Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα πλήκτρα δεν είναι φωτιζόμενα;

 

Είναι, αλλά μερικές φορές έχω παρατηρήσει ότι δεν ανάβουν. Δεν ξέρω γιατί. Ίσως αν έχει αρκετό φως μένουν σβηστά.

Link to comment
Share on other sites

Είναι, αλλά μερικές φορές έχω παρατηρήσει ότι δεν ανάβουν. Δεν ξέρω γιατί. Ίσως αν έχει αρκετό φως μένουν σβηστά.

 

Μπα, με σβηστά φώτα ήμουν και δεν ανάβουν.

Όταν το ανοίγω στιγμιαία ανάβουν και σβήνουν. Μήπως παίζει ρόλο ότι με το home button έχω ορίσει με παρατεταμένο πάτημα να κλειδώνει;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εχω το One με 4.3 και παρατήρησα κάτι το οποίο δεν ξέρω αν έχει ήδη αναφερθεί εδώ. Η Htc στο τελευταίο update λέει ότι έχει αφαιρέσει τα διάφορα lock screens. Κι όμως πατώντας το power button ανοίγει η οθόνη και τοποθετώντας το δάχτυλο λιγο πάνώ από το sense ρολόι και στα δεξιά σχεδόν στην δεξιά κατακόρυφη της οθόνης για 1 δευτερόλεπτο και αμέσως με το δάχτυλο σύρεις αριστερά, εμφανίζεται επιλογή να προσθέσεις γραφικά στοιχεία στο lock screen του sense! Δεν γνωρίζω αν κάποιος το είχε αναφέρει πιο πριν. Το ανακάλυψα τυχαία. Ελπίζω να μην σας κούρασα!
Link to comment
Share on other sites

Εχω το One με 4.3 και παρατήρησα κάτι το οποίο δεν ξέρω αν έχει ήδη αναφερθεί εδώ. Η Htc στο τελευταίο update λέει ότι έχει αφαιρέσει τα διάφορα lock screens. Κι όμως πατώντας το power button ανοίγει η οθόνη και τοποθετώντας το δάχτυλο λιγο πάνώ από το sense ρολόι και στα δεξιά σχεδόν στην δεξιά κατακόρυφη της οθόνης για 1 δευτερόλεπτο και αμέσως με το δάχτυλο σύρεις αριστερά, εμφανίζεται επιλογή να προσθέσεις γραφικά στοιχεία στο lock screen του sense! Δεν γνωρίζω αν κάποιος το είχε αναφέρει πιο πριν. Το ανακάλυψα τυχαία. Ελπίζω να μην σας κούρασα!

 

Ναι το ιδιο ισχύει και στο max

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν έχει πολλά γραφικά στοιχεία και Επίσης δεν πηγαίνει πάντα γιατι μπαίνουν σε δεύτερη σελίδα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα συνφορουμητες αυριο υπαρχει περιπτωση να ανταλλάξω το σ4 μου με ενα one που βρηκα.απλα θελω αντικείμενικα την αποψη σας αν αξιζει αθτη μου η κινηση.το σ4 το ειχα μονο για χρηση ίντερνετ και τολμώ να πω πως μονο με wifi ανοιχτό και σερφαρισμα μου εβγαζε 5-6 ωρες οθονης.το ονε πως παει σε αυτον τον τομέα?Γενικα αξίζει σαν αλλαγή? Απαντήστε αντικειμενικα σας παρακαλω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα συνφορουμητες αυριο υπαρχει περιπτωση να ανταλλάξω το σ4 μου με ενα one που βρηκα.απλα θελω αντικείμενικα την αποψη σας αν αξιζει αθτη μου η κινηση.το σ4 το ειχα μονο για χρηση ίντερνετ και τολμώ να πω λέει καμονο με wifi ανοιχτό και σερφαρισμα μου εβγαζε 5-6 ωρες οθονης.το ονε πως παει σε αυτον τον τομέα?Γενικα αξίζει σαν αλλαγή? Απαντήστε αντικειμενικα σας παρακαλω.

Πριν το one ειχα το s4. Το samsung το κρατησα 10 μερες και το one το εχω 7 μήνες.

Αν αυτό σου λέει κατι...

