Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

Υπάρχει χρονικός περιορισμός για να χρησιμοποιήσουμε τα 20 ευρώ δώρο σε εφαρμογές;

Δηλ. αυτή τη στιγμή έχω αγοράσει εφαρμογές αξίας 9 ευρώ. Τα υπόλοιπα 11 πρέπει να τα εξαντλήσω μέχρι κάποια ημερομηνία;

 

180 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι φιλε μου δεν υπαρχει καποιο προβλημα. Θα βαλεις ενα live tile στην homescreen που θα ενεργοποιει/απενεργοποιει την συνδεση δεδομενων κινητης τηλεφωνιας.

 

Ρε παιδιά πως το κάνεις αυτό; είχα μέχρι τώρα μια εφαρμογη battery και την χρησιμοποιούσα κυρίως για να έχω άμεση πρόσβαση στους διακόπτες wireless, Bluetooth, location κτλ. Την αφαίρεσα ακολουθώντας την προτροπή κάποιων εδώ μέσα για εξοικονόμηση μπαταρίας. Τώρα πηγαίνωντας στα settings και πατώντας παρατεταμένα πάνω το wi-fi π.χ. δεν μου βγάζει επιλογή για καρφίτσωμα στην αρχική οθόνη. Πως μπορώ να βάλω συντομέυσεις όλους αυτούς τους βασικούς διακόπτες;

macbook pro, ipad 9.7, oneplus 7t pro
Link to comment
Share on other sites

Τελικα παραγγελθηκε καινουργιο απο καποιο παιδι που το πηρε με επιδοτηση απο vodafone,εχω κοσμοτε και ελπιζω να μην εχω θεμα....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως το κάνεις αυτό; είχα μέχρι τώρα μια εφαρμογη battery και την χρησιμοποιούσα κυρίως για να έχω άμεση πρόσβαση στους διακόπτες wireless, Bluetooth, location κτλ. Την αφαίρεσα ακολουθώντας την προτροπή κάποιων εδώ μέσα για εξοικονόμηση μπαταρίας. Τώρα πηγαίνωντας στα settings και πατώντας παρατεταμένα πάνω το wi-fi π.χ. δεν μου βγάζει επιλογή για καρφίτσωμα στην αρχική οθόνη. Πως μπορώ να βάλω συντομέυσεις όλους αυτούς τους βασικούς διακόπτες;

 

Εγώ χρησιμοποιώ το connection tiles αλλά υπάρχουν διάφορα που μπορείς να βρεις στο store!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως το κάνεις αυτό; είχα μέχρι τώρα μια εφαρμογη battery και την χρησιμοποιούσα κυρίως για να έχω άμεση πρόσβαση στους διακόπτες wireless, Bluetooth, location κτλ. Την αφαίρεσα ακολουθώντας την προτροπή κάποιων εδώ μέσα για εξοικονόμηση μπαταρίας. Τώρα πηγαίνωντας στα settings και πατώντας παρατεταμένα πάνω το wi-fi π.χ. δεν μου βγάζει επιλογή για καρφίτσωμα στην αρχική οθόνη. Πως μπορώ να βάλω συντομέυσεις όλους αυτούς τους βασικούς διακόπτες;

 

Τότε βάλε μία εφαρμογή που έχει τους διακόπτες αλλά δεν έχει battery Ή που δεν έχει live tile (και άρα όχι κατανάλωση) για battery. Π.χ. Quick Settings...

Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογή "Φάκελλοι" που έδωσε η Νοκια, μπορείς εύκολα να φτιάξεις ένα φάκελλο "ρυθμίσεις" ας πούμε, να ρίξεις όποια ρύθμιση χρειάζεσαι μέσα, να το καρφιτσώσεις και να έχεις πρόσβαση σε δεδομένα, τοποθεσία κλπ.

Δεν θα έχεις τα χρώματα του ConnectionTiles αλλά θα έχεις ένα φάκελλο με όποια ρύθμιση χρειάζεσαι εσύ μέσα κι όχι χωριστό tile για κάθε μία.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι με την εκπληκτική προσφορά της vodafone το thread γέμισε με νέους κατόχους (που με χαροποιεί ιδιαίτερα) θέλω να κάνω δυο επισημάνσεις επειδή λίγοι θα διάβασαν όλες τις προηγούμενες σελίδες.

 

1) Η μπαταρία του 925 (και ειδικά μετά την black) είναι πολύ καλή και το λέω εγώ που την έχω κράξει πολύ. Αλλά για να φανεί θέλει 2-3 ρυθμισούλες γιατί το λειτουργικό και όχι η συσκευή έχει ακόμα τα θεματάκια του με το battery drain:

α) Αποφύγετε τις εφαρμογές μπαταρίας, ωραίο και χρήσιμο το live tile αλλά δεν αξίζει την κατανάλωση που έχει και πιστέψτε με είναι πολύ μεγάλη. Θα μπαίνετε από τις ρυθμίσεις και θα το βλέπετε από το οικονομία μπαταρίας, σπαστικό αλλά αξίζει τον κόπο.

