Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά χρειάστηκε να κάνω και clear cache, αλλά έστρωσε το θέμα της μπαταρίας. Βλέπω αρκετά καλύτερη απόδοση μέχρι τώρα.

 

Ναι κι εγώ είχα κάνει και τα δύο. Είναι όλα καλά τώρα και σε 'μένα

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω εκανα πρωτα clear cache και μετα την μεθοδο με τα τρια πληκτρα για 2 λεπτα. Η μπαταρια δειχνει να μην εχει στρωσει αλλα αρχιζω και υποπτευομαι οτι φταιει οτι εχω συνεχεια το 4G ανοιχτο... Βασικα κατεβασα και το CM Security και εχω συνεχεια και το 4G συνεχεια ανοιχτο. To CM δειχνει στο GSam Battery να τρωει μονο 0.4% αλλα η καταναλωση κυψελης ειναι στο 10%... Δεν ξερω τι γινεται... Η μπαταρια δεν μου κραταει πανω απο 8 ωρες με 3 ωρες οθονη... Edited by Nippon
Link to comment
Share on other sites

Με αποκλειστική χρήση 4g, μου φαίνονται φυσιολογικά τα νούμερα σου.

Μη σου πω και πολύ είναι. :D

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Για να το λετε δυο ανθρωποι που εχετε το ιδιο κινητο τοτε θα ειναι ενταξει :)

Ειχα συνηθισει στις 3:30 με 4 ωρες οθονη και 14 ωρες λειτουργια του κινητου αλλα με 2G/3G σημα...

Θα προσαρμοστω στα νεα δεδομενα μεχρι το επομενο κινητο :D

Link to comment
Share on other sites

Για να το λετε δυο ανθρωποι που εχετε το ιδιο κινητο τοτε θα ειναι ενταξει :)

Ειχα συνηθισει στις 3:30 με 4 ωρες οθονη και 14 ωρες λειτουργια του κινητου αλλα με 2G/3G σημα...

Θα προσαρμοστω στα νεα δεδομενα μεχρι το επομενο κινητο :D

Βασικά το πρόβλημα στη συσκευή μας είναι η αναμονή σε δύσκολα δίκτυα παρά η χρήση. Παράδειγμα μόλις τώρα έκανα μια ώρα απλή χρήση (tapatalk, Facebook) σε 3g κι έχασα 15% μπαταρία. Θα μπορούσα όμως κάλλιστα να χάσω 5+% απλά και μόνο στην αναμονή σε κακό 3g. Σε 4g είναι χειρότερα.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

 

Αν και δε βλέπουμε και τίποτα ιδιαίτερο, κυρίως το νέο notification drop-down και τα recents (που ήδη ξέρουμε πως θα είναι παρόμοια με του stock L). Όχι πως το Sense 6 θα έχει τεράστιες αλλαγές κιόλας.

 

Με κάθε επιφύλαξη ως προς την αυθεντικότητα.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Τελικά χρειάστηκε να κάνω και clear cache, αλλά έστρωσε το θέμα της μπαταρίας. Βλέπω αρκετά καλύτερη απόδοση μέχρι τώρα.

 

Καλησπέρα, πως καθαρίζεις τη cache?

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το πρόβλημα στη συσκευή μας είναι η αναμονή σε δύσκολα δίκτυα παρά η χρήση. Παράδειγμα μόλις τώρα έκανα μια ώρα απλή χρήση (tapatalk, Facebook) σε 3g κι έχασα 15% μπαταρία. Θα μπορούσα όμως κάλλιστα να χάσω 5+% απλά και μόνο στην αναμονή σε κακό 3g. Σε 4g είναι χειρότερα.

 

 

Συμφωνώ απόλυτα. Ειδικά με ασθενές 4G σήμα (2/5 "νταμάκια") η κατανάλωση είναι 25% ανά ώρα με χρήση FB και Viber. Αντιθέτως η αναμονή σε Wi-Fi είναι απίστευτη. Μπορεί το κινητό να έχει κατανάλωση μόλις 1% ανά ώρα σε αναμονή...

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το τελευταίο radio για το htc one m7 ul (international) ?

