Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκτός από τις προηγούμενες ερωτήσεις, υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσω data sense σε voda 925?

Μίλησα με την νοκια (care κηφησιάς) και δεν ήξεραν γιατί το voda δεν έχει μέσα το data sense.

Για να γίνει un-branded πρέπει να τους δώσω 16 Ε να μου περάσουν έκδοση αλλά αν χρειαστώ reset λένε θα ξαναγίνει branded.

Μπορεί κάποιος να μου πεί τι ισχύει? Αν μπορ΄'ω να το κάνω εγώ αυτό που θα κάνει η νοκια χωρίς να χάσω εγγύηση και γενικά έναν ασφαλή τρόπο που να γίνεται rtoll back και να μπορώ να το πάω σε κατάστημα για επισκευή όπως το πήρα???

 

Θεωρητικα ανα πασα στιγμη μπορεις να περασεις την μαμισια ROM και να εισαι εντος εγγυησης. Κατι για counter σε WP τηλεφωνο που να καταγραφει φλασαρισματα και να μπορει να το δει το service δεν εχει ακουστει.

 

καλησπέρα ξέρετε πως μπορώ να απενεργοποιησω την δόνηση ? απο τ πλήκτρα αφής ?

 

Δεν απενεργοποιειται η δονηση των capacitive πληκτρων.

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδη αν το παρουμε απο Vodafone που υπαρχει ακομα σε stock και παρει την black θα εμφανισει κανονικα τη data sence η γινεται μονο σε Vodafone Γερμανιας οπως του pmitsios???? Edited by ducatileon
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν το παρουμε απο Vodafone που υπαρχει ακομα σε stock και παρει την black θα εμφανισει κανονικα τη data sence η γινεται μονο σε Vodafone Γερμανιας οπως του pmitsios????

 

Μη κολλάτε παίδες. Πάρτε το κινητάκι και το βρίσκετε μετά.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Έτσι έλεγα και εγώ αλλά τελικά με το data sense εχω ασχοληθεί απειρο χρόνο και δεν βρίσκω λύση και εδώ κανείς δεν μπορεί να βοηθήσει κιόλας. Έκτος απο flash που χάνεις την εγγύηση, παίζει κάτι άλλο? Να ηρεμήσουμε και εμείς?
Link to comment
Share on other sites

Έτσι έλεγα και εγώ αλλά τελικά με το data sense εχω ασχοληθεί απειρο χρόνο και δεν βρίσκω λύση και εδώ κανείς δεν μπορεί να βοηθήσει κιόλας. Έκτος απο flash που χάνεις την εγγύηση, παίζει κάτι άλλο? Να ηρεμήσουμε και εμείς?

ή αν υπάρχει αντίστοιχη free εφαρμογή στο store που να κάνει την δουλειά του data sense.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Έτσι έλεγα και εγώ αλλά τελικά με το data sense εχω ασχοληθεί απειρο χρόνο και δεν βρίσκω λύση και εδώ κανείς δεν μπορεί να βοηθήσει κιόλας. Έκτος απο flash που χάνεις την εγγύηση, παίζει κάτι άλλο? Να ηρεμήσουμε και εμείς?

 

Αν φοβάσαι την εγγύηση ξαναφορτώνεις τη μαμά rom.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικα ανα πασα στιγμη μπορεις να περασεις την μαμισια ROM και να εισαι εντος εγγυησης. Κατι για counter σε WP τηλεφωνο που να καταγραφει φλασαρισματα και να μπορει να το δει το service δεν εχει ακουστει.

 

 

 

Δεν απενεργοποιειται η δονηση των capacitive πληκτρων.

 

Πηγα και το πηρα τελικα από voda mall χαρη στην πληροφορηση από

jimlost και μπηκα στο club. Branded η unbranded με 250 ευρω δεν το σκεφτηκα και πολύ.:)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο φαινεται φοβερο και ενας απο τους λογους που θα το παρω οτι εχω βαρεθει να ακουω για root και rom. Τωρα αν παμε παλι και εδω στα φλασαρισματα μονο και μονο για να βαλουμε data sense...

