Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να κάνεις debranding, δεν χρειάζεται ρουταρισμα, άρα χάνεται η εγγύηση;

Άσε μωρέ, καλά είμαστε και με την 4.3 να είναι και πράσινη η μπαταρία. :-D

Πάντως στο προηγούμενο one που είχα και είχε πάρει την αναβάθμιση, δεν είχα δει και καμιά σπουδαία διαφορά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει τρόπος να βλέπουμε πάντα τις εικονεσ στο Μάιλ μας, χωρίς να χρειάζεται κάθε φορά. Να πατάω το show images , στην native εφαρμογή?
Link to comment
Share on other sites

Ναι γερμανική.Πώς θα κάνω debrading;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5246840#post5246840

 

 

Μου φαίνεται θα πάρουμε Sense 6 μία κι έξω εμείς με τα T-mobile...

 

Γιατί το update με το Sense 6, να μην αργήσει και αυτό στο t-mobile?

 

 

Για να κάνεις debranding, δεν χρειάζεται ρουταρισμα, άρα χάνεται η εγγύηση;

Άσε μωρέ, καλά είμαστε και με την 4.3 να είναι και πράσινη η μπαταρία. :-D

Πάντως στο προηγούμενο one που είχα και είχε πάρει την αναβάθμιση, δεν είχα δει και καμιά σπουδαία διαφορά.

 

Root δεν χρειάζεται, αλλά χρειάζεται Bootloader unlocking και S-OFF

 

Την πράσινη μπαταρία μάλλον δεν θα την ξαναδείς γιατί είναι οδηγία της Google να είναι άσπρα τα εικονίδια

 

Όπως έχει συζητηθεί, οι αλλαγές του Kitkat δεν είναι τόσο εμφανείς στο σύστημα, αλλά στις εφαρμογές που χρησιμοποιούν τα νέα APIs.

 

https://developer.android.com/about/versions/kitkat.html

http://www.android.com/versions/kit-kat-4-4/

https://en.wikipedia.org/wiki/Android_versions#Android_4.4_KitKat_.28API_level_19.29

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ενημέρωση.Απλά έτσι όπως το ακούω είναι σα να βλεπω κινεζικα :lol: Δε νομιζω να μπορω να τα κανω αυτα και να μη το καταστρεψω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γερμανική t-mobile?

 

Γιατί με ρώτησες αν είναι γερμανική;Έχεις κανα νέο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

 

Ζητω συγγνωμη για την επαναληψη της ερωτησης μου, αλλα οταν την εκανα προεκυψε το Μ8 και μαλλον καπου χαθηκε μεσα στον "χαμο" της νεας συσκευης!

 

Το προβλημα μου ειναι το εξης: Κοιτουσα την εφαρμογη Weather (την μαμησια) και πηγα στο demo, εκει που δειχνει τα συννεφα, τις αστραπες και τις βροντες... Ειναι πλεον ακινητα!!!! Ουτε animation ουτε ηχος! Εχω τικαρει την επιλογη να εχει ηχο, αλλα τιποτα! Εκανα reboot, αλλα παλι τιποτα!

 

Πως μπορει να προεκυψε παλι αυτο? Ειμαι με stock 4.4.2, recovery TWRP 2.6 και το SuperSU 1.94... κανενα αλλο "πειραγμα"...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

 

Ζητω συγγνωμη για την επαναληψη της ερωτησης μου, αλλα οταν την εκανα προεκυψε το Μ8 και μαλλον καπου χαθηκε μεσα στον "χαμο" της νεας συσκευης!

 

Το προβλημα μου ειναι το εξης: Κοιτουσα την εφαρμογη Weather (την μαμησια) και πηγα στο demo, εκει που δειχνει τα συννεφα, τις αστραπες και τις βροντες... Ειναι πλεον ακινητα!!!! Ουτε animation ουτε ηχος! Εχω τικαρει την επιλογη να εχει ηχο, αλλα τιποτα! Εκανα reboot, αλλα παλι τιποτα!

 

Πως μπορει να προεκυψε παλι αυτο? Ειμαι με stock 4.4.2, recovery TWRP 2.6 και το SuperSU 1.94... κανενα αλλο "πειραγμα"...

 

Δεν καθαρίζεις μία τα δεδομένα της εφαρμογής μπας και στρώσει;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν καθαρίζεις μία τα δεδομένα της εφαρμογής μπας και στρώσει;

 

Το εχω κανει απειρες φορες. Μαλιστα, ενω τα καθαριζω, εξακολουθει να μου δειχνει τις πολεις που εχω επιλεξει... Δεν θα'πρεπε να εχουν εξαφανιστει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει απειρες φορες. Μαλιστα, ενω τα καθαριζω, εξακολουθει να μου δειχνει τις πολεις που εχω επιλεξει... Δεν θα'πρεπε να εχουν εξαφανιστει?

 

Ναι, έπρεπε να τα χάνει. Τί κουλό είναι αυτό; Σηκώνω τα χέρια ψηλά.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έπρεπε να τα χάνει. Τί κουλό είναι αυτό; Σηκώνω τα χέρια ψηλά.

 

Μολις εκανα wipe cache & dalvik cache και δεν αλλαξε τιποτα!!! Η συγκεκριμενη εφαρμογη εχει μουλαρωσει!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα wipe cache & dalvik cache και δεν αλλαξε τιποτα!!! Η συγκεκριμενη εφαρμογη εχει μουλαρωσει!!!!!!!

