Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βασικα γαλλικο ειναι.. ποιο αξιζει κατα την γνωμη σου να κανω απο τα 2? εχουν μεγαλες αλλαγες η ποιο πανω εκδοσεις,αξιζει να μπω στην διαδικασια αυτη...ειμαι κ ψιλοασχετος λιγω :p

 

Να κάτσεις στα αυγά σου θα έλεγα εγώ , μιας και το τηλέφωνο είναι μια χαρά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δύο ερωτήσεις:

1.To google now δεν απαντάει σε καμία ερώτηση μου.Κάπου διαβασα οτι πρεπει να ναι γυρισμενη η γλωσσα τηλεφωνου στα αγγλικα.Ισχύει κάτι τέτοιο;

2.Στην εφαρμογή car,πάω στο speak μου λέει μιλήστε μετά τον ήχο,κάνει τον ήχο και κλείνει χωρις να προλαβω να πω κάτι.Κλείνει το speak εννοω και μενει στη λειτουργια car.Έχω κατεβάσει και την ελληνικη γλωσσα που μου προτεινε.Εχει κανας αλλος το ιδιο θεμα;

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις:

1.To google now δεν απαντάει σε καμία ερώτηση μου.Κάπου διαβασα οτι πρεπει να ναι γυρισμενη η γλωσσα τηλεφωνου στα αγγλικα.Ισχύει κάτι τέτοιο;

 

Μπορείς να το γυρίσεις και να δοκιμάσεις, η γλώσσα γυρίζει επί τόπου δεν χρειάζεται reset για να πάρει τη νέα γλώσσα

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε αλλά τα βασικά τα ξέρουμε Νίκο! :p Εγώ για το car θα ρωτούσα και είπα να βάλω κ αυτό μήπως κάποιος το χει δοκιμάσει.Το δοκίμασα λοιπόν και λειτουργεί κανονικά αλλά υπάρχει το κλασικό θέμα με τους 70 χαρακτήρες που εφαρμόζονται στα sms με την αγγλική γλώσσα συστήματος, οπότε άκυρο.Α ρε Ελλάδα,όλοι γραμμένη σε έχουν.
Link to comment
Share on other sites

φαγώθηκες ρε damierom. δε δουλεύει το τηλέφωνο σου τώρα με 4.4.2 και sense 5.5? ανακοινωθηκε επίσησα ότι θα πάρουμε sense 6, κανε λιγο υπομονη

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε σήμερα το sense 6, μην περιμένετε τίποτα τρελά διαφορετικό πάντως, ένα φρεσκάρισμα του ui είναι (αρκετά όμορφο όπως και να έχει) και το extreme power saver mode (δεν το δοκίμασα ακομη). Τι άλλο να ζητήσουμε όμως αφού το κινητό απλά είναι υποδειγμάτων; μόνο τα gestures. Το θετικό μέχρι στιγμής είναι ότι το κινητό δουλεύει το ίδιο καλά με πριν χωρίς να έχω κάνει καν factory reset μετά. Είναι απίστευτο αυτό που έχει κάνει η HTC, έχει δώσει τόσες ενημερώσεις και η εμπειρία χρησης δεν χαλάει με τίποτα. Ούτε η Google με τα nexus δεν κατάφερνε κάτι τέτοιο (στις άλλες εταιρίες δεν αναφέρομαι καν...). Edited by karx
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε σήμερα το sense 6, μην περιμένετε τίποτα τρελά διαφορετικό πάντως, ένα φρεσκάρισμα του ui είναι (αρκετά όμορφο όπως και να έχει) και το extreme power saver mode (δεν το δοκίμασα ακομη). Τι άλλο να ζητήσουμε όμως αφού το κινητό απλά είναι υποδειγμάτων; μόνο τα gestures. Το θετικό μέχρι στιγμής είναι ότι το κινητό δουλεύει το ίδιο καλά με πριν χωρίς να έχω κάνει καν factory reset μετά. Είναι απίστευτο αυτό που έχει κάνει η HTC, έχει δώσει τόσες ενημερώσεις και η εμπειρία χρησης δεν χαλάει με τίποτα. Ούτε η Google με τα nexus δεν κατάφερνε κάτι τέτοιο (στις άλλες εταιρίες δεν αναφέρομαι καν...).