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανένας κάποιο τρόπο να κάνει share από τη συσκευή στην τηλεόραση μιαταινία και ννα παίζουν κανονικά και οι υπότιτλοι στην τηλεόραση.. Μέχρι τώρα μόνο Ο stock player της Samsung έχω δει να το κάνει .. Έχει κανένας δοκιμάσει στο one να το καταφέρει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα συνφορουμητες αυριο υπαρχει περιπτωση να ανταλλάξω το σ4 μου με ενα one που βρηκα.απλα θελω αντικείμενικα την αποψη σας αν αξιζει αθτη μου η κινηση.το σ4 το ειχα μονο για χρηση ίντερνετ και τολμώ να πω πως μονο με wifi ανοιχτό και σερφαρισμα μου εβγαζε 5-6 ωρες οθονης.το ονε πως παει σε αυτον τον τομέα?Γενικα αξίζει σαν αλλαγή? Απαντήστε αντικειμενικα σας παρακαλω.

 

5-6 ώρες οθόνης αν το πάρεις σερί.

Σίγουρα πάντως στο browsing θα έχεις καλύτερη εμπειρία επειδή ο stock browser του one είναι σαφώς ανώτερος του S4 ενώ υποστηρίζει και flash.

 

 

 

 

Έχει βρει κανένας κάποιο τρόπο να κάνει share από τη συσκευή στην τηλεόραση μιαταινία και ννα παίζουν κανονικά και οι υπότιτλοι στην τηλεόραση.. Μέχρι τώρα μόνο Ο stock player της Samsung έχω δει να το κάνει .. Έχει κανένας δοκιμάσει στο one να το καταφέρει?

 

Αν δεν το έχεις απενεργοποιήσει δοκίμασε να κάνεις κίνηση με τρία δάχτυλα προς τα πάνω στην οθόνη. Αλλιώς δες στις ρυθμίσεις, οθόνη, κινήσεις δαχτύλων HTC.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έχεις απενεργοποιήσει δοκίμασε να κάνεις κίνηση με τρία δάχτυλα προς τα πάνω στην οθόνη. Αλλιώς δες στις ρυθμίσεις, οθόνη, κινήσεις δαχτύλων HTC.

 

Έχει κάποια σχέση αυτό με το αν παίζει στο share η τηλεόραση υπότιτλος?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έχεις απενεργοποιήσει δοκίμασε να κάνεις κίνηση με τρία δάχτυλα προς τα πάνω στην οθόνη. Αλλιώς δες στις ρυθμίσεις, οθόνη, κινήσεις δαχτύλων HTC.

 

Έχει κάποια σχέση αυτό με το αν παίζει στο share η τηλεόραση υπότιτλος?

 

Δε σου κάνει share και τους υπότιτλους αν τους φορτώσει στη συσκευή;

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποια σχέση αυτό με το αν παίζει στο share η τηλεόραση υπότιτλος?

 

Δε σου κάνει share και τους υπότιτλους αν τους φορτώσει στη συσκευή;

 

Οχι και καμμιά εφαρμογή απο όσες έχω ψάξει το κάνει και κανένας default player από HTC Sony και Motorola.. ο μόνος player που έχω δει να κάνει share και τους srt υπότιτλούς στην τηλεόραση είναι ο default της Samsung.. Για αυτό ρωτάω αν κάποιος το χει καταφέρει..

Link to comment
Share on other sites

Να μαι κα εγω στην παρεα...Μολις παρελαβα τον Η1 μου πρωην κατοχος Σ4.Εχω λοιπον να πω πως το μενου με απογοητευσε αλλα με nova launcher κατι καναμε(αν και μου την σπαει που θελει ροοτ για διαφανη μπαρα ειδοποιησεων),το λειτουργικο φαινεται πολυ πιο smooth και ελαφρυ απο το S4 κατι το οποιο μου αρεσε πολυ,και παμε στο σημειο που ανατριχιασα...και ποιο αλλο λετε να ηταν?Ανοιγω youtube βαζω τραγουδακι να παιζει και με πιανει μια ανατριχιλα αλλο πραμα..Απιστευτος ηχος!

 

Και τωρα στον λογο που αποχωρηστικα το S4..

 

1 πραγμα θελω μονο να κανω στο Η1 και να μην ξανασχοληθω με ναυαρχιδες και εδω θελω την βοηθεια σας..

Θελω να βαλω την Google Play edition rom οποτε αν θελετε βοηθηστε με κανα οδηγο root s-off cwm.Ο λογος που θελω

να βαλω Google play edition rom ειναι γιατι απλα δεν χρειαζομαι τιποτα πλεον απο το κινητο παρα μονο chrome-wifi.

