Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα υστερα απο λιγο ψαξιμο εβαλα μεσω υπολογιστη (adb),ελληνικα...

ξερει κανεις εαν ειναι απλως μεταφραση η το ελληνικο μενου της htc?

 

Το ίδιο ακριβώς είναι δεν αλλάζει κάτι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικα υστερα απο λιγο ψαξιμο εβαλα μεσω υπολογιστη (adb),ελληνικα...

ξερει κανεις εαν ειναι απλως μεταφραση η το ελληνικο μενου της htc?

 

Δεν υπάρχει μετάφραση, το android (όπως και όλα τα σύγχρονα λειτουργικά συστήματα) είναι multi language.

Απλά η HTC επιλέγει να κρύβει τις γλώσσες ανάλογα με την περιοχή πώλησης της κάθε συσκευής.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η τελευταία αναβάθμιση (Ελληνικό)

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει μετάφραση, το android (όπως και όλα τα σύγχρονα λειτουργικά συστήματα) είναι multi language.

Απλά η HTC επιλέγει να κρύβει τις γλώσσες ανάλογα με την περιοχή πώλησης της κάθε συσκευής.

 

ευχαριστω για την αμεση απαντηση,απλως στο μενου στις γλωσσες δεν εχει εμφανιστει η επιλογη ελληνικα,αλλα το κινητο με morecale εχει πλεον κανονικα ελληνικα!

παραθετω και τα βηματα που ακολουθησα για οσους και εαν χρειαστει :

 

κατεβαστε την εφαρμογη morelocale 2 απο το appstore

http://developer.android.com/sdk/index.html κατεβαστε το ANDROID SDK,

επειτα αποσυμπιεση σε καποιο folder π.χ d:\downloads\adt

και ακουλουθηστε τα επομενα βηματα(τα 2 πρωτα βηματα χρειαζονται για να αναγνωρισει ο υπολογιστης το κινητο μεσω usb)

1. στις ρυθμισεις(settings)του ΚΙΝΗΤΟΥ πατηστε "Buiild Number" στο About>Software Information>More μεχρι βγει τo μηνυμα unlock developer.

2. μετα στα Settings>Developer Options> και turning on USB Debug.

3. απο ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ πηγαινουμε στο Command Prompt

και μετα παμε στο φακελο adt\sdk\platform-tools(οπου εχουμε εγκαταστησει το andrioid sdκ) και εκτελουμε:

4. "adb devices" εμφανιζει ενα αριθμο που αντιστοιχει στην συσκευη(αρα το εχει αναγνωρισει το κινητο),μετα εκτελεστε

5. "adb shell" και μετα copy paste

6. pm grant jp.co.c_lis.ccl.morelocale android.permission.CHANGE_CONFIGURATION

7.τρεξτε το morelocale 2 και διαλεξτε ελληνικα

Καλη επιτυχια και ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Και ούτε πρόκειται να εμφανιστούν.. Όπως σου είπα η HTC αφήνει φανερές μόνο τις γλώσσες για τις χώρες τις οποίες προορίζεται η συσκευή..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σε μια Αγγλική και μια Νορβηγική συσκευή που αγόρασα από έξω (amazon.co.uk & expansys αντίστοιχα) με το που έβαλα την Ελληνική sim έβγαλε από μόνο του τα Ελληνικά. Χωρίς την sim δεν τα είχε ούτε ως επιλογή...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σε μια Αγγλική και μια Νορβηγική συσκευή που αγόρασα από έξω (amazon.co.uk & expansys αντίστοιχα) με το που έβαλα την Ελληνική sim έβγαλε από μόνο του τα Ελληνικά. Χωρίς την sim δεν τα είχε ούτε ως επιλογή...

 

Μου είχε πει κάποιος πωλητής στο Γερμανό κάποτε , που είχε ένα sensation, ότι πρέπει κατά την πρώτη ενεργοποίηση της συσκευής να έχεις βάλει ήδη την κάρτα σιμ μέσα, αλλιώς μετά παίζει και να μην στα βγάλει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μου είχε πει κάποιος πωλητής στο Γερμανό κάποτε , που είχε ένα sensation, ότι πρέπει κατά την πρώτη ενεργοποίηση της συσκευής να έχεις βάλει ήδη την κάρτα σιμ μέσα, αλλιώς μετά παίζει και να μην στα βγάλει.

Αρκεί να κάνεις hardware reset!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι πρεπει να στην βαλει απο εκει!ενεργοποιηση κ ειναι ετοιμο,με το morelocale 2 δεν ξερω αν στα μεταφραζει ολα
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Αρκεί να κάνεις hardware reset!

