Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τι χρήση ;Πολύ τραγικοί χρόνοι..παράξενο μου φαίνεται.

Τέσσερα σάιτ και λίγο fb και YouTube και λίγο top eleven.Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι από το 100% με σκάλισμα 10 15 λεπτών κατεβαίνει 10% αέρα

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γενικά μην εμπιστεύεσαι και πολύ τα ποσοστά που δείχνει.Είναι γενικά παρατηρημένα διάφορα τέτοια.Και στο m8.Παρόλα αυτά έχω παρατηρήσει ότι κυρίως με τα παιχνίδια πέφτει πυραυλοκινητα η μπαταρία. Ειδικά αυτά που απαιτούν ίντερνετ. Δοκίμασε greenify Μήπως τρέχουν όλες οι εφαρμογές από κάτω και επίσης απενεργοποιησε αυτές που δεν χρησιμοποιείς.Δεν ξέρω τι άλλο..
Link to comment
Share on other sites

Ποσο διαρκεί η μπαταρία σας;

 

Απο τις 8 το πρωι εως τις 8 με 9 το βραδυ με δεδομενα σε 4g συνεχως ανοιχτα (αλλα σε καποιες περιοχες αλλαζει σε 3g η' σκετο g ) ....γυρω στα 45' με μια ωρα ομιλια ...φωτογραφιες (γυρω στις 30 την ημερα) και αποστολη τους με email ( 8 με 10 email εξερχομενα και 16 με 17 εισερχομενα)...κανα μισαωρο πασιεντζα ....και καμια ωρα να αναζητα δικτυο (η δουλεια μου με αναγκαζει να κυκλοφορω σε υπογεια :) ) και γενικως εχω συνεχως στο χερι το κινητο και το σκαλιζω (κλεφτες ματιες στο facebook)....Απο 100% παει στο 35 % με 40%.....

Η ιδια χρηση με κλειστα τα δεδομενα και ανοιχτο το wifi μου φτανει γυρω στο 10% πιο κατω....

Ολα αυτα με το grennify σε χειροκινητη λειτουργια (δεν ειμαι ρουτ)...

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς σας arhd 81; σας κολλάει και εσάς; Μου έχει αρκετά lags σε αλλαγές σελίδας,άνοιγμα εφαρμογής τηλεφώνου,μηνυμάτων κτλ..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε.Την είχα εγώ.Δεν είχα τέτοιο θέμα.έκανες wipe τα πάντα εκτός βέβαια την sd πριν την βάλεις;εμένα αυτό πολλές φορές ήταν η αιτία να μην κάθετε καλά μια ρομ
Link to comment
Share on other sites

Την ειχα κι εγω για ενα μικρο διαστημα. Δεν κολλησε ποτε, οπως αλλωστε και καμμια custom rom, ειτε με Sense, ειτε χωρις. Κατι δεν σου "εκατσε" καλα... Στην θεση σου θα την ξαναεστηνα απο την αρχη...;)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε.Την είχα εγώ.Δεν είχα τέτοιο θέμα.έκανες wipe τα πάντα εκτός βέβαια την sd πριν την βάλεις;εμένα αυτό πολλές φορές ήταν η αιτία να μην κάθετε καλά μια ρομ

Το έκανα επειδή ερχόμουν από αλλη..

Την ειχα κι εγω για ενα μικρο διαστημα. Δεν κολλησε ποτε, οπως αλλωστε και καμμια custom rom, ειτε με Sense, ειτε χωρις. Κατι δεν σου "εκατσε" καλα... Στην θεση σου θα την ξαναεστηνα απο την αρχη...;)

Αυτό θα κάνω λογικά,αλλά σκέφτηκα μήπως φταίει η ρομ και δε φτιάξει με ότι και να κάνω.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παράλαβα από την Αρβάτο μετά απο μιάμιση βδομάδα το ελληνικό τηλέφωνο για το γνωστό πρόβήμα με την κάμερα. Μου είπαν οτι το αντικατέστησαν αλλά το serial είναι το ίδιο με το παλιό κ το ΙΜΕΙ διαφορετικό. Μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο? Το τηλέφωνο που τους έδωσα είχε μεμβράνη κ το καινούριο όχι κ μου έδωσαν 2 δώρο. Για να κάνουν την επισκευή χρειάζεται να βγάλουν την μεμβράνη?
Link to comment
Share on other sites

Με την 4.4.3 (t-mob) μου φαίνεται ότι το κινητό ρολάρει ακόμα καλύτερα. Επίσης έχω την εντύπωση ότι ο chrome έγινε ακόμα πιο γρήγορος. Ιδέα μου; Μπορεί.