 

Για κανε και ενα Fix permissions απο recovery.Δε νομιζει να γινει κατι αλλα δε χανεις τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Για κανε και ενα Fix permissions απο recovery.Δε νομιζει να γινει κατι αλλα δε χανεις τιποτα.

 

Ουτε αυτο βοηθησε... Καλα, μπορει να βαλω καμμια Viper αν βρω χρονο, απλα δεν μπορω να καταλαβω τι κουλο ειναι αυτο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ουτε αυτο βοηθησε... Καλα, μπορει να βαλω καμμια Viper αν βρω χρονο, απλα δεν μπορω να καταλαβω τι κουλο ειναι αυτο...

 

να βάλεις InsertCoin Rom, την πέρασα πριν 3-4 μέρες και είμαι πολύ ευχαριστημένος:)

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την ARHD και το κινητό έχει αλλάξει προς το καλύτερο. Πραγματικά αξίζει τον κόπο. Το sense 6 είναι πολύ δυνατό.

 

Αν και είχα αποφασίσει να μην ξανά πάρω HTC λόγω πολύ κακής εμπειρίας με την arvato τελικά μάλλον θα πάω σε Μ8

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Πάντως όποιος θέλει sense 6 και θέλει και διπλό πάτημα οθόνης ώστε να ανοίγει χωρίς power button η λύση είναι ο συνδυασμός ElementalX Για kernel και ρομ insertcoin 2.1.1.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την ARHD και το κινητό έχει αλλάξει προς το καλύτερο. Πραγματικά αξίζει τον κόπο. Το sense 6 είναι πολύ δυνατό.

 

Αν και είχα αποφασίσει να μην ξανά πάρω HTC λόγω πολύ κακής εμπειρίας με την arvato τελικά μάλλον θα πάω σε Μ8

 

η ΑRHD είχε ένα θέμα με τα εικονίδια. είχαν μεγάλο κενό από τα κάτω. και το είχαν επισημάνει παιδιά στο φόρουμ, τώρα αν το φτιάξανε δεν το γνωρίζω.

 

Πάντως όποιος θέλει sense 6 και θέλει και διπλό πάτημα οθόνης ώστε να ανοίγει χωρίς power button η λύση είναι ο συνδυασμός ElementalX Για kernel και ρομ insertcoin 2.1.1.

 

ποιο καλός είναι ο ElementalX από τον Bulletproof? ή δεν υποστηρίζεται ο BP με την Sense 6 ακόμα?

Link to comment
Share on other sites

ΔΕ το έχω ψάξει φίλε μου.Αφού έδεσε καλά με αυτή τη ρομ ΔΕ δοκιμάζω κάτι άλλο ΠΡΟΣ το παρόν.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η ΑRHD είχε ένα θέμα με τα εικονίδια. είχαν μεγάλο κενό από τα κάτω. και το είχαν επισημάνει παιδιά στο φόρουμ, τώρα αν το φτιάξανε δεν το γνωρίζω.

 

Ναι υπάρχει φιξ

 

 

ποιο καλός είναι ο ElementalX από τον Bulletproof? ή δεν υποστηρίζεται ο BP με την Sense 6 ακόμα?

 

O Elemental έχει επιπλέον ότι μπορείς να πειράξεις τον χρονισμό του επεξεργαστή. Αν δεν σε ενδιαφέρει αυτό, βάζεις τον Bulletproof

 

Παίζουν και με Sense 6

Link to comment
Share on other sites

Για να δω αν είναι γερμανική ή αμερικανική. Δεν έχει βγει κάτι ακόμη

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να δω τι προέλευσης είναι το One που έχω? Το παιδί που το πήρα, το αγόρασε από το kaizershop ο οποίος του είπε ότι απλά βγάζει το σήμα t_mobile στην αρχή και θεώρησα ότι είναι branded. Τελικά όμως έκανα μια επανεκκίνηση :-P και είδα ότι δεν το βγάζει. Άρα δεν ανήκει εκεί κι επειδή δεν έχω πάρει ακόμη την 4.4,θελψ να δω τι παίζει. FA3B αρχίζει το serial number.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, το http://sndeep.info/en τι σου βγάζει με το serial;

 

General information

 

Factory: FA - Taiwan

 

Date of manufacture: 11/08/2013

 

Age: 4 months

 

Κάπου αλλού στης HTC που δοκίμασα , μου έβγαλε ότι είναι 801e, worldtrade δηλαδή και όχι branded, κάπου θα το έλεγε. Γιατί δεν έχω πάρει την αναβάθμιση ακόμη απορώ βασικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παρένθεση, για να μην μπερδεύεστε, τα Γερμανικά T-Mobile με την 4.3 ΔΕΝ γίνονται s-off, τουλάχιστον όχι με ότι κυκλοφορεί αυτή την περίοδο.

Έχω φάει ήττα με 2 τέτοιες συσκευές..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αιφνιδίως το One σταμάτησε να "βλέπει" το hands-free, και όταν επιτέλους το δει, μετά από λίγο το ξαναχάνει. Καμία ιδέα, μπας και γλιτώσω την Arvato και το σφάξιμο της συσκευής;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...