Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και η wind και ο Γερμανός..

 

 

Ώπα! Αυτό καινούριο είναι?! Πολύ ενδιαφέρον! από την άποψη ότι δε μπορεί η wind να το δίνει branded vodafone(λογικά)! Αυτό σημαίνει ότι μπορούμε να το πάρουμε με 250 ευρώ από wind και να έχει data sense?! Πάω να το ρωτήσω τώρα κιόλας!

Λογικά ο γερμανός θα το έχει cosmote branded. Αυτοί έχουν data sense έτσι δεν είναι?

 

Λοιπόν πήγα και ρώτησα και σε γερμανό και σε 2 wind. Και οι δύο το φέρνουν κατόπιν παραγγελίας. Ο γερμανός το δίνει Branded Cosmote, ενώ στις (δύο) wind που ρώτησα ήταν κάθετοι ότι οι συσκευές που πουλάνε δεν έχουν το Brand καμιάς εταιρίας. Eλπίζω να μην παίζει τπτ άλλο. Θα το τσιμπήσω λοιπόν και ας πάει να πνιγεί η Voda που αφαιρεί το data sense.

 

Ποιο να προτιμήσω όμως?? Το unbranded από wind ή το cosmote από γερμανό? Ρωτάω επειδή έχω καρτοκινητό what's up. Μήπως λειτουργεί καλύτερα και καλά. Αλλιώς δεν τίθεται θέμα.

 

Τι μου προτείνετε?!

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Just because I rock Doesn't mean I'm made of stone...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις κατέβασα και εγώ την ιταλική 059S726 RM-892 VAR IT CV BLACK και ανυπομονώ να την flashάρω!

Γνωρίζει κανείς, αν η επαναφορά του backup της συσκευής κατά την επανεκκίνηση γίνεται μόνο μέσω data ή μπορεί και μέσω wi-fi?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήγα και ρώτησα και σε γερμανό και σε 2 wind. Και οι δύο το φέρνουν κατόπιν παραγγελίας. Ο γερμανός το δίνει Branded Cosmote, ενώ στις (δύο) wind που ρώτησα ήταν κάθετοι ότι οι συσκευές που πουλάνε δεν έχουν το Brand καμιάς εταιρίας. Eλπίζω να μην παίζει τπτ άλλο. Θα το τσιμπήσω λοιπόν και ας πάει να πνιγεί η Voda που αφαιρεί το data sense.

 

Ποιο να προτιμήσω όμως?? Το unbranded από wind ή το cosmote από γερμανό? Ρωτάω επειδή έχω καρτοκινητό what's up. Μήπως λειτουργεί καλύτερα και καλά. Αλλιώς δεν τίθεται θέμα.

 

Τι μου προτείνετε?!

 

Unbranded για ταχύτερες αναβαθμίσεις και πιο σίγουρες από την άποψη ότι δεν κρέμεσαι από τα @@ του κάθε παρόχου για να εγκρίνει rom updates κλπ.

 

Θέμα να λειτουργεί καλύτερα με συγκεκριμένη rom δεν υφίσταται.

Link to comment
Share on other sites

Unbranded για ταχύτερες αναβαθμίσεις και πιο σίγουρες από την άποψη ότι δεν κρέμεσαι από τα @@ του κάθε παρόχου για να εγκρίνει rom updates κλπ.

 

Θέμα να λειτουργεί καλύτερα με συγκεκριμένη rom δεν υφίσταται.

 

Ευχαριστώ φίλε! κι εγώ προς τα κει έτεινα αλλά είπα να ρωτήσω πρώτα! Θα πάω να το παραγγείλω κι από εβδομάδα λογικά θα το έχω :)

Just because I rock Doesn't mean I'm made of stone...
Link to comment
Share on other sites

Unbranded για ταχύτερες αναβαθμίσεις και πιο σίγουρες από την άποψη ότι δεν κρέμεσαι από τα @@ του κάθε παρόχου για να εγκρίνει rom updates κλπ.