 

Οι τύποι εκεί στην Ταϊβάν είναι πολύ μπροστά σε αυτό τον τομέα. Πραγματικά είναι ίσως η μοναδική συσκευή που δεν με τρομάζει η αναβάθμιση.

Γι' αυτό δεν θέλω να ξεκουνησω από την HTC , το τηλέφωνο δουλεύει τόσο τέλεια που θα έχω θέμα σε ότι συσκευή και να πάω.

Γι'αυτό και σου είπα να κάτσεις με το Μ7. Εγώ αν θα το δώσω , θα είναι μόνο για το πλαστικό Μ8.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update η κάμερα κάτι έχει πάθει στην αυτόματη ρύθμιση.

Αυτό είναι το περίφημο πέπλο;

 

Παραθέτω δείγματα (μια στο αυτόματο και μια σε νύχτα ή τοπίο ή πορτραίτο). Όποιος είχε το πρόβλημα ας πει την άποψή του.

Το θέμα είναι ότι στην ρύθμιση τοπίου, πορτραιτου και νύχτας δεν το κάνει, μόνο όταν το έχω στο αυτόματο. Το ίδιο συνέβαινε και σ' εσάς;

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update η κάμερα κάτι έχει πάθει στην αυτόματη ρύθμιση.

Αυτό είναι το περίφημο πέπλο;

 

Παραθέτω δείγματα (μια στο αυτόματο και μια σε νύχτα ή τοπίο ή πορτραίτο). Όποιος είχε το πρόβλημα ας πει την άποψή του.

Το θέμα είναι ότι στην ρύθμιση τοπίου, πορτραιτου και νύχτας δεν το κάνει, μόνο όταν το έχω στο αυτόματο. Το ίδιο συνέβαινε και σ' εσάς;

 

 

Όπως φαίνεται όχι,είναι άσχετο με το μοβ πέπλο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]45840[/ATTACH]

Σας βγάζει και σας τόσα πολλά τηλέφωνα; Είναι bug; έχω τη viper Rom.

 

Καλημέρα, όχι δεν είναι κάποιο bug, απλά σου εμφανίζει όλους τους λογαρισμούς στους οποίους μπορείς να κάνεις αποθήκευση. Στις επαφές υπάρχει, πάνω αριστερά (Τηλεφωνικός Κατάλογος - πολλές πηγές-), η επιλογή να επιλέξεις εσύ σε ποιούς λογαριασμούς θέλεις να αποθηκεύεις.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται όχι,είναι άσχετο με το μοβ πέπλο.

 

Ευχαριστώ Γιάννη, αυτό υποψιαζόμουν γιατί όταν καλυπτα με το χέρι το φακό παρέμενε μαύρο και δε γινόταν μωβ.

Θα περιμένω να έρθει η ενημέρωση και σ' άλλους να πούνε αν είδαν καμία διαφορά στο αυτόματο στην κάμερα. Είναι λες και υπερτονιζονται διάφορα χρώματα τώρα πια. Στις άλλες ρυθμίσεις είναι πολύ καλά τα χρώματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, όχι δεν είναι κάποιο bug, απλά σου εμφανίζει όλους τους λογαρισμούς στους οποίους μπορείς να κάνεις αποθήκευση. Στις επαφές υπάρχει, πάνω αριστερά (Τηλεφωνικός Κατάλογος - πολλές πηγές-), η επιλογή να επιλέξεις εσύ σε ποιούς λογαριασμούς θέλεις να αποθηκεύεις.

 

Έχω επιλεγμένο μόνο το τηλέφωνο εκεί και τίποτα άλλο..

Link to comment
Share on other sites

Έχω επιλεγμένο μόνο το τηλέφωνο εκεί και τίποτα άλλο..