Θα μου πειτε οτι για μια εφαρμογη κανεις ετσι??? ναι αν αυτη η εφαρμογη ειναι χρησιμη ωστε να βλεπω τι καταναλωση εχω και να μην πηγαινω στα τυφλα. Εξαλλου παιδια που την εχουν και την χρησιμοποιουν λενε οτι τους ειναι παρα πολυ χρησιμη.

Παντως αν καποιος που αγορασε απο Vodafone και περασε την Black καλα θα ηταν να μας ενημερωσει εαν εχει την data sense μετα την αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο φαινεται φοβερο και ενας απο τους λογους που θα το παρω οτι εχω βαρεθει να ακουω για root και rom. Τωρα αν παμε παλι και εδω στα φλασαρισματα μονο και μονο για να βαλουμε data sense...

Θα μου πειτε οτι για μια εφαρμογη κανεις ετσι??? ναι αν αυτη η εφαρμογη ειναι χρησιμη ωστε να βλεπω τι καταναλωση εχω και να μην πηγαινω στα τυφλα. Εξαλλου παιδια που την εχουν και την χρησιμοποιουν λενε οτι τους ειναι παρα πολυ χρησιμη.

Παντως αν καποιος που αγορασε απο Vodafone και περασε την Black καλα θα ηταν να μας ενημερωσει εαν εχει την data sense μετα την αναβαθμιση.

 

οχι δεν το εχει !!!

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω δεν το εχει. Τι να κανω να παω στην βοντα να το δουν? Γιατι μιλησα μαζι τους και μου ειπαν οτι κανονικα θα επρεπε να το εχει δεν κλειδωνουν τιποτα. Αυτο σε 2 τηλ με το ιντερνετ support. Η νοκια θελει 16 ε να του βαλει εκδοση χωρις βοντα αλλα λεει σε ρεσετ θα επανελθει η βοντα..ισχυει αυτο η εχω πεσει σε ασχετους?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερωτησούλα γιατι είμαι πολύ

φρέσκος στο club.

Full screen στον internet explorer φαντάζομαι

δεν παίζει ε;

 

Κατά τ'άλλα χαίρομαι πολύ που έκανα την μετάβαση.

Το λειτουργικό με καλύπτει,μόνο η οθόνη θέλει μια

κάποια συνήθεια μετά απο note. Γιαυτο και δίνω

πολύ σημασία στον αν έχει full screen o explorer.

Για uc γνωρίζω ότι έχει full αλλα το smoothness

πάει περίπατο δυστηχώς.

Link to comment
Share on other sites

το παραγγειλα και εγω και αυριο θα το εχω πρωτα ο θεος

Απλα παιδια επειδή είναι το πρωτο μου smartophone και δεν ξερω σχεδόν τιποτα

το αφηνω να φορτισει βαζω την καρτα μεσα και μετα θελει κατι άλλο μη γελατε είμαι ασχετος απλα πες τε μου αν πρεπει να κανω κατι.

Link to comment
Share on other sites

το παραγγειλα και εγω και αυριο θα το εχω πρωτα ο θεος

Απλα παιδια επειδή είναι το πρωτο μου smartophone και δεν ξερω σχεδόν τιποτα

το αφηνω να φορτισει βαζω την καρτα μεσα και μετα θελει κατι άλλο μη γελατε είμαι ασχετος απλα πες τε μου αν πρεπει να κανω κατι.