 

ειχα κανει απο την συσκευη reset αλλα δεν εμφανιστηκαν(με την sim μεσα)

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομιζω οτι πρεπει να στην βαλει απο εκει!ενεργοποιηση κ ειναι ετοιμο,με το morelocale 2 δεν ξερω αν στα μεταφραζει ολα

 

δεν την εμφανιζει αλλα το κινητο εχει πλεον πληρες ελληνικο μενου

Link to comment
Share on other sites

πιο αναλυτικα:

την εχει εμφανισει στο μενου "ελληνικα",αλλα εαν θελεις να επιλεξεις αλλη γλωσσα δεν υπαρχει στις υπαρχουσες γλωσσες(πχ εχει αγγλικα κτλ,αλλα οχι ελληνικα)

παρολα αυτα το κινητο εχει πλεον πληρες ελληνικο μενου

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ίδιο ακριβώς είναι δεν αλλάζει κάτι.

 

εχεις απολυτο δικιο φιλε μου το μενου ειναι πλεον πληρες ελληνικο

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα χθες αγορασα το htc one αλλα επειδη τα ακουστικα δεν μου αρεσαν ιδιαιτερα εχετε να μου προτεινεται καποια αλλα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα χθες αγορασα το htc one αλλα επειδη τα ακουστικα δεν μου αρεσαν ιδιαιτερα εχετε να μου προτεινεται καποια αλλα?

Μέχρι πόσα χρήματα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, με την 4,4,3 ειδατε καποια διαφορα στην ποιοτητα της καμερας? νομιζω οτι τα χρωματα ειναι πιο εντονα και στο αυτοματο παντα δειχνει να προσαρμοζεται καλυτερα,πολλες φορες δεν χρειαζεται καν το hdr. αλλα πριν απο αυτο οταν εκανα την εγκατασταση της ενημερωσης ειχα θεματα στην καμερα (στα σκοτεινα σημεια) και αφου εκανα επαναφορα τοτε ολα ηταν καλυτερα... εσεις τι διαφορες ειδατε?

*στο Antutu η συσκυη πλεον σκοραρει 28963:!::!:

***δεν ειναι ροοτ η συσκευη.:D

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κινητό (για το θέμα της μωβ κάμερας στις νυχτερινές λήψεις) έκανε 15 μέρες για: Θεσ/νικη>Αρβάτο Αθήνα>Γερμανία και πίσω στα χέρια μου όλα αυτά φυσικά χωρίς να χρεωθώ ούτε κούριερ ούτε τίποτα. Μου έστειλαν ολοκαίνουργια συσκευή το κατάλαβα με το που την είδα γιατί όσο ναναι 1 χρόνια είχα αρκετούς τσαμπουκάδες στην οθόνη και το μαύρο μεταλλικό χρώμα είχε φύγει σε μια γωνία από πέσιμο, και πίσω επειδή δεν φοράω θήκη κτλ. Δε με χάλασε καθόλου :D
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κινητό (για το θέμα της μωβ κάμερας στις νυχτερινές λήψεις) έκανε 15 μέρες για: Θεσ/νικη>Αρβάτο Αθήνα>Γερμανία και πίσω στα χέρια μου όλα αυτά φυσικά χωρίς να χρεωθώ ούτε κούριερ ούτε τίποτα. Μου έστειλαν ολοκαίνουργια συσκευή το κατάλαβα με το που την είδα γιατί όσο ναναι 1 χρόνια είχα αρκετούς τσαμπουκάδες στην οθόνη και το μαύρο μεταλλικό χρώμα είχε φύγει σε μια γωνία από πέσιμο, και πίσω επειδή δεν φοράω θήκη κτλ. Δε με χάλασε καθόλου :D

 

Σε αντίθεση με μένα που μου στείλανε το δικό μου ΑΛΛΑ γεμάτο γρατσουνιές στην οθόνη και γεμάτο κόλλα γύρω γύρω!!! Αυτό το service του στυλ "λαχείο" είναι απαράδεκτο για εταιρεία όπως η HTC και τους το είπα και τηλεφωνικά και με e-mail. Να ναι καλά το amazon που μετά από 1 ολόκληρο χρόνο το πήρε πίσω και μου επέστρεψε τα λεφτά!!! Μάλλον πρώτα μου επέστρεψε άμεσα τα λεφτά μαζί με τα διπλά μεταφορικά και μετά το πήρε πίσω!!! (Και η πλάκα είναι ότι πήρα πάλι το ίδιο, αλλά 150 ευρώ φθηνότερο!!! Και καινούργιο όχι ανακατασκευασμένο με ημερομηνία μάλιστα κατασκευής 6/2014 όπως έχω ξαναγράψει):D:D:D