 

Θέμα να λειτουργεί καλύτερα με συγκεκριμένη rom δεν υφίσταται.

 

Unbranded και ξερό ψωμί και από μένα.

Εγώ παρήγγειλα πάλι το 1020 απ'τη wind για αυτό το λόγο σήμερα.

Πήγαινα για το 925 αλλά θυμήθηκα τα καλά του 1020 και παρήγγειλα αυτό στη wind τελικά!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Unbranded και ξερό ψωμί και από μένα.

Εγώ παρήγγειλα πάλι το 1020 απ'τη wind για αυτό το λόγο σήμερα.

Πήγαινα για το 925 αλλά θυμήθηκα τα καλά του 1020 και παρήγγειλα αυτό στη wind τελικά!

 

Εσύ σίγουρα θα μας τρελάνεις με τα πηγαινε-έλα.....:lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εσύ σίγουρα θα μας τρελάνεις με τα πηγαινε-έλα.....:lol:

 

Αφού την έχω την άτιμη τη ms(& τη Nokia) στο αίμα μου τι να κάνω, δίνω ακόμα μια ευκαιρία να με κερδίσει για 1η συσκευή.

Σε καλή μπαταρία να πέσω μόνο, να μην αναγκάζομαι να τα κλείνω όλα, γιατί μου αρέσει και η glance,και το double tap κ.α. και όσο για τα toggles θα τη παλέψω με τα υπάρχων αν έχω λίγο μόνο drain μέχρι να έρθουν τα μαμά toggles στη notification.

Όσο για το 925 σαφώς και το προτιμώ για καθημερινή χρήση απ'το 1020 το οποίο όμως με κερδίζει hands down σε κάμερα, ενώ είμαι σίγουρος ότι θα εκτιμήσω και τη περίσσια ram του στα νέα updates οπότε ήταν εύκολη η επιλογή αφού το βρήκα μαύρο πάλι σε μόνο 349€ unbranded ελληνικό.

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα..

Αγόρασα πριν μία εβδομάδα το 925 από τη MEDIA MARKT στα 249 ευρώ..

Αυτό που δεν μου άρεσε είναι ότι η μπαταρία αργεί να φορτίσει (πάνω από μια ώρα ) και ότι μάλλον πέφτει αρκετά γρήγορα... βέβαια μιλάω αρκετά και δεν ξέρω αν έχω εφαρμογές ανοιχτές που τρώνε μπαταρία και που δεν τις χρησιμοποιώ..γενικά δηλαδή δεν έχω μάθει ακόμα το κινητό μου..υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να κλείνει τις εφαρμογές όπως στα android?

 

Τέλος επειδή μου έκοψαν την sim για να χωρέσει στο κινητό ξέρει κανείς αν στη wind μπορώ να πάρω και άλλη μια sim με το ίδιο νούμερο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα..

Αγόρασα πριν μία εβδομάδα το 925 από τη MEDIA MARKT στα 249 ευρώ..

Αυτό που δεν μου άρεσε είναι ότι η μπαταρία αργεί να φορτίσει (πάνω από μια ώρα ) και ότι μάλλον πέφτει αρκετά γρήγορα... βέβαια μιλάω αρκετά και δεν ξέρω αν έχω εφαρμογές ανοιχτές που τρώνε μπαταρία και που δεν τις χρησιμοποιώ..γενικά δηλαδή δεν έχω μάθει ακόμα το κινητό μου..υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να κλείνει τις εφαρμογές όπως στα android?

 

Τέλος επειδή μου έκοψαν την sim για να χωρέσει στο κινητό ξέρει κανείς αν στη wind μπορώ να πάρω και άλλη μια sim με το ίδιο νούμερο?

 

Αν χρησιμοποιείς και τις δυο ταυτόχρονα θα έχεις χρέωση.

 

Μάνο, δεν σβηνω ποτε τα glance και double tap.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

γενικά δηλαδή δεν έχω μάθει ακόμα το κινητό μου..υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να κλείνει τις εφαρμογές όπως στα android?