Αυτό που κάνω εγώ είναι να το χρησιμοποιήσω από την 1η στιγμή με την μπαταρία που έχει και όταν πάει 15% το φορτίζω πλήρως. Αυτό το επαναλαμβάνω τις 4-5 πρώτες φορτίσεις. Βέβαια υπάρχει περίπτωση να μη έχει καθόλου μπαταρία οπότε το φορτίζω από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κάνω εγώ είναι να το χρησιμοποιήσω από την 1η στιγμή με την μπαταρία που έχει και όταν πάει 15% το φορτίζω πλήρως. Αυτό το επαναλαμβάνω τις 4-5 πρώτες φορτίσεις. Βέβαια υπάρχει περίπτωση να μη έχει καθόλου μπαταρία οπότε το φορτίζω από την αρχή.

 

ποση ωρα αδερφε μου το αφηνεις για πρωτη φορα

και ένα άλλο που ηθελα να ρωτησω από θεμα λειτουργιας και αυτά που διαβαζω εδώ του κανω εγω καπιοα αναβαθμιση το βαζω στο ιντ ενημερώσεις

ηηη το ανοιγω και το δουλευω κανονικα??

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου αγορασμένο απο vodafone με την προσφορά, έχει κανονικά το data sense!!

 

Υ.Γ. Τώρα πρόσεξα οτι γράφω στο νήμα του 925 και όχι του 1020!!

Link to comment
Share on other sites

ποση ωρα αδερφε μου το αφηνεις για πρωτη φορα

και ένα άλλο που ηθελα να ρωτησω από θεμα λειτουργιας και αυτά που διαβαζω εδώ του κανω εγω καπιοα αναβαθμιση το βαζω στο ιντ ενημερώσεις

ηηη το ανοιγω και το δουλευω κανονικα??

 

Το αφήνεις μέχρι να φορτίσει 100% (δεν ισχύει το 8ωρο φόρτιση που λέγανε παλιότερα), απλά βάλ'το και μόλις δείς ότι φόρτισε πλήρως βγάλ'το!

Καλό είναι να τις κάνεις τις ενημερώσεις. Το ανοίγεις, κάνεις τις ρυθμίσεις σου όπως σε βολεύουν, ελέγχεις για ενημερώσεις και μόλις τελειώσουν είσαι έτοιμος!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

@mitsos: Την μπαταρία να την φορτίσεις όσο λέει η συσκευή... Ούτε παραπάνω, ούτε παρακάτω, ούτε να περιμένεις να πέσει μέχρι κάποιο ποσοστό να την φορτίσεις, ούτε να χορέψεις γύρω του τραγουδώντας στους battery Gods...

Χρησιμοποιείς κανονικά την συσκευή μέχρι να αποφασίσεις οτι θες να την φορτίσεις, την αφήνεις να φορτίσει, την βγάζεις και πάει λέγοντας...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

@mitsos: Την μπαταρία να την φορτίσεις όσο λέει η συσκευή... Ούτε παραπάνω, ούτε παρακάτω, ούτε να περιμένεις να πέσει μέχρι κάποιο ποσοστό να την φορτίσεις, ούτε να χορέψεις γύρω του τραγουδώντας στους battery Gods...

Χρησιμοποιείς κανονικά την συσκευή μέχρι να αποφασίσεις οτι θες να την φορτίσεις, την αφήνεις να φορτίσει, την βγάζεις και πάει λέγοντας...

 

Ευχαριστω φιλε μου καταλαβα

Αντε να το παρω να δω γιατι εχω πολλες αποριες...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα.

Επιστροφή στη Νόκια μετά από καιρό (Ν78).

Προηγούμενη συσκευή το Ace.

 

To πήρα από Βόντα χθες τ' απόγευμα κι ακόμη δεν του έχω περάσει sim.

Όμορφο κι ελαφρύ.

 

Δεν έχει datasense κι όταν ανοίγει εμφανίζεται το λογότυπο της V.

Είχε κι ένα πρόγραμμά της μέσα, το έστειλα.

 

Πριν το δοκιμάσω σα τηλέφωνο και πριν του βάλω εφαρμογές έκανα το πέρασμα στη black.