Υπάρχει κάπου λίστα με τα basebands να κάνω δοκιμές γιατί νομίζω αυτό που έχω περάσει δεν είναι σωστό. ( 4T.29.3218.08_10.33F.1718.01L )

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα meenova usb otg στο οποίο μέσα έχω φορτώσει μουσική, φωτογραφίες, λίγα βίντεο και κάποια αρχεία ήχου. Το οποίο όταν είναι συνδεδεμένο στο κινητό, τρώει τρελή μπαταρία (από 2%/h σκαρφάλωσε σε 10%/h το βράδυ που το ξέχασα επάνω). Στα στατιστικά δεν είδα τίποτα περίεργο παρά μόνο χρήση συστήματος και κέρνελ οπότε σκέφτομαι μήπως φταίει ο media scanner. Έκανα και τη χαζομάρα να το συνδέσω στο φορτιστή πριν τσεκάρω στατιστικά του gsam και του bbs και χάθηκαν :mad:

 

Προς το παρόν θα δοκιμάσω αυτό μήπως φταίει ο media scanner, αλλά γενικά πάρχει τρόπος να έχω συνδεδεμένο usb otg και φορτιστή παράλληλα (με κάποιο ανταπτοράκι ας πούμε);

Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

επαναφερομαι στο γνωστο θεμα στους ποιο πολλους, αυτο με της κλησης..ειμαι stock 4.4.3 και sense 6, κ λιγω ασχετος απο htc.

υπαρχει κανενας που να εχει βρει καμια λυση για το συγκεκριμενο θεμα?

επισεις εαν αποφασησω να παω σε καμια custoum rom θα συνεχιζεται το προβλημα?

το εχει κανενας δοκημαση?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα (stock 4.4.3 sense 6) μου εξαφανίστηκε το προβλημα με τις κλίσεις εδώ και καιρό. (Cosmote) χωρίς κάποιο update. Όπως εμφανίστηκε.
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

επαναφερομαι στο γνωστο θεμα στους ποιο πολλους, αυτο με της κλησης..ειμαι stock 4.4.3 και sense 6, κ λιγω ασχετος απο htc.

υπαρχει κανενας που να εχει βρει καμια λυση για το συγκεκριμενο θεμα?

επισεις εαν αποφασησω να παω σε καμια custoum rom θα συνεχιζεται το προβλημα?

το εχει κανενας δοκημαση?

 

Νομίζω ότι είχε βγει update που το διόρθωνε.Τώρα με τα ελληνικά κομμάτια δεν ξέρω τι παίζει.

Με custom rom και το τελευταίο firmware δεν υπάρχει πρόβλημα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είχε βγει update που το διόρθωνε.Τώρα με τα ελληνικά κομμάτια δεν ξέρω τι παίζει.

Με custom rom και το τελευταίο firmware δεν υπάρχει πρόβλημα πάντως.

Εγώ έχω ελληνικό σε cosmote και δεν είχα ποτέ το συγκεκριμένο πρόβλημα.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τα black M7 32gb πόσο επιρρεπή είναι στο purple tint?

Επίσης ισχύουν τα 26gb free από τα 32 σε καθαρή συσκευή?

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τα black M7 32gb πόσο επιρρεπή είναι στο purple tint?

Επίσης ισχύουν τα 26gb free από τα 32 σε καθαρή συσκευή?

Kαλημερα νομιζω πως δεν εχει να κανει με το black m7 αλλα με τον φακο-σενσορα

ριξε μια ματια σε αυτη την σελιδα και στο post #6297 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=364476&page=420

Oσο για τα free gb εγω εχω ελευθερα 17 αλλα ειμαι με custom rom φορτωμενη.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ισχύουν τα 26gb free από τα 32 σε καθαρή συσκευή?

 

Ναι, η stock Rom κάπου τόσα σου αφήνει ελεύθερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τα black M7 32gb πόσο επιρρεπή είναι στο purple tint?

Επίσης ισχύουν τα 26gb free από τα 32 σε καθαρή συσκευή?

 

Επιγραμματικά: Σε οποιαδήποτε συσκευή κατασκευής μέσα στο 2014 δεν θα έχεις θέμα. Την ημερομηνία την αποκωδικοποιείς από το Serial Number. Οι περισσότερες κατασκευής 2014 φοράνε νέους σένσορες της OmniVision με μερικές εξαιρέσεις (όπως το δικό μου) που αν και φοράει τον ST και είναι κατασκευής 6/14 δεν έχω purple tint.