β) Μπείτε ρυθμίσεις, swipe δεξιά και μπείτε στο εργασίες στο παρασκήνιο και απενεργοποίηστε τις όλες. Άντε αφήστε κανά καιρό αν σας είναι απαραίτητο να ανανεώνετε μόνο του και όχι όταν μπαινετε στο tile του. Μην ανησυχείτε, οι ειδοποιήσεις σε facebook,viber,whatsapp δουλεύουν άψογα και ας είναι απενεργοποιημενα, όπως και το push email.

γ) Μην ξεχνάτε όταν κατεβάζετε εφαρμογές να κάνετε το β) βήμα και να απενεργοποιείτε τη νέα εφαρμογή γιατί παίζει να πέσετε σε καμιά ρουφήχτρα και να σας φάει 30% σε μια ώρα (true story).

δ) Αν κάνετε τα παραπάνω μην φοβάστε να έχετε μετά ανοικτή την glance screen. Εγώ το έχω με glance screen και glance background και όλη μέρα wifi από τις 8 το πρωί έως τις 12 το βράδυ καταναλώνει 50% περίπου, αρκετά τίμια θα έλεγα.

 

2) Όπως είπε κάποιος άλλος σε προηγούμενο ποστ και το συνειδητοποίησα και εγώ το 925 είναι ίσως το κινητό με τα λιγότερα θέματα, σε 100 σελίδες άντε να είναι 2-3 άτομα που αντιμετώπισαν προβλήματα κατασκευαστικά,ελαττωματικά κλπ...κατά τα άλλα το κινητό είναι πολύ αξιόπιστο. Πράγμα περίεργο για ναυαρχίδα smartphones που έχουμε συνηθίσει τα τελευταία χρόνια διάφορα θέματα.

 

3)βάλτε στο system tiles που έχει tile να κλειδώνει την οθόνη χωρίς να πατάς το on/off. Πραγματικά αξίζει.

 

4)Το κινητό τα σπάει, ειδικά στα 250€ απλά είναι κλοπή. Ναι το λειτουργικό ακόμα θέλει δουλειά σε πολλά θέματα που τα έχουμε επισημάνει, αλλά αν του δώσετε λίγο χρόνο και το ψάξετε να το στήσετε στα μέτρα σας, σας εγγυάμαι ότι το 90% από εσάς θα σας καλύψει πλήρως και θα το ευχαριστηθείτε όπως το ευχαριστιέμαι εγώ που έχω βρει την ησυχία μου. Το υπόλοιπο 10% θα βρει αυτό που ψάχνει κάπου αλλού, δεν είναι κακό, άλλωστε ποιος ξέρει, του χρόνου μπορεί να είμαστε όλοι σε ΒΒ ή Firefox OS :p

 

Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο αλλά είδα πολλούς νέους κατόχους και αισθάνθηκα την ανάγκη να τους βοηθήσω όπως βοηθήθηκα εγώ στην μετάβαση μου από android σε WP8. Όποιος έχει κάτι να προσθέσει ή να παρατηρήσει, ευπρόσδεκτος.

Edited by psail
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

ΜΠΡΑΒΟ psail , πολύ χρήσιμα όλα αυτά που είπες!! Ευχαριστούμε και περιμένουμε και άλλα tips... :)
Link to comment
Share on other sites

ειναι ευκολο να εξηγησεις λιγο αναλυτικοτερα πως γινεται το 3) ? ρυθμισεις συστήματος κάπου ? ή υπαρχει ξεχωριστή εφαρμογή ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω με αγωνια την Δευτερα να δω διαφορες με το 820 που εχω......
Link to comment
Share on other sites

ειναι ευκολο να εξηγησεις λιγο αναλυτικοτερα πως γινεται το 3) ? ρυθμισεις συστήματος κάπου ? ή υπαρχει ξεχωριστή εφαρμογή ?

System Tiles

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το Post Του psail. 4 ημερων κατοχος χωρις χρήση το εχω σε αναμονη μεχρι να το στησω.

Πρωτη φόρτιση αντεξε 50 ωρες αναμονή με απειροελάχιστη χρήση

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, σκεφτομαι να το παρω απο vodafone που το εβαλε μιση τιμη, για τον πατερα μου (και για να παιξω και εγω λιγο με wp8..)

Τι λετε, αξιζει?

Αυτο που τον ενδιαφερει ειναι η αυτονομια, να λειτουργουν σωστα τα mail, το whatsapp/viber γιατι το δουλευουμε οταν παει εξω, το skype, και να μην εχει την αισθηση του χοντρου κινητου, μιας και δε μπορω να το δω απο κοντα τωρα.

Εχει το neo V και σκεφτομουν να του παρω galaxy S4 mini μονο και μονο για τις διαστασεις (ειναι ακριβως αυτο που θελει σε διαστασεις), εχει βολευτει το ανδροιδ, και το neo V ειναι στα τελευταια του..