Κατέβασα φωνές - χάρτες για το drive και κλείδωσε μέσα στο σπίτι!

Πήγα να το συγχρονίσω με τις επαφές του gmail, αλλά μου έβγαλε κωδικό σφάλματος 8007000e (δεν επαρκεί η μνήμη του κινητού για συγχρονισμό!). Απ' όσο κατάλαβα ο λόγος ήταν πολλές επαφές που έχω στο μέιλ μου χωρίς (!!!) ονομα, αλλά σκέτο μέιλ.

Έφτιαξα ένα άλλο μέιλ, πέρασα εκεί όσες είχα σωστά αποθηκευμένες και συγχρονίστηκε αμέσως.

Ενα πρόβλημα: Είχα αρκετές ακόμη στο pc σε μορφή Ταδε.vcf Τις επέλεξα όλες και τις έστειλα με bluetth, έλα που ήθελε μία μία! Υπάρχει κάποιος τρόπος να τις στείλω όλες μαζί; Εκτός του να τις ανεβάσω κι αυτές στο gmail μου.

 

Πρώτες εντυπώσεις

Η οθόνη δεν παίζεται.

Πολύ γρήγορο.

Το double tap "άκουγε" πάντα.

Η glance (καλά τη λέω; ) τη νύχτα αρνιότανε να ανοίξει κι ας της έκανα αρκετά "κούπε πέ" με το χέρι.

Πέρασα ένα βιντεάκι HQ μισάωρο, άμεσο άνοιγμα κανένα κόλλημα.

Το ηχείο μια χαρά τα πάει για τα γούστα μου, έχω ακούσει και πιο δυνατά είναι η αλήθεια.

Έπαιξα λίγο με τη φωτογραφική ...ΔΕΝ παίζεται η ποιότητα των φωτογραφιών!

Το gps θα το δοκιμάσω στο δρόμο, αφού κάνω φόρτιση (είναι στο 18%)

Εκεί θα δοκιμάσω και τι λέει σα τηλέφωνο, πρέπει ν αποφασίσω ποια sim θα κόψω πρώτα :)

Τα 16g που διαβάζω ότι δεν φτάνουν ...πέρασα τοπυς χάρτες κι έχω 11.6 ελεύθερα. Στο προηγούμενο η μαμά του είχε 4 κι είχα και μια 8άρα, ποτέ δεν είχα πρόβλημα χώρου (βέβαια δεν μ ενδιαφέρουν τα παιχνίδια). Θα του περάσω αρκετά τραγούδια, μερικές (λίγες - πολλές θα δείξει) εφαρμογές κι αν θέλω καμιά ταινία την οποία αφού δω (σε κανα ταξιδάκι) δεν θα έχει νόημα να παραμείνει.

Υπεραρκετά τα 16 μου φαίνονται.

Η μπαταρία από χθες (γύρω στις 8 το βράδυ) που έφτασε στο 100 κι ενώ το τηλέφωνο ήταν στην αναμονή ελάχιστα, αφού το μάθαινα, σας είπα είναι στο 18 τώρα. θ τη τσεκάρω, αλλά απ' όσο βλέπω τη μέρα την έχει στο άνετο.

 

2 λόγοι που μπορεί (δύσκολα αλλά ποτέ μη λες ποτέ) να μη το κρατήσω,

είναι λίγο μεγαλύτερο απ' όσο θα ήθελα, μαζεμένο είναι αλλά λίγο πιο στενό θα ήταν καλύτερα

δεν έχει swyppe, το είχα συνηθίσει και τώρα μου φαίνεται αιώνες μέχρι να γράψω κάτι.

 

Α και βλακεία μεγάλη ότι έχει και την είσοδο του usb στο πάνω μέρος! Τι σκεφτότανε δεν καταλαβαίνω!

 

Εκτός από το ερώτημα για μαζική μεταφορά επαφών με bluetooth που έκανα...