Το update έλεγε και για βελτιώσεις στην κάμερα. Δεν έχω δει κάτι διαφορετικό να πω την αλήθεια. Τα ίδια με την 4.4.2 (που ήταν σημαντική βελτίωση της προηγούμενης rom).

Από πλευράς σήματος παραμένει το ίδιο καλή με την 4.4.2 (που ήταν και πάλι βελτιωμένη σε σχέση με την προηγούμενη και ειδικά το wifi), ενώ δεν έχω εντοπίσει πτώση της διάρκειας της μπαταρίας

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι (πλέον) και θέμα παλαιότητας για όσους το πήραμε σχετικά νωρίς.

Π.χ. εγώ το έχω πλέον πάνω από ένα χρόνο, είναι λογικό να έχει κάποια πτώση σε συνδυασμό με αλλαγές σε apps που έχω κάνει κατά καιρούς, widgets κτλ και φυσικά τις αλλαγές στα versions του Android.

Με ελαφριά χρήση (1-2 ώρες οθόνη, κανά μισάωρο τηλέφωνο και δεδομένα ανοιχτά εκτός από την ώρα του βραδινού ύπνου) πάντως το φορτίζω κάθε 1,5 ημέρα. Με έντονη χρήση μου βγάζει από το πρωί ως το βράδυ αρκετά άνετα.

Προσωπικά έχω τη φωτεινότητα πάντα πολύ χαμηλά στα τηλέφωνά μου εκτός όταν βρίσκομαι έξω κατά τη διάρκεια της ημέρας.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παράλαβα από την Αρβάτο μετά απο μιάμιση βδομάδα το ελληνικό τηλέφωνο για το γνωστό πρόβήμα με την κάμερα. Μου είπαν οτι το αντικατέστησαν αλλά το serial είναι το ίδιο με το παλιό κ το ΙΜΕΙ διαφορετικό. Μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο? Το τηλέφωνο που τους έδωσα είχε μεμβράνη κ το καινούριο όχι κ μου έδωσαν 2 δώρο. Για να κάνουν την επισκευή χρειάζεται να βγάλουν την μεμβράνη?

 

Αν δεν κάνω λάθος το κινητό ανοίγει τραβώντας με βεντούζα την οθόνη, άρα λογικά η μεμβράνη βγαίνει...

Γι αυτό και εμένα μου το είχαν γυρίσει γεμάτο μικρές γρατσουνιές στην οθόνη!!! Αλλά υποτίθεται ότι είχε πάει Γερμανία για επισκευή όπου και καλά είναι το κορυφαίο service center τους. Για έλεγξέ το...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος το κινητό ανοίγει τραβώντας με βεντούζα την οθόνη, άρα λογικά η μεμβράνη βγαίνει...

Γι αυτό και εμένα μου το είχαν γυρίσει γεμάτο μικρές γρατσουνιές στην οθόνη!!! Αλλά υποτίθεται ότι είχε πάει Γερμανία για επισκευή όπου και καλά είναι το κορυφαίο service center τους. Για έλεγξέ το...

 

Γραντζουνιές δεν έχει, κ επειδή το κινητό το είχα πάντα σε θήκη, δεν μπορώ να καταλάβω αν έχει αλλαχτεί το case. Αλλά γιατί έχει αλλάξει το ΙΜΕΙ? Πάντως το πρόβλημα με την κάμερα λύθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Γραντζουνιές δεν έχει, κ επειδή το κινητό το είχα πάντα σε θήκη, δεν μπορώ να καταλάβω αν έχει αλλαχτεί το case. Αλλά γιατί έχει αλλάξει το ΙΜΕΙ? Πάντως το πρόβλημα με την κάμερα λύθηκε.

Εγώ πάντως έχω την εντύπωση ότι μου το άλλαζαν κάθε φορά. Υπάρχει τρόπος να αλλάξουν την ταυτότητα της συσκευής. Πάντως σε μένα πάντα το serial number ήταν διαφορετικό αλλά από παρόμοιες παρτίδες.

Όσο για την μπαταρία. Δε νομίζω ότι είναι θέμα παλαιότητας. Η πτώση ήταν απότομη και συνέπεσε με την αλλαγή σε 4.4.3. Οπότε ή απλά χάλασαν όλες οι μπαταρίες μαζί ή είναι ένα κακό update. Δε λέω ότι έχασα και πολύ αλλά σίγουρα είναι χειρότερα από πριν.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παράλαβα από την Αρβάτο μετά απο μιάμιση βδομάδα το ελληνικό τηλέφωνο για το γνωστό πρόβήμα με την κάμερα. Μου είπαν οτι το αντικατέστησαν αλλά το serial είναι το ίδιο με το παλιό κ το ΙΜΕΙ διαφορετικό. Μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο? Το τηλέφωνο που τους έδωσα είχε μεμβράνη κ το καινούριο όχι κ μου έδωσαν 2 δώρο. Για να κάνουν την επισκευή χρειάζεται να βγάλουν την μεμβράνη?

