Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον η μπαταρια αντεξε απο 0800 μεχρι της 1300 την επομενη μερα,με κλησεις,ιντερνετ,μειλ,λιγο παιχνιδι-ναυμαχια-και μονιμα ανοιχτο το wifi
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι πρόβλημα έχει το subway surfers με το 925? Μόλις έπαιξα στο κινητό της γυναίκας και τρέχει νεράκι χωρίς κολλήματα ή κάτι άλλο! Έκανα και σκορ, 13640 με ένα τρέξιμο ..:lol:

σε ποια πόλη το είχε;

Link to comment
Share on other sites

Miami ... :)

 

τι να σου πω φίλε..εμένα είχε το Λονδινο (δυο εκδόσεις πριν) και λαγκαρε τρελά. δεν ξέρω γιατί το έκανε.

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω φίλε..εμένα είχε το Λονδινο (δυο εκδόσεις πριν) και λαγκαρε τρελά. δεν ξέρω γιατί το έκανε.

 

http://www.wpcentral.com/tag/subway-surfers

Link to comment
Share on other sites

 

μάλιστα..μόλις σοβαρευτεί και το viber θα ξαναπάρω το 925 τοτε:p

Link to comment
Share on other sites

Stoupi>

 

 

 

 

 

TTY is an abbreviation for teletypewriter, also known as a text telephone or a telecommunication device for the deaf (TDD). This device allows people who are deaf, speech impaired or hard of hearing to type messages to anyone else who has a TTY, using a telephone line.

 

 

 

 

 

Στο off λοιπόν, δεν νομίζω να υποστηρίζεται κιόλας από παρόχους στην Ελλάδα.

 

 

 

 

 

 

Ευχαριστώ.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενεργοποιήσει το 4g στην Cosmote αλλά ενώ το ενεργοποιώ από την συσκευή δεν βρίσκει σήμα 4G.Η συσκευή είναι αγορασμένη απο το Πλαίσιο και φοράει ούγγρικο firmware.Λέτε να φταίει αυτό;Έχει κανείς καμιά ιδέα πώς μπορώ να το λύσω;

 

Έχει κανένας καμιά ιδέα για την λύση του άνω προβλήματος;Ευχ.αριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας καμιά ιδέα για την λύση του άνω προβλήματος;Ευχ.αριστώ πολύ

 

Μηπως εισαι σε περιοχη χωρις 4G καλυψη ?

 

Το μονο που χρειαζεται να κανεις ειναι να εχεις επιλεξει στις ρυθμισεις το 4G σαν μεγιστη ταχυτητα συνδεσης και να ειναι και ενεργοποιημενο απο τον παροχο.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Το sysapps pusher τι ακριβώς κάνει;

 

Ρωτάω γιατί χθες που πήρα το κινητό, έκανα την αναβάθμιση σε Black και σήμερα έβαλα το Sysapps Pusher και μέσα στην εφαρμογή έκανα κλικ στο HERE Maps+. Εκεί μου έδειξε πως υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση για την εφαρμογή παρόλο που η τελευταία αναβάθμιση είχε βγει κάπου στο Δεκέμβριο. Είναι δυνατόν να είχα παλιά έκδοση; Γενικά είναι αξιόπιστη εφαρμογή;

Edited by alex_1982
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

 

Είμαι σήμερα με ένα 925 και πρώτη επαφή με windows..Εδώ και τόση ώρα προσπαθώ να συγχρονίσω επαφές/ημερολόγιο/Mail με το λογαριασμό μου με το gmail αλλά δε συγχρονίζει και μου βγάζει μήνυμα λάθους 8007000Ε και λέει κάτι για ανεπάρκεια μνήμης..

Σας παρακαλώ πολύ,το ξέρω ότι προφανώς θα έχει απαντηθεί,(απλώς έχω σπαστεί τρελά και εδώ και μια ώρα ψάχνω να δω τι γίνεται) ας μου πει κάποιος πως να το φτιάξω και αν γίνεται να μου δώσετε και κάποιο λινκ για "how to" σε windows phone αν υπάρχει κάτι εδώ στο φόρουμ..

 

Συμπαθάτε με και πάλι,λίγο η αγωνία να το στήσω λίγο το σπάσιμο θα διαβάζω μετά τα υπόλοιπα πιο χαλαρός αν φτιάξω αυτό πρώτα:))

Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

alex_1982> Το HereDrive μέχρι στιγμής, είναι γρήγορο, ακριβές κι εύκολο στη χρήση, δεν μιλάμε για κλείδωμα δορυφόρων κλειδώνει με το που τ ανοίγω.