Edited by harris78
Link to comment
Share on other sites

SOS.Παιδιά είμαι root με την Maximus και αποφάσισα να παίξω λίγο με κάποιες εφαρμογές μέσω xposed.κατέβασα ένα notification mods,ένα HTC extended settings νομίζω,και ένα wake gestures. Κάποιο μου άλλαξε πολλά πράγματα.Kαι στα settings το πρόσεξα(έχει αλλάξει πράγματα και στη διάταξη τους και προσθεσε και καινουρια).Μέσω του power button δεν μπορώ να κάνω ούτε reboot.Η μόνη επιλογή είναι τερματισμός συσκευής.Τις αφαίρεσα όλες αυτες τις εφαρμογές αλλά ακόμα το ίδιο...Τι γίνεται;Έχω αγχωθεί.

ΥΓ:Όταν τις εγκατεστησα και τις ενεργοποιησα μεσω xposed,έκανα reboot και οταν ανοιγε η συσκευη εγραφε αυτο που γραφει οταν κανεις καποιο update στο android,δηλαδή,΄΄Το android αναβαθμίζεται΄΄.Κοίταξα μήπως έγινε κάποιο update όντως(1 στο εκατομμύριο),αλλά όχι.

Edited by thanos55
Link to comment
Share on other sites

Σε αντίθεση με μένα που μου στείλανε το δικό μου ΑΛΛΑ γεμάτο γρατσουνιές στην οθόνη και γεμάτο κόλλα γύρω γύρω!!! Αυτό το service του στυλ "λαχείο" είναι απαράδεκτο για εταιρεία όπως η HTC και τους το είπα και τηλεφωνικά και με e-mail. Να ναι καλά το amazon που μετά από 1 ολόκληρο χρόνο το πήρε πίσω και μου επέστρεψε τα λεφτά!!! Μάλλον πρώτα μου επέστρεψε άμεσα τα λεφτά μαζί με τα διπλά μεταφορικά και μετά το πήρε πίσω!!! (Και η πλάκα είναι ότι πήρα πάλι το ίδιο, αλλά 150 ευρώ φθηνότερο!!! Και καινούργιο όχι ανακατασκευασμένο με ημερομηνία μάλιστα κατασκευής 6/2014 όπως έχω ξαναγράψει):D:D:D

Ήταν ελληνικό;

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Ήταν ελληνικό;

Ποιο? Αν εννοείς το 1ο όχι αγγλικό από amazon.co.uk. Και το 2ο από expansys.com.gr γιατί δυστυχώς στο amazon όπως έχω ξαναπεί δεν υπάρχει πλέον...

Link to comment
Share on other sites

Ποιο? Αν εννοείς το 1ο όχι αγγλικό από amazon.co.uk. Και το 2ο από expansys.com.gr γιατί δυστυχώς στο amazon όπως έχω ξαναπεί δεν υπάρχει πλέον...

Ρωτάω μήπως δεν αναλαμβάνει η αρβάτο τα ξένα. Εγώ, που μάλλον είμαι ο πιο έμπειρος από το σέρβις στο Μ7 ποτέ δεν είχα κανένα θέμα με γραμμές ή με συσκευή που φαινόταν να έχει σημάδια. Η συσκευή μου είναι ελληνική.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Η αρβάτο είναι υποχρεωμένη και τα αναλαμβάνει λόγω της πανευρωπαικής εγγύησης, αλλά ή παραγγέλνει το ανταλλακτικό από έξω ή στέλνει ολόκληρο το κινητό έξω, ανάλογα τα κέφια της... Αυτή είναι και η επίσημη πολιτική (απαράδεκτη) πάντως...
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιες ρομ λέει το εξείς : Check MD5

τι είναι το MD5 από που το ελέγχεις και γενικά τι πρέπει να προσέξει κανείς σχετικά με το MD5 ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα,

τωρα τελευταια οταν ανοιγω τα δεδομενα του κινητου αργει πολυ να παρει ιντερνετ (περιοχη αθηνα παροχος cosmote).

δεν ανοιγει βεβαια το σηματακι διπλα στην μπαταρια του ιντερνετ ουτε εχει ιντερνετ το κινητο,φτεει λετε ο παρχος η ειναι θεμα του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...