύ μ' ενδιαφέρει να μάθω απόψεις για ROMs/Devs (3.09.401.1 όλοι θα βγάλουν αργά ή γρήγορα).

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που η απάντηση η θα με κάνει να νιώσω ηλίθιος η είμαι ηλίθιος, πάνω στην κάμερα έχει πλαστικό που το βγάζουμε; έχει κάτι που πάει το νύχι μου και με 'τρώει' να το αφαιρέσω :lol:

Επίσης στο blinkfeed γίνεται να βάλουμε το app ειδήσεις και καιρός ή rss επιλογής μας; όλο μλκιες βγάζει από τις θεματικές ενότητες που έχει για επιλογή :(

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να προκαλέσω, το Google Εdition που έχω δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα. Φτου φτου μη το ματιάσω... :)
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ποια/ποιον ROM/Dev προτιμάτε και γιατί; Αλλά παρακαλώ ας απαντήσουν όσοι έχουν χρησιμοποιήσει 2 ROM και πάνω κι έχουν ένα μέτρο σύγκρισης.

Γενικά μ' ενδιαφέρει το stock sense look (ούτως ή άλλως νομίζω όλες σου δίνουν τη δυνατότητα να παραμετροποιήσεις ό, τι σε ενδιαφέρει) και φυσικά σταθερότητα σε απόδοση, μπαταρία, κλπ.

Σπύρο αν θες stock look τότε MaximusHD με κλειστά μάτια.. Αλλιώς κοιτάς προς Viper μετά για παραμετροποίηση.. Προσωπικά την viper την θεωρώ πολύ φορτωμένη χωρίς να προσφέρει κάτι παραπάνω, οπότε μένω με τη Maximus που και σφαίρα πάει το τηλέφωνο και μου βγάζει 2 μέρες μπαταρία για πλάκα..

Χωρίς να θέλω να προκαλέσω, το Google Εdition που έχω δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα. Φτου φτου μη το ματιάσω... :)

 

Γιατί τα υπόλοιπα παρουσιάζουν? Εγώ 2 έχω αλλάξει + 1 ενός φίλου ήταν όλα μια χαρά..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα πιστεύω καλύτερη είναι η RENOVATE μαζί με την TrickDroid.

Τρομερά γρήγορες με κάποια διαφορα από τις υπόλοιπες.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα για δευτερη φορα πατησα να παιξει ενα τραγουδι απο το player του κινητου και ενω εβγαλε και το σηματακι απτο beats δεν ακουγοταν ηχος.απο αλλο player παιζει κανονικα.μετα απο restart εστρωσε.εχει συμβει σε κανενα αλλο?
Link to comment
Share on other sites

@kollatos Έτσι είναι, πρόκειται για το πλέον solid και transparent (με την έννοια ότι ασχολούμαι μαζί του μόνο για τη δουλειά μου και όχι για troubleshooting) smartphone που έχω ως τώρα και το κανένα πρόβλημα αναφερόταν στα ελάχιστα ψιλοτερτίπια του sense.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα να κανω εγκατασταση ενα apk και μου βγαζει "Δεν υπαρχει χωρος.Ελευθερωστε λιγο χωρο και προσπαθηστε ξανα.".Ενω απεγκατεστησα 3-4 εφαρμογες συνεχιζει και μου το βγαζει.Τι μπορει να φταιει;
Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα να κανω εγκατασταση ενα apk και μου βγαζει "Δεν υπαρχει χωρος.Ελευθερωστε λιγο χωρο και προσπαθηστε ξανα.".Ενω απεγκατεστησα 3-4 εφαρμογες συνεχιζει και μου το βγαζει.Τι μπορει να φταιει;

 

Η συσκευή έχει 32gb χώρο και κατάφερες και το έφτασες στο όριο; Θα σου πω κάτι για τις μνήμες και τους σκληρούς γενικά. Μην τα γεμίζεις πάνω από το 80% της χωρητικότητας τους. Η γνώμη μου είναι να σβήσεις τα πάντα και να τα περάσεις από την αρχή ώστε πρώτον να μπουν σωστά και δεύτερον να αφήσεις λίγο χώρο ελεύθερο στο σύστημα για να "αναπνέει". Φυσικά μπορείς να δοκιμάσεις να σβήσεις κι άλλα πράγματα, αλλά δεν ξέρω πόσο fragmented (δεν ξέρω πώς μεταφράζεται αυτό) είναι η μνήμη σου.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή έχει 32gb χώρο και κατάφερες και το έφτασες στο όριο; Θα σου πω κάτι για τις μνήμες και τους σκληρούς γενικά. Μην τα γεμίζεις πάνω από το 80% της χωρητικότητας τους. Η γνώμη μου είναι να σβήσεις τα πάντα και να τα περάσεις από την αρχή ώστε πρώτον να μπουν σωστά και δεύτερον να αφήσεις λίγο χώρο ελεύθερο στο σύστημα για να "αναπνέει". Φυσικά μπορείς να δοκιμάσεις να σβήσεις κι άλλα πράγματα, αλλά δεν ξέρω πόσο fragmented (δεν ξέρω πώς μεταφράζεται αυτό) είναι η μνήμη σου.

 

εχω τα 12gb ελευθερα για αυτο με παραξενεψε...και επισης αλλες εφαρμογες μπορω να τις εγκαταστησω κανονικα...

