Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θεμα ειναι αν αξιζει το 925 τα 50 euro παραπανω.Μεγαλη βαση δινω στην μπαταρια και στην καμερα.Εκει ποιο υπερτερει;

 

 

 

 

 

 

Πλάκα μας κάνεις αδερφε. Φυσικά και αξίζει τα 50€ παραπάνω. Αν βρεις δε και το 32gb, τότε δε το συζητώ καν!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι σε αυτο εχεις δικιο το note το ειχα παρει 3 φορες και ναι στον ηλιο δεν φαινεται τιποτα,το 925 φαινεται μια χαρα φιλαρακι;

 

 

 

 

 

 

Πραγματικά ακομα και σε ντάλα ήλιο η οθόνη του 925 είναι άψογη και πεντακάθαρη ακομα και στο lowest των ρυθμίσεων. Δε ξέρω πως το ζει καταφέρει η Νοκια.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω απο τον Αύγουστο περίπου το 925 το 16gb λευκό και έχω μπει στην πρίζα να το χαρίσω στην κυρά και να πάω για το 32αρι. Βλέποντας και τις πιθανές αλλαγές που θα φέρει η 8.1 έχω πορωθεί. Θα αλλάξω γνώμη μόνο αν έρθουν νέα περί icon τις επόμενες ημέρες.

Ερωτήσεις τώρα:

α) Το 32αρι πόσο εύκολο είναι να μεταμφιεστεί σε unbranded και ποιες οι επιπτώσεις;

β) Πως να πείσω την κυρά να αλλάξει πλατφόρμα μετά απο χρόνια στο ios; Τώρα είναι με ένα 4 ετοιμόρροπο. :)

3>4
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω απο τον Αύγουστο περίπου το 925 το 16gb λευκό και έχω μπει στην πρίζα να το χαρίσω στην κυρά και να πάω για το 32αρι. Βλέποντας και τις πιθανές αλλαγές που θα φέρει η 8.1 έχω πορωθεί. Θα αλλάξω γνώμη μόνο αν έρθουν νέα περί icon τις επόμενες ημέρες.

Ερωτήσεις τώρα:

α) Το 32αρι πόσο εύκολο είναι να μεταμφιεστεί σε unbranded και ποιες οι επιπτώσεις;

β) Πως να πείσω την κυρά να αλλάξει πλατφόρμα μετά απο χρόνια στο ios; Τώρα είναι με ένα 4 ετοιμόρροπο. :)

 

α) Μπορείς είτε μόνος σου να περάσεις την unbranded ή να πας σε NOKIA Care και να σου το κάνουν εκεί.

β) Αυτό θα το βρεις εσύ, μήπως να το δώσεις για δοκιμή πρώτα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Εχω παρατηρησει οτι πλεον σε αριθμους που δεν ειναι καταχωρημενοι σε επαφες δεν βγαζει πλεον το ιστορικο τους.

Το ειχε δει καποιος?

Πριν εβγαζε το ιστορικο για ολους τους αριθμους.

Link to comment
Share on other sites

Έχω απο τον Αύγουστο περίπου το 925 το 16gb λευκό και έχω μπει στην πρίζα να το χαρίσω στην κυρά και να πάω για το 32αρι. Βλέποντας και τις πιθανές αλλαγές που θα φέρει η 8.1 έχω πορωθεί. Θα αλλάξω γνώμη μόνο αν έρθουν νέα περί icon τις επόμενες ημέρες.

Ερωτήσεις τώρα:

α) Το 32αρι πόσο εύκολο είναι να μεταμφιεστεί σε unbranded και ποιες οι επιπτώσεις;

β) Πως να πείσω την κυρά να αλλάξει πλατφόρμα μετά απο χρόνια στο ios; Τώρα είναι με ένα 4 ετοιμόρροπο. :)

 

Μην το κάνεις !!! Εκτός αν τρέχουν λεφτά απ' τις τσέπες σου δεν αξίζει...

Καλύτερα μείνε με αυτό, δες τα 8.1, και αγόρασε κάποιο Lumia "επόμενης γενιάς" όπως το Icon...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Μην το κάνεις !!! Εκτός αν τρέχουν λεφτά απ' τις τσέπες σου δεν αξίζει...

Καλύτερα μείνε με αυτό, δες τα 8.1, και αγόρασε κάποιο Lumia "επόμενης γενιάς" όπως το Icon...

 

Να έχει όμως glance screen ελπίζω...

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Σε forum απο ιδιωτες:)

Απλως λεω σε αυτα τα χρηματα παιρνω note 2

 

υπάρχουν αγγελίες και με 190€ πλέον. Αν μπορείς όμως βρες ένα 32αρι. Αλλιώς για 30€ προτίμησε το σφραγισμένο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Έχετε κάποια πρόταση για θήκη για το 925? Κάποιο site ίσως για να ψάξω;

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως μπορω να βγαλω τα live tiles?