 

Κι εγώ την ίδια επιλογή έχω κάνει και δε μου εμφανίζει τους άλλους λογαριασμούς. Έκανες κάποια αλλαγή πρόσφατα η το έχεις έτσι από την αρχή? Δοκίμασε να του κάνεις ένα restart μπας και...

Μήπως κάποιο άλλο παιδί έχει να προτίνει κάτι άλλο?

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις κάνει λινκ τα contacts του τηλεφώνου με άλλες πηγές (πχ Linked in, facebook) και στα δείχνει παρόλο που έχεις αποεπιλέξει τις υπόλοιπες πηγές;

phonebook-> τρεις τελείες πάνω δεξία->manage contacts->linked contacts.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις κάνει λινκ τα contacts του τηλεφώνου με άλλες πηγές (πχ Linked in, facebook) και στα δείχνει παρόλο που έχεις αποεπιλέξει τις υπόλοιπες πηγές;

phonebook-> τρεις τελείες πάνω δεξία->manage contacts->linked contacts.

 

Αυτο ηταν,ευχαριστω πολυ. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Κάτοχος του κινητού εδώ και 2,5 μήνες και είμαι υπέρ-ευχαριστημένος. Έχω να παρατηρήσω ότι μετά το τελευταίο update android,αν το κινητό είναι κλειστό, δεν χτυπάει ξυπνητήρι(ενώ πριν χτύπαγε κανονικά). Έπισης έχω μια απορία: όταν είμαι σε αναμονή, πώς το καταλαβαίνω?Όταν δηλαδή παίρνω τηλ. κι ο άλλος μιλάει αλλά έχει ενεργοποιημένη τη δεύτερη γραμμή.χτυπάει διαφορετικά? Γιατί στην οθόνη δε γράφει π.χ. αναμονή κλήσης.:worry:

Αν το έχει παρατηρήσει κάποιος, μου λέει. Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται όχι,είναι άσχετο με το μοβ πέπλο.

 

Τελικά έκανα factory reset και η κάμερα είναι μια χαρά τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορεί να μου προτείνει κάποιος χρήστης του HTC One M7 ένα bluetooth headset ποιοτικό που να συνεργάζεται καλά με το κινητό; Δυστυχώς αγόρασα το Plantronics Marque 2 (M165) με το οποίο η ποιότητα είναι χάλια *από την μεριά του συνομιλητή μου όχι αυτό που ακούω εγώ* (μηδενική ευκρίνεια ήχου, εξωτερικοί θόρυβοι, ρομποτική φωνή κλπ) και φταίει το HTC γιατί σε άλλα κινητά που το δοκίμασα είναι άψογο. :( Edited by GTherion
Link to comment
Share on other sites

Τα backups που κρατάμε μέσω recovery πριν απ το φλασαρισμα ρομ πρέπει να τα κρατάμε όλα;Εγώ είχα κάνει ένα για την μαξιμους με κιτ κατ.Μετά βγήκε η επόμενη με το sense 6 ,έκανα πάλι back-up και έσβησα το προηγούμενο.Χρειάζονται για κάτι άλλο πέρα απ το αν γίνει καμία στραβή στο φλασαρισμα;
Link to comment
Share on other sites

Τα backups που κρατάμε μέσω recovery πριν απ το φλασαρισμα ρομ πρέπει να τα κρατάμε όλα;Εγώ είχα κάνει ένα για την μαξιμους με κιτ κατ.Μετά βγήκε η επόμενη με το sense 6 ,έκανα πάλι back-up και έσβησα το προηγούμενο.Χρειάζονται για κάτι άλλο πέρα απ το αν γίνει καμία στραβή στο φλασαρισμα;

 

Οταν προκειται για την ιδια rom, δεν θεωρω οτι εχει νοημα να κραταμε ολα τα backups που της εχουμε κανει. Εγω κραταω το τελευταιο, αντε και το προτελευταιο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...