 

Τέλος επειδή μου έκοψαν την sim για να χωρέσει στο κινητό ξέρει κανείς αν στη wind μπορώ να πάρω και άλλη μια sim με το ίδιο νούμερο?

 

 

πατώντας το πλήκτρο back παρατεταμένα μετά σου δίνει δυνατότητα να κλείνεις τις εφαρμογές που βλέπεις εκεί.

Όσο για τη SIM σε Cosmote που είμαι γίνετε μιας και το έχω, και είχα ρωτήσει για ανάλογο στη wind και μου είπαν ότι υπάρχει αλλά μόνο αν έχεις σύνδεση, όχι κάρτα.

 

 

 

 

 

Μάνο, δεν σβηνω ποτε τα glance και double tap.

 

Το 1020 το 2ο που είχα πάρει είχε απίστευτο drain, ξενέρωμα μεγάλο, τι όλα κλειστά που τα είχα, τι άλλη Rom που του έβαλα τίποτα, ενώ το 925 που είχα ταυτόχρονα ήταν πολύ καλύτερο.

Ελπίζω να πέσω σε καλό κομμάτι αυτή τη φορά!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Επειδή διαβάζω και δεν βγάζω άκρη

 

Από το κινητό είμαι κατευχαριστημένος εκτός 2-3 ελλείψεων (τις έχω αναφέρει).

Από μπαταρία μου βγάζει 2ήμερο άνετα (πρωί ως το επόμενο βράδυ που είναι τουλάχιστον στο 20 +- και μπαίνει για φόρτιση).

Μία φορά στα άσχετο μου έκανε μια επανεκκίνηση, υπέθεσα ότι ήταν από το τελευταίο πρόγραμμα που του έβαλα, το απεγκατέστησα δεν ξανασυνέβη.

 

Όμως διαβάζω φίλους που γράφουν, ότι αν βγάλουμε το vodafone brand θα πάει καλύτερα.

 

Και ρωτάω κι αν μπορείτε δώστε μου σίγουρη απάντηση.

 

Να το κάνω μόνος δεν πρόκειται, είμαι παντελώς άσχετος.

Το πάω σε Νόκια Care, μου το (βοντα) καθαρίζουν...

Αναβαθμίσεις θα παίρνω κανονικά;

Στην επόμενη αναβάθμιση παίζει να ξαναγίνει voda-Branded?

Ένα δύο προγράμματα που πέτυχα free θα είναι πάλι free ή τα πληρώνω;

Το 20ρικο του πορτοφολιού θα παραμείνει;

Αξίζει η όλη διαδικασία; Γιατί το μόνο που μου τη σπάει είναι το logo στο ξενκίνημα, αλλά και εκεί στις πληροφορίες που για υποστήριξη έχει το site της voda, επομένως έστω και λίγο κάτι έχουν ανακατέψει στο λειτουργικό (εκτός του datasense δηλαδή).

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος γιατί η μουσική και τα βίντεο φαίνονται κανονικά στον player της nokia ενώ ο moli player δεν βλέπει κανένα από αυτά?

Για να βλέπει ο moli player τα βίντεο πρέπει αυτά να είναι περασμένα στο camera roll, νομίζω αυτό είναι.

Πάντως δεν έχω μείνει ικανοποιημένος απο το moli player. 2 ταινίες που πέρασα δεν τις παίζει. Συγκεκριμένα η μία είναι 1080p mkv ξεκινάει να την παίζει με τους υπότιτλους και μετά απο 10 δευτερόλεπτα σταματάει, και η άλλη 1080p την παίζει αλλά χωρίς υπότιτλους:mad:

Υπάρχει κάποιος άλλος Player μιας και ο μαμίσιος είναι γτπ???

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να το κάνω μόνος δεν πρόκειται, είμαι παντελώς άσχετος.

Το πάω σε Νόκια Care, μου το (βοντα) καθαρίζουν...

Αναβαθμίσεις θα παίρνω κανονικά;

Στην επόμενη αναβάθμιση παίζει να ξαναγίνει voda-Branded?