Το HereMaps σε μένα έχει μια απόκλιση εκνευριστική, δεν ξέρω αν το κάνει και σε άλλους ρώτησα αλλά δεν είδα απάντηση.

 

Πρώτο μου συμπέρασμα, αφού σήμερα ασχολήθηκα και με μουσική κι έβαλα κι ένα 1080 βίντεο απλά για τσεκ.

 

Το κινητό είναι μια πάρα πολύ καλή επιλογή.

Αναφέρω μόνο τι ΔΕΝ (λίγο ή πολύ) μ αρέσει μέχρι τώρα.

 

Αυτή η απόκλιση που ανάφερα.

Ότι δεν μπορώ να δω πουθενά διάρκεια κλήσεων (τελευταία, συνολικές, εξ (εισ) ερχόμενες (αφού το Nokia Counters υπάρχει γιατί δεν το φτιάχνει και για μας;).

Το πολύ μα πολύ απλό του ραδιόφωνο (ευτυχώς έχει όμως)

Η υποδοχή usb δίπλα δίπλα με την υποδοχή των ακουστικών.

Περίμενα πιο δυνατή τη μπαταρία, αλλά τη μέρα την έχει, ίσως βελτιωθεί κι άλλο θα δούμε.

Για συσκευή του επιπέδου του, η Νοκια τσιγκουνεύτηκε τ ακουστικά.

Το λίγο πιο αδύναμο σήμα του σε σχέση με άλλα τηλέφωνα.

Που δεν έχει swype.

Που δεν έχει το αντικλεπτικό (ή μήπως δεν το βρήκα εγώ;) που έχουν και τα Σαμσουγκ των 80 ευρώ, δηλαδή (φτου φτου) στο κλέβουν, αν η πρώτη τους κίνηση είναι ν αλλάξουν σιμ, έρχεται sms σ ενα νούμερο που έχεις ορίσει από τη νέα σιμ.

Που η Vodafone αφαίρεσε το data sense (νομίζω ότι εκτός της πρότασης για τηλέφωνα διαμαρτυρίας, πιο απλό είναι ένα mail bombing και στη voda αλλά και στη nokia)

 

Αν βάλω σε ζυγαριά τα πιο πάνω που δεν μ αρέσουν με όσα μ αρέσουν καταλήγω, ότι πάλι θα τ αγόραζα, είναι υπέροχο τηλέφωνο (και στα 250 ακόμη πιο καλά).

 

Vampirios το ίδιο θέμα είχα κι εγώ κι είχα τρομάξει. Προφανώς έχεις επαφές στο mail σου χωρίς όνομα με σκέτο το μειλ τους.

Ψάχτες κι άλλαξέ τες, ή φτιάξε ένα άλλο μέιλ και πέρασέ τις σωστές εκεί και συγχρόνισέ το με το καινούργιο.

Edited by PagouroLand
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος άλλος πρόβλημα,αν είναι πρόβλημα,με το ακουστικό του τηλεφώνου?Όταν μιλάω με κάποιον και κατεβάσω την ένταση στο 0/10 εξακολουθεί να ακούγεται,ενώ και στα 1-2/10 ακούγεται πολύ. Δηλαδή δεν υπάρχει διαβάθμιση για μειούμενο ήχο ή και καθόλου ήχο. Τα φώτα σας για να ξέρω τί να κάνω.

Όσον αφορά το double click για ξεκλείδωμα της οθόνης,κάποιες φορές δεν είναι άμεσο και κολλάει. Γενικά απ'ότι κατάλαβα τα τηλέφωνα που δίνει η vodafone με 250 ευρώ έχουν παρουσιάσει τα προβλήματα τους,μικρά ή μεγαλύτερα. Είναι άραγε προβληματική παρτίδα ή να επηρεάζει τη συνολική λειτουργία το "πείραγμα" που έκαναν στο λογισμικό? Πάντως ό,τι και να είναι,πρέπει να επιληφθεί του θέματος η NOKIA,γιατί μεγάλη εταιρεία η vodafone,μεγάλη,όμως,και η NOKIA.

Είναι δυνατόν να αφαιρεί βασικές λειτουργίες του τηλεφώνου όπως το data sense? Απαράδεκτα πράγματα.