Link to comment
Share on other sites

εχω τα 12gb ελευθερα για αυτο με παραξενεψε...και επισης αλλες εφαρμογες μπορω να τις εγκαταστησω κανονικα...

 

Τότε τι να πω... Δεν έχω ιδέα.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

εχω τα 12gb ελευθερα για αυτο με παραξενεψε...και επισης αλλες εφαρμογες μπορω να τις εγκαταστησω κανονικα...

 

Απο το play προσπαθείς να εγκαταστήσεις τις εφαρμογές ;

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αγορά από amazon.uk ή ακόμα καλύτερα από amazon.de συμφέρει?

Διότι θέλω το μαύρο και το έχουν σε πολύ καλύτερες τιμές από expansys...

Γνωρίζει κανένας αν είναι unbranded ή γενικά κάτι άλλο που θέλει προσοχή???

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Απο το play προσπαθείς να εγκαταστήσεις τις εφαρμογές ;

 

ναι,απο το play...θα κανω τωρα ενα backup τις εφαρμογες και θα κανω ενα factory reset να δω

Link to comment
Share on other sites

Αγορά από amazon.uk ή ακόμα καλύτερα από amazon.de συμφέρει?

Διότι θέλω το μαύρο και το έχουν σε πολύ καλύτερες τιμές από expansys...

Γνωρίζει κανένας αν είναι unbranded ή γενικά κάτι άλλο που θέλει προσοχή???

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Απο amazon.co.uk δεν θα εχεις κανενα προβλημα. Ειναι unbranded. Απο εκει το αγορασα και εγω.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή έχει 32gb χώρο και κατάφερες και το έφτασες στο όριο; Θα σου πω κάτι για τις μνήμες και τους σκληρούς γενικά. Μην τα γεμίζεις πάνω από το 80% της χωρητικότητας τους. Η γνώμη μου είναι να σβήσεις τα πάντα και να τα περάσεις από την αρχή ώστε πρώτον να μπουν σωστά και δεύτερον να αφήσεις λίγο χώρο ελεύθερο στο σύστημα για να "αναπνέει". Φυσικά μπορείς να δοκιμάσεις να σβήσεις κι άλλα πράγματα, αλλά δεν ξέρω πόσο fragmented (δεν ξέρω πώς μεταφράζεται αυτό) είναι η μνήμη σου.

 

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο επίσης τα ext type partitions( linux partitions ) δεν γίνονται fragmented.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια βοηθείστε σε κάτι....

προσπαθω να ενεργοποίησω το 3G για να χρησιμοποιήσω τα ΜΒ που μου δίνει το δικτυό μου στο πακέτο σύνδεσης και δεν μπορώ.

Θέλει κάποια ρύθμιση?? που πάω και τι πατάω? μπορεί να μουπει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια βοηθείστε σε κάτι....

προσπαθω να ενεργοποίησω το 3G για να χρησιμοποιήσω τα ΜΒ που μου δίνει το δικτυό μου στο πακέτο σύνδεσης και δεν μπορώ.

Θέλει κάποια ρύθμιση?? που πάω και τι πατάω? μπορεί να μουπει καποιος?

 

Σε ποιό δίκτυο είσαι;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιό δίκτυο είσαι;

 

στην cosmote. ξέρεις να βοιηθήσεις? θέλει κάποιες ρυθμίσεις απο ότι βλέπω....

Link to comment
Share on other sites

στην cosmote. ξέρεις να βοιηθήσεις? θέλει κάποιες ρυθμίσεις απο ότι βλέπω....

 

εγω αυτες εβαλα και δουλεψε..

επειδη το λινκ δεν παει εκει που θελω ειναι αυτες:

Προκειμένου να κάνετε χρήση της υπηρεσίας COSMOTE internet μέσω του κινητού σας, θα πρέπει να αποθηκευτούν στη συσκευή σας οι παρακάτω απαιτούμενες ρυθμίσεις.

 

01) Πατήστε το πλήκτρο [Μενού] και επιλέξτε [Ρυθμίσεις].

02) Επιλέξτε [Ασύρματο & δίκτυα] > [Δίκτυα κινητής] > [Ονομασίες σημείων πρόσβασης] .

03) Πατήστε το πλήκτρο [Μενού] και επιλέξτε [Νέο APN] .

Εισαγάγετε τα ακόλουθα στοιχεία:

 

Όνομα : COSMOTE WIRELESS INTERNET

APN : internet

Proxy : Παράλειψη

Θύρα : Παράλειψη

Όνομα χρήστη : αφηστε κενο

Κωδικός : αφηστε κενο

 

Παράλειψη από [Διακομιστή] στο [Πρωτόκολλο MMS] .

 

MCC : 202

MNC : 01

Τύπος Πιστοποίησης : Κανένας

Τύπος APN: προκαθορισμένος

 

04) Πατήστε το πλήκτρο [Μενού] και επιλέξτε [Αποθήκευση] .

Αυτό το προφίλ έχει αποθηκευτεί .

 

Οι ρυθμίσεις έχουν ολοκληρωθεί. Για να κάνετε χρήση της υπηρεσίας COSMOTE internet είναι απαραίτητο να απενεργοποιήσετε και να ενεργοποιήσετε πάλι το κινητό σας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο επίσης τα ext type partitions( linux partitions ) δεν γίνονται fragmented.

 

Μην παίρνεις όρκο...

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...