 

Μέσα στο 2013 επίσης από τότε που έσκασε το θέμα με το μωβ tint (νομίζω από Σεπτέμβριο έως Νοέμβριο/Δεκέμβριο του '13) κυκλοφόρησαν και κάποιες συσκευές με σένσορα Sony οι οποίες επίσης διαβάζω πως είναι απροβλημάτιστες.

 

Για να δεις ποιόν σένσορα φοράει η συσκευή που σε ενδιαφέρει ανοίγεις το αρχείο που βρίσκεται στον κατάλογο /sys/android camera/sensor (ίσως θέλει ρουτ). Αν έχει τον OV 4688 είσαι κομπλέ, είναι ο ίδιος σένσορας με το Μ8 και, αν και αρχικά είχε προβληματάκια στο M7 με πράσινο tint σε σπάνιες περιπτώσεις λόγω software calibration, αυτά έχουν στρώσει με update. Αν έχει τον st vd6869 cinesensor αυτός είναι ο «προβληματικός» χωρίς όμως αυτό να σημαίνει πως θα έχει πρόβλημα.

 

Παίδες, μια ερώτηση, μιας και ίσως αυτό έχει να κάνει με τυχόν υποστήριξη της συσκευής:

 

Το USB OTG όταν είναι συνδεδεμένο τρώει αρκετή μπαταρία αφού κρατάει awake τη συσκευή ουσιαστικά. Αυτό δεν είναι πρόβλημα στο 90% της χρήσης όπου απλά το συνδέω, βλέπω κανένα βίντεο, ή καμιά φωτογραφία. Αλλά στην περίπτωση π.χ. που θέλω να ακούσω κάποιο audiobook (το συνηθίζω το βράδυ για να με νανουρίζει :D), υπάρχει κάποιο ανταπτοράκι που να επιτρέπει να έχω συνδεδεμένο USB OTG (κατά προτίμηση με θηλυκό mini usb port μιας και έχω meenova) αλλά και να φορτίζει ταυτόχρονα;

Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Cool cool cool, thanx for the info!:D

Επόμενη ερώτηση, η http://www.ultimateshield.co.uk/htc-one-m7-tempered-glass-screen-protector/ είναι καλή? :ninja:

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω το εξης προβλημα: ξαφνικα το κινητο αρχισε να μπαινει σε car mode απο μονο του και ετσι αυτο μπερδευει το κινητο και μολις συνδεσω το φορτιστη δεν φορτιζει...το επανεφερα στις εργοστασιακες ρυθμισεις και παλι τα ιδια. καποιες φορες το πιανει και φορτιζει κανονικα.

το κινητο εχει ακομα εγγυηση αλλα εχει χτυπηθει λιγο το καλυμμα κι εχει ενα σημαδι που φαινεται στο πανω μερος διπλα απο το ακουστικο αλλα ολα δουλευουν κανονικα. θελω να ρωτησω η εγγυηση θα μου το καλυψει η οχι;

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω το εξης προβλημα: ξαφνικα το κινητο αρχισε να μπαινει σε car mode απο μονο του και ετσι αυτο μπερδευει το κινητο και μολις συνδεσω το φορτιστη δεν φορτιζει...το επανεφερα στις εργοστασιακες ρυθμισεις και παλι τα ιδια. καποιες φορες το πιανει και φορτιζει κανονικα.

το κινητο εχει ακομα εγγυηση αλλα εχει χτυπηθει λιγο το καλυμμα κι εχει ενα σημαδι που φαινεται στο πανω μερος διπλα απο το ακουστικο αλλα ολα δουλευουν κανονικα. θελω να ρωτησω η εγγυηση θα μου το καλυψει η οχι;

ευχαριστω.

Προσπάθησε να καθαρίσεις προσεχτικά την υποδοχή φόρτισης. Λόγω υγρασίας ή βρωμιάς εκεί παθαίνεις αυτό που παθαίνεις.

Edited by Villis
Προσθήκη παράθεσης

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να καθαρίσεις προσεχτικά την υποδοχή φόρτισης. Λόγω υγρασίας ή βρωμιάς εκεί παθαίνεις αυτό που παθαίνεις.

Το εκανα αυτο απο την αρχη αλλα δεν ειναι τελικα αυτο η αιτια.

Edited by Villis
Προσθήκη παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...