Edited by batman007
Link to comment
Share on other sites

Ενώ στην αρχή στην οθόνη των εφαρμογών μου τις έβγαζε ανά αλφαβητική σειρά αλλά ενέμενες τώρα έχει προστεθεί και το κουτάκι του γράμματος με το οποίο αρχίζει η εφαρμογή. έφαγε κάποιο σκάλωμα μήπως? πως γίνετε να το αλλάξω γιατί δεν μου κάθετε καλά στο μάτι.
Link to comment
Share on other sites

Το βγάζει σε όλους μετά απο κάποιων αριθμό αφαρμογων που βαζεις και δεν γινεται να φυγει. Είναι πολυ πρακτικο και θα το συνηθίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος παρακαλώ στην μουσική να φτιάξω φακέλους,γιατί έχω πάρα πολλά τραγούδια. Το έχω προσπαθήσει και δεν το έχω βρεί ακόμα.:( Επίσης πως γίνεται να χρισιμοποιήσω το κουπόνι των 20 ευρώ? Εξηγήστε μου κάποιος μπορεί βήμα βήμα παρακαλώ.

Nokia 7610 - Nokia N70 - Nokia N82 - Nokia Lumia 925

 

Κουρείο η σταθερότης-Δημήτρης Τρεμουλοχέρας

Link to comment
Share on other sites

Πως εξαργυρώνεται το εκπτωτικό κουπόνι

1. Ο δικαιούχος ενεργοποιεί την εφαρμογή ΠΟΡΤΟΦΟΛΙ ( Wallet) στο νέο Lumia smartphone.

2. Εάν είναι η πρώτη φορά που μπαίνετε στην εφαρμογή, θα πρέπει να επιλέξετε «Ξεκινήστε» .

3. Στο Πορτοφόλι, βρειτε το ΟΛΑ και πατήστε το + κουμπί στο κάτω μέρος της οθόνης.

4. Επιλέξτε “Microsoft gift card”.

5. Πληκτρολογήστε τον κωδικό δώρου που είναι εκτυπωμένος στο εκπτωτικό σας κουπόνι και πατήστε «επόμενο» .

6. Πληκτρολογήστε τον μοναδικό κωδικό PIN code που είναι εκτυπωμένος στο κουπόνι και πατήστε «επόμενο» . Αυτό θα προσθέσει την αξία του κουπονιού σας στον λογαριασμό σας Microsoft στο Πορτοφόλι. Ολοκληρώστε τις αγορές σας από το Windows Phone Store επιλέγοντας ‘Microsoft Account’ σαν μέθοδο πληρωμής.

7. Εχετε περιθώριο μέχρι τις 15 Φεβρουαρίου 2014 να ενεργοποιήσετε το κουπόνι σας.

8. Από τη στιγμή που το εξαργυρώσετε, έχετε 180 ημέρες να το χρησιμοποιήσετε σε αγορές. Μετά από τις 180 ημέρες ακυρώνεται η αξία του κουπονιού σας.

Link to comment
Share on other sites

4. Επιλέξτε “Microsoft gift card”.

 

Αυτό δεν μου το γράφει στο πορτοφόλι.

Nokia 7610 - Nokia N70 - Nokia N82 - Nokia Lumia 925

 

Κουρείο η σταθερότης-Δημήτρης Τρεμουλοχέρας

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν μου το γράφει στο πορτοφόλι.

 

Καλημέρα....ειναι η δευτερη επιλογή....

Πορτοφολι-ολα-πατάς το +κάτω στην οθόνη και βγαζει 4 επιλογές...

Χρεωστική η πιστωτικη

Κάρτα δώρου Microsoft

Paypal

Αλλο

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις παρει Black, εχεις παρει και GDR3.

Στην έκδοση ΛΣ γράφει: 8.0.10517.150

και στον αριθμό αναθ. υλικολογισμικού: 3051.40000.1345.1007

Αυτή είναι η black? Σε κάποιο προηγούμενο post ειπώθηκε ότι αναφέρει το update ως black. Εμένα δεν λέει κάτι τέτοιο.

Στον έλεγχο ενημερώσεων μου λέει ότι είμαι ενημερωμένος. Από voda αγοσμένο και το δικό μου 925

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στο "Πρόσθετα και Πληροφορίες" και όχι στο "Πληροφορίες" θα σου λέει Black
Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Στην έκδοση ΛΣ γράφει: 8.0.10517.150

και στον αριθμό αναθ. υλικολογισμικού: 3051.40000.1345.1007

Αυτή είναι η black? Σε κάποιο προηγούμενο post ειπώθηκε ότι αναφέρει το update ως black. Εμένα δεν λέει κάτι τέτοιο.

Στον έλεγχο ενημερώσεων μου λέει ότι είμαι ενημερωμένος. Από voda αγοσμένο και το δικό μου 925

 

Ναι η black ειναι αυτη που εχεις. Απλα τωρα θα πρεπει να κανεις update καποιες εφαρμογες της Nokia.

 

Κατεβασε το SysApp Pusher απο το store και απο εκει τσεκαρε για updates.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...