 

Με παρατεταμένο πάτημα επάνω τους και πατώντας το εικονίδιο του "ξεκαρφιτσώματος" (unpin).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα σε όλους!

 

Έχετε κάποια πρόταση για θήκη για το 925? Κάποιο site ίσως για να ψάξω;

 

Σας ευχαριστώ

 

Οι tpu (τύπου gel) γενικά είναι πάμφθηνες και προστατεύουν πολύ καλά τη συσκευή. Θα τις βρεις με μια απλή αναζήτηση στο skroutz. Εκτός και αν ζητάς κάτι συγκεκριμένο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οπως ειχα το κινητο και φορτιζε ξαφνικα χωρισ να πατησω τιποτα εκανε επαννεκινηση μονο του, μου το ειχε κανει ξανα πριν απο κανα μηνα αλλα δεν εδωσα σημασια. ξερει κανεις τι παιζει??

 

καμια γνωμη καποιος

Link to comment
Share on other sites

καμια γνωμη καποιος

 

1) Κάρτα sim (κομμένη ή εργοστασιακη;)

 

2) Σήμα δικτύου (κάποιες συσκευες κανουν reboot αν μεινουν χωρις σημα καποιο χρονο)

 

3) Αν το ξανακάνει ενώ δεν οφείλεται στο 1 ή στο 2 πας για ελεγχο και σερβις σε nokia care

Link to comment
Share on other sites

1) Κάρτα sim (κομμένη ή εργοστασιακη;)

 

2) Σήμα δικτύου (κάποιες συσκευες κανουν reboot αν μεινουν χωρις σημα καποιο χρονο)

 

3) Αν το ξανακάνει ενώ δεν οφείλεται στο 1 ή στο 2 πας για ελεγχο και σερβις σε nokia care

 

μου το εκανε και σημερα το εβαλα χτες να φορτισει οταν ηταν 5% και το πρωι που πηγα να το βγαλω μολισ πατησα το κουμπι μου ζητησε πιν...

Link to comment
Share on other sites

Σε γνωστο που εχει το 925 μαυρο 2 βδομαδες, εφαγε τουμπα χθες και γρατζουνιστηκε ελαφρως στην πανω πλαινη γωνια του αλουμινιου με αποτελεσμα να εφυγε λιγο το μαυρο χρωμα του αλουμινιου και να γυαλιζει.. Εχει κανεις καμμια ιδεα πως μπορει να το fixαρει λιγο? Με κανα μαυρο ανεξιτηλο μαρκαδορακι λετε να κανει τιποτα?

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 μήνες χρήσης χωρίς ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα ξαφνικά με ειδοποιεί ότι η μπαταρία τελειώνει (ενώ είναι φορτισμένο) κάνω επανεκκίνηση και δείχνει την κανονική στάθμη π.χ.60%. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον χρήστη?

 

σημείωση: δεν πρόσθεσα καμιά καινούρια εφαρμογή...

Edited by yiafar
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω, απο σημα στη συσκευη πως πατε?

 

μεσα στο σπιτι που βρισκομαι γενικα, εχω παρατηρησει οτι εινια αρκετα χαμηλο, σε σημειο να μη μπορω να μιλησω οταν με παιρνουν τηλ...δεν ειχα με καμια αλλη συσκευη προβλημα...καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω, απο σημα στη συσκευη πως πατε?

 

μεσα στο σπιτι που βρισκομαι γενικα, εχω παρατηρησει οτι εινια αρκετα χαμηλο, σε σημειο να μη μπορω να μιλησω οταν με παιρνουν τηλ...δεν ειχα με καμια αλλη συσκευη προβλημα...καμια ιδεα?

 

Γενικά δεν έχει το καλύτερο σήμα λόγω του αλουμινίου. Όμως δε με έχει προδώσει ποτέ. Είδα πάντως μεγάλη αλλαγή προς το θετικό όταν γύρισα από Vodafone σε Wind. Παράξενο αλλά αληθινό.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Εδω και μέρες παιζω με την ιδέα να χτυπησω κ'γω το λουμια στα 250 και με ενδιαφέρει η γνώμη σας, αν δηλαδή θα με βολέψει το κινητό αυτο. Με ενδιαφέρει κυρίως να βγάζει καλές φωτο, το gps και το σερφαρισμα. Απο apps χρησιμοποιώ κυρίως Instagram, FB, Viber, shazam, google maps, pinterest. Το windows το είδα, αλλά δεν μπορώ να πω οτι μου άρεσε και ιδιαίτερα, αλλά μάλλον ειναι θέμα συνήθειας. Και ενα τελευταίο. Το μέγεθος βολεύει στο χέρι?Επειδή μου φαίνετε κάπως μέγαλο, το οποίο μαλλον θα βολεύει ομως για το navigation. Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας! :)
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ρίξτε καμι΄΄α ιδέα γιατί θα με τρελάνει το τηλέφωνο. Όλα τα settings από τον ήχο και κάτω δε δουλευούν. Πατάω σε κάθε ένα και δε μπαίνει γυρίζει πίσω στο menu.

