Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχεις cosmote;

η μια καρτα ειναι cosmote και η αλλη wind. To θεμα ειναι οτι νεκρωσαν και οι δυο και την δευτερη φορα μεχρι να κανω reboot οποτε εκανα προσπαθεια κλησης ξανακαναν το ιδιο.

edit: μολις το ξανακανε

Edited by kontz

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ετσι ακριβως γινεται.για καποιο λογο στα mtk6589 αν εχεις cosmote sim δε παιζει σωστα .με δυο καρτες των αλλων δικτυων δεν εχεις θεμα
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από bbbb >

 

<<<Aφού πάει στο cd-rom έλεγξες στο Υπολογιστής μου αν ανοίγει απο εκει το "cd-rom";

Δοκίμασε το εξής.Πήγαινε στο κινητό με root explorer στο φάκελο mnt/cd-rom,αντέγραψε τα αρχεία του φάκελου στην sd και μετά ασύρματα πάρτα στο pc και τρέξε χειροκίνητα το αρχείο setup.exe

Eπισης δοκίμασε αν μπορεί να συνδεθεί και απο το recovery σε usb mass storage.Εγκαθιστά και απο εκεί κάτι drivers,όταν το συνδέεις για πρώτη φορά και ίσως σου δουλέψει κανονικά μετά και στο λειτουργικό. >>>

 

 

Φίλε μου, έχω κι εγω το ίδο πρόβλημα, με την διαφορά οτι έχω Mac. Προφανώς οι οδηγοί είναι για Windows και δεν μπορώ να ακολουθήσω αυτα τα βήματα.:cry:

Δεν μπορώ να επιλέξω τίποτα άλλο παρα μόνο την προεπιλεγμένη επιλογή: "cd εγκατάστασης" και την "Μόνο φόρτιση". Κάθε φορά που πατάω κάποια άλλη επιλογή, πηγένει αμέσως στην προεπιλεγμένη.

Τί πρόβλημα είναι αυτό?::cry:

Το κάνει και σε άλλον?

Το έχει λύσει κανείς?:cry:

Κάντε κλικ στην εικόνα για εμφάνιση σε κανονικό μέγεθος Όνομα Αρχείου: Photo on 23-10-13 at 11.52 π.μ..jpg Εμφανίσεις: 22 Μέγεθος: 204,1 KB

Eπανέρχομαι δηστυχώς στο ιδιο θέμα :!:. Καμιά ιδέα πώς να συγχρονίσω Mac-Andoid? (Έχω ήδη το Android File Transfer εγκατεστημένο στον Mac, απο όπου έκανα και μεταφορές με το παλιό κινητό: ZTE V970)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα συμφορουμητες, μπορει καποιος να μου στειλει με pm αυτο: meteos-mtk6589-rom-edit-en.rar (για το repartitioning) ή να μου πει απο που να το κατεβασω αφου το link απο το pdf της πρωτης σελιδας μου βγαζει error page ( και εχω κανει και εγγραφη στο εν λογω γερμανικο site). Eυχαριστω προκαταβολικα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημερα συμφορουμητες, μπορει καποιος να μου στειλει με pm αυτο: meteos-mtk6589-rom-edit-en.rar (για το repartitioning) ή να μου πει απο που να το κατεβασω αφου το link απο το pdf της πρωτης σελιδας μου βγαζει error page ( και εχω κανει και εγγραφη στο εν λογω γερμανικο site). Eυχαριστω προκαταβολικα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=370996

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως γινεται.για καποιο λογο στα mtk6589 αν εχεις cosmote sim δε παιζει σωστα .με δυο καρτες των αλλων δικτυων δεν εχεις θεμα

 

με q και wu δεν εχω προβλημα. εκτος αν μιλας αποκλειστικα για απάντηση με bt

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα εμφανίζεται μόνο όταν έχεις συνδέσει bt ακουστικό και έχεις πάνω cosmote sim.χωρίς bt ακουστικό δεν υπάρχει πρόβλημα.γιαυτό το λόγο προφανώς δεν έχει αναφερθεί μαζικά ως πρόβλημα αυτό το bug Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μολης πηρα στα χερια μου και εγω το τηλεφωνο μετα απο 15 μερες που το παραγγειλα απο το to2c. Φοραη την 4,2,1 του to2c με την εκδοση 1,0,5 και μου φενεται οκ οτι ειναι. Λετε να του περασω αγγλικο recovery και να φτιαξω την εσωτερικη μνημη? Γιατι απο ρομ μου φενεται καλη αυτη που εχει τωρα χωρις κινεζιες μεσα και ειναι αρκετα καλη. Τι αλλο λετε να φτιαξω τωρα που το πηρα. gps?
Link to comment
Share on other sites

κανε ολα αυτα που ειπες.