Δεν χρειαζομαι αλλες εφαρμογες μιας και το κινητο το χρησιμοποιω πλεον μονο για youtube και surfarisma.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Μια ερώτηση και από εμένα!!! Εχω το One εδώ και 6-7 μήνες και ειμαι υπέρ ευχαριστημένος, η μετάβαση είχε γίνει από s4!! Στο s4 είχα περάσει μια custom Rom που είχε ενσωματωμένη στον dialer καταγραφή συνομιλίας, με βολεύει πολύ η καταγραφή αλλά δεν βρήκα στο one κάτι ανάλογο! Είχα ρωτήσει και πιο παλιά αλλά δεν ήξερε κάποιος κάτι!! Αν γνωρίζει κάποιος κάτι θα ήμουν υπόχρεος! Έστω κάποιο αξιόλογο πρόγραμμα, γιατί είχα δοκιμάσει κάποια πιο παλιά αλλά ήταν σκέτη απογοήτευση!!!
Link to comment
Share on other sites

Και τωρα στον λογο που αποχωρηστικα το S4..

 

1 πραγμα θελω μονο να κανω στο Η1 και να μην ξανασχοληθω με ναυαρχιδες και εδω θελω την βοηθεια σας..

Θελω να βαλω την Google Play edition rom οποτε αν θελετε βοηθηστε με κανα οδηγο root s-off cwm.Ο λογος που θελω

να βαλω Google play edition rom ειναι γιατι απλα δεν χρειαζομαι τιποτα πλεον απο το κινητο παρα μονο chrome-wifi.

Δεν χρειαζομαι αλλες εφαρμογες μιας και το κινητο το χρησιμοποιω πλεον μονο για youtube και surfarisma.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Στο πρώτο ποστ του άλλου θέματος των τροποποιήσεων έχει οδηγό. Επίσης μέσα στο θέμα έχει τον οδηγό για να το κάνεις gpe.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω το θέμα μας και με πιάνουν τα γέλια. Όταν παρουσιάστηκε το S4 κάποιος προέβλεπε την μαζική αποχώρηση από το one μετά το πρώτο hype (κάπου τον Αύγουστο το έβλεπε)και την μετάβαση μας στο S4.

Στις τελευταίες 2 σελίδες μόνο, 3 έκαναν το αντιθετο.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το ανάποδο έγινε..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω το θέμα μας και με πιάνουν τα γέλια. Όταν παρουσιάστηκε το S4 κάποιος προέβλεπε την μαζική αποχώρηση από το one μετά το πρώτο hype (κάπου τον Αύγουστο το έβλεπε)και την μετάβαση μας στο S4.

Στις τελευταίες 2 σελίδες μόνο, 3 έκαναν το αντιθετο.

 

Βασικά κι εγώ από Samsung έρχομαι, τελευταία συσκευή το s3 βέβαια.

Είχε όμως φίλος το s4 και το είχα καθημερινά για πολύ καιρό στα χέρια μου και δεν με έπεισε να κάνω την αλλαγή. Έτσι τελικά κατέληξαστοπολύ καλό One. Βέβαια έχω δηλώσει ότι είμαι htc fan, αλλά δεν έχει να λέει. Αν κάτι είναι καλό το τιμω όπως και να χει.

Το μόνο μείον που βρίσκω για την ώρα είναι το μέγεθος και όχι η κάμερα όπως νομίζουν οι περισσότεροι.

 

Λοιπόν , εκτύπωσα μερικές φωτογραφίες της κόρης μου κι έχω να πω ότι η κάμερα είναι καταπληκτική. Συγκριτικά με παρόμοιες συνθήκες φωτισμού του s3 , βγήκαν καλύτερες. Έχουν πιο ζωντανά χρώματα και καλύτερη οξύτητα άν το λέω σωστά. Γενικώς φαίνονται πιο ποιοτικές και το αποτέλεσμα είναι άκρως ικανοποιητικό γιατί με του σ3 εκτυπωμένες, οφείλω να ομολογήσω πως ήταν λιγο απογοήτευση. Τώρα , άφοβα μπορώ να πω ότι θα τραβήξω και κάποιες στιγμές όταν δεν έχω την ψηφιακή μαζί μου, που θα θέλω να τις εκτυπώσω.

Well done ultrapixel !!

Edited by giannis12a

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εχει να προτειενει κανεις καμια καλη θηκη για το one, οχι χοντροκομμενη?
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε το νήμα με τα αξεσουάρ. Τις 3 τελευταίες σελίδες να διαβάσεις θα δεις πολλές προτάσεις

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Εχει να προτειενει κανεις καμια καλη θηκη για το one, οχι χοντροκομμενη?

Εγω παντως πηρα πριν 1 ωρα την Sentio πο Πλαισιο στα 3.99 την φορεσα και μπορω να πω οτι ειναι πολυ ομορφη + το οτι καλυπτει ολα τα κουμπια κατι το οποιο μ'αρεσει πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς κάποιο από αυτά τα mods να πει τη γνώμη του;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2569930

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2211163

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...