Υπάρχει τρόπος να ρυθμίζουμε το χρώμα ώρας ειδοποιήσεων στη glance?

Σε τι ποσοστό μπαταρίας σβήνει το κινητό; Αν το κάνει στο 15, το θεωρώ υπερβολικό, είναι σαν να έχει τελικά 2000Χ0.85 = 1700 χωρητικότητα.

To gps τρέχει πάντα έχουμε δεν έχουμε ανοίξει το drive? Υπάρχει τρόπος να τ ανοίγουμε - κλείνουμε κατά τις ανάγκες μας (σαν το bt ένα πράγμα);

Η κάμερα θέλει να κατεβάσω κάποιο ΝοκιαΠρόγραμμα για να έχει φουλ ρυθμίσεις; Τράβηξα φωτό με τις default ρυθμίσεις κι ήταν υπέροχες, αλλά αν έχει κι άλλο περιθώριο βελτίωσης...

Η έλλειψη του datasense είναι σοβαρή; Πάντα με wifi μπαίνω, υπάρχει περίπτωση να μπει με δεδομένα και να χρεωθώ; Από που το ρυθμίζω; Υπάρχει κάτι σα το NoData εδώ; Αλήθεια αν το πάω σ ένα NokiaCare και τους πω να μου περάσουν το λειτουργικό, θα το κάνουν και θα φυγει η Βόντα όταν τ ανοίγω?

 

Δεν είχα προσέξει ότι έχει παγκόσμια άδεια χαρτών (νόμιζα είχε μόνο Ελλάδας)! Δηλαδή έχεις gps σ οποιοδήποτε μέρος του κόσμου και δωρεάν! Μεγάλη απόσβεση των 249 ευρώ!

 

Τα πανάλαφρα Linux, είναι για τα Windows μου φαίνεται, ότι τα wp8 για τα androids! Περίμενα ότι θα το σκαλίζω μέρες να το φέρω στα μέτρα μου, έλα που ήδη σχεδόν είναι! Και τρέχει σα παλαβό.

Α ναι κάπου είδα ότι κόλλησε σε κάποιον. Και πως το κάνουμε restart αν φάει γερό κόλλημα αφού δεν βγαίνει η μπαταρία? Βλακεία θα ρώτησα αλλά ...το ρώτησα.

Επίσης screencapture πως παίρνουμε (παίρνουμε δε μπορεί);

 

Σας ζάλισα το ξέρω, αλλά (εκτός της τιμής) ο ενθουσιασμός των κατόχων εδώ, ήταν βασικός λόγος που το πήρα!

Συνήθως στα threads συζητάνε με τις ώρες για το πόσο κόλλησε το ένα πόσο το άλλο, εδώ τα κρούσματα ήταν ελάχιστα.

 

Απειλή:

Θα επανέλθω όταν αρχίσω και του βάζω εφαρμογές (προτείνετε καμία)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα.

Επιστροφή στη Νόκια μετά από καιρό (Ν78).

Προηγούμενη συσκευή το Ace.

 

To πήρα από Βόντα χθες τ' απόγευμα κι ακόμη δεν του έχω περάσει sim.

Όμορφο κι ελαφρύ.

 

Δεν έχει datasense κι όταν ανοίγει εμφανίζεται το λογότυπο της V.

Είχε κι ένα πρόγραμμά της μέσα, το έστειλα.

 

Πριν το δοκιμάσω σα τηλέφωνο και πριν του βάλω εφαρμογές έκανα το πέρασμα στη black.

Κατέβασα φωνές - χάρτες για το drive και κλείδωσε μέσα στο σπίτι!

Πήγα να το συγχρονίσω με τις επαφές του gmail, αλλά μου έβγαλε κωδικό σφάλματος 8007000e (δεν επαρκεί η μνήμη του κινητού για συγχρονισμό!). Απ' όσο κατάλαβα ο λόγος ήταν πολλές επαφές που έχω στο μέιλ μου χωρίς (!!!) ονομα, αλλά σκέτο μέιλ.