 

και αν θες, φλασαρε και καμια αλλη ρομ

 

Λοιπον εβαλα αγγλικο recovery, μεγαλωσα την μνημη και εφτιαξα το gps και την πρωτη φορα κλειδωσε σε 25δευτερολεπτα 6δορυφορους. Απο καμερα και βιντεο ειμαι κομπλε δεν εχω τα γνωστα προβληματα. Την ρομ δεν την αλαξα ακομα μιας και μου φενεται καλη, αργοτερα θα δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατήρησα πως πλέον αν περάσω το χέρι ή το δάχτυλό μου πάνω από τον ανυχνευτή στα αριστερά από το ηχειάκι πάνω πάνω η οθόνη μαυρίζει, μέχρι να βγάλω το "εμπόδιο". Γιατί συμβαίνει αυτό? Μηπως ενεργοποίησα κάτι άθελά μου?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατήρησα πως πλέον αν περάσω το χέρι ή το δάχτυλό μου πάνω από τον ανυχνευτή στα αριστερά από το ηχειάκι πάνω πάνω η οθόνη μαυρίζει, μέχρι να βγάλω το "εμπόδιο". Γιατί συμβαίνει αυτό? Μηπως ενεργοποίησα κάτι άθελά μου?

 

Εννοεις οταν δεν μιλας με καποιον?

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια ποιο προγραμμα πλοηγησης ειναι το καλυτερο για το κινητο μας? Εβαλα τον igo primo και ανοιγω το gps χειροκινητα δεν ξεκιναη το gps με το που ανοιγω την εφαρμογη δεν ξερω γιατι κατα τα αλλα φενεται τελειο. Εχετε να προτεινετε καποιο αλλο? Επισης τι αλλες εφαρμογες ειναι αναγκαιες για το τηλεφωνακι μας?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις οταν δεν μιλας με καποιον?

 

Ναι οτιδήποτε και αν κανω.Ακόμη και αν είναι κλειδωμένη η οθόνη και σου έχει το εικονίδιο για ξεκλέιδωμα το κάνει.Είτε είσαι μέσα σε εφαρμογή είτε στο μενού,ότι και αν κάνω. 'Εχει κανεις καμια λύση?Είναι εκνευριστικότατο!

Link to comment
Share on other sites

Mήπως έχεις βάλει το automaton locker; Πήγαινε στις ρυθμίσεις του αισθητήρα και βάλτο μόνο στο unlock screen ή μπορείς να πας στο ignore app και να βάλεις εκει τις εφαρμογές στις οποίες δε θες να δουλεύει το κλείδωμα
Link to comment
Share on other sites

Ενώ είχα ψάξει αρκετά τις ρυθμίσεις δεν είχα κάνει το απλούστατο, να ανοιγοκλείσω το κινητό. Έφτιαξε πλεον.

@bbbb

Δεν το έχω περάσει και επίσης η οθόνη δεν κλείδωνε, απλά μαύριζε όσο κάλυπτα τον αισθητήρα και όταν τον απελευθέρωνα επανερχόταν.Επίσης ακόμη και που μαύριζε έπαιζε ο ήχος κανονικά δίχως κάποια αλλαγή.

 

Ελπίζω να μην μου ξανατύχει,πηρα μια μικρή τρομάρα...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που χρησιμοποιεί το automaton, αν παρατήρησε να του καταναλώνει αρκετή μπαταρία;

 

Εκτος απο το automaton καποιο αλλο προγραμμα που να εχει λιγοτερη καταναλωση μπαταριας? Εχω χασει περιπου μιση μερα απο τοτε που το εβαλα...

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο το automaton καποιο αλλο προγραμμα που να εχει λιγοτερη καταναλωση μπαταριας? Εχω χασει περιπου μιση μερα απο τοτε που το εβαλα...

 

δεν υπάρχει περίπτωση φίλε μου , κάτι άλλο σου φταίει

Τόσο πολύ κατανάλωση δεν παίζει με τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο το automaton καποιο αλλο προγραμμα που να εχει λιγοτερη καταναλωση μπαταριας? Εχω χασει περιπου μιση μερα απο τοτε που το εβαλα...

το automaton δεν τρωει μπαταρια.

Οταν βλεπουμε περιεργη και αποτομη πτωση καταναλωσης καποια εφαρμογη εχει ''σκαλωσει'' και τρωει μπαταρια, καλο ειναι να κανεις στο τηλεφωνο μια επανεκκινηση.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια, ηρθε σημερα ο κινεζος μετα απο 20 μερουλες!

εβαλα αγγλικο revovery και τωρα προσπαθώ να μεγαλώσω τον αποθηκευτικό χωρο αλλα λειπει το αρχειο απο τον οδηγο της πρωτης σελιδας.

 

που αλλου μπορουμε να το βρουμε?το εχει κρατήσει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα παιδια, ηρθε σημερα ο κινεζος μετα απο 20 μερουλες!

εβαλα αγγλικο revovery και τωρα προσπαθώ να μεγαλώσω τον αποθηκευτικό χωρο αλλα λειπει το αρχειο απο τον οδηγο της πρωτης σελιδας.

 

που αλλου μπορουμε να το βρουμε?το εχει κρατήσει κανεις?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=370996

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...