3 soft reset δε τα επανέφεραν. προσπάθησα να επανεγκαταστήσω πχ την αφη και δε γίνεται τίποτα.

Μη μου πείτε hard reset. THIS IS NOT AN OPTION!

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ρίξτε καμι΄΄α ιδέα γιατί θα με τρελάνει το τηλέφωνο. Όλα τα settings από τον ήχο και κάτω δε δουλευούν. Πατάω σε κάθε ένα και δε μπαίνει γυρίζει πίσω στο menu.

3 soft reset δε τα επανέφεραν. προσπάθησα να επανεγκαταστήσω πχ την αφη και δε γίνεται τίποτα.

Μη μου πείτε hard reset. THIS IS NOT AN OPTION!

 

εμενα μου το εχει κανει μια 1-2 φορεσ με τα livetiles ανοιγε ενα απο ολα σε ολα τα αλλα παταγα και δεν τα ανοιγε. αφου το εκλεισα και το ανοιξα διορθωθηκε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Εδω και μέρες παιζω με την ιδέα να χτυπησω κ'γω το λουμια στα 250 και με ενδιαφέρει η γνώμη σας, αν δηλαδή θα με βολέψει το κινητό αυτο. Με ενδιαφέρει κυρίως να βγάζει καλές φωτο, το gps και το σερφαρισμα. Απο apps χρησιμοποιώ κυρίως Instagram, FB, Viber, shazam, google maps, pinterest. Το windows το είδα, αλλά δεν μπορώ να πω οτι μου άρεσε και ιδιαίτερα, αλλά μάλλον ειναι θέμα συνήθειας. Και ενα τελευταίο. Το μέγεθος βολεύει στο χέρι?Επειδή μου φαίνετε κάπως μέγαλο, το οποίο μαλλον θα βολεύει ομως για το navigation. Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας! :)

 

φωτογραφίες, gps, browsing άψογα.

Τις εφαρμογές που θέλεις υπάρχουν. Όπου google maps βαλε hera maps για να ευχαριστηθείς. Την εφαρμογή pinterest δεν την ξέρω.

Μέγεθος ιδανικό προς το μικρό... Στο χέρι κάθεται άψογα. Ποιότητα κατασκευής μαγική. Καλορίζικο...;)

Υ.Γ. Που βρίσκεις σκομα την προσφορά των 250€ (εκτός κι αν μιλάς για αγγελία)?

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες ρίξτε καμι΄΄α ιδέα γιατί θα με τρελάνει το τηλέφωνο. Όλα τα settings από τον ήχο και κάτω δε δουλευούν. Πατάω σε κάθε ένα και δε μπαίνει γυρίζει πίσω στο menu.

3 soft reset δε τα επανέφεραν. προσπάθησα να επανεγκαταστήσω πχ την αφη και δε γίνεται τίποτα.

Μη μου πείτε hard reset. THIS IS NOT AN OPTION!

 

Τι κουφο είναι αυτό???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

Τι κουφο είναι αυτό???

 

Άσε μ έχει τρελάνει.... Τη προηγούμενη βδομάδα το έκανε σε εφαρμογές τις οποίες αναγκάστικα και επανεγκατέστησα. Όμως στις εφαρμογές του συστήματος δε μπορείς να τις κάνεις remove. και επανεγκατάσταση δε γίνεται... 3 soft reset ήδη και δεν επανέρχεται....

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

ειναι καλη περιπτωση...παντως εχει πολυ υψηλο blink factor...γενικα αμα βγεις εξω και το αφησεις σε κανα τραπεζι τραβαει τα βλεματα και ρωτανε γι αυτο πραγμα που μου κανε εντυπωση να σου πω την αληθεια...

 

απο μεγεθος, υπολογισε οτι ειναι στο ιδιο επιπεδο με τα 4.7 που κυκλοφορανε, δε το λες μικρο...ειναι λεπτο ομως...

οι γνωστες εφαρμογες υπαρχουν ολες...τωρα βεβαια δε δουλευουν ακριβως το ιδιο(skype πχ δε μπορεις να στειλεις/λαβεις αρχεια, κουφο αμα σκεφτεις δε οτι πλεον ανηκει στη microsoft)

 

το λειτουργικο στην αρχη ξενιζει, αλλα με τον καιρο το μαθαινεις και το συνηθηζεις...σε καμια περιπτωση δεν ειναι τοσο πληρες και ολοκληρωμενο οπως το android...αλλα γενικα εχει προοπτικες μιας και οι αναβαθμισεις που απ οτι βλεπω ετοιμαζονται ειναι ουσιας...και μαλλον απο το δευτερο μισο της χρονιας αλλαζει και το ui, προφανως σε κατι πιο user friendly για να τραβηξει περισσοτερο κοσμο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...