 

Φυσικά και μπορεί να γίνει.. Το imei είναι μοναδικό, όχι το serial. Το serial δηλώνει πότε κατασκευάστηκε η συσκευή και που, όπως λοιπόν καταλαβαίνεις το κάθε εργοστάσιο δεν βγάζει μια συσκευή τη μέρα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Όσο για την μπαταρία. Δε νομίζω ότι είναι θέμα παλαιότητας. Η πτώση ήταν απότομη και συνέπεσε με την αλλαγή σε 4.4.3. Οπότε ή απλά χάλασαν όλες οι μπαταρίες μαζί ή είναι ένα κακό update. Δε λέω ότι έχασα και πολύ αλλά σίγουρα είναι χειρότερα από πριν.

 

Προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει τόσο μεγάλη πτώση με 4.4.3, μπορεί να είμαι και περίπτωση.

Μεγάλη διαφορά είχα δει στο προηγούμενο major update, το πρώτο Κιτ-Κατ αν δεν κάνω λάθος που το είχα πάρει Δεκέμβριο ή κάπου εκεί. Από εκεί πέρα μεταξύ των υπολοίπων εκδόσεων δεν είδα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω την εντύπωση ότι μου το άλλαζαν κάθε φορά. Υπάρχει τρόπος να αλλάξουν την ταυτότητα της συσκευής. Πάντως σε μένα πάντα το serial number ήταν διαφορετικό αλλά από παρόμοιες παρτίδες.

Όσο για την μπαταρία. Δε νομίζω ότι είναι θέμα παλαιότητας. Η πτώση ήταν απότομη και συνέπεσε με την αλλαγή σε 4.4.3. Οπότε ή απλά χάλασαν όλες οι μπαταρίες μαζί ή είναι ένα κακό update. Δε λέω ότι έχασα και πολύ αλλά σίγουρα είναι χειρότερα από πριν.

 

Την ίδια αίσθηση έχω κι εγώ. Από τότε μου φάνηκε ανεπαρκής ή μπαταρία του για την δική μου πάντα χρήση.

Πρέπει να έχασα χαλαρά μια ώρα οθόνης αν το υπολόγισα καλά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια αίσθηση έχω κι εγώ. Από τότε μου φάνηκε ανεπαρκής ή μπαταρία του για την δική μου πάντα χρήση.

Πρέπει να έχασα χαλαρά μια ώρα οθόνης αν το υπολόγισα καλά.

Εγώ ελπίζω στην L πάντως. Αλλιώς θα είχα ήδη κάνει root και θα είχα άλλη Rom.

Update : Χθες έκανα επανεκκίνηση αφού μου έκλεισε από μπαταρία. Έχω την εντύπωση ότι βελτιώθηκε η κατάσταση και πια δεν είμαι σίγουρος αν άλλαξε η μπαταρία με την ενημέρωση. Θα δω πως θα πάει τις επόμενες μέρες.

Edited by bouss
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τους στίχους στο πρόγραμμα μουσικής τους χρησιμοποιεί κανείς;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τους στίχους στο πρόγραμμα μουσικής τους χρησιμοποιεί κανείς;

 

Εγώ όσες φορές το δοκίμασα δεν μου έπαιξε ποτέ..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όσες φορές το δοκίμασα δεν μου έπαιξε ποτέ..

Κι εγώ το ίδιο. Στη βοήθεια λέει να κάνουμε slide και θα εμφανιστεί. Εμένα δεν εμφανίζει τίποτα. Έλεγα μήπως φταίει που η συσκευή έχει Ελληνικά. Εσύ στα Ελληνικά το έχεις;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο. Στη βοήθεια λέει να κάνουμε slide και θα εμφανιστεί. Εμένα δεν εμφανίζει τίποτα. Έλεγα μήπως φταίει που η συσκευή έχει Ελληνικά. Εσύ στα Ελληνικά το έχεις;

 

Ναι Ελληνικά αναγκαστικά λόγω dialer..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που το έχω στα αγγλικά δεν έχει δουλέψει ποτέ.. Εχω δοκιμάσει US, UK, Germany με English. Δεν δούλεψε. Ούτε στα γερμανικά.
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...