Έφτιαξα ένα άλλο μέιλ, πέρασα εκεί όσες είχα σωστά αποθηκευμένες και συγχρονίστηκε αμέσως.

Ενα πρόβλημα: Είχα αρκετές ακόμη στο pc σε μορφή Ταδε.vcf Τις επέλεξα όλες και τις έστειλα με bluetth, έλα που ήθελε μία μία! Υπάρχει κάποιος τρόπος να τις στείλω όλες μαζί; Εκτός του να τις ανεβάσω κι αυτές στο gmail μου.

 

Πρώτες εντυπώσεις

Η οθόνη δεν παίζεται.

Πολύ γρήγορο.

Το double tap "άκουγε" πάντα.

Η glance (καλά τη λέω; ) τη νύχτα αρνιότανε να ανοίξει κι ας της έκανα αρκετά "κούπε πέ" με το χέρι.

Πέρασα ένα βιντεάκι HQ μισάωρο, άμεσο άνοιγμα κανένα κόλλημα.

Το ηχείο μια χαρά τα πάει για τα γούστα μου, έχω ακούσει και πιο δυνατά είναι η αλήθεια.

Έπαιξα λίγο με τη φωτογραφική ...ΔΕΝ παίζεται η ποιότητα των φωτογραφιών!

Το gps θα το δοκιμάσω στο δρόμο, αφού κάνω φόρτιση (είναι στο 18%)

Εκεί θα δοκιμάσω και τι λέει σα τηλέφωνο, πρέπει ν αποφασίσω ποια sim θα κόψω πρώτα :)

Τα 16g που διαβάζω ότι δεν φτάνουν ...πέρασα τοπυς χάρτες κι έχω 11.6 ελεύθερα. Στο προηγούμενο η μαμά του είχε 4 κι είχα και μια 8άρα, ποτέ δεν είχα πρόβλημα χώρου (βέβαια δεν μ ενδιαφέρουν τα παιχνίδια). Θα του περάσω αρκετά τραγούδια, μερικές (λίγες - πολλές θα δείξει) εφαρμογές κι αν θέλω καμιά ταινία την οποία αφού δω (σε κανα ταξιδάκι) δεν θα έχει νόημα να παραμείνει.

Υπεραρκετά τα 16 μου φαίνονται.

Η μπαταρία από χθες (γύρω στις 8 το βράδυ) που έφτασε στο 100 κι ενώ το τηλέφωνο ήταν στην αναμονή ελάχιστα, αφού το μάθαινα, σας είπα είναι στο 18 τώρα. θ τη τσεκάρω, αλλά απ' όσο βλέπω τη μέρα την έχει στο άνετο.

 

2 λόγοι που μπορεί (δύσκολα αλλά ποτέ μη λες ποτέ) να μη το κρατήσω,

είναι λίγο μεγαλύτερο απ' όσο θα ήθελα, μαζεμένο είναι αλλά λίγο πιο στενό θα ήταν καλύτερα

δεν έχει swyppe, το είχα συνηθίσει και τώρα μου φαίνεται αιώνες μέχρι να γράψω κάτι.

 

Α και βλακεία μεγάλη ότι έχει και την είσοδο του usb στο πάνω μέρος! Τι σκεφτότανε δεν καταλαβαίνω!

 

Εκτός από το ερώτημα για μαζική μεταφορά επαφών με bluetooth που έκανα...

Υπάρχει τρόπος να ρυθμίζουμε το χρώμα ώρας ειδοποιήσεων στη glance?

Σε τι ποσοστό μπαταρίας σβήνει το κινητό; Αν το κάνει στο 15, το θεωρώ υπερβολικό, είναι σαν να έχει τελικά 2000Χ0.85 = 1700 χωρητικότητα.