Επισης το οτι δεν εχει καρτα μνημης με κωλωνει λιγο γιατι κατα καιρους του πεφτουν και σπανε, 1-2 φορες εχει γινει δηλαδη αλλα δε θελω να ρισκαρω καταλογο και δεδομενα που αν σπασει μια οθονη θα μεινουν μεσα (επισκευη σπανια συμφερει). με την SD τα ριχνεις ολα εκει απο προεπιλογη και τελειωνεις. Βεβαια back up τον καταλογο στην SD δε νομιζω να κανει το λειτουργικο ετσι και αλλιως, ή οχι?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Viber

 

Δουλεουν ολα κανονικα, ενδειξη στην glass screen, ενδειξη live title αλλα δεν εχει push notification και ηχο.

Δηλαδη αν μου ερθει μυνημα θα το παρω χαμπαρι μονο αμα κοιταξω, δεν θα με ηδοποιηση ηχητικα.

Απο ρυθμισεις ηχου ειναι ενεργοποιημενη η ειδοποιηση.

Να σημειωσω οτι ουτε στα email εχω ηχητικη ηδοποιηση.

 

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Το ζαχαρωνα πολυν καιρο και τωρα με την προσφορα της voda το πηρα. Ερωτας με την πρωτη επαφη σε οτι αφορα στην ποιοτητα κατασκευης και το design. Εκεινο που μου λειπει και μου ειναι απαραιτητο ειναι η λιστα απορριψης κλησεων η μια εφαρμογη τυπου black list. Εχει κανεις κατι υποψη του γι αυτο?

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Το ζαχαρωνα πολυν καιρο και τωρα με την προσφορα της voda το πηρα. Ερωτας με την πρωτη επαφη σε οτι αφορα στην ποιοτητα κατασκευης και το design. Εκεινο που μου λειπει και μου ειναι απαραιτητο ειναι η λιστα απορριψης κλησεων η μια εφαρμογη τυπου black list. Εχει κανεις κατι υποψη του γι αυτο?

 

Πηγαινε Ρυθμισεις->Φιλτρο κλήσεων SMS

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε Ρυθμισεις->Φιλτρο κλήσεων SMS

 

Σιγουρα ειμαι στραβαδι στο λειτουργικο. Λιγες ωρες το εχω, παντως δεν βρισκω τετοια ρυθμιση. Το μονο που βλεπω ειναι φιλτραρισμα για το απο ποιον λογαριασμο οι επαφες (google or outlook) θα φαινονται στο τηλεφωνο.

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ειμαι στραβαδι στο λειτουργικο. Λιγες ωρες το εχω, παντως δεν βρισκω τετοια ρυθμιση. Το μονο που βλεπω ειναι φιλτραρισμα για το απο ποιον λογαριασμο οι επαφες (google or outlook) θα φαινονται στο τηλεφωνο.

 

Δες μηπως πρεπει να το κατεβασεις εξτρα φιλε μου. Εγω το εχω πολυ καιρο το κινητο και δεν θυμαμαι. Φυσικα οταν λεω ρυθμισεις εννοω για τις γενικες ρυθμισεις του κινητου. και οχι συγκεκριμενα στην εφαρμογη "τηλεφωνο"

Edited by mixail72
Link to comment
Share on other sites

Δες μηπως πρεπει να το κατεβασεις εξτρα φιλε μου. Εγω το εχω πολυ καιρο το κινητο και δεν θυμαμαι.

 

Σ ευχαριστω πολυ. Αυτο κανω, ψαχνω στο store, προς το παρον δεν βρισκω κατι.

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ. Αυτο κανω, ψαχνω στο store, προς το παρον δεν βρισκω κατι.

 

υπάρχει σίγουρα:ρυθμίσεις- φίλτρο κλήσεων + sms

δεν θυμάμαι να το κατέβασα λογικά υπήρχε.

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ. Αυτο κανω, ψαχνω στο store, προς το παρον δεν βρισκω κατι.

 

Οριστε φιλε μου http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/%CF%86%CE%AF%CE%BB%CF%84%CF%81%CE%BF-%CE%BA%CE%BB%CE%AE%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD-sms/c459945b-d93f-4aae-9207-c6ab1d971357

Link to comment
Share on other sites

όσον αφορά το sysrem tiles κάπου διάβασα ότι όσοι το έβαλαν είχαν θέμα με την μπαταρία. ισχύει?
:respect:
Link to comment
Share on other sites

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

όσον αφορά το sysrem tiles κάπου διάβασα ότι όσοι το έβαλαν είχαν θέμα με την μπαταρία. ισχύει?

 

Το έβαλα, το δοκίμασα δύο μέρες και το ξήλωσα.

Ενώ δουλέυει άψογα, μου παρουσιάζει τα εξής:

1) αν κλείσω το τηλέφωνο απο το system tile και έχω κάποια εφαρμογή στο multitasking μόλις το ξανανοίξω μου τρέχει την εφαρμογή

2) όποτε γουστάρει έχω battery drain

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...