Ένα δύο προγράμματα που πέτυχα free θα είναι πάλι free ή τα πληρώνω;

Το 20ρικο του πορτοφολιού θα παραμείνει;

Αξίζει η όλη διαδικασία; Γιατί το μόνο που μου τη σπάει είναι το logo στο ξενκίνημα, αλλά και εκεί στις πληροφορίες που για υποστήριξη έχει το site της voda, επομένως έστω και λίγο κάτι έχουν ανακατέψει στο λειτουργικό (εκτός του datasense δηλαδή).

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

α) Ναι, και μάλλον γρηγορότερα απο εμάς που θα παραμείνουμε voda.

β) Ρώτα στο nokia care. Λογικά δεν θα πρέπει...

γ) Εξαρτάται από το πότε θα πας να τα ξαναγοράσεις. Πάντως και αυτές που έχεις πληρώσει τις ξαναεγκαθιστάς χωρίς να τις ξαναπληρώσεις (http://www.windowsphone.com/el-gr/How-to/wp8/apps/delete-or-reinstall-apps)

δ) Αφού θα συνδεθείς στο store με τα ίδια στοιχεία λογαριασμού το πορτοφόλι λογικά παραμένει με τα χρήματα που είχες.

Για μένα δεν αξίζει. Το logo το βλέπω μόνο στην επανεκκίνηση (δηλαδή από σπάνια έως ποτέ) το δε data sense δεν μου χρειάζεται γιατί έχω 2 gb data οπότε δεν αγχώνομαι καθόλου! Να πεις ότι με άλλη rom το κινητό θα πηγαίνει σφαίρα δεν παίζει γιατί ήδη πάει σφαίρα:D

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Και με την μπαταρία τί γίνεται.. εγώ μιλάω περίπου 1 ώρα την ημέρα και έχω ανοιχτο το e-mail και κρατάει 1 ημέρα και κάτι...και για φόρτιση θέλει για να φορτίσει όλη πάνω από ώρα ...μου φαίνεται πολύ αργός ο ρυθμός φόρτισης...
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

 

Έχω φτάσει σε αδιέξοδο κατά την προσπάθεια να ξηλώσω την 059T8D6 RM-892 VAR EU GR VODAFONE 16GB από το κινητό μου!

 

Έχω χρησιμοποιήσει τη διαδιακασία που περιγράφεται στο forum.

Πρώτα χρησιμοποίησα το Nokia Care Suite PST 5.0 στην 2013.13.4.4 έκδοσή του.

Στην συνέχεια κατέβασα το 059S8G9 RM-892 VAR IT CV WHITE firmware.

Ακολουθώντας την οδηγία του οδηγού που έχει ποστάρει ο niotheros και αφού διαπίστωσα πως η 2013.13.4.4 δεν αναγνωρίζει το Lumiα 925, δοκίμασα να κάνω update χωρίς επιτυχία αφού το πρόγραμμα δεν έβρισκε update.

Κατέβασα λοιπόν από μόνος μου και την 2013.27.1.3 αλλά και την νεώτερη 2013.38.3.2 έκδοση.

Να μη τα πολυλογώ ούτε με την μια ούτε με την άλλη κατάφερα να φλασάρω το τηλέφωνο αφού το N.C.S. μου αρνιόταν πεισματικά την αναγνώριση του αποθηκευμένου firmware όταν είχα συνδεδεμένο τηλέφωνο (το Start ήταν ανενεργό με το τηλέφωνο συνδεδεμένο)

Δοκίμασα και την λύση με την αποσύνδεση του τηλεφώνου και το πάτημα του Start αλλά τζίφος!

Δοκίμασα την διαδικασία σε τρεις διαφορετικούς υπολογιστές στους οποίους κατέβασα φρέσκια firmware 059S8G9 RM-892 VAR IT CV WHITE κάθε φορά.

Ξέρει κανείς κάποια αξιόπιστη και αποτελεσματική λύση για το φλασάρισμα του 925?

Έχω αγανακτήσει!!!

Link to comment
Share on other sites

1) Εγκατεστησες ολους τους απαραίτητους drivers?

2) Εβαλες το 925 σε flashing mode?

turn off your device

then press and hold power button and volume down until it vibrates

after it vibrates hold the volume up button

you are now in flashing mode. you will see a cog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια... Εχω ενα Galaxy S3 και κολλαει... θελω να παρω ενα Lumia 925... 1η μου φορα σε Windows Phone... με ενδιαφερει ΠΟΛΥ η φωτογραφικη... βγαζει καλες φωτο το 925 ? τι πρεπει να ξερω πριν το παρω ? WhatsApp χρησιμοποιω κυριως απο εφαρμογες σε καθημερινη χρηση & απο οτι ειδα το υποστηριζει...

 

Στα Αndroid ρουταρεις, εδω υπαρχει κατι παρομοιο ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες, και βραδυνές (με τα κατάλληλα πειράγματα στο Nokia camera). Εδώ δεν υπάρχει δυνατότητα για αντίστοιχο του root / jailbreak.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες, και βραδυνές (με τα κατάλληλα πειράγματα στο Nokia camera). Εδώ δεν υπάρχει δυνατότητα για αντίστοιχο του root / jailbreak.

 

Απο μπαταρια ?

Link to comment
Share on other sites

Και με την μπαταρία τί γίνεται.. εγώ μιλάω περίπου 1 ώρα την ημέρα και έχω ανοιχτο το e-mail και κρατάει 1 ημέρα και κάτι...και για φόρτιση θέλει για να φορτίσει όλη πάνω από ώρα ...μου φαίνεται πολύ αργός ο ρυθμός φόρτισης...

 

 

 

 

 

Η φόρτιση μιας μπαταρίας είναι κάτι αντικειμενικό. Χωρητικότητα και Amp φορτιστή.. Απορω με τι συγκρίνεις και λες οτι πάνω απο μια ώρα είναι πολύς χρόνος φόρτισης..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

1) Εγκατεστησες ολους τους απαραίτητους drivers?

2) Εβαλες το 925 σε flashing mode?

turn off your device

then press and hold power button and volume down until it vibrates

after it vibrates hold the volume up button

you are now in flashing mode. you will see a cog

 

Η δεύτερη παρατήρησή σου ήταν αυτό που μου έλλειπε από όλη τη διαδικασία.

Το έκανα και ... bye bye vod brand!

Ευχαριστώ τα μάλα!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

 

Έχω φτάσει σε αδιέξοδο κατά την προσπάθεια να ξηλώσω την 059T8D6 RM-892 VAR EU GR VODAFONE 16GB από το κινητό μου!

 

Έχω χρησιμοποιήσει τη διαδιακασία που περιγράφεται στο forum.

Πρώτα χρησιμοποίησα το Nokia Care Suite PST 5.0 στην 2013.13.4.4 έκδοσή του.

Στην συνέχεια κατέβασα το 059S8G9 RM-892 VAR IT CV WHITE firmware.

Ακολουθώντας την οδηγία του οδηγού που έχει ποστάρει ο niotheros και αφού διαπίστωσα πως η 2013.13.4.4 δεν αναγνωρίζει το Lumiα 925, δοκίμασα να κάνω update χωρίς επιτυχία αφού το πρόγραμμα δεν έβρισκε update.

Κατέβασα λοιπόν από μόνος μου και την 2013.27.1.3 αλλά και την νεώτερη 2013.38.3.2 έκδοση.

Να μη τα πολυλογώ ούτε με την μια ούτε με την άλλη κατάφερα να φλασάρω το τηλέφωνο αφού το N.C.S. μου αρνιόταν πεισματικά την αναγνώριση του αποθηκευμένου firmware όταν είχα συνδεδεμένο τηλέφωνο (το Start ήταν ανενεργό με το τηλέφωνο συνδεδεμένο)

Δοκίμασα και την λύση με την αποσύνδεση του τηλεφώνου και το πάτημα του Start αλλά τζίφος!

Δοκίμασα την διαδικασία σε τρεις διαφορετικούς υπολογιστές στους οποίους κατέβασα φρέσκια firmware 059S8G9 RM-892 VAR IT CV WHITE κάθε φορά.

Ξέρει κανείς κάποια αξιόπιστη και αποτελεσματική λύση για το φλασάρισμα του 925?

Έχω αγανακτήσει!!!

 

Ακολούθησα τον οδηγό στο xda. Και όλα καλά.:)

 

Δύο πρόσθετα tips ;)

 

Eκεί που λέει επικόλλησε τον φάκελο UserGroups.... to the.... κλπ στην ουσία αντικαθιστάς τον φάκελο που ήδη έχει μέσα το folder που σου λέει.

 

Και εκεί που λέει σύνδεσε το τηλέφωνο με τον υπολογιστή, θα πρέπει να έχει πατημένο το power button και το volume down button, ΠΡΙΝ συνδέσεις το κινητό με τον υπολογιστή. Τα έχεις πατημένα δηλαδή και μετά συνδέεις, το ήδη συνδεμένο καλώδιο στον υπολογιστή, στο τηλέφωνο.

 

Σ εμένα μου το πήρε την τρίτη φορά, γιατί της δύο πρώτες δεν είχε εγκατασταθεί σωστά ο driver στα win7 που έχω.

 

Είναι λίγο χρονοβόρα διαδικασία μέχρι να κατεβάσεις και να εγκαταστήσει τα προγράμματα, αλλά είναι 100% σαφής.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

 

@protsimer ακριβώς!!!

 

@xamurabi αν θέλεις γράψε εντυπώσεις σχετικά με την 059S8G9 RM-892 VAR IT CV WHITE ( με πρόλαβε ο protsimer)

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η δημοσίευση συνδέσμων προς copyrighted υλικό.

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Η δεύτερη παρατήρησή σου ήταν αυτό που μου έλλειπε από όλη τη διαδικασία.

Το έκανα και ... bye bye vod brand!

Ευχαριστώ τα μάλα!

 

Mαλλα, παρακαλω.

 

Εκανα soft reset χτες και μολις επανεκκινησε μου εβγαλε αναβαθμιση. Ειχα περασει το Black φυσικα. Μπορειτε να τσεκαρετε αν εχετε κατι σε ενημερωση εσεις ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα με το wifi του κινητού, του έχω κάνει restore χωρίς να επαναφέρει αρχικές ρυθμίσεις.

Λοιπόν οταν κλείνει η οθόνη το wifi μετά απο 2-3 λετπά off! Ενώ είναι συνδεδεμένο στο δίκτυο η κεραία στην status bar είναι γεμάτη στις ρυθμίσεις του wifi λέει οτι είναι συνδεδεμένο με το δίκτυο μου αλλά εαν παω να ανοίξω face ή exlporer μου λέει να ενεργοποιήσω το wifi .

Στις ρυθμίσεις του wifi έχω επιλέξει να παραμένει ανοιχτό οταν κλείνει η οθόνη αλλά τίποτα και πάλι..

Είναι πολύ σημαντικό για την δουλειά μου γτ πρέπει να είμαι ενήμερος με τα mail μου αναπάσα στιγμή.

Έτσι αναγκάζομαι να ανοίγω κινητό να απενεργοποιώ wifi *(γτ έχει κολλήσει) να ενεργοποιώ ξανά το wifi και να βλέπω τα mail μου.

:!::!::!:

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση με την 8.1 η Nokia να μας ενεργοποιήσει κανένα notification led (αν το λέω σωστά) μιας και υπάρχει. Εγώ τι ανακάλυψα τελευταία όταν άδειασε τελείως η μπαταρία και το έβαλα στη φόρτιση. Μέχρι να ανοίξει η συσκευή το έβλεπα να μου... ανοιγοκλείνει το μάτι. :)
3>4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...