To gps τρέχει πάντα έχουμε δεν έχουμε ανοίξει το drive? Υπάρχει τρόπος να τ ανοίγουμε - κλείνουμε κατά τις ανάγκες μας (σαν το bt ένα πράγμα);

Η κάμερα θέλει να κατεβάσω κάποιο ΝοκιαΠρόγραμμα για να έχει φουλ ρυθμίσεις; Τράβηξα φωτό με τις default ρυθμίσεις κι ήταν υπέροχες, αλλά αν έχει κι άλλο περιθώριο βελτίωσης...

Η έλλειψη του datasense είναι σοβαρή; Πάντα με wifi μπαίνω, υπάρχει περίπτωση να μπει με δεδομένα και να χρεωθώ; Από που το ρυθμίζω; Υπάρχει κάτι σα το NoData εδώ; Αλήθεια αν το πάω σ ένα NokiaCare και τους πω να μου περάσουν το λειτουργικό, θα το κάνουν και θα φυγει η Βόντα όταν τ ανοίγω?

 

Δεν είχα προσέξει ότι έχει παγκόσμια άδεια χαρτών (νόμιζα είχε μόνο Ελλάδας)! Δηλαδή έχεις gps σ οποιοδήποτε μέρος του κόσμου και δωρεάν! Μεγάλη απόσβεση των 249 ευρώ!

 

Τα πανάλαφρα Linux, είναι για τα Windows μου φαίνεται, ότι τα wp8 για τα androids! Περίμενα ότι θα το σκαλίζω μέρες να το φέρω στα μέτρα μου, έλα που ήδη σχεδόν είναι! Και τρέχει σα παλαβό.

Α ναι κάπου είδα ότι κόλλησε σε κάποιον. Και πως το κάνουμε restart αν φάει γερό κόλλημα αφού δεν βγαίνει η μπαταρία? Βλακεία θα ρώτησα αλλά ...το ρώτησα.

Επίσης screencapture πως παίρνουμε (παίρνουμε δε μπορεί);

 

Σας ζάλισα το ξέρω, αλλά (εκτός της τιμής) ο ενθουσιασμός των κατόχων εδώ, ήταν βασικός λόγος που το πήρα!

Συνήθως στα threads συζητάνε με τις ώρες για το πόσο κόλλησε το ένα πόσο το άλλο, εδώ τα κρούσματα ήταν ελάχιστα.

 

Απειλή:

Θα επανέλθω όταν αρχίσω και του βάζω εφαρμογές (προτείνετε καμία)

 

Λοιπόν...... Ένα ένα......

Τις επαφές που έχεις στον υπολογιστή κάντες είτε εξαγωγή (για outlook) ή όπως είπες εισαγωγή στο gmail και συγχρονισμό.

Με την black αν ανοίξεις το μενού ρυθμίσεις/γρήγορη ματιά, στην νυχτερινή ρύθμιση θα βάλεις την ώρα που θέλεις να ανοίγει και να κλείνει και θα ρυθμίσεις και το χρώμα.

Το κινητό σβήνει περίπου στο 4-5%

Κατέβασε το Nokia camera και αντικατέστησε την μαμά windows εφαρμογή

Το data sense απλά μετράει τα δεδομένα μέσω κινητής. Δεν ενεργοποιεί ή απενεργοποιεί τα data. Αυτό γίνεται μέσω των ρυθμίσεων κινητής τηλεφωνίας. Καλό είναι να κατεβάσεις κάποια αντίστοιχη εφαρμογή συντομεύσεων.

 

Welcome

Link to comment
Share on other sites

Σε αγορασμενο απο vodafone κινητο περασα τη black, αλλα στη glance screen δε με αφηνει να αλλαξω χρωματα ουτε δειχνει ενημερωσεις, ειναι δηλαδη οπως η παλια... ξερει κανεις γτ συμβαινει? επισης η μπαταρια ενω το φορτισα full μου εμφανισε παλι 20%, και με ενα κλεισιμο και ανοιγμα παλι μου δειχνει 90%
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Πέρασα την black, αλλά datasence δεν.... ελληνικό βόντα της προσφοράς... σημερινό.

Η μικρομαλακή λέει πως είναι θέμα της βοντα που δεν τ έχει... αν και το έχει κάνει διαθέσιμο σε όλους τους παρόχους.

Οπότε όπως καταλαβαίνετε φλασάρισμα η μόνη λύση εκτός και αν δεήσει.... που δεν.... το βλέπω η βόντα.

Όλες οι άλλες εφαρμογές που ήθελα πέρασαν μιά χαρά απροβλημάτιστα.

Του πήρα και μία θήκη puro από το πάμπλικ (10€) με σχεδόν τέλεια εφαρμογή και πολύ άνετη στη χρήση.

Σαφώς καλύτερο από το 920 που ακόμη έχω και που θα φύγει...

Το μόνο που μου τη σπάει... είναι το logo της βοντα στην εκκίνηση και ο σελοδοδείκτης που σε παέι στο σαιτ της μόλις ανοίξεις... τον explorer.

(αν κάποιος ξέρει πως το ξεκάνουμε τον σελιδοδείκτη ας το γράψει)

 

Με την χρήση που του κάνω και τις ανάγκες που έχω τα 11 περιπου γίγα που απομένουν μου φτάνουν και περισσεύουν.

 

Απ την λίγη χρήση που του έκανα μόλις φόρτισε, η μπαταρία φαίνεται δύναμη..

 

Αυτά για αρχή.

Κάθε συμβουλή δεκτή... :) :) ;)

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Με την black αν ανοίξεις το μενού ρυθμίσεις/γρήγορη ματιά, στην νυχτερινή ρύθμιση θα βάλεις την ώρα που θέλεις να ανοίγει και να κλείνει και θα ρυθμίσεις και το χρώμα.

Δεν υπάρχει επιλογή χρώματος εκεί, απλά μετά την καθορισμένη από άσπρες γίνονται κ΄κκινες οι ειδοποιήσεις! Μάλλον για εξοικονόμηση ενέργειας.

Screen Capture βρήκα πως γίνεται - κουμπί Παράθυρα και ΟνΟφ μαζί

Έβαλα και τη πρώτη εφαρμογούλα, θερμοκρασία στην lock οθόνη, που φαίνεται επίσης και στην glance. Μόνο π δεν ξέρω αν ρουφάει μπαταρία :)

Νάτη

http://i40.tinypic.com/11sdtvl.png

 

Για ενεργοποίηση απενεργοποίηση gps ξέρει κάποιος πως;

 

Alexakisd ευχαριστώ για την απάντηση

 

EDIT

 

StarDrive, ανοίγεις τον Internet Explorer, πατάς δεξιά κάτω τις τρεις γραμμούλες πας αγαπημένα και το διαγράφεις

Edited by PagouroLand
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει επιλογή χρώματος εκεί, απλά μετά την καθορισμένη από άσπρες γίνονται κ΄κκινες οι ειδοποιήσεις! Μάλλον για εξοικονόμηση ενέργειας.

Screen Capture βρήκα πως γίνεται - κουμπί Παράθυρα και ΟνΟφ μαζί

Έβαλα και τη πρώτη εφαρμογούλα, θερμοκρασία στην lock οθόνη, που φαίνεται επίσης και στην glance. Μόνο π δεν ξέρω αν ρουφάει μπαταρία :)

Νάτη

http://i40.tinypic.com/11sdtvl.png

 

Για ενεργοποίηση απενεργοποίηση gps ξέρει κάποιος πως;

 

Alexakisd ευχαριστώ για την απάντηση

 

Πας ρυθμίσεις->